Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ziomek033

Opłacalność zakupu laptopa z USA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Mam możliwość sprowadzenia takiego oto laptopa do gier ze Stanów Zjednoczonych.

http://www.amazon.com/Dell-15-6-Inch-Quad-Core-i5-6300HQ-Processor/dp/B015PYYDMQ/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1463219613&sr=1-1&keywords=dell+inspiron

W przeliczeniu z dolara na złotówki wyjdzie te 3 tysiące, tutaj z tego co patrzyłem w EURO AGD kosztuje on 4 tysiące.

Na samym początku byłem zdecydowany go kupić, ale po wejściu nowych Pascali doznałem wątpliwości.

Czy nie lepszym wyjściem byłoby zainteresować się złożeniem PC na nowej generacji Nvidii?

Przykładowo wziąłbym samą grafike z USA pokroju GTX1070 a tutaj złożył PC bez karty graficznej.

Z góry dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Możesz dostać cło do opłacenia, musisz się z tym liczyć.

2. Porównując w tym samym budżecie pod względem wydajności laptopa vs pc to blaszak zawsze będzie wydajniejszy - jak potrzebujesz mobilności to bierzesz laptopa, jak nie to pc i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zazwyczaj produkty kupione w USA mają gwarancję nie honorowaną w Europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Cła nie dostane, będzie brany jako bagaż podręczny.

2.Ja bardziej jestem za PC ale może się zdażyć jakiś wyjazd za granicę a wtedy takiego PC nie wezmę ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ty wiesz czy potrzebujesz sprzętu mobilnego, nie my.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dalej bierz pod uwagę fakt gwarancji. Sprawdź dokładnie, czy gwarancja na ten laptop będzie ważna w Europie, na terenie UE, bo jeżeli nie to w przypadku awarii albo płatne naprawy, albo wysyłka do USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na komputery przenośne z USA-KANADA przeważnie jest rok gwarancji podróżnej ale żeby z niej skorzystać musisz mieć pobyt stały albo obywatelstwo USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obywatelstwo na szczęście posiadam.

Jakby zdarzyła się awaria to kontaktuję się z krajowym serwisem DELLA w którym bez problemu przyjmą mi tego laptopa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obywatelstwo na szczęście posiadam.

Jakby zdarzyła się awaria to kontaktuję się z krajowym serwisem DELLA w którym bez problemu przyjmą mi tego laptopa?

Nie wiem jak Dell podchodzi do takiej gwarancji,mnie np. acer nie uznał gwarancji bo tablet był naprawiany w Kanadzie i na zleceniu naprawy widniały nie moje dane.Najlepiej zadzwoń do Della .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP też swego czasu nie uznawało amerykańskiego sprzętu w EU, tylko kazali odsyłać do serwisu w kraju w którym się dokonało zakupu. Dzwoń do Della.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple nie uznaje, MSI też jak pamiętam wymienia cały świat ale rozgranicza Ameryki i Europę i Azję.

Tu nie chodzi o model, a o części. A w zależności o regionu może składać się z różnych komponentów spełniających normy danego rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...