Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SKEMP

Cienki laptop (ultrabook) do 3000-4000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Poszukuję laptopa, właściwie bardziej czegoś w rodzaju ultrabooka, który umożliwi przyszłemu właścicielowi pracę w podróży. Także priorytetem jest tutaj niska waga, małe wymiary, dość wygodna klawiatura, matowa matryca i niezły czas pracy na jednym ładowaniu. Generalnie wydajność nie jest najważniejsza, ale myślę, że jakiś porządny Intel z niezłym iGPU powinien sobie spokojnie poradzić. Nie potrzebuję systemu operacyjnego.

 

PS. Laptop musi mieć SSD, minimum 256GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS UX305UA-FC022T i5-6200U/8GB/256SSD/Win10 FHD EWV

Lekki mobilny dobrze wykonany, aluminiowa obudowa. Bardzo dobrej jakości matryca FullHD IPS matowa z powloką EWV jeszcze poprawiającą kąty widzenia i kontrast. Dobre podzespoły procesor i5ulv Skylake 6-ta generacja o wysokim taktowaniu i GPU skylake'a do podstawowych czynności czy nawet prostych gier wystarczy. Pojemny dysk SSD. Bardzo cienka obudowa, typu slim - 1,5cm grubości i waga tylko 1,3kg. Praca na baterii ponad 9h na wifi. System w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki. Wybiorę się dzisiaj do jakieś sklepu zobaczę, czy go mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywnie:

Dell Inspiron 7359 i5-6200U/8GB/240+500/Win10 FHD IPS

Renomowana marka dell. Niezłe wykonanie, matryca FullHD IPS ale glare bo dotykowa, możliwość obrotu ekranu o 360stopni, konwertowalny do tabletu. Dobre podzespoły, podświetlana klawiatura, szybki dysk SSD + pojemny HDD na pliki w zewnętrznej obudowie pod USB 3.0. System w zestawie.

 

Mogą nie mieć tych modeli na stanie w sklepie, ale możesz zamówić do stacjonarnego w swoim mieście, dostaniesz SMS-a jak będzie na miejscu wtedy możesz pójść go obejrzeć, wypakują Ci go obejrzysz - będziesz chciał kupisz, nie spodoba Ci się to podziękujesz bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E31-80 jest bardzo ciekawy, ale są pewne problemy z dostępnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP 430 G3 z i5 ulv:

http://www.morele.net/laptop-hewlett-packard-probook-430-g3-p4n86ea-780208/

 

seria biznesowa HP, matowa matryca i porządne wykonanie, dobre przebiegi na baterii i cicha praca. Przy tym bardzo lekki - tylko 1.5kg. Już z systemem. Do tego jakiś SSD i masz porządny i wydajny sprzęt.Co do SSDków to lepiej je dokupić osobno i poprosić o montaż, bo te montowane przez sklep już w cenie w ofercie to często jakieś no name'y, które nie schodzą z magazynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo E31-80

Świetny, dobrze wykonany, z matową matrycą FHD IPS. Możesz go poszukać w innym sklepie, bo w tym jest dość drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS UX305UA-FC022T i5-6200U/8GB/256SSD/Win10 FHD EWV

Lekki mobilny dobrze wykonany, aluminiowa obudowa. Bardzo dobrej jakości matryca FullHD IPS matowa z powloką EWV jeszcze poprawiającą kąty widzenia i kontrast. Dobre podzespoły procesor i5ulv Skylake 6-ta generacja o wysokim taktowaniu i GPU skylake'a do podstawowych czynności czy nawet prostych gier wystarczy. Pojemny dysk SSD. Bardzo cienka obudowa, typu slim - 1,5cm grubości i waga tylko 1,3kg. Praca na baterii ponad 9h na wifi. System w zestawie.

 

 

kupiłem go:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6062056141&msg=Twój+e-mail+został+wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

 

 

Dobry wybór? :) Tak teraz widzę, że ma słabszy procesor, ale to chyba nie będzie dużej różnicy, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ten sam model. Procesor sporo słabszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej macbooka jak ma byc lekki szybki i długo pracowac na baterii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • https://www.facebook.com/LowcyBurzLodzkie/posts/pfbid0QUKddpwnKouxDEZ5JiQZ1Dv2tVCpv2aCbdmEFmZc1mdV7okToA95yJM6zjMkmwdel   Uprawy strasznie ucierpiały.       https://geekweek.interia.pl/technologia/news-winnice-ogrzewane-smiglowcem-polacy-wpadli-na-pomysl-jak-rat,nId,7468592#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome        
    • Witam Może na wstępie podam specyfikacje kompa. Procesor: Intel Core i5-8400, 2.8 GHz RAM: GOODRAM 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 IRDM X Black Płyta główna: ASRock Z370 PRO4 (https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z370-pro4-1533534/) Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W Karta Graficzna: GeForce RTX 3060 Ti GAMING Z TRIO LHR 8GB GDDR6 Dysk SSD: SSD GOODRAM IRDM 240GB 2,5 SATA III   Dysk HDD: Toshiba P300 1TB 3.5" SATA III   Na dysku SSD zainstalowany jest system + utworzona druga partycja na gry. Z racji, że to mało miejsca, a dysk HDD już nie daje rady przy nowszych tytułach, chciałbym zastąpić go nowym SSD. W ciągu 1-2 lat planuję wymienić również procesor i w razie potrzeby płytę główną z zasilaczem. Na razie jednak jest kolej na nowy dysk i na nim teraz się skupiam. Nie jestem na czasie jeśli chodzi o obecny rynek dlatego potrzebuję pomocy. Czytałem trochę o dyska NVMe i przemawiają do mnie dużo bardziej. Myślę, że pojemność 2 TB będzie wystarczająca. Natrafiłem na model KC3000 firmy Kingston polecany przez wiele osób. Moje główne pytanie jest takie czy ten dysk pasowałby do mojego komputera? Wiem, że to PCIe 4.0, a w płycie głównej mam 3.0, ale podobno też pasuje, a skoro w przyszłości wymieniałbym płytę główną, to już z PCIe 4.0. Czy dokładając ten dysk nie obciąży mi się za bardzo zasilacz (o ile w ogóle będzie mieć na niego wpływ, bo znajduje informację, że pobór mocy to około 3W, ale nie wiem ile w tym prawdy)? Czy nie będzie żadnego problemu, żeby wszystkie dane ze starego HDD przenieść na nowy SSD?   Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.      
    • @leelooo Niestety, ponowne wyszukiwanie nie dostarczyło bezpośrednich informacji dotyczących ostatniego logowania użytkownika @koziakaka ani danych o zdjęciu blokady konta. Jeśli potrzebujesz konkretnych informacji o stanie konta tego użytkownika, najlepiej będzie skontaktować się bezpośrednio z administracją forum, ponieważ takie dane często obejmują prywatne informacje, które nie są publicznie dostępne na forum.
    • Czyli co 5090 będzie odpryskiem od B200. Ciekawe czy dadzą DP 2.1 i Neural Texture Compression.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...