Forum PCLab.pl: Gloway Fervent SSD 60GB - typowy tani chińczyk z wysyłką za 95PLN - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Gloway Fervent SSD 60GB - typowy tani chińczyk z wysyłką za 95PLN

#1 Użytkownik jest niedostępny   aviator_pl 

• Orator
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 25 Kwiecień 2016 - 10:47

Przez przypadek znalazłem na aliexpress taniego chińskiego ssdka. Akurat jak zamówiłem swojego goodrama c40 60gb na partycję systemową, przez przypadek wlazłem w aliexpress. Okazało się iż za 95PLN sprzedają tani SSD 60GB z wysyłką do PL w cenie. Co najważniejsze, dysk jest MLC. Oczywiście nie można się spodziewać fajerwerków....... ale chyba warto się przyjrzeć? Goodramowy SSD MLC 60GB kosztuje ok 150PLN. W cenie do 200PLN jest bardzo wiele modeli SSD z TLC nie nadające się z wiadomych przyczyn do dłuższego użytkowania (i nie chodzi tu o wydajność....). Do rzeczy. Osobiście potrzebowałem taniego SSD by odciążyć moją toshibe dt01aca100. Instalacja ssd przyśpieszy codziennie korzystanie z komputera (uruchamianie systemu, programów, edycja plików, video, itp. bez gier) i zwiększy żywotność toshiby na której mam bardzo wiele ważnych rzeczy. Po instalacji goodrama - praca na komputerze stała się znacznie przyjemniejsza (wszystkie programy stały się wielokrotnie bardziej responsywne). Gloway został zamówiony 11 kwietnia. Kwota zamówienia z wysyłką China Air Mail = 94,45PLN ( http://pl.aliexpress...2607338597.html ). Paczka doszła dzisiaj. Także dość szybko (a nawet bardzo szybko bo 14 dni to niewiele).

Dodaj obrazek Dodaj obrazekDodaj obrazek Dodaj obrazekDodaj obrazek Dodaj obrazekDodaj obrazek

Nie ma co się rozpisywać czym tam się ten egzotyczny producent chwali. Ważne co jest pod maską. Oczywiście nie mogłem się powstrzymać przed tym żeby go otworzyć. Bo w końcu co jest warta gwarancja urządzenia z chin za 95PLN?

Dodaj obrazek Dodaj obrazek Dodaj obrazek

W środku siedzi kontroler SM2246XT H AA (specyfikacja http://www.siliconmo...Detail.php?sn=7 ). Wystarczy wpisać w google i wychodzi na to że kontroler jest używany przez SanDisk czy SiliconPower. Na pewno jeszcze więcej producentów SSD używa go tylko pewnie się tym nie chwalą.Sama pamięć jest oznaczona H27QDG8D2BW2 i wg. tego co można wywnioskować z googla to są kości Hynix 16nm MLC, 16GB Mono Die ( http://bbs.mydigit.c.../?t1618181.html ). Chińczyki dały ciała i sticker był tak naklejony że nie był naklejony więc sfotografowałem zawartość bez uszkodzenia naklejki niby chroniącej jedną śrubkę........

Dodaj obrazek

Najważniejsza część jest poniżej - czyli typowe wypranie produktu w benchmarkach. Niestety okazało się że mój chipset H81 obsługuje tylko 2x sata3 ale udało mi się wygonić na chwilę nagrywarkę dvd.

Dodaj obrazekDodaj obrazek

Dodaj obrazek Dodaj obrazek

Dodaj obrazek Dodaj obrazek

Oczywiście znajdą się maruderzy którzy stwierdzą że gloway i goodram to g***..... Niemniej jednak każdy ssd będzie szybszy w pracy niż hdd. Co ciekawe, w hdtune wykres odczytu goodrama skacze. Nie wiem czemu. Natomiast gloway`a jest równy. Pewnie to wina kontrolera. Po wynikach można stwierdzić że jakoś tak specjalnie ten gloway nie odstaje od goodrama. Oba są słabe - fakt. Test miał na celu jedynie sprawdzenie czy gloway fervent 60GB bardzo odstaje od tanich dysków dostępnych u nas. Myślę że nikt by się nie zorientował po szybkości działania systemu/programów czy ma do czynienia z gloway czy goodram. Niektórzy powiedzieliby że gloway to wielka zagadka ale okazuje się że producent montuje podzespoły które są używane przez znane marki i tam ten sam sprzęt się sprawdza. Więc po co przepłacać? Goodram zostaje u mnie w budzie a gloway leci do notebooka. Tam zmiana laptopowego super wolnego hdd na gloway ssd będzie skokiem kosmicznym w wydajności..............

Pozdrawiam WalaZZ

Ten post był edytowany przez aviator_pl dnia: 25 Kwiecień 2016 - 11:49

#2 Użytkownik jest niedostępny   blabla123 

• Classified
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Kwiecień 2016 - 11:19

Widziałem już wiele takich dysków na ali i zastanawiałem się co są warte. Więc plus za ryzyko kupna i za chęci go przetestowania.
Jak sam wspomniałeś, ten egzemplarz jest dość kiepski ale za taką cenę? Myślę, że warto, choć bardziej bym skłaniał się ku wersji 120/128.
Pytani jakie nie daje mi spokoju czy takie "wynalazki" mają zawsze takie same podzespoły czy może jest jakiś rozrzut jakościowy?
Wrzuć screeny z testów tutaj jak możesz, przyda się dla potomnych.

#3 Użytkownik jest niedostępny   =-Mav-= 

• Ósmy pasażer Nostromo
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 25 Kwiecień 2016 - 11:31

W sumie fajna ciekawostka. Pytanie co z trwałością tego sprzętu, no i czy będą cały czas dawać te same podzespoły czy może co akurat pozostało hynixowi, micronowi itd. Ktoś skłonny kupić 128/256 gb i przetestować na własnej skórze?

#4 Użytkownik jest niedostępny   aviator_pl 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 25 Kwiecień 2016 - 11:47

Hmm gloway fervent 256GB kosztuje 68$ czyli jakies 260PLN. Czy się opłaca?. Ciężko stwierdzić. Obecnie u nas w PL jest duży wybór SSD w dobrych cenach. Natomiast nie da się kupić dysku za mniej niż 100zł w dodatku MLC i 60GB :lol2: Myślę że raid 0 z takich 2x gloway60GB w cenie mniejszej niż 200PLN to ciekawa oferta. Właśnie oglądałem ceny i goodram c40 60GB staniał do 130PLN - też dobra cena :)

Ten post był edytowany przez aviator_pl dnia: 25 Kwiecień 2016 - 11:51

#5 Użytkownik jest niedostępny   WDK 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Kwiecień 2016 - 12:06

Modele z większymi pojemnościami już nie mają takiej przebitki cenowej.
Wyniki wersji 60GB nawet się pokrywają z tym, co podaje producent/sklep:
Dodaj obrazek
120GB to jest poziom Kingstona V300, a 240GB już niestety odstaje wydajnością od Sandiska Plus, przy w sumie niewiele niższej cenie.

60GB do starego komputera jak najbardziej ok, o ile nie będzie problemów z kompatybilnością.

Ten post był edytowany przez WDK dnia: 25 Kwiecień 2016 - 12:08

#6 Użytkownik jest niedostępny   aviator_pl 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 25 Kwiecień 2016 - 12:22

Dokładnie. Jak na 60GB to się opłaca. Powyżej już nie. (chociaż ten kingston v300 co podałeś to obecnie sprzedawany jest w nowej rewizji - słabszej). Dlatego sam zrezygnowałem z V300 - obecna wersja to tragedia we wsi.

http://www.anandtech...wer-micron-nand

Ten post był edytowany przez aviator_pl dnia: 25 Kwiecień 2016 - 12:25

#7 Użytkownik jest niedostępny   aviator_pl 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 09 Czerwiec 2016 - 21:59

Z tytułu zaaplikowania do laptopa SSD postanowiłem kupić szybszego i starego wrzucić do lapka.

Wybór padł na Sandisk SDSSDA-120G-G25 169PLN z wysyłką. 120GB MLC synchroniczne.

Różnica jest znaczna:

Dodaj obrazek

#8 Użytkownik jest niedostępny   Tomcat 

• uzależniony od % maniak wojskowości
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Czerwiec 2016 - 16:39

W sumie za 100zł można kupić np używanego microna m4 64gb.
Fakt dyski mają już swoje lata, ale jednak bardziej markowe.

Wsadziłem mamie do lapka z c2d i 2gb ramu, jak dla mnie lapek dużo przyjemniej sie zachowuje niż na jakimś leciwym hdd 160gb.

Tak czy siak te 100zł to max co warto włożyć w laptopa wartego obecnie 200-300zł, a komfort pracy rośnie.

Strona 1 z 1