Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sebastian17

[2500-3500zł] Laptop na co dzień

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szukam laptopa w podanej cenie głównie do przeglądania internetu, filmów i na uczelnie(kierunek informatyka i ekonometria). No i okazjonalnie do pogrania, więc jakby pociągnął CS'a, GTV V na średnich byłoby super.

 

Ze wstępnych wymagań podzespołów:

1. 8GB RAM

2. DYSK SSD 240/256GB

3. System operacyjny

4. 15.6"

 

Czekam na propozycję. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Y50-70 z i5 i GTX960:

http://www.morele.net/laptop-lenovo-y50-70-59-445843-827337/

 

GTX960M to najwydajniejsza karta jaką dostaniesz w tej cenie. Lapek posiada dobrej jakości matrycę matową FHD IPS, podświetlaną klawiaturę, dobrze rozmieszczone porty, solidna klapa. Spokojnie da rade pograć w najnowsze gierki na przyzwoitych detalach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX960 nie jest mi potrzebne, w gry gram okazjonalnie i raczej nie będą one z górnej półki wymagań, więc nawet GT940M wystarczy. Jak napisałem, głównie przeglądam internet + będzie praca w pakiecie office. Zależy mi przede wszystkim na dysku SSD, którego tutaj brakuje i jakiś dobry procek, tutaj nie mam pojęcia jaki wystarczy. Z tego co przeglądałem i5-5200u, i7-5500u, i5-4210m itd... w tej cenie. Proszę o jakiś inne propozycje. :) Jakby dało się coś znaleźć do 3k byłoby ok, ale jeśli osiągi będę znacznie lepsze i poprawią pracę na co dzień, mogę wejść na pułap 3500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Lenovo chyba będzie najlepszy, tylko w czarnej obudowie :D. W tej cenie już chyba nic lepszego nie dostanę, a 4 rdzeniowa I5 z SSD i FULLHD IPS rewelacja. Jeszcze jedno, jak oceniacie trwałość laptopów Lenovo, bo dotychczas miałem cały czas Asusy i sprawowały się świetnie. Mógłby ktoś powiedzieć parę słów o serii Ideapad z Lenovo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To muszę Cię troszkę zmartwić ale czarna wersja różni się białej, na korzyść tej drugiej więc obczaj sobie w realu. W necie można wyczytać wyczytać, że:

- biała wersja ma po otwarciu wnętrze pokryte aluminium, czarna jest plastikowa w środku,

- biała wersja ma lepsze głośniki JBL a czarna głośniki no name,

- możliwe, że różnią się również jakością matryc z korzyścią dla wersji białej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Myślałem, że to mit, ale biała wersja jest znacznie lepiej wykonana od czarnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem bo link nie działał

Napisałem nie w tym temacie. Prosze o usunięcie posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto było by stówkę dorzucić

Lenovo Y700 15 i5-6300HQ/8GB/1000/Win8X GTX960M

Matryca FULL HD IPS LG Phlilips o dobrych kątach widzenia oraz kontraście, mocne zawiasy, niezła wydajność w grach, sztywność obudowy przy tym smukła, elegancka obudowa, bardzo dobre głośniki JBL, przyjemny w dotyku pulpit roboczy możliwość dodania dysku SSD na złączu M.2, niskie temperatury robocze pod obciążeniem O wiele lepsze temperatury niż w Y50,łatwy dostęp do układu chłodzenia, ergonomiczne rozmieszczenie portów, dobre osiągi na baterii. Dobry i uczciwy stosunek możliwości do ceny.

 

W porównaniu do ideapad 700

Ma lepsza grafikę o 30 %

Jest lepiej wykonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić coś renomowanej marki:

Dell Inspiron 7559 i5-6300HQ/8GB/1000/Win10 FHD GTX960

Dobre wykonanie, dobrze spasowana obudowa. Matryca FullHD IPS matowa w pełni nie pół-matowa jak u lenovo. Mocne podzespoły do pracy codziennej i gier oraz dobry serwis od dell'a typu domowego - naprawa na miejscu przez serwisanta. System w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie Lenovo wyzej wspomniany ale

Lenovo Ideapad 700-15 i5-6300/8GB/1TB/Win10 GTX950 Biały

Matryca FULL HD IPS dobrej jakości, peły procesor 4rdzeniowy 6 generacji skylake, wydajan grafika, dobra cena, podświetlana klawiatura, głosniki JBL, aluminiowe wnętrze laptopa, miejsce na dysk SSD m2.

 

Do tego dysk SSD

Samsung 120GB M.2 2280 SSD 850 EVO

Dzieki temu będziesz miał oba dyski wewnątrz laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna klasa wykonania - budżetowe lenovo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biała wersja ideapad 700 nie jest tak budzetowo wykonana ma aluminiowe wnetrze, konstrukcja jest całkiem przyzwoita.

Zachecam do oględzin w sklepie.

 

P.s Autor jak cos zakup internetowo przyszługuje Ci 14 dni zwrotu wiec nie ma co sie martwic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś to aluminiowe wnętrze? Bo ja widziałem. Materiał imituje bardziej aluminium niż nim jest. Poza tym laptop do gier, różnica wydajności GTX950M na DDR3 a GTX960M na DDR5 to ~30%, gdzie większość nowych gier na FHD już się będzie dławić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, nie jest szałowe nie jest złe za tą cene z takimi podzespołami naprawdę nie ma co narzekać.

Laptop jest do "okazjonalnie do pogrania" Autor pisał CS + GTA v wiec z tym problemu nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop nie jest tylko na chwilę obecną ale i z pomysłem na przyszłość, a GTX950M w tym budżecie to już słaba karta graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...