Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pulpit

Aktualizacji potwora już czas

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że nie mam co robić z pieniędzmi postanowiłem powoli odkładać na zmianę hardware. Zdecydowałem się przesiąść na i7 6700k, bo jeżeli będzie tak długo trzymał się na liście jak 2500k to starczy mi na kolejne 10 lat. Potrzebuję do tego mobo + PSU + ram, wiem że do procka nie dają coolera, ale moje HR-02 Macho z tego co widze będzie pasować, bo rozkład na tych LGA jest taki sami. Miejsca w obudowie mam pełno (FD Core 3300) więc rozmiar mobo raczej bez znaczenia. Zostałbym na moim obecnym zasilaczu, ale swoje lata ma i tylko 500W więc może mieć jakieś problemy na starość. Teraz konkrety:

- MOBO: Z170? Jeżeli będę kręcił co pewnie się stanie to pewnie tak? H170/B jeżeli nie będę ruszał i marnował potencjał? Który producent? Asus? Gdzieś mi się wątek z problemami przewinął ile w tym prawdy?

- RAM: Pewnie 2x4GB wezmę, więcej nie potrzebuję, chyba że gdzieś promocja na 2x8GB jest, jakie taktowania, jaki model? Co jest teraz trendy?

- PSU: Tutaj jestem zielony nie wiem nawet jaka moc, 650W starczy? Pewnie w przyszłości nową serię AMD wrzucę (1200W? :E), a jak walną kaszanę to pewnie 1070 wcisnę na chama.

 

Budżet z grubsza nieokreślony, wiem że hajsiwa na to pójdzie, ale to stopniowo będę odkładał i za te 4-5 Mcy będzie zakup.

 

I na koniec: jak to z tym jest - klik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesiadka na chwilę obecną nie opłacalna, twoje Cpu spokojnie ogarnie każdą kartę . Najlepiej by było jak byś poczekał na next gen cpu i dopiero zrobił upgrade - ja tak zrobię . Nie ma aż tak dużych różnic w wydajności - no chyba ze jak napisałeś nie masz co z kasą robić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesiadka na chwilę obecną nie opłacalna, twoje Cpu spokojnie ogarnie każdą kartę . Najlepiej by było jak byś poczekał na next gen cpu i dopiero zrobił upgrade - ja tak zrobię . Nie ma aż tak dużych różnic w wydajności - no chyba ze jak napisałeś nie masz co z kasą robić :D

A ta nowa generacja cpu, kiedy ma byc ogłoszona i kiedy ma wyjść? Aż tak mi się nie pali, ale jak to będzie za najbliżej półtorej roku to równie dobrze mogę tak co pół roku powtarzać i czekać na jeszcze nowszą, a później nowa generacja GPU i tak w koło macieja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz co robić z hajsem i faktycznie chcesz update z prawdziwego zdarzenia to poczekaj na i7-6850k :P

 

Ram w 4GB modułach to zwykle zbytnie rozdrabnianie się. Jak to ma być upgrade, a już i tak masz 8GB, to powinieneś mierzyć w 2x8GB.

 

Kiedy AMD wypuści nowe karty z najwyższego segmentu nie wiadomo. Polarisy mają być mid-highendem.

 

 

A wyginanie skylake? Tylko jak masz chłodzenie z absurdalnie mocnym dociskiem. Intel specjalnie udziwnił IHS w broadwell-E, najprawdopodobniej właśnie z tego powodu - KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy. Przecież masz jeszcze dobry sprzęt. Władujesz przynajmiej 2x tyle kasy co dałeś za obecny komp, otrzymując (przy GTX1070) około 40% więcej wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz co robić z hajsem i faktycznie chcesz update z prawdziwego zdarzenia to poczekaj na i7-6850k :P

 

Ram w 4GB modułach to zwykle zbytnie rozdrabnianie się. Jak to ma być upgrade, a już i tak masz 8GB, to powinieneś mierzyć w 2x8GB.

 

Kiedy AMD wypuści nowe karty z najwyższego segmentu nie wiadomo. Polarisy mają być mid-highendem.

 

 

A wyginanie skylake? Tylko jak masz chłodzenie z absurdalnie mocnym dociskiem. Intel specjalnie udziwnił IHS w broadwell-E, najprawdopodobniej właśnie z tego powodu - KLIK

i7-6850k? Panie aż tyle pieniędzy to ja nie mam :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj na Kaby Lake - będzie to następca po skylake - i w te cpu bym szedł. Zbieraj kasę a potem kupisz lepszy sprzęt . Na chwilę obecną twoje CPU i GPU ogarnie każdą możliwą grę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj na Kaby Lake - będzie to następca po skylake - i w te cpu bym szedł. Zbieraj kasę a potem kupisz lepszy sprzęt . Na chwilę obecną twoje CPU i GPU ogarnie każdą możliwą grę .

a co takiego nowego ma wnieść kaby lake w stosunku do skylake? Z ostatnich zapowiedzi wynika że tylko lekko z optymalizują architekturę, coś jak kolejna rewizja i na tym zakończa. Przy okazji nowe chipsety, natomiast nowa architektura to za 2 generacje. Zgodnie z nowym planem wydawniczym intela.

http://benczmark.pl/uploads/backend_img/b/fotki_newsy/2016-03/PM/intel-strategia-14nm.JPG

teraz skylake to architektura, kaby lake optymalizacja, następnie przeniesienie na niższy wymiar i dopiero później nowa architektura. Więc wzrostu wydajnosci oczekiwał bym raczej symbolicznego.

 

E: co do zestawu

to bierz 2x8GB np 2666/2800 z cl15 (lub mniej). Co do płyty to do i7k lepiej wybrać jednak z170 bo szybciej pamięci będą mógłby pracować, co do płyty to za około 550zł znajdzie już kilka ciekawych konstrukcji, lepsze to powyżej 600zł

 

Z tańszych to

Gigabyte GA-Z170-GAMING K3

ASRock FATAL1TY Z170 GAMING K4

Gigabyte GA-Z170-D3H

 

Z tych trochę droższych

ASUS Z170 PRO GAMING

MSI Z170A GAMING PRO

MSI Z170A KRAIT GAMING

ASRock Z170 EXTREME 4

Gigabyte GA-Z170X-UD3

 

Co do zasilacza spokojnie ci wystarczy jednostka 500W, która na 12V będzie mieć blisko 400W lub więcej. Nowa generacja kart poza wzrostem wydajności ma przynieść spadek po dobru energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako, że nie mam co robić z pieniędzmi

 

Dajesz w lape jednemu z adminow i jestes moderatorem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a co takiego nowego ma wnieść kaby lake w stosunku do skylake? Z ostatnich zapowiedzi wynika że tylko lekko z optymalizują architekturę, coś jak kolejna rewizja i na tym zakończa. Przy okazji nowe chipsety, natomiast nowa architektura to za 2 generacje. Zgodnie z nowym planem wydawniczym intela.

http://benczmark.pl/uploads/backend_img/b/fotki_newsy/2016-03/PM/intel-strategia-14nm.JPG

teraz skylake to architektura, kaby lake optymalizacja, następnie przeniesienie na niższy wymiar i dopiero później nowa architektura. Więc wzrostu wydajnosci oczekiwał bym raczej symbolicznego.

 

E: co do zestawu

to bierz 2x8GB np 2666/2800 z cl15 (lub mniej). Co do płyty to do i7k lepiej wybrać jednak z170 bo szybciej pamięci będą mógłby pracować, co do płyty to za około 550zł znajdzie już kilka ciekawych konstrukcji, lepsze to powyżej 600zł

 

Z tańszych to

Gigabyte GA-Z170-GAMING K3

ASRock FATAL1TY Z170 GAMING K4

Gigabyte GA-Z170-D3H

 

Z tych trochę droższych

ASUS Z170 PRO GAMING

MSI Z170A GAMING PRO

MSI Z170A KRAIT GAMING

ASRock Z170 EXTREME 4

Gigabyte GA-Z170X-UD3

 

Co do zasilacza spokojnie ci wystarczy jednostka 500W, która na 12V będzie mieć blisko 400W lub więcej. Nowa generacja kart poza wzrostem wydajności ma przynieść spadek po dobru energii.

 

Dzięki :thumbup:

 

Dajesz w lape jednemu z adminow i jestes moderatorem :E

Mam płacić za moderowanie tego cyrku? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę tylko żeby mseweryn pierwszego posta napisał 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badz grzeczny to moze napisze :E

 

 

 

 

Byl ale stwierdzil ze nie byles grzeczny :E

post-539076-146280784592_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...