Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

a gdyby wrzucic chłodnicę na ściankę boczną? tą od strony GPU (patrząc na powyższe wizualizację to na podłogę)

To z 7cm robi się 12,5cm szerokości :P na razie takiej wersji nie planuję. Wtedy można kartę umieścić prostopadle, obniżyć wysokość obudowy. Tego typu obudów jest całkiem sporo. Na chwilę obecną chce skupić się na 2 projektach - 4,5 i 7,4 litra.

Edytowane przez Amitoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

bez reza sie nie obejdzie , chyba ze zastosujesz coś w tym rodzaju i będziesz pilnował poziom płynu :

 

G%C3%A4rr%C3%B6hrchen.jpg

 

4d19b249d54d3239gen.jpg

 

ciężko będzie upchać chłodnicę zasilacz , nie wspominam już o pompie , gdyby byl to jeden blok to można by się pokosić o LT-DC 2400 jest znacznie mniejsza ale tez i nie tak wydajna jak ddc , lub coś w

pompy praktycznie niezniszczalne ale tez nie są ciche podobno dawały rade obsłużyć dwa bloki o niewielkiej restrykcji , pomyśl o chłodnicy bo FullCover na sekcje i proca plus gtx970 może być mało jak powiesisz to na 240mm chłodnicy , oczywiście wszystko zależy od przewiewu i jaki hałas będziesz odbierał jako akceptowalny ,

 

jestem tego zdania ze małe powinno być ciche a 4,5L nie powinno być głośniejsze od otoczenia ;)

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tym zestawem co sprzedajesz? Co to za pompka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez reza sie nie obejdzie , chyba ze zastosujesz coś w tym rodzaju i będziesz pilnował poziom płynu :

 

 

ciężko będzie upchać chłodnicę zasilacz , nie wspominam już o pompie , gdyby byl to jeden blok to można by się pokosić o LT-DC 2400 jest znacznie mniejsza ale tez i nie tak wydajna jak ddc , lub coś w

pompy praktycznie niezniszczalne ale tez nie są ciche podobno dawały rade obsłużyć dwa bloki o niewielkiej restrykcji , pomyśl o chłodnicy bo FullCover na sekcje i proca plus gtx970 może być mało jak powiesisz to na 240mm chłodnicy , oczywiście wszystko zależy od przewiewu i jaki hałas będziesz odbierał jako akceptowalny ,

 

jestem tego zdania ze małe powinno być ciche a 4,5L nie powinno być głośniejsze od otoczenia ;)

 

Panie, to chyba nie tak?

Autorowi moda raczej chodziło o chłodzenie sekcji zasilania karty graficznej (dlatego mowa o bloku fc), a nie sekcji zasilania mobasa. Na mobku tylko cep będzie pod wodą. Łącznie dwa bloki: cpu i fc na gpu.

Podobnie z zasilaczem. W wersji z kibelkiem będzie pico-psu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tak małej budzie i z takim ukladam komponentow wc nie ma sensu jak dla mnie

 

jesli policzysz ile zajmują objetosiowo bloki chlodnica, pompa ,weze i złaczki

to o wiele lepiej jest dac wieksze coolery na cpu/gpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A co z tym zestawem co sprzedajesz? Co to za pompka?

pompka od Tt TW wymiary ~ 2cm szeroka 3 cm długa i 1,5cm wysoka i ma bardzo dobrze zrobiony wirnik a bynajmniej 100x lepszy jak LT-DC , ale za nim sie na cokolwiek zdecydujesz musisz mniej więcej mieć rozrysowany Plan , gdzie co upchać i dopiero wtedy kompletować graty , przykładowo blok na CPU wraz z obrotowa złączka 45/60/90 ma 70mm wysokości wraz z blokiem i płytą główną , wiec będzie ciasno chyba ze zastosujesz tylko węże bez złączek kątowych lub tylko 90° , rezerwuar będzie konieczny jak i większa chłodnica bo przy CPU jak i GPU obawiam sie ze przy 240mm będzie bardzo ciepło ,

 

 

Panie, to chyba nie tak?

Autorowi moda raczej chodziło o chłodzenie sekcji zasilania karty graficznej (dlatego mowa o bloku fc), a nie sekcji zasilania mobasa. Na mobku tylko cep będzie pod wodą. Łącznie dwa bloki: cpu i fc na gpu.

Podobnie z zasilaczem. W wersji z kibelkiem będzie pico-psu.

gdzieś wyczytałem ze ktoś polecał właśnie Fullcover na cpu , dlatego tez pozbierałem wypowiedz w całość ;) nic złego w tym by gruntownie przeanalizować system chłodzenia

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

pompka od Tt TW wymiary ~ 2cm szeroka 3 cm długa i 1,5cm wysoka i ma bardzo dobrze zrobiony wirnik a bynajmniej 100x lepszy jak LT-DC , ale za nim sie na cokolwiek zdecydujesz musisz mniej więcej mieć rozrysowany Plan , gdzie co upchać i dopiero wtedy kompletować graty , przykładowo blok na CPU wraz z obrotowa złączka 45/60/90 ma 70mm wysokości wraz z blokiem i płytą główną , wiec będzie ciasno chyba ze zastosujesz tylko węże bez złączek kątowych lub tylko 90° , rezerwuar będzie konieczny jak i większa chłodnica bo przy CPU jak i GPU obawiam sie ze przy 240mm będzie bardzo ciepło ,

 

 

 

gdzieś wyczytałem ze ktoś polecał właśnie Fullcover na cpu , dlatego tez pozbierałem wypowiedz w całość  ;)  nic złego w tym by gruntownie przeanalizować system chłodzenia

 

Jednak, żeby wszystko rozrysować potrzebuję znać wymiary pompki.

 

Co do rezerwuaru, to znalazłem w sieci pare pomysłów ze złączką T w najwyższym punkcie układu i kawałkiem węża.

 

Na razie właśnie miałem udany odbiór mieszkania i muszę się zająć wykończeniem, więc projekt większej obudowy zostawiam na przyszły miesiąc, a na razie skupiamy się nad mniejszą wersją i dostosowaniem jej do napędu szczelinowego oraz zaprezentowaniem gotowej wersji z początku tematu.

Edytowane przez Amitoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa DDC musisz liczyć 6x6x6cm plus 2 cm zapasu bo jak będzie dotykać obudowy to będzie przenosiła rezonans , później zrobię pomiar tej malej pompki , jak byś mógł upchać jeszcze 120mm radiator to mógłbyś zrobić dwa małe loopy wtedy 120mm powinna starczyć na I5 a 240 na kartę graficzna i wtedy zastosować dwie malutkie pompki ale czy ja wiem czy jest sens robienia dwóch loopów ?? , moze niech ktos sie wypowie kto ma dwa bloki powieszone na 240mm chłodnicy bo trzymać Loopa na [tu będę strzelał] 40-50°C to trochę wysoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

pompa DDC musisz liczyć 6x6x6cm plus 2 cm zapasu bo jak będzie dotykać obudowy to będzie przenosiła rezonans , później zrobię pomiar tej malej pompki , jak byś mógł upchać jeszcze 120mm radiator to mógłbyś zrobić dwa małe loopy wtedy 120mm powinna starczyć na I5 a 240 na kartę graficzna i wtedy zastosować dwie malutkie pompki ale czy ja wiem czy jest sens robienia dwóch loopów ?? , moze niech ktos sie wypowie kto ma dwa bloki powieszone na 240mm chłodnicy bo trzymać Loopa na [tu będę strzelał] 40-50°C to trochę wysoko

 

Duniek pisał, że miał 2 xeony 135w na chłodnicy 240mm, tyle ze push pull - taką opcję na 2 slimach też rozważam.

Edytowane przez Amitoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Duniek pisał, że miał 2 xeony 135w na chłodnicy 240mm, tyle ze push pull - taką opcję na 2 slimach też rozważam.

moim zdaniem to ciszy i chłodu tam nie było skoro ci tak odpisał,

 

 

 

w tak małej budzie i z takim ukladam komponentow wc nie ma sensu jak dla mnie

 

jesli policzysz ile zajmują objetosiowo bloki chlodnica, pompa ,weze i złaczki

to o wiele lepiej jest dac wieksze coolery na cpu/gpu

 

takie ma wymiary ta pompa :

 

lgl28cqn.jpg

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wymiarowo idealna na dół obudowy pod kartę. Jakaś gąbka pod spód i drgań za bardzo przenosić nie powinna... Tym bardziej, że ścianki będą z 1,5mm stali więc jak na swoje wymiary jest doosyć ciężka.

 

A jak z głośnością? Co możesz powiedzieć o blokach? Na razie nie chcę w ten pomysł przesadnie inwestować a przede wszystkim zobaczyć jak się sprawdzi.

 

Ewentualny rezerwuar jakiś mały sam bym zrobił jeżeli zaszła by konieczność.

Edytowane przez Amitoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod spodem jest już przyklejona gąbka bo nie chciało mi się robić projektu na mocowanie tej pompy , a jak pompę miałem podłączona i nie stykała się z obudowa to było całkiem fajnie , a jak tylko będzie dotykać obudowy to będzie przenosić rezonans wiec gąbka dobrze się spisuje , na 3d drukarce możesz zrobić skrzynkę której ścianki obłożysz gąbka i wsadzisz tam pompę to może się nawet 0dB na odległości 1m uda w umiarkowanym rpm, Pompa kupiona jako Nowa pracowała przez jakiś tydzień chłodząc Posejdona , to jest praca tej pompy

zweryfikuj sam , jeżeli byś jednak chciał powiększyć pojemność obudowy to jednak DDC była by lepsza, rezerwuar musi byc bez różnicy czy zrobisz go sam czy kupisz , zawsze to bezpiecznie bo nie będziesz codziennie zaglądał w kompa czy aby się nie zapowietrzył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez chciałem zaproponować taki układ [ w tym case wygląda to całkiem fajnie] , ale jeżeli policzysz Blok cpu+ złączki+węża + GPU + dystans Mombasa wyjdzie coś w okolicy 12-14cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez chciałem zaproponować taki układ [ w tym case wygląda to całkiem fajnie] , ale jeżeli policzysz Blok cpu+ złączki+węża + GPU + dystans Mombasa wyjdzie coś w okolicy 12-14cm

 

Woda jest tylko jedną z opcji. Przede wszystkim większa wersja ma mieścić sfxa i długą kartę. Drugą opcja to chłodnica 240mm czy to do samego gpu/cpu, czy kompletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jadę odebrać elementy v2 z produkcji, więc w końcu coś się ruszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może już o tym pisałeś, ale chciałem zapytać (o ile można) - ile Cię wyszło wykonanie 1 obudowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda czasem może być kosztowna i pracochłonna w tak małych układach wiec sam układ chłodzenia jest wart przemyśleń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może już o tym pisałeś, ale chciałem zapytać (o ile można) - ile Cię wyszło wykonanie 1 obudowy ?

 

Moja  słodka tajemnica :E

 

Przy zamówieniu jednej sztuki około 250zł laserowe cięcie i gięcie - wszystko jest jednak uzależnione od tego ile jest cm do wycięcia. Przy serii trochę taniej.

 

Cała konstrukcja wyszła super poza 5mm panelem zewnętrznym. Gięcie o 90* takiego grubego stalowego profilu nie wychodzi najlepiej - mała powtarzalność i jedno wyszło ponad 90*, więc będę musiał prawdopodobnie dokonać pewnych modyfikacji - może aluminium będzie bardziej plastyczne. 3mm profil zdecydowanie poprawił by sytuację, jednak wizualnie mogło by to pogorszyć efekt. Ewentualnie 3mm profil i rezygnacja z 5mm prześwitów miedzy profilem a stelażem + wycięcie otworów wentylacyjnych w profilu - to myślę załatwił by sprawę.

 

I pojawił się problem z kostką della - przy obciążeniu napięcie po czasie spada poniżej 11,5v i wywala się karta graficzna, więc będę musiał poszukać lepszego źródła zasilania. :\ na początku wszystko działało fajnie ale widać, że po miesiącu już zasilacz nie daje rady. Nie wiem czy felerna sztuka, czy taki urok konstrukcji - oddam na gwarancję :P . Po podpięciu pod złącze PCI-e z cx430m i opalaniu zasilacza na drut wszystko działa bez problemu - pico zasila płytę, procesor i kartę z PCI-e + dodatkowo idzie kabel do karty - wszystko jest stabilne jak skała, więc winna jest kostka della.

 

Może 12v 250w zasilacz do ledów lub dwie słabsze kostki - jedna dla karty, a drugą dla pico?

Edytowane przez Amitoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Obudowa poszła na poprawki i lakierowanie, na poniedziałek/wtorek będę miał pierwszy skończony egzemplarz, a do piątku 4 pozostałe.

 

Dorzucam fotki wersji surowej. (gruby profil został zmieniony na ciut cieńszy aby uzyskać pożądaną powtarzalność gięcia oraz jego estetyki)

 

b1b89230bbe4f06dgen.jpg7fd85125e1085a1fgen.jpg585f6b3d137d2b96gen.jpg

Tak wiem, fajna poduszka :E za 3 tygodnie dopiero będę miał optymalne warunki do pracy ;P

 

 

Wracam jeszcze z pytaniem o zasilacz - czy ledowy 12v zasilacz się nada? Nie wiem czy w ciemno wywala kasę :P

Edytowane przez Amitoza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śruby z kulistym łbem mocno odstają. Ja dałbym śruby z łbem stożkowym, co by chowały się w fazę zrobioną w elemencie, który przekręcają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zasilacz docelowo bedzie uzywany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zasilacz docelowo bedzie uzywany?

 

Wewnętrzny pico250w, ewentualnie 160w, a zewnętrzny jeszcze nie wiem. Docelowo miał być Dell da-2, ale jak pisałem po miesiącu zaczął mieć spadki napięcia pod obciążeniem - nie wiem czy to jednostkowy przypadek, czy taka ich wada, więc szukam alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by dalo rade tam sfx upchac nawet ja scisk to chetnie bym przygarna taka obudowe pod LC bo mam dwa lc mini setup ktore lezy odlogiem i kilometry wezy :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by dalo rade tam sfx upchac nawet ja scisk to chetnie bym przygarna taka obudowe pod LC bo mam dwa lc mini setup ktore lezy odlogiem i kilometry wezy :-D

 

Sfxa będzie można upchać w większej wersji, którą będę niedługo się zajmował. Na razie chcę doprowadzić ten projekt do szczęśliwego końca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...