Skocz do zawartości
Jack White

Battlefield 1

Rekomendowane odpowiedzi

na 64 osobową operacje, jak najbardziej :E na dominacji są ale takie do ~55 więc nawet nie zauważalne :) mimo to nawet na operacji gdzie potrafi chrupnąć do 40 kiedy behemot spada, ale na całą rozgrywkę jak robiłem "benchmark" frapsem, średni oscyluje na poziomie 59.4 (z lockiem na 60)

 

U mnie też przy 64 graczach takie do 55 ale zauważalne obraz szarpie, a momentami do 35 fps nawet ,wiec chyba jednak procesor nie ogaryna tylko dziwne że nawet jak wezmę na średnie to też bo w singleplayer to 80 fps i więcej trzeba zmienic proca może na 4690k patrzyłem na testy BF4 to róznica między 2500k a 4690k ogromna więc w przypadku BF1 będzie pewnie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multiplayer, a właściwie 64 osobowa rozgrywka, jest wymagająca dla procesora, zwłaszcza mapa Amiens.

 

Porównanie

na 4,2Ghz z GTX970 oc.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też przy 64 graczach takie do 55 ale zauważalne obraz szarpie, a momentami do 35 fps nawet ,wiec chyba jednak procesor nie ogaryna tylko dziwne że nawet jak wezmę na średnie to też bo w singleplayer to 80 fps i więcej trzeba zmienic proca może na 4690k patrzyłem na testy BF4 to róznica między 2500k a 4690k ogromna więc w przypadku BF1 będzie pewnie tak samo.

 

ja się juz za kaby lake oglądam, moje sprzedać za tysiaka, dołożyć półtora i kolejne 4 generacje spokoju ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multiplayer, a właściwie 64 osobowa rozgrywka, jest wymagająca dla procesora, zwłaszcza mapa Amiens.

 

Porównanie

na 4,2Ghz z GTX970 oc.

 

 

 

No i kolejne potwierdzenie, aby nie mieć dropów w wymagających miejscach potrzeba mocnego proca. i7 ładnie napędza w BF1 nawet przy gtx 970, któremu niby mogło by się wydawać, że w zupełności wystarczy taki i5 3570k@

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolejne potwierdzenie, aby nie mieć dropów w wymagających miejscach potrzeba mocnego proca. i7 ładnie napędza w BF1 nawet przy gtx 970, któremu niby mogło by się wydawać, że w zupełności wystarczy taki i5 3570k@

po to miał być dx12 by nawet starsze dawały rade, ale z ekonomicznego punktu widzenia dla producentów procków to sie nie opłaca i jest jak jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu był bardzo długi okres czasu gdzie i5 praktycznie było minimalnie wolniejsze w grach od i7. Musiało się to w końcu zmienić, dzisiaj te różnice robią się olbrzymie. W gruncie, rzeczy w coraz większej ilości gier spokojnie można znaleźć miejsca gdzie i 6 rdzeniowe i7 będzie miało co robić. Nie mówiąc już o graniu w 144hz tu i7 w najnowszych grach to podstawa aby cieszyć się wysokim fpsem.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwery zdechły?

Jo. Nawet do Companiona nie mogę się zalogować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ktoś pisze na forum BF-a mają poprawić błąd z wysokim użyciem procesora:

 

e: albo jednak nie, tu chyba jest nowa o ostatnim patchu :(

 

 

inBsrnt.png

 

EA chyba się nauczyło jak działa support

 

vlMsD.jpg

 

xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jest w stanie wymienić OP pukawki dla każdej z klasy bo teraz czuje się jak bym strzelał plastikowymi nabojami i jeszcze spawny wrogów na plecy :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DX12 było o wiele gorzej, DX11 śmiga jak rakieta. Wieczorem sprawdzę :)

Miałem napisać wczoraj, piszę dzisiaj :E

Wszystko na maxa i stałe 90-100 klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor i5 4570

Pamiec 2x4gb

asus 1060 6gb

 

 

w normalnych sytuacjach mam 60fps, gdy jest zamieszanie spada do 30-40 (zauwazalne mikro przycinki)

 

 

Procesor i pamiec wykorzystane 100%

 

Trzeba cos w panelu Nvidia zmieniac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra u mnie dodanie 4gb ramu pomogło, mam 65-90 klatek na ultra. Po użyciu komendy na ograniczenie klatek gametime.maxvariablefps 61 nie spada poniżej tych 61 nawet jak dużo dzieje się na ekranie. Raz na jakiś czas, czyli 1 na 10 minut gry zdarza się ścina i spadek do 40 na sekundę zazwyczaj przed śmiercią, nijak ma się to do tego co miałem wcześniej.

 

CPU dalej 100%.

Gra się bardzo przyjemnie. Moja pamieć to 8gb w trybie DUAL. Tryb ma chyba ogromne znaczenie, sam nie testowałem w single, ale na reddicie można poczytać ze ludzie przestawili pamięć na ten tryb i gra się im dużo lepiej.

Szybkość już raczej mniej, bo ja mam 1333mhz :E chociaż pewnie na wyższej prędkości będzie zysk z 10 klatek.

 

Ciekawe jest to że gra po ograniczeniu klatek działa dużo płynniej niż gdy ma te 70+ :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra u mnie dodanie 4gb ramu pomogło, mam 65-90 klatek na ultra. Po użyciu komendy na ograniczenie klatek gametime.maxvariablefps 61 nie spada poniżej tych 61 nawet jak dużo dzieje się na ekranie. Raz na jakiś czas, czyli 1 na 10 minut gry zdarza się ścina i spadek do 40 na sekundę zazwyczaj przed śmiercią, nijak ma się to do tego co miałem wcześniej.

 

CPU dalej 100%.

Gra się bardzo przyjemnie. Moja pamieć to 8gb w trybie DUAL. Tryb ma chyba ogromne znaczenie, sam nie testowałem w single, ale na reddicie można poczytać ze ludzie przestawili pamięć na ten tryb i gra się im dużo lepiej.

Szybkość już raczej mniej, bo ja mam 1333mhz :E chociaż pewnie na wyższej prędkości będzie zysk z 10 klatek.

 

Ciekawe jest to że gra po ograniczeniu klatek działa dużo płynniej niż gdy ma te 70+ :o

 

Jednak ram pomógł u mnie jednak spadki są ogólnie gra się kiepsko bo jak jakaś ostra zadyma to spadki do 40 klatek może jak bym miałwindowsa 10 to by lepiej chodziła ale wątpię ogólnie myśle nad zmianą procka ale czy na i5 4690k ma sens, wybór właśnie taki bo żeby przejść wyżej np. 6600k to muszę zmienić i pamięć ram, a tak zmienię płytę i proca może coś z używek nawet.

Edytowane przez Tomek_37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wiekowy procesor i5 2500k kręcony na 4,5ghz, gtx 970 i 8giga Ramu.Gra ustawia automatycznie na średnie. Grać za bardzo się nie da. FPS skacze jak szalony pomiędzy 40-80 o włączeniu vsync nie ma mowy. FPS skacze nawet na niskich. W B4 na tej konfiguracji, gram komfortowo na ultra w stałych 60fps z włączonym vsync. Ta gra na pewno nie wygląda lepiej niż B4, więc jaki wniosek?

Edytowane przez melepeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i5 4460 oraz GTX 750 TI. Niezależnie od ustawień graficznych, mogą być one wysokie, albo niskie, po kilku rundach(3-4) zaczynam odczuwać spadki fpsów. Największe są na mapie Monte Grappa(od 80 do 35). Z kolei singleplayer oraz kilka innych map na multi działają świetnie. mam takie pytanie, czy to jest wina mojego sprzętu, czy raczej złej optymalizacji, problemów z grą. Dodam jeszcze, że gram na 768p, a Star Wars Battlefront, na wysokich działa o niebo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no takie, że albo to tzw choroby wieku dziecięcego i musimy poczekać na poprawki, albo nie będziemy czekać bo tak BF1 będzie działać.

Ja wczoraj odpalilem na konfigu z sygnatury BF1 muilti na jakiejś mapie miejskiej i miałem ok 40-60 FPS. Generalnie wiocha.ea.

 

Na innych np pustynnych wypas, ok 70-90. W kampanii ile firma dała. ale ponad 100 napewno.

Gra słabo zoptymalizowana. Kompa masz ok.'

 

IMO zaczynam żałować że nie kupiłem wersji na konsolę

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra słabo zoptymalizowana ? Chyba żartujesz. Masz 6 letni procesor i narzekasz. W internatach aż grzmi od porównań i7 do i5, ramu itp. Doskonale widać ze dobrze jest mieć i7. Optymalizację może uda się poprawić ale na wielkie cuda nie ma co liczyć, bo w porównaniu z innymi wydania na PC i konsole to jest dobrze.

 

Pierwszy lepszy obrazek:

 

bf1_proz_11.png

 

Różnica prawie 40%, między 6700K a Twoim, co się może przekładać na różnice płynna gra lub nie płynna.

Edytowane przez Palusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest beta co każdemu dobrze działa, jej jedynym problemem był ram który zjadała jak szalona :E Błąd który został naprawiony.

Pisanie że gra jest super zoptymalizowana, bo przecież działa dobrze na i7 z gtx1080 to :lol2:

 

no takie, że albo to tzw choroby wieku dziecięcego i musimy poczekać na poprawki, albo nie będziemy czekać bo tak BF1 będzie działać.

Ja wczoraj odpalilem na konfigu z sygnatury BF1 muilti na jakiejś mapie miejskiej i miałem ok 40-60 FPS. Generalnie wiocha.ea.

 

Na innych np pustynnych wypas, ok 70-90. W kampanii ile firma dała. ale ponad 100 napewno.

Gra słabo zoptymalizowana. Kompa masz ok.'

 

IMO zaczynam żałować że nie kupiłem wersji na konsolę

 

A widziałeś filmiki z konsol? Tam też nie jest różowo fps skacze 40-60, gra ma takie same spadki jak na PC. Jedyna różnica to możliwości naprawy na PC, na konsolach może uratować cie tylko DICE :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest beta co każdemu dobrze działa, jej jedynym problemem był ram który zjadała jak szalona :E Błąd który został naprawiony.

Pisanie że gra jest super zoptymalizowana, bo przecież działa dobrze na i7 z gtx1080 to :lol2:

 

 

 

A widziałeś filmiki z konsol? Tam też nie jest różowo fps skacze 40-60, gra ma takie same spadki jak na PC. Jedyna różnica to możliwości naprawy na PC, na konsolach może uratować cie tylko DICE :E

 

Nie wiem o co chodzi ale grałem conquest na Xone i nie czuć tych dropów zupełnie. Dosłownie raz przez 10h zauważyłem przycięcie jakby doczytywało na początku mapy. Tutaj większość ludzi na PC skarży się nie tyle na dropy co na to że są wyraźnie odczuwalne. Moim zdaniem to są mikro przycięcia (frame time itp.) które programy diagnostyczne obrazują jako drop fps...

 

Edit: moim zdaniem immersja na konsoli niestety jest mocny minus w stosunku do tego co daje PC. I nie chodzi mi tylko o grafikę ale po prostu mycha, słuchawki i nos w monitorze robią swoje ;)

 

(...)

Pierwszy lepszy obrazek:

 

(...)

 

 

Daj spokój, pamiętam te testy i wyszło im że gra spokojnie hula na byle i3. Jeszcze się o to na forum kłóciłem bo od razu mówiłem że gra ora procki. Oni to chyba bez graczy na serwerze testowali

Edytowane przez cHunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi, że jest idealnie ale oczekiwać że na poczciwym SB będzie dale wszystko hulać bez zarzutu jest powoli pobożnym życzeniem. Sam mam i7 4770k i liczę się z tym że za rok góra 1,5 będę go zmieniał, jak nie chce się martwić o granie na PC - lub kupie konsole i tyle.

 

Generalnie dropów nie uświadczam, poza dx12 ale nie ma różnicy wizualnej w zasadzie co do dx 11. Mam nadzieję, że na fali krytyki wyjdą poprawki i wszystkim gra będzie lepiej chodzić.

 

Natomiast oceniając optymalizację to i tak jest nieźle jak na pare dni po premierze. Zobaczymy co będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thorns

Już w bf4 było widać równice, przy zmianie z i5 2500k na i7 6700k przy podobnym taktowaniu doszło mi ok 40 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiadowcą nie jestem w stanie odblokować niektórych medali ponieważ są bugi...

Mam zagrać 1 rundę w szturmie ale w grze szturmu nie ma tylko są operacje - dlatego nie nalicza :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...