Skocz do zawartości
Jack White

Battlefield 1

Rekomendowane odpowiedzi

Kazubin a ja myśle, ze jakbym dobrał screeny amiens vs shanghai albo st quentin (trawa) vs caspian border 2014 to mógłbym udowodnić co innego. nie przekonują mnie w dalszym ciagu tak wysokie i ciągne rosnące wymagania.

 

Altun6277 no pewnie 8 gb mało i tak 1600. mój procesor nie jest podkręcany, bo ja tego nie umiem robić, ale zauważyłem, że gra chodzi na booście 3.3 a nie 3.6 jak pozwala turbo w procesorze. nawet jak w biosie ustawilem by cały czas chodziło na turbo 3.6 to gra zmniejsza do 3.3. jeszcze pare miesiecy temu nie miałem dropów do 30-35fps a teraz mam i odechciewa się grać na podboju. w trybach dla graczy do 32 jest ok. na low.

Edytowane przez wd5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrzut otoczenia i budynki podlegające destrukcji. Na żywo różnice są bardziej widoczne na niekorzyść starej odsłony. Rozumiem, że nie można nazwać tego rewolucją, ale ewolucje widać może w niektórych elementach mniej, a w innych bardziej. Natomiast już nie róbmy scen, że nie ma różnic, bo nawet zwykła roślinność prezentuje się lepiej.

 

Wymagania wzrosły, bo i grafika ruszyła, ale tutaj nie widzę tego aby był to duży skok, jak grałem a ci5 750 tak gram dalej, owszem od czasu do czasu przy zadymie na operacjach 64 procek klęknie, ale tak było od początku, bo natężenie akcji gdzie w jednym miejscu nawal się 40 graczy jednak trochę daje do liczenia.

 

 

ps

Co do zrzutów to zrób np. jak wyżej roślinności, budynku który podlega destrukcji.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o licytowanie sie. chodzi o to, ze oprawa nie poprawila sie do tego stopnia, zeby tak wzrosly wymagania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pokaż tą oprawę, bo są w tej chwili tylko twoje słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o licytowanie sie. chodzi o to, ze oprawa nie poprawila sie do tego stopnia, zeby tak wzrosly wymagania

Niekoniecznie na tyle się poprawiła, ale jeszcze chwilę temu pisałeś, że różnic w zasadzie nie ma. Co jest oczywistą bzdurą, bo progres widać gołym okiem. Jaka inna gra oferuje taki model zniszczeń, w takiej skali, przy takiej oprawie? Łatwo jest mówić, że każdy obiekt powinien podlegać destrukcji, gorzej to zaimplementować aby miało ręce i nogi, chodziło na sprzęcie ze średniej półki.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie wyraazilem sie precyzyjnie. nigdy nie mówiłem, że w ogóle sie nie poprawila, natomiast mój bol dupy polega na tym, ze gra nie chodzi mi dobrze nawet na LOW, podczas gdy BF4 bez problemu na Ultra. i to nie jest normalne moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno ten babol z zacinaniem menu dice chce naprawic przed apokalipsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero teraz go macie? mi menu sie raz tnie raz nie od roku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jak na low i nie potwierdzam twoich rewelacji ;)

 

Core i5 750 z gf970

Low z wył synchronizacją adaptacyjną:

https://www.youtube.com/watch?v=ax7kytF8Zv8

Procesor z 2009 ogarnia operację 64 w jednej z bardziej wymagających miejscówek.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy to normalne że z procesorem i5 8600k bez OC ,GTX 1060 6 Gb i 16 GB ram 3000 Mhz mam spadki do 40 FPS głównie na Amiens oraz Blizna Saint-Quentin na podboju 64 graczy w ustawieniach ultra 1080p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy to normalne że z procesorem i5 8600k bez OC ,GTX 1060 6 Gb i 16 GB ram 3000 Mhz mam spadki do 40 FPS głównie na Amiens oraz Blizna Saint-Quentin na podboju 64 graczy w ustawieniach ultra 1080p?

U mnie to samo wczoraj. Dałem na LOW i nic to nie dało. Wykorzystanie procka obu przypdkach 100% a GPU 45 %:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazubin no to masz fajnie (choć i u Ciebie dropi do 50), bo ja i wielu innych mamy inaczej (choćby Tomek_37 powyżej, albo Eltik), poza tym Operacje jednak chyba lepiej chodzą niz Podbój. albo mi sie wydaje. jeśli nie wina gry to powiedz, jak sądzisz, co jest u mnie popsute?

Edytowane przez wd5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze dropiło na operacjach od premiery, procesor ma co robić i jak chcesz mieć żelazne graj na serwerach z mniejszą ilością graczy.

Nie chodzą lepiej, bo w operacjach często dochodzi do sytuacji gdzie w jednym punkcie masz większość graczy.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazubin ja wiem o tym :) mowie tylko, ze w BF4 nie musze "grać na serwerach z mniejsza iloscia osob" i nie widze uzasadnienia dla takich wymagan, a juz na pewno dla twierdzen o "mistrzowskiej optymalizacji"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej akcji, mniej detali itd. w BC2 jak dałeś zooma fps leciał o pół przy dymie.

 

Zmienne warunki pogodowe, behemoty, dużo więcej broni generujących efekty jak granaty gazowe itd. Zdecydowanie wolę BF1 i wzrost wymagań jak na dodatkowe rzeczy nie jest wielki.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. To, że dasz wszystko na low to ilość graczy rzucających dymne lub gazowe ci to nie zmniejsza, a do tego dorzuć szersze pole gry i procesor ma co robić, a karat już niekoniecznie.

 

Ps.

Stan techniczny BF4 przez długi czas był katastrofalny i gra nie działała od PC przez konsole często w ogóle.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wiec skomentujesz przypadek Tomka 37 powyżej? złoma ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mam komentować? Problemy zawsze są w grach, sam nie raz byłem osobą która skłopotała się z tym osobiście na PC i na konsolach, ale to, że jakiś mały procent nas ma problemy z anomaliami to nie znaczy, że większość się z tym boryka.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha czyli dropy na i5 8600k to anomalia a norma to 60fps na procesorze z 2009. hm. mam inne obserwacje z YT i for.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem ci 5min zrzut z gry aby pokazać, że pisanie o twoich 35 klatkach jako coś normalnego jest mocno naciągane tak samo jak klepałeś o braku różnic graficznych.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usiłuje sie wiec dowiedziec czemu u mnie taka jest sytuacj. NIEnormalna jak sam przyznałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd ma ktoś wiedzieć z jakiego powodu u ciebie jest 30 klatek skoro jak widzisz na procesorze z 2009r. nie jest to takie łatwe osiągnąć. Działające aplikacje w tle, pagefile na dysku talerzowym, śmieci spamowe, problemy z wersją W10 przez tryb gry, nagrywarkę lub nadpisanie sterownika, zbyt duże użycie ramu przez system, zbicie taktowania.

 

Ogólnie jak coś się pojawia z anomalii:

-Instalujemy najnowsze sterowniki, a GFa z opcją na czysto.

-Włączamy maksymalną wydajność w panelu sterowania i opcjach systemowych zasilania.

-Wyłączamy wszystkie nakładki.

-Wyłączamy DVR w W10 i opcję tryb gry.

-Skanujemy komputer pod kontem złośliwego oprogramowania.

 

Lub inne:

-Sprawdzamy np. zużycie pamięci ram i pagefile.

-Instalujemy grę i system na SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramu jest może mało 8GB 1600. u Ciebie zdaje się jest więcej. po uruchomieniu systemu jest 1,4 zużycie. windows 8.1. plan zasilania, priorytet wysoki itp nie pomagają.

 

poza tym tak naprawdę dropy nie przeszkadzałyby mi, gdyby nie to, że w tej grze jak nie ma 60fps, nawet jak jest 55 to niesamowicie nieprzyjemnie szarpie. w innych grach nawet jak jest 30fps to jest uczucie płynności. tu nie. nie wiem jak to zniwelować. czasem pomaga wymuszenie triple buffering, ale nie tu.

Edytowane przez wd5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grze zaczyna "brakować" pamięci to system będzie dane zrzucać na pagefile i jak dysk zaczyna mielić może generować dropy. Mam 16gb 1600, sama gra potrafi brać ponad 8gb jak na filmiku, a drugie to pagefile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...