Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kwietas

Podczerwień - nietypowy problem

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mam nietypowe pytanie. W pracy mam klimatyzator stacjonarny. Nie mam do niego pilota, ale w LG G2 mam podczerwien, wiec probowem w ten sposob wraz ze specjalnym programem sterowac klimatyzatorem, niestety nic to nie dalo - zero reakcji. Moj drugi kumpel tez posiada G2 i jemu tez to nie dziala. Natomiast trzeci kumpel ma LG G4 i przy pomocy tego samego programu moze tym klimatyzatorem sterowac. Gdzie tu moze byc problem? W wersji Androida? Mam Andka 4.4. Czy moze byly jakies rozne wersje portu podczerwieni? Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może twój telefon ma mniejszy zasięg podczerwieni? próbowałeś z bliska sterować klimą? Program na pewno jest w tej samej wersji co na g4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pomoże aktualizacja programu. Nowsze wersje mają rozszerzoną ilość obsługiwanych urządzeń. Miałem taką sprawę z telewizorem thomson. Dość długo musiałem się naczekać aż będzie obsługiwany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program mam w tej samej wersji co kolega na G4.

Mały up. Nie wiedziałem, że gdy skierujemy diodęod podczerwieni na aparat tel to widać ją, gdy naciśniemy guzior. Co ciekawe, ten program chyba ma coś skopane, bo na G2 w ogóle akurat nie uruchamia podczerwieni (seryjny program od LG normalnie działa). No ok, skoro wina tego programu to spróbowaliśmy zaprogramować w G2 nowy pilot z nauką wiązki z tel. G4. Bez rezultatów. Skołowałem oryginalny pilot od klimy.... nauczyłem tel... I też nic (ale tu już tel normalnie wysyłał wiązkę podczerwieni) Próbowałem z bliska i też nic nie daje. Co ciekawe, sprawdzaliśmy na jakimś telefonie Huawei i był ten sam problem, natomiast na Sony już działało. :) Dziwneee...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy się przede wszystkim czy próbowałeś różnych programów do pilotowania ? Niektóre są lepsze a inne gorsze. Ja używam Smart IR Pilot. Jest nie koniecznie ładny ale obsługuje wszystkie moje urządzenia jako jedyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy przypadkiem podczerwień G2 w założeniu producenta nie miała działać tylko z ori oprogramowaniem LG ? Na takie info trafiłem swojego czasu. Dodatkowo przy stosowaniu innych programów nie ma gwarancji poprawnego działania.

 

edit:

o, tutaj też ktoś o tym wspomina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam Castreal IR Remote, bo znajomy na G4 uzywa wlasnie tego programu. I tak jak wspomnialem wczesniej podczerwien na G2 w tym programie sie nie uruchamia w ogole (cholera wie dlaczego) ale nawet przy przyuczeniu standardowego programu w LG G2 z oryginalnego pilota od tego klimatyzatora ten nie reaguje (ale podczerwien juz sie wlacza). Inne urzadzenia (tv roznych firm, nawet stare kineskopowe, dvd, wieze hi fi itp dziala, to dziadostwo jako jedyne nie chce.)

Moze to cos podpowie: klimatyzator firmy Electra. Modelu brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W Windows będziesz miał zawsze ciemno w HDR W grach będzie okej. 
    • Matko boska jak ja miałbym coś takiego na moim 34DW to by mnie krew zalała 😶 bo nie małe pieniądze wydałem na tewn monitor ale warto było zero problemów 
    • Ile czujników masz na płycie głównej ? FanControl wykrywa wszystko, co płyta udostępni nawet te czujniki, które nie są wyprowadzone jako gniazda FAN na płycie głównej. Nie sugeruj się nazwami FAN, bo FanControl je może zamienić. Trzeba samemu określić które gniazdo FAN na płycie odpowiada danemu odczytowi w FC. Nie znam Gigabyta, ale nie widzę sensu, żeby Gigabyt nie współpracował z FC.
    • Jednak ten chat jest głupi  Ty o asteroidach, a on o sterydach  
    • Jest już niewiarygodnie pięknie i wspaniale, ale będzie jeszcze cudowniej i ideologicznie wspanialej, to jeszcze nie koniec: pięciokrotnie (!) przesuwano wprowadzenie pełnej kontroli importowanej żywności. Cztery lata po (!) brexicie, dopiero od następnego wtorku, będą obecne kontrole fizyczne, ale zapowiada się, że będą wprowadzane stopniowo (hehehe), żeby dać biznesom czas na dostosowanie się. Ponieważ UE się nie pitoliła, kontrole żywności sprowadzanej z UK do UE zaczęły się od razu. Co ubiło 80-90% wolumenu eksportu w przypadku niektórych biznesów (pisząc z pamięci przykłady: jakieś chyba tam sery, produkty z grzybów). Do tej celebry sukcesu można dołożyć przykładowo jeszcze sprawę Irlandii Północnej, w której przez lata próbowano wprowadzić nowy wynalazek: Kontrolę Celną Schrodingera - czyli taką kontrolę, która jednocześnie istnieje i jej nie ma. UK "mainland" chciał kontroli, UK "ireland" reagował paniką na samą myśl o kontrolach. W związku z tym rząd tam się obraził na rząd "główny" i odmówił pracy. Foszek przez lata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...