Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pomarańcz jest kozacka :heartpump:

 

Moja druga połówki stwierdziła, że kolor jest paskudny :E

 

Ogólnie to fajna kolorystyka pod build z podzespołami od Gigabyte.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, @Amitoza

 

Kiedy zamierzasz wypełnić wszystkie zamówienia na tym forum?

 

Https://smallformfactor.net/forum/threads/catz-c-1-5l-c-sfx-10l-and-c-ws-15l.1562/

 

Masz wiele nieszczęśliwych klientów, którzy chcą otrzymywać zwrot pieniędzy w systemie PayPal, aby nie otrzymywać ich spraw i nie otrzymywać od Ciebie odpowiedzi, musisz być mężczyzną i wziąć udział w jego prawach, co jest problemem dla Ciebie.

Edytowane przez sleekizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyżby sława go przerosła...

 

Mam nadzieje że nie bo mialem zamiar poskładać takiego małego PC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jest to że brak żadnego posta ze strony @Amitozy..

 

patrząc po poście użytkownika @sleekizm wnioskuję że używał tłumacza google ;) wychodzi na to że na SFF też brak kontaktu.

Edytowane przez groXel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa biorąc pod uwagę że gość jest na forum od dekady i sam projekt doczekał się realizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był by ktoś zainteresowany customową budka około 1,5-2L z takąpłytą? ;)

 

08040450411l.jpg

 

 

będę niedługo zamawiać ją bezpośrednio od asrocka i nie wiem w jakiej ilości brać. W zestawie będzie customowy radiator dla gpu mxm robiony na cnc.

Masz może już ten prototyp, jak ogólnie wyszło? :glodny: i pod względem głośności ?

 

Czy skrzynkę do płyty H110M-STX też masz w planach :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na razie prace są wstrzymane, niedawno ogarnąłem ostatnie zamówienia z kwietnia -.- totalny brak czasu, a 90% czerwca zabrało mi wesele - dopiero ostatnie 2 tygodnie mam w miarę spokojne - pomijając to co mi żona nie wymyśli - nowa podłoga w łazience, malowanie mieszkania itp :/ przed ślubem jakoś mniej wymagająca była :P

 

 

Teraz zajmuję się dopieszczaniem 3 projektów - nowa wersja obudowy slim, itx/matx z którego będzie wyjmowany w całości mobotray bez rozbierania innych elementów obudowy oraz jak najmniejsza obudowy itx pozbawionej risera. Slim i Itx/matx będę robił w ilości po 10sztuk i co najmniej 3/4 będą w jednej kolorystyce - wszystko żeby jak najniżej zejść z kosztami. Do tego ogarniam temat filtrów.

 

 

Stx-mxm olałem, bo dostępność płyty marna, a mxmy drogie w cholerę. nad zwykłym stxem można pomyśleć, ale kiedyś :P

Edytowane przez Amitoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkcja idzie pełną parą, fajnie :)

 

Fajny STX był by w ten deseń :)

Ostateczna wersja customowej wersji dla klienta

 

5030e64af5488e1e.jpg

 

najlepiej jak najmniejszy bez miejsca na dyski SATA, takie totalne gabarytowe minimum.

 

ASRock ma szkaradne te swoje pudełeczka :(

Nowy model Silverstone VT02 jest już nieco lepszy.

 

Tak na szybko - tego typu ułożenie?

 

1ab7e1d1076603f7.jpg

 

Czy ten projekt też kończysz?

Daj znać gdy będziesz miał finalną lub prawie finalną wersję.

 

... przed ślubem jakoś mniej wymagająca była :P

:lol2:

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kajdan na palcu to i wymagania wzrosły :lol2:

 

cieszy mnie że wróciłeś do żywych :D

 

czekam na pierwsze wizualizację 3 nowych projektów :thumbup: ciekawie zapowiada się " jak najmniejsza obudowy itx pozbawionej risera" :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idzie powoli bo i czasu mało. Mam już jeden projekt prawie ukończony - chciałem żeby był jak najbardziej uniwersalny.

 

w skrócie - wymiary 310x295x200mm więc 18,3L zasilacz SFX. Płyty mATX/ITX standard lub inverted. Przy płycie ITX można wcisnąć aio 240mm (maksymalna długość chłodnicy - 280mm), lub kombinować z budową LC z 2 chłodnicami 240mm i płaskim blokiem na GPU. Chociaż obudowa jest przeznaczona przede wszystkim do pod chłodzenie powietrzne na CPU (do na 172mm).Karta do 290mm (licząc ze śledziem, bez śledzia 277mm) - różnie producenci podają różne wymiary -referencyjne PCB GTX1080TI ma 268mm, więc karty ciut dłuższe niż standardowe też wejdą.

 

przy mATX zostaje tylko chłodzenie powietrzem - chyba że zastosuje się krótką kartę to wejdzie AIO 240mm.

 

Backplate wraz z płytą będzie można wyjąć z unibody złożyć na stole i wygodnie zamontować w obudowie.

 

na razie bez wizualizacji - na te budkę dałem sobie deadline do końca tego miesiąca więc dopiero wtedy można będzie spodziewać się docelowych wizualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie bez wizualizacji - na te budkę dałem sobie deadline do końca tego miesiąca więc dopiero wtedy można będzie spodziewać się docelowych wizualizacji.

 

 

I jak tam z wizualizacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś tam na szybko w tym tygodniu zrobiłem, ale to bardziej dla zarysu, bo na chwilę obecną jest już kilka nowych zmian wprowadzonych. nadal jeszcze nie ustaliłem dokładnej formy panelu bocznego, ani szkła, więc to co widać to wersja mocno robocza.

 

289bf576ff58c0cf.jpg

8bf24effd53b088e.jpg

 

tak mniej więcej będzie wyjeżdżać cały mobotray razem z tylnym panelem. W przypadku ITX zasilacz jest mocowany bezpośrednio do mobotray i razem z nim będzie wyjeżdżać (żeby nie trzeba było bawić się w odpinanie kabli), w mATX docelowo też, ale jeszcze przerabiam uchwyty, tak aby dawał jak najwięcej alternatyw umiejscowienia zasilacza.

 

b1dc7448faa8ecdd.jpg

a tutaj skala na tle tj07.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć wersję ITX no i usłyszeć cenę ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zobaczyć wersję ITX no i usłyszeć cenę ..

 

Wersja itx będzie taka sama, tylko dostanie inny mobotray, tak żeby karta graficzna znalazła się 2,5cm niżej. Wtedy będzie można umieścić niżej zasilacz i dodatkowy wentylator 120mm na topie, a karta będzie miała dwie 120tki bezpośredniego nawiewu. Ewentualnie można zrobić maksymalnie zmniejszone 11-14L ale kosztem pogorszenia wentylacji, maksymalnej długości karty do 24cm i wysokości chłodzenia do 120mm. aktualnie jest 18,1L. Doszedłem do wniosku, że chce jak najmniej iść na kompromisy. W zasadzie jeżeli użyje się płyty mATX która ma PCI-e x1 na pierwszym slocie i x16 na drugim, to też można na topie umieścić 2x120 i mieć wentylatory bezpośrednio pod kartą co fajnie się sprawdza przy accelero S3 i innych tego typu chlodzeniach. 

Edytowane przez Amitoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buda prezentuje się naprawdę świetnie :thumbup:

 

masz już jakąś wizję "jak najmniejsza obudowy itx pozbawionej risera" ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncept zintegrowania z wysuwanym mobotray całego hardware+PSU+okablowania jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem.

Szczególnie w przypadku maleństwa o pojemności 18L gdzie wszystko wewnątrz budki jest na styk upakowane.

Tego się trzymaj.

 

Nic wygodniejszego w obsłudze/czyszczeniu PC nie miałem, sprawdziło się w ultracase Black Ice Mk2 z LC

to tym bardziej tu zda egzamin.

Cieszę się że wprowadziłeś te rozwiązania i niecierpliwie czekam na prototyp i testy wydajności.

Good job :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak temperatury, może być ciepło przy tych litych powierzchniach, szczególnie na topie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, z temperaturami przy pełnym topie może byś słabo.

Raczej warto pomyśleć o otworze pod dwie 120-ki z jakąś sexowną czarną siatką alu z drobnym oczkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buda prezentuje się naprawdę świetnie :thumbup:

 

masz już jakąś wizję "jak najmniejsza obudowy itx pozbawionej risera" ? ;)

Coś tam się już urodziło, ale jeszcze wymaga pracy.

 

Koncept zintegrowania z wysuwanym mobotray całego hardware+PSU+okablowania jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem.

Szczególnie w przypadku maleństwa o pojemności 18L gdzie wszystko wewnątrz budki jest na styk upakowane.

Tego się trzymaj.

 

Nic wygodniejszego w obsłudze/czyszczeniu PC nie miałem, sprawdziło się w ultracase Black Ice Mk2 z LC

to tym bardziej tu zda egzamin.

Cieszę się że wprowadziłeś te rozwiązania i niecierpliwie czekam na prototyp i testy wydajności.

Good job  :thumbup:

W przypadku itxów właśnie dostęp do sprzętu jest dużym problemem, wiec to rozwiązanie bardzo wszystko ułatwia i nie wymaga posiadania malutkich dłoni. Można wyjąć całość i jest wygodny dostęp z każdej strony. Najpierw zasilacz miał być montowany do unibody, tylko taka konstrukcja wymagała w pełni modularnego zasilacza... a skoro i tak jest mało miejsca, to dopinanie od niego kabli było też problematyczne, wiec kombinuję jeszcze nad odpowiednim uchwytem. W przypadku płyty ITX nie ma za bardzo problemu bo zasilacz jest montowany do mobotray. Dyski jak i spora cześć kabli będzie prowadzona po "ciemnej stronie" mobotray z wyjątkiem niestety 8 pin eps, co uniemożliwia rozmiar obudowy i obecność szyn. cześć elementów już zamówiona, cześć będzie na dniach (środek/koniec przyszłego tygodnia), a potem zostaje ręczna robota z elementami których nie opłaca się robić w firmach. 

 

 

Ciekawe jak temperatury, może być ciepło przy tych litych powierzchniach, szczególnie na topie.

Na topie w mATX jest jedna 120tka i poprzeczne perforacje nad zasilaczem oraz od strony sekcji zasilania (60% przepływu powietrza względem pełnego otworu) na dole dwie 120tki. Sam przepływ odbywa się na podobnej zasadzie jak w poprzednim prototypie gdzie rozwiązanie bardzo dobrze się sprawdziło. przy ITX wentylacja powinna być bliska ideałów, przy mATX bardzo pomocny będzie wentylator na panelu IO.

 

Jeżeli chodzi o unibody - to jak wspomniałem nie robi specjalnie problemu - w prototypie gdzie unibody nie było elementem konstrukcyjnym i można było je zamontować różnice w temperaturach były bardzo male.

 

Fakt, z temperaturami przy pełnym topie może byś słabo.

Raczej warto pomyśleć o otworze pod dwie 120-ki z jakąś sexowną czarną siatką alu z drobnym oczkiem.

 

Rozważałem aby unibody na topie miało wycięcie + siatka, a wentylatory trafiły w pustą przestrzeń miedzy panelem a topem unibody, ale wizualnie było niespójne z dołem obudowy... może jak będę przerabiać projekt pod LC to rozwiąże taką opcje, bo wtedy zyska się więcej miejsca na chłodnice. na razie skupiamy się na pełnym AC.

Edytowane przez Amitoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...