Skocz do zawartości
yampik

AMD Radeon RX 4x0/5x0 - Polaris

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chotom19

Kolego, powiem już brutalnie szczerze: tak sobie spokój z tym bełkotem, który w tym momencie wypisujesz.

Nikt Ci nie każe lubić AMD, ale fanbojów/trolli po prostu organicznie nie trawię.

 

Btw, AMD kupiło ATI blisko 10 lat temu, ale najwyraźniej nie dotarło to do Twojej świadomości.

Zapewne co niektórzy nie pamiętają kart pokroju Riva TNT, tak więc 10 lat to krótki okres i śmiało mogę powiedzieć za czasów ATI np R9500 Nvidia nie miała szans, to zieloni wypuszczali gorące prądożerne karty o małej wydajność, później przyszło AMD i zaczęło się przewracać do góry nogami, coraz słabsza arch mniej nowości a Nvidia rosła w siłę....

 

Karta nie trzyma pełnego taktu w grach, ponieważ przebija 150wat tdp. Względem 28nm hawaii nie ma nawet 2x wydajności na wat, więc względem tej grzałki poprawili się o niecałe 20%. A najważniejsze czego nie zrobili to nie dostosowali odpowiednio architektury do nowego procesu, 14nm lpp da się w praktyce uzyskiwać dwa razy wyższe zegary. Mocniejsze karty od amd będą niezłymi grzałkami by móc konkurować z produktami od nv.

I tu wychodzi słabość arch. Powtórze, ale sądzę że na deskach kreślarskich wszystko wyglądało wspaniale, jak wyprodukowali Chip zobaczyli że jest lipa to posłali go do kart niższej półki, wszystko żeby uratować włożoną kasę.

 

150 W w 14 nm , to powinno mieć wydajność Fury/FuryX, a dopiero Vega>200 W wydajność lekko powyżej G1080, oj coś im nie wyszło

Edytowane przez chotom19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie cenę w UK

 

http://www.kikatek.com/P788949/21260-00-20G-SAPPHIRE-TECHNOLOGY-RADEON-RX-480

 

243.11 funtów

 

Czekam na testy nie referentów.

 

Sporo za dużo, ta karta to powinna kosztować 250 ale €. Jeśli ceny faktycznie będą na tak absurdalnym poziomie to krzyżyk na drogę dla AMD.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo za dużo, ta karta to powinna kosztować 250 ale €. Jeśli ceny faktycznie będą na tak absurdalnym poziomie to krzyżyk na drogę dla AMD.

 

Chyba ze 3 lata temu podobnie zapłaciłem za HD7950 3GB.Czekam co testy pokażą.Wyjdzie lipa to kupię GTX 1070.Mam szczerą nadzieję że AMD nie schrzani tego bo to mogą być ich ostatnie podrygi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, 7950 a nie RX 480, który koło 7950 nawet nie leżał. RX 480 to następca 7850.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to że AMD, a nie ATI jak parę lat temu, nie potrafi doszlifować arch, stosunek wydajność/zapotrzebowanie na energię pokazuję jaka kiepska arch. mają poprzednie karty jak i Polaris. Gdyby nie zejście z 28 nm na 14nm Polaris w takim układzie jak teraz konsumowałby zapewne więcej W od 390/x przy mniejszej wydajności końcowej. Wspominając o taktowaniu, nowy proces dodał może 200-300 mhz czyli w starym procesie mielibyśmy poniżej 1 Ghz

Tak kiepskie, że 3 letnia archi walczy z niespełna 2 letnim maxwellem (290/390), rzeczywiście strasznie słabe mają te architektury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lipa i tyle kolejne testy potwierdzają słabość tej konstrukcji, jeśli ZEN też będzie tak beznadziejny to amd może sobie kopać grób, nawet odświeżony maxwell w 16nm radzi sobie znacznie lepiej, dno i metr mułu, cena rzeczywista nie powinna przekroczyć 1k i pewnie szybko spadnie, to naprawdę żenujące że po dwóch latach i zejściu z procesem nie potrafili stworzyć karty szybszej od gtx 970, chłodniejszej, tańszej i z mniejszym zużyciem energii (to już całkiem spartaczyli nawet im proces nie pomógł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chotom19

No właśnie, 7950 a nie RX 480, który koło 7950 nawet nie leżał. RX 480 to następca 7870.

No w sumie zapomnieliśmy o odgrzewanych kotletach od AMD, trochę w tym można się pogubić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak weźmiesz pod uwagę kotlety to wychodzi, że RX 480 to następca 370X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chotom19

Tak kiepskie, że 3 letnia archi walczy z niespełna 2 letnim maxwellem (290/390), rzeczywiście strasznie słabe mają te architektury.

Pod względem per/wat ? Przecież tak licząc to 980ti miażdży 390(pochłaniają podobna ilość prądu), no nie ma co duża różnica w arch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kiepskie, że 3 letnia archi walczy z niespełna 2 letnim maxwellem (290/390), rzeczywiście strasznie słabe mają te architektury.

 

Jaka 3-letnia archi? Polaris to praktycznie całkiem nowa architektura z tego co przedstawia AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chotom19

Jaka 3-letnia archi? Polaris to praktycznie całkiem nowa architektura z tego co przedstawia AMD.

Chodziło o porównanie G970 do R290/390. Tylko w dziedzinie perf/wat arch te dzieli przepaść. Tak jak Pascale do Polarisów.

 

150 W od AMD oferuje prawie dwukrotnie mniejsza wydajność od 150 W Nvidi. Dziękuję...

Edytowane przez chotom19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem per/wat ? Przecież tak licząc to 980ti miażdży 390(pochłaniają podobna ilość prądu), no nie ma co duża różnica w arch

Chłopie przestań już bo oczy mi więdną. Zobacz na DX12 gdzie 980Ti walczy z 390x.

 

Radeon-RX-480-Presentation-VideoCardz_com-19.jpg

 

Brak zmian z zewnątrz, wygląda że olali już DX11 na moje oko. I dobrze, bo hamuje rynek to API obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ch... bombki strzelił?

Nie, żebym się tego nie obawiał, ale starałem sie byc optymistą.

 

nie dość, ze drogo i niezbyt szybko, to, o zgrozo, gorąco i...

 

 

no właśnie, ile próndu pobiera 970? Wyjdzie, że niewiele więcej :E

Cena mogłaby AMD uratować, ale jak widać cena będzie do d...y, w każdym razie wszystko na to wskazuje.

 

K.. to teraz czekanie na 1060? Chyba pierwszy raz kupię jakaś używkę albo jakiegoś nowego 960 na przeczekanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

później przyszło AMD i zaczęło się przewracać do góry nogami, coraz słabsza arch mniej nowości a Nvidia rosła w siłę....

 

Najwyraźniej serii 4000/5000 również nie pamiętasz, ale wtedy oczywiście dla zwolenników Nvidii nie liczyła się wydajność na wat ale maksymalna wydajność.

Seria 7000 oczywiście także była "beznadziejna".

 

 

150 W w 14 nm , to powinno mieć wydajność Fury/FuryX, a dopiero Vega>200 W wydajność lekko powyżej G1080, oj coś im nie wyszło

 

Coś Ci jednak chyba zaszkodziło: popatrz sobie na konfigurację RX 480, a potem Fury/Fury X i zastanów się dlaczego wypisujesz bzdury.

Tutaj mała podpowiedź:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_AMD_graphics_processing_units#Radeon_Rx_300_Series

 

150 W od AMD oferuje prawie dwukrotnie mniejsza wydajność od 150 W Nvidi. Dziękuję...

 

Czyli Twoim zdaniem, GTX 1070 będzie prawie 2x szybszy od RX 480?

Dobrze Cię zrozumiałem?

Edytowane przez rainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem per/wat ? Przecież tak licząc to 980ti miażdży 390(pochłaniają podobna ilość prądu), no nie ma co duża różnica w arch

Ja akurat patrzę na wydajność, ale jak ktoś podnieca się każdym watem to OK, masz rację.

 

Chodziło o porównanie G970 do R290/390. Tylko w dziedzinie perf/wat arch te dzieli przepaść. Tak jak Pascale do Polarisów.

 

150 W od AMD oferuje prawie dwukrotnie mniejsza wydajność od 150 W Nvidi. Dziękuję...

 

Przy okazji za dwukrotnie niższą cenę, czyli wszystko się zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie przestań już bo oczy mi więdną. Zobacz na DX12 gdzie 980Ti walczy z 390x.

 

A kogo obchodzi wydajność pod jednym, konkretnym API? Ważna jest ogólna wydajność karty w każdych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie przestań już bo oczy mi więdną. Zobacz na DX12 gdzie 980Ti walczy z 390x.

ile takich gier jest?

 

Brak zmian z zewnątrz, wygląda że olali już DX11 na moje oko. I dobrze, bo hamuje rynek to API obecnie.

czyli najpierw kupuję kartę, a późnej czekam na gry do niej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile takich gier jest?

czyli najpierw kupuję kartę, a późnej czekam na gry do niej?

3

Kupuję kartę i mam wydajność odpowiadającą karcie Nvidii w tej samej cenie. Po 2 latach mam wydajność półkę wyżej za darmo. Patrz 7970 vs GTX770 780

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji za dwukrotnie niższą cenę, czyli wszystko się zgadza.

warto zaczekać z osądem tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3

Kupuję kartę i mam wydajność odpowiadającą karcie Nvidii w tej samej cenie. Po 2 latach mam wydajność półkę wyżej za darmo. Patrz 7970 vs GTX770 780

 

A świstak siedzi i zawija w te sreberka :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3

Kupuję kartę i mam wydajność odpowiadającą karcie Nvidii w tej samej cenie. Po 2 latach mam wydajność półkę wyżej za darmo. Patrz 7970 vs GTX770 780

całe 3 gry...masakra - 7970 = 780? w który miejscu? w tych trzech grach? (ashes, hitman i..?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...