Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

suprafull

2300zł do internetówm, czasem gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedługo jade zza granicę na dośc długo brać blaszaka nie ma sensu gdyż nie ma na niego miejsca. Potrzebuję laptop do 2300zł nie więcej. Bdz służyć głównie serfowaniu po internecie jednakże czasem Lubie sobie pograć choćby w gta 5 czy inne gry gdzie na pc swoim nie mam problemów. Nie liczę na zawrotną liczbie 60klatek w wysokich detal, zadowolą mnie niskie detale z płynnością obrazu 50-60 klatek w grach jak gta 5 itd. Miło by było gdyby laptop miał SSD 128gb + dysk twardy min. 500gb. Laptop będę kupował w Niemczech. Ale cenowo coś w tej kwocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech z pewnością patrząc na ceny dostaniesz słabszy sprzęt wydajnościowo w tym budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce dostałbyś w tej cenie z nowych laptopów:

ASUS R556LB-XO153T-8 i5-5200U/8GB/240GB SSD GT940M

Matryca matowa antyrefleksyjna. Dobrze spasowana obudowa. Dobra kultura pracy pod max. obciażeniem, nie przegrzewa się, nie występuje throttling wg testów. Procesor i5ulv Broadwell'a 5-ta generacja + karta graficzna GeForce'a GF940M, najwydajniejsza w nowych laptopach w tym przedziale cenowym. Do tego szybki dysk SSD rozsądnej pojemności. Dobry sprzęt w tej cenie pod gry patrząc na max wydajności i kulturę pracy.

 

Tutaj test grafiki:

http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-940M.134979.0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale ssd 250gb to dla mnie zdecydowanie za mało dlatego potrzebuje i talerzowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie taka konfiguracja:

ASUS R556LB-XO153D-8 i5-5200U/8GB/128+1TB/DVD GT940M

HDD możesz wrzucić w adapterze HDD CADDY SATA, dokupisz na allegro:

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=hdd+caddy+sata&bmatch=base-relevance-uni-1-5-0408

w miejsce napędu optycznego i będziesz miał 2 dyski instalacyjne w pełni, 2 dyski wewnątrz i SSD na system i programy i HDD na pliki.

Albo zostawisz jeden w zewnętrznej obudowie i będziesz używał HDD jako banku plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest to jakiś pomysł. Tak się składa że mam swój 320gb dysk zewnętrzny którego nie używam i mógłbym go wykorzystać. Tylko problem z kablem chyba jest bo lubi przerwać połączenie. Chyba tak zrobie sam ssd w laptopie + zewnetrzny jako bank danych a ssd na podstawy wystarczy. Nie wspomniałem o przekątnej byłem w galeri krakowskiej rzucałem wzrokiem na laptopy pomacałem tu i ówdzie. 15stka kurcze no za mała dla mnei 17stka zrobiła na mnie dobre wrażenie gdzie mnijsze ekrany były dla mnie po prostu za małe. SSD 240 17calowiec w takim razie. HP pavilion mi się bardzo spodobał. Wszystkie inne takie plastikowe a tamten bardzo przyjemny amelinium pewnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Z70-80 i3-5020U/4GB/240+1000/DVD-RW GT840M FHD

Masz tutaj matowa matryca FULL HD IPS dobrej jakości w cenie do 3000 zł lepszej nie dostaniesz, laptop jest przyzwoicie wykonany, solidna i dobrze spasowana obudowa przy tym ładny design, dobrej jakości głośniki JBL które graja naprawde na przyzwoitym poziomie, stabilność pracy pod obciążeniem, wygodna klawiatura, łatwy dostęp do układu chłodzenia, wymienny akumulator.

 

W tej cenie bedzie model z i5U ale wtedy bez SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Paviliony to awaryjne modele.

2. W 17" dostaniesz znacznie mniej wydajny sprzęt w tej cenie.

3. Nie ma aż tak dużej różnicy między matrycami, tym bardziej że do gier lepszą opcją w tym budżecie i przy tych podzespołach jest matryca HD. Na FHD na pewno nie pograsz w to co wymieniłeś, bo dostaniesz znacznie mniejszą wydajność ze względu na większą rozdzielczość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogra tylko będzie musiał sobie rozdziałkę zmniejszyć a to żaden problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz 100% racji. Więc chyba wezmę ten model 128ssd + hdd zewnętrzny 1tb. 120gb ssd mi raczej starczy na swoim pc mam partycje 150gb i mam zajęte jakieś 60gb. Podobno ssd lubią jak mają troche przestrzeni dlatego te 240gb utkwiło mi w głowie ale skoro tyle meijsca mi zostało u siebie to po co więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Płażyński chyba pracuje na wykreślenie z wyścigu o kandydaturę na Prezydenta RP z PiS-u na 2025 rok i zarazem dołączenie w tym gronie do Bocheńskiego, który już został skreślony z tego wyścigu przez wyraźną porażkę z Trzaskiem o Warszawę niecałe 2 tygodnie temu. Choć z drugiej strony do tego wyścigu podobno dołącza następny młody wypatrzony przez Kaczego. Jest to Jarosław Margielski, aktualny prezydent Otwocka. https://wydarzenia.interia.pl/raport-wybory-samorzadowe-2024/news-plazynski-wywolal-polityczna-burze-w-pis-ujawniamy-tresc-rap,nId,7457432
    • Tak jest proszę pana, wycięta ramka i na 2 śrubki na stelażu BQ 120mm Oryginalnie był wentylator Zalmana, ale był głośny, to wszedł Arctic, a teraz BQ Na filmiku jest oryginał i widać stelaż do montażu wentylatora. To nie jest wentylator z ramką, tylko taka zubożona wersja i żeby zastąpić oryginał trzeba niestety wyciąć ramkę. https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=zalman+9900+cu#fpstate=ive&ip=1&vld=cid:17b99d1e,vid:8uIN_p7W2I0,st:0 A węże  z chłodzenia grafiki mają 1cm średnicy zewnętrznej (8mm wewnętrznej) i zdecydowałem na miękkie, żeby w każdej chwili można bez demontażu układu wyjąć grafikę, pompkę, czy chłodnicę. Albo wszystko razem cuzamen do kupy. Ważne, że działa i to jak !
    • z czystej ciekawości, jaki procesor w tym zestawie,że takie chłodzenie ? o płytę pytasz budżetówkę vide prime od asusa, a chłodzenie kupujesz takie wypaśne ? hmm  
    • Właśnie co miesiąc +- dochodzi do automatycznego retreningu pamięci ram (do tego jak zrobisz jakieś zmiany w bios, albo nawet wejdziesz i zapiszesz bez zmian, to też się robi). Jeżeli to wygląda tak, że odpalisz kompa i przez jakiś czas system nie wstaje, a potem sam z siebie normalnie się ładuje, to tak ma być. To nie jest problem, a zamierzone działanie. 
    • Tego typu klawiatur na plastikowych nitach już troche wymieniłem bo człowiek oszczędza każdy grosz jak mało zarabia  jak nie masz w tym wprawy i lutownicy aby przetopić nity a pózniej je po wymianie ponownie zgrzać to może być ciężko i lepiej dopłacić do całości jak allas wspomniał, łatwo też uszkodzić zaczepy klawiatury jak dasz za dużą temperaturę na grocie czy tam hocie lub za długo grzejesz to zaczep od klawisza może się zdeformować/przetopić od drugiej strony i nie będzie np odbijał  A co do objawu o którym piszesz to na 100% jest to wina samej klawiatury, usterki kbc inaczej się objawiają.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...