Skocz do zawartości
Jack White

Battlefield 1

Rekomendowane odpowiedzi

Ta z ciekawości chciałem zapytać co oznaczają te pojawiające się (pomarańczowe, żółte) podczas gry symbole w prawym górnym rogu? Na załączonym zrzucie wydać je pod słowem "PODBÓJ"

 

http://i.imgur.com/TAiyWoR.jpg

 

http://gaming.stackexchange.com/questions/240823/what-do-each-of-connection-warning-icons-mean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawilem sie dzis ustawieniami graficznymi, bo niestety granie z vsynciem to lekka przesada. Z lockiem na 60/61fps wystepuje zbyt duzy tearingi i po roznych testach doszedlem do takich oto konkluzji. Bez locka/vsynca gra chodzi troche dziwnie. Mimo tych 100fps gra nie plynie jak np CSGO. Powalczylem z 1h, poprobowalem i wychodzi na to, ze jezeli chce sie miec idealna rozgrywke nalezy dac lock w grze na 59fps (komenda gametime.maxvariablefps) i wlaczyc VSYNC (mam monitor 60hz). Z takimi ustawieniami laga na myszce praktycznie nie ma, a gra jest plynna jak maselko. Sprobujcie i dajcie znac. Byc moze to tylko odosobniony przypadek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sraczka bo ciągle mi się to pojawia w różnych konfiguracjach i kolorach. Wychodzi na to, że mam cienkie łącze internetowe, no ale nic na to nie poradzę bo to jedyne jakie mogę mieć. Dziękujemy Ci, że jesteś z nami Neostrado :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka o punkty C i D na mapie Skraj Monarchii, w masce i we mgle, podczas intensywnego ostrzału z Dreadnoughta - coś pięknego. :thumbup: Efekty cząsteczkowe miejscami powalają, pierwszorzędna atmosfera wojny. Nadal czuję drobny niedosyt jeśli chodzi pojazdy, ale reszta zrealizowana jest jak należy. Świetnie się pyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne Problemy mam i5 2500k 3.3GHZ na turbo Gtx 1060 Gaming X 6G i 8gb ram 2133mhz ddr3 i gra chodzi tak od 60-30 fps niezależnie od ustawionej grafiki mało tego to często są zwiechy do 0 fps na 7s

 

 

wg mnie problem nie jest sprzęt a coś na styku kodu a sterowników. Oczywiście zawsze można powiedzieć kup mocniejszy sprzęt, i pewnie ta opcja zadziała. Ale sorry, coś jest na rzeczy że sprzęt mocny i5-2500K, który nie jest słabeuszem (obecnie sprzedaje się procki serii iX i nadal są wolniejsze) , pojawiają się akcje zmniejszenia detali a FPS jest praktycznie identyczny. Taka zależność jest dla mnie sztucznym określaniem framerate'u, oczywiście w ramach możliwości sprzętowych.

 

BTW jak ktoś pamięta, było już kilka takich historyjek z niskim framerate w nowych pozycjach. Mnie najbardziej utkwiła w pamięci słynna TOCA. Nie było sprzętu, który by to udzwignął. A tu nagle aktualizacja i się dało, i to bez zmiany hardware'u

 

Ja tez mam i5 2500k@4.6 i 970, teraz dokupiłem ram i mam w sumie 8gb 1333mhz w dual :E

Przez 90% czasu gry mam stałe 61 klatek, na ultra skalowanie 100%. Użyłem komendy do ograniczenia klatek+wyłącznie origina w grze dla BF1+instalacja tylko sterów do video, i gra się bardzo przyjemnie.

Te spadki które miałem wcześniej do 40 i mniej nawet, zdarzają się niezwykle rzadko i w bardzo losowych momentach, chociaż zazwyczaj gdy ginę.

:E

a powiedz jakiej komendy użyłeś i jak wyłączasz origina w BF1, jaką masz wersję sterowników? Ja wcześniej miałem 372.90 i nie miałem mniej jak ok 70 fps. W kampania ponad 100.

chyba przyjdzie nam poczekać na poprawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem czysty system i tylko bf1 i na i5 4460 kiepsko to śmigało ale dało się grać.

 

jeśli to kwestia wyczyszczenia systemu, to raczej dam radę, ale .. podobnie jak ktoś wcześniej napisał, poprzedni patch mógł coś zbytnio namieszać

 

UPDATE: odpaliłem na i5-2500K na ustawieniach wlasnych. Za wyjątkiem antyaliasingu i rozmycia świateł jest ultra fhd. I dochodzi do 130 fps ale mniej niż 90 nie widziałem. Jak włączyłem rozmycia, wygładzanie max to 115 fps i to jak stoję, a tak ok 80-90. Generalnie serwer był pusty i to tu tez może być problem.

 

Generalnie wyłączenie / smniejszenie do świedniego poziomu wygładzania, dało ogromnego kopa. Odczuwa się wyraźnie różnicę. 

 

Ps. bez czyszczenia systemu

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie po 18 pakietach wyleciała legenda... Koliber, leżę :E. Ciekawe o ile zwiększa się szansa na wypadnięcie legendy z tej większej paczki za 450 złomu. W sumie jakby chociaż niebieskie leciały, bo w wielu przypadkach są ładniejsze niż legendy. Na 18 paczek 1 legenda, 2 niebieskie i 15 białych ;p.

 

moze lekko dzikie pytanie, ale jak te paczki się zdobywa, za osiagnięcia czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze lekko dzikie pytanie, ale jak te paczki się zdobywa, za osiagnięcia czy jak?

 

rng na koniec mapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mi w końcu udało się ogarnąć grę. Dostałem dzisiaj drugą kość 8 GB DDR4 + dysk SSD 120 GB + WIN 10 i gra zaczęła NORMALNIE działać.

Ustawienia wszystko "WYSOKIE", skalowanie 100%, FULL HD i gra praktycznie cały czas chodzi na 60 FPS. Zdarzają się spadki do 45 FPS i tylko RAZ zdarzyło mi się żeby zeszło poniżej 20 FPS.

Tryb oczywiście podbój przy 64 osobach w środku bitwy. :D

 

Wcześniej grałem na WIN 7 , 8 GB ram i bez SSD. W grę nie było można praktycznie normalnie pograć bo zacinało mi co chwilę grę na 2-3 sekundy. Zużycie RAM mam teraz na poziomie 7,8 GB - także dla tych co się zastanawiają nad dokupieniem RAM mogę śmiało powiedzieć, że warto. Gra po prostu lubi Dual Channel i dużą ilość pamięci RAM - 8 GB według mnie za mało do ustawień wysokich / ultra.

 

Co prawda użycie procesora cały czas mam 100%, ale najważniejsze że zacinanie się gry zniknęło.

 

Jak widać gra działa całkiem dobrze, nawet na I3. ;)

Reszta sprzętu w sygnaturce dla zainteresowanych. Troszkę się GTX 1060 nudzi bo użycie około 80%.

Żadnych komend żeby ustawić FPS nie używałem.

 

Pozdro!

 

Teraz w końcu mogę normalnie grać, do zobaczenia na polu bitwy!

 

Sprzęt mamy całkiem podobny z tym, że ja mam gtx 950.. :P polecasz dokupić drugą kostkę ram? Tak jak wyżej pisałem nie narzekam, bo w sumie całkiem spoko chodzi, ale jakby mogło jeszcze lepiej.. to czemu nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym polecił dokupić, gra lepiej chodzi na Dual Channel z 16 GB ram co było już potwierdzone nawet na filmiku. ;) Przy 8 GB pokazywało mi informację o zbyt małej ilości pamięci, teraz nie muszę wyłączać wszystkiego żeby gra ładnie chodziła. Użycie pamięci RAM mam prawie 8 GB, także widać że jedna kość jest za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sraczka bo ciągle mi się to pojawia w różnych konfiguracjach i kolorach. Wychodzi na to, że mam cienkie łącze internetowe, no ale nic na to nie poradzę bo to jedyne jakie mogę mieć. Dziękujemy Ci, że jesteś z nami Neostrado :kwasny:

Ja mam światłowód. Ping na serwerze w granicach 35. A pokazuje że mam Packet Loss. W Battlefield 4 miałem ten samo. Ale to może być wina również routera. Ten mój nie obsługuje fragmentacji pakietów. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym polecił dokupić, gra lepiej chodzi na Dual Channel z 16 GB ram co było już potwierdzone nawet na filmiku. ;) Przy 8 GB pokazywało mi informację o zbyt małej ilości pamięci, teraz nie muszę wyłączać wszystkiego żeby gra ładnie chodziła. Użycie pamięci RAM mam prawie 8 GB, także widać że jedna kość jest za mało.

 

No to jest bankowe bez dwóch zdań ! W moim przypadku na ustawionym single miałem fps w granicach 60-70 z dropami do 45. Po ustawieniu pamięci w dual fps 90-120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ! mam mały problem z grą...

 

Standardowo jeden gadżet mam ustawiony pod 3 klawiszem myszki(na mojej myszce to jest przycisk scrolla) natomiast gadzet 2 mam ustawiony na "scroll down" (wiem dziwne ale tak gram we wszystkie battlefieldy).

W momencie premiery wszystko mi śmigało tak jak chciałem... po patchu nie potrafię tego ustawić - resetowałem ustawienia klawiszy... "naprawiałem" grę poprzez opcję origin i nic.

 

Aktualnie mam na klawiszu myszka 3 - gadżet 2 a gadżet 1 pomimo tego że w ustawieniach klawiszy mam scroll down - nie działa - scrolem mogę patrzeć w prawo lub lewo co w ogóle nie jest "ustawione" w opcjach..

 

PLS HELP z góry dziękuje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał grać z vsync niechaj odpali grę z opcją "okno bez ramek" ,wtedy działa. Nareszcie mam stabilne 60fps na ustawieniach wysokich ,prawie jak w B4. Jednak nawet na i5 2500k da się grać bez dropów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja próbowałem już wszystkiego i sapdki fps jak są tak są użyłem również komendy najgorsze jak sie odradzamy i przenosi nas na mape do 40 fps spadki są, żeby miec pewnosc zainstalowałem system na nowo WIN 7 Profesional kompletny format systemu na ssd jak i dysku HDD pamieć też mam 16 gb w dual jak nie którzy o tym piszą ze niby lepiej chodzi niż w single , w biosie wszystko co miałęm zwiazane z OC na ptymalne ustawienia ,dyski również sprawdzone pod względem błędów, także więcej zrobić nie idzie no chyba że windows 10 ale wątpie zeby to cos zmieniło wniosek najlepsza opcja to zmienić procesor jednak.A czy spadki mogą mieć związek łączem internetowym ja mam ping tak od 65 do 85 ?

Edytowane przez Tomek_37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie trzeba przeczekać, wyjdą łatki i wszystkim będzie smigać :)

 

I to że z moim sprzętem wszystko ok świadczy singleplayer poniżej 75 fps nie spadnie,i tak jak mówisz trzeba czekać na łatki które mam nadzieję że poprawia rozgrykę ale o zmianie procka i tak trzeba myśleć czas na coś wydajniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ogólnie bardzo fajna gra się przyjemnie tylko z tym, że nie potrafię grać w standard play sad.gif mam wygrane ponad 2300h BF 3, 4 w HC smile.gif nie mogę się odnaleźć mad2.gif

Co do FPS przy 64 graczach i dużej zadymie to nie mam na co narzekać spadki do 130, a leci 140-150 smile.gif Ultra, skalowanie 100 i odświeżanie 100Hz - grafa nie podkręcona, czyli boost 1300MHz, CPU z HT 4.5GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z BF1. Chodzi o to że gdy odpalam BF to cały czas mruga mi ekran i nie mogę nic zrobić tylko ALT+CTRL+DEL wtedy wyskakuje mi na pulpit. Gdy ponownie klikam na ikone BF na pasku to juz nie mam Fullscreena, A wszystkie ustawienia graficzne zmieniają się na niskie

 

Sprzęt jaki posiadam to

I5 6400 2.7 Ghz Turbo 3.2Ghz

GTX 1060 3GB

8GB Ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś coś więcej napisać na temat samej rozgrywki? Warto za to tyle płacić czy lepiej poczekać aż połatają i stanie je?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama rozgrywka jest super, dawno żadna gra mnie tak nie wciągnęła. Problemem jest to, że niektórzy mają problemy z dropami FPS-ów, a jest to losowy problem i lepiej sprawdzić przez Origin Access czy nie będziesz miał żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś coś więcej napisać na temat samej rozgrywki? Warto za to tyle płacić czy lepiej poczekać aż połatają i stanie je?

Na temat samej rozgrywki pisane było już bardzo wiele. Możesz poczytać recenzje. Jeżeli lubisz takie klimaty to masz must have. Jeżeli natomiast nie ciągnie Ciebie do realiów pierwszy wojny światowej to sobie odpuść. Ogólnie to wciąż ten sam dobry Battlefield. Ta sama mechanika, ta sama rozgrywka. Mnie osobiście bardzo się podoba i przypomina stare dobre CODy. Jeżeli chodzi o bugi to zdarzają się ale nie w takim stopniu jak miało to miejsce przy premierze BF4. Tutaj naprawdę się postarali. Co do ceny to moim zdaniem szybko ona nie spadnie a już na pewno nie w tym roku. Za chwilę będą pierwsze DLC więc kasa musi się zgadzać.

 

Zawsze możesz sobie wykupić (za 14,99zł) dostęp do Origin Access i wypróbować grę przez 10 godzin (taki trial).

Edytowane przez Jack White

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy BF, w którym dobrze lata mi się samolotem. :)

Wczoraj szturmowym na Synaju ponad 40 fragów przy 2 zgonach.

Ale to też spowodowane przez mało ogarniętych ludzi, którzy z rzadka strzelali...

 

BTW. Dopiero zauważyłem, że można "dostosowywać" pojazdy.

Te ustawienia samolotu na czołgi czy też sterowce się sprawdzają? Warto to odblokować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało ogarnięci ludzie w tej grze to chyba norma ... Czołg jedzie przez pół mapy i nikt nie potrafi do niego strzelić , rzucić granata ... A później piszą jakie to czołgi są OP , pozostawie to bez komentarza , albo ja mam takie szczęście i trafiam na takie drużyny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...