Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bardzofajnynick

[2800PLN] laptop do codziennego użytku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym kupić laptop do codziennego użytku i okazjonalnie zagrania w jakąś mniej wymagającą grę indie. Chciałbym aby był to sprzęt, który będzie mógł posłużyć mi spokojnie kilka lat. Ekran nie większy niż 15.6'. Miłym dodatkiem byłaby matowa matryca ale nie jest to konieczne. chciałbym przeznaczyć około 2800 zł. Jakieś propozycje? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dorzucić do:

Lenovo Ideapad 700-15 i5-6300HQ/8GB/1000/Win10 GTX950M FHD IPS

Matryca FullHD IPS matowa dobrej jakości (IPSy to najlepsze matryce pod względem odwzorowania barw, szerokich kątów widzenia, wysokiego kontrastu czy luminacji). Mocny procesor i5HQ 4-rdzenie 4-wątki 6-tej najnowszej generacji skylake, szybki ram DDR4, grafika z serii GTX już typowo bardziej pod gry. Możliwość rozbudowy o dodatkowy dysk wewnątrz pod wolny slot M.2. System operacyjny w zestawie.

 

Tak w ogóle laptop z systemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, system byłby mile widziany w laptopie, za to myśle, ze mógłbym zrezygnować z napędu dla płyt - dziś i tak wszystko można nabyć w wersji cyfrowej. Dziękuje za propozycje, przyznam, że mam dylemat. Obydwa wydają się bardzo ciekawe. Jednakże słyszałem sporo nieprzychylnych opinii o firmie lenovo, a konkretnie o realizacji gwarancji. Ponoć trwa to długo i są jakieś problemy. Niby sam nie doświadczyłem ale wiadomo - wpływa to jednak na moje zaufanie do tej firmy. Widziałem też ciekawe laptopy lenovo y50-70 ale podobno po jakimś czasie mogą wystąpić problemu z "migającym" ekranem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocniejszej konfiguracji z dobrą matrycą i systemem od tego Lenovo nie dostaniesz w tej cenie.

Alternatywnie:

Acer F5-572G i5-6200U/8GB/1000/Win8X GT940M FHD

Procesor i5ulv ale 6-tej gen skylake, 2rdzenie 4-wątki, grafika słabsza bo seria GT już w tym momencie. Dobrze spasowana obudowa, wzmocniona aluminium wewnątrz w pulpicie roboczym. Matryca FullHD matowa antyrefleksyjna, ale w wersji TN, słabsza od tej w lenovo. System operacyjny w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale tak to wygląda

 

Acer E5-571G i5-5200U/8GB/1000/DVD-RW/Win8 GF840M FHD

Matowa matryca FULL HD, laptop jest niezle wykonany dobrze spasowana obudowa, posiada mocna akumulator nawet do ponad 7h działania na wifi co jest naprawdę dobrym wynikiem, dobra kultura pracy, nie jest głosny ani sie nie przegrzewa, gwarancja na poziomie door to door.

 

Róznica miedzy procesorem 5 a 6 generacji to 8 % :D

http://www.game-debate.com/cpu/index.php?pid=2392&pid2=2281&compare=core-i5-6200u-2-3ghz-vs-core-i5-5200u-2-2ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica to nie tylko procesor :)

F5 to nowszy laptop, ma lepsze wykonanie, wzmocnione aluminium, odświeżoną kartę graficzną, lepszą trochę parametrami matrycę i kulturę pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma troche lepsze wykonanie nic po za tym.

Matrycy nie ma lepszej

Kulture prace ma gorsza tempratury na obudowie ponad 50 stopni.

 

Acer e5 ma o wiele lepsza baterie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mniej wymagających gierek nie potrzeba nie wiadomo jakiej karty graficznej, radek R9 spokojnie wystarczy więc od siebie proponuję Lenovo Z51-70 z i7 ulv i radeonem R9:

http://www.morele.net/laptop-lenovo-z51-70-80k6014qpb-834571/

 

dobry sprzęt multimedialny do 3k. Laptop posiada matową matrycę FHD i w miarę wydajną kartę graficzną. Z detali na plus wygodna płytka dotykowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie 90 stopni. Dobre bajki. Zobacz rozkład temperatur potem pisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do E5-571 jest kilkanaście testów, gdzie temperatury na całej powierzchni pulpitu roboczego przekraczają 40 stopni.

Tutaj pokazujesz zdjęcia termowizyjne układu chłodzenia i radiatora chłopie, gdzie to logiczne że są takie temperatury w tym miejscu i to spód obudowy. Reszta i pulpit roboczy standardowe 30stopni~.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo są różne wersje Acer e5-571g tutaj dostajesz an tacy model z takim procesorem i grafiką,

Lecz i tak wszystkie modele Acer e5-571g nawet z 4 generacji pocesorem miały dobra kulture pracy i tempratury.

Prawda jest tak że kompletnie nie czytałes testów Acer F5 a odpowiadasz nie słychane rzeczy

Takie są fakty i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam na tacy, są rózne testy tego modelu. Temperatury są gorsze i to jest fakt I TYLE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli brać któregoś z tych acerów? Wiem, ze ten lenovo na papierze wygląda najlepiej, ale nie chciałbym mieć ewentualnych problemów z nim. No chyba, że moja nieufność do tej firmy jest niewłaściwa. W sumie to opieram swoja opinie tylko o to co czytałem na ich temat w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie najlepsze modele masz podane.

Musisz sie na spokojnie zastanowić i zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj opinie o samym laptopie. Laptop ma bardzo dobre parametry w tej cenie. Sam mam laptopa lenovo, także nie poleciłbym czegoś czego bym nigdy nie kupił. Z resztą czekoladka także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...