Skocz do zawartości
yampik

AMD Radeon RX 4x0/5x0 - Polaris

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na swojego G1 Gaming nie narzekam :)

 

Dużo zależy od tego jaką masz wersję BIOS.

 

Da się jakoś sprawnie tę aktualizację przeprowadzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plomb na GB nie ma.

A co do temp to po prostu limit w starych biosach był na 80, gdzie konkurencja dawała niżej, stąd tak a nie inaczej :)

 

Co do wgrania biosu to dwie minuty roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic specjalnego.

Na emag Gaming X 8gb 1040zł z free dostawą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

To Skull Canyon - czyli niepozorny demon :)

 

A jak dla mnie przyszłość komputerów do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma ostatnio pewien problem ze swoim GPU.

 

GPU co jakiś czas wkręca się na 100% obrotów. Dzieje się tak kilka sekund, po czym przestaje. Od czego może tak być? Obciążenie karty wynosi 0-10% w tym czasie. Wydaje mi się że to kwestia oprogramowania.

 

Karta to - Gigabyte RX 470.

 

Wydaje mi się że MSI-A tutaj miesza. Ale nadal nie wiem dlaczego karta co jakiś czas się wkręca na 100% obrotów. Po resecie kompa zaś jest ok i może tak trwać godzinami ale przyjdzie dany moment i karta znów wkręci się na 100% obrotów na parę sekund, potem przestanie a zaś znowu 100% - wtedy w sumie pomaga tylko restart PC.

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Gigusia i takich problemów nie mam. Niech na próbę wywali MSI-A. Ja tam, po wprowadzeniu przez AMD Wattmana, nie widzę sensu w korzystaniu z dodatkowych programów do zabawa z kartą.

 

Update: może też spróbować zaktualizować BIOS. VGA Toool @BIOS z tej stronki http://www.gigabyte.com/Support/Utility/Graphics-Card, niech podejrzy jaki tam u niego siedzi i sprawdzi, czy Gigabyte wydał do niego aktualizację.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Gigusia i takich problemów nie mam. Niech na próbę wywali MSI-A. Ja tam, po wprowadzeniu przez AMD Wattmana, nie widzę sensu w korzystaniu z dodatkowych programów do zabawa z kartą.

 

 

Chyba, że ktoś chce mieć OSD, wtedy AB jest konieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są inne opcje dla OSD niż AB. Chociażby fraps, chociaż nie wiem dokładnie, czy na nim konkretnie można ustawić do wyświetlenia wszystko, co da się na AB.

 

PCFan

Niech kolega sprawdzi, czy nie zostały jakieś śmieci po starych sterach. Najlepiej przelecieć się DDU (display driver uninstaller) i postawić stery na czysto. Pozbycie się AB wbrew pozorom może pomóc. Z moich doświadczeń stery RXów wydają się łapać jakiś konflikt z programami, które narzucają karcie własne profile ustawień.

 

Miałem podobny problem z moim MSI RX 480, ale tylko raz i niedługo po zakupie. Restart kompa również rozwiązał sprawę tymczasowo. A że sterowniki wymieniało się wtedy dość często, problem więcej się nie pojawił.

Jeśli nie masz nic przeciwko spekulacjom, wydaje mi się, że było to dlatego, że zainstalowałem stery z płyty zamiast ściągnąć prosto od AMD, a potem "na wierzch" zainstalowałem nowsze już ze strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące apetytu RX480 na prąd. Jak to jest z podnoszeniem temperatury w obudowie przez obciążoną grafikę? Będę za kilka/naście dni składał zestaw dla syna i na pewno znajdzie się w nim karta od AMD.

Mam po ostatnim moim komputerze obudowę Antec NSK6500, której szkoda mi nie wykorzystać ale zasilacz w niej jest zamontowany na górze. Buda jest dobrze wyciszona (zamontuję wentylatory 2x92mm przód i 1x120mm tył, na procesorze Fera3) tylko czy nie będzie to powodować problemów z wyższymi temperaturami? Chyba że mityczne określenie "grzałki" w odniesieniu do układów Radeona w mniejszym stopniu dotyczy nowych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi wieszczyć za wszystkie modele, więc pochwale się swoim:

 

MSI RX 480 Gaming X 8G

Przy 10 minutowym grzaniu furmarkiem karta nie przekroczyła 75*C.

Trzy najwyższe stany po UV o 90 mV. Power limit na +0%. Taktowania fabryczne, pamięć tak samo.

W fallout 4 na maksie, przy całodziennym graniu, temperatura ledwo przeskakuje 60*C. Normalnie włączone power efficiency, do bardziej wymagających gier, jak fallout, en eff wyłączam. Karta trzyma 1303 jak skała.

 

Mam tak samo starą obudowę, pewnie nawet starsza, bo bez żadnych wentylatorów. Dlatego też trzymam budę otwartą, zwłaszcza, że karta MSI mała nie jest i praktycznie dzieli mi ją na połowy. Zasilacz tak samo ssie powietrze z budy. I ssie je tak już 5-6 lat. Przed RX 480 miałem starusieńką 4850-tkę. Zarówno wtedy jak i teraz, zero problemów.

Zasilacz XFX TS 550W 120mm 80+.

 

Pewnie najwyższa pora żeby mu trochę wiatrak przeczyścić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszła moja RX480.

Jak ją przetestować czy wszystko gites?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące apetytu RX480 na prąd. Jak to jest z podnoszeniem temperatury w obudowie przez obciążoną grafikę? Będę za kilka/naście dni składał zestaw dla syna i na pewno znajdzie się w nim karta od AMD.

Mam po ostatnim moim komputerze obudowę Antec NSK6500, której szkoda mi nie wykorzystać ale zasilacz w niej jest zamontowany na górze. Buda jest dobrze wyciszona (zamontuję wentylatory 2x92mm przód i 1x120mm tył, na procesorze Fera3) tylko czy nie będzie to powodować problemów z wyższymi temperaturami? Chyba że mityczne określenie "grzałki" w odniesieniu do układów Radeona w mniejszym stopniu dotyczy nowych kart.

 

 

Po UV na napieciu 1025mv mój zestaw w wiedzminie 3 (6600k 4.0ghz msi 480) bierze 260-270W z gniazdka, co do temperatur to zależy od obudowy, w zalmanie z3 480 grzał mi się do 70C, obecnie w aquariusie(2xprzod,2xgóra,1x tył) mam 3-4 stopnie mniej

Edytowane przez wingedhusar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszła moja RX480.

Jak ją przetestować czy wszystko gites?

 

 

W3. ASIC ile masz? I jaka wersja dokładnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W3. ASIC ile masz? I jaka wersja dokładnie?

 

Jeśli w3 to Wiesiek to niestety muszę instalować. Mam jedynie BF3. Wersja G1 Gaming 8Gb

 

Wklejka:

 

Producent karty graficznej - Powered by AMD

Mikroukład graficzny - Radeon RX 480 Graphics

Identyfikator urządzenia - 67DF

Identyfikator dostawcy - 1002

Identyfikator podsystemu - 22D0

Identyfikator dostawcy podsystemu - 1458

Identyfikator wersji - C7

Typ magistrali - PCI Express 3.0

Bieżące ustawienia magistrali - PCI Express 2.0 x8

Wersja BIOS - 015.050.000.000

Numer części BIOS - xxx-xxx-xxx

Data BIOS - 2016/08/22 03:34

Rozmiar pamięci - 8192 MB

Typ pamięci - GDDR5

Taktowanie pamięci - 2000 MHz

Taktowanie rdzenia - 1290 MHz

Łączna przepustowość pamięci - 256 GByte/s

 

 

No i widziałem, ze niektórzy mieli taki fajny program pod wiatraki i oc. Co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w3 to Wiesiek to niestety muszę instalować. Mam jedynie BF3. Wersja G1 Gaming 8Gb

 

Wklejka:

 

Producent karty graficznej - Powered by AMD

Mikroukład graficzny - Radeon RX 480 Graphics

Identyfikator urządzenia - 67DF

Identyfikator dostawcy - 1002

Identyfikator podsystemu - 22D0

Identyfikator dostawcy podsystemu - 1458

Identyfikator wersji - C7

Typ magistrali - PCI Express 3.0

Bieżące ustawienia magistrali - PCI Express 2.0 x8

Wersja BIOS - 015.050.000.000

Numer części BIOS - xxx-xxx-xxx

Data BIOS - 2016/08/22 03:34

Rozmiar pamięci - 8192 MB

Typ pamięci - GDDR5

Taktowanie pamięci - 2000 MHz

Taktowanie rdzenia - 1290 MHz

Łączna przepustowość pamięci - 256 GByte/s

 

 

No i widziałem, ze niektórzy mieli taki fajny program pod wiatraki i oc. Co to jest?

 

 

W GPU-Z sprawdź ASIC (z lewej u góry klikasz na zieloną ikonę karty graficznej -> settings -> ASIC

Program pod OC - MSI Afterburner

Wieśka instaluj, BF3 się nie nadaje do testowania GPU

Edytowane przez konstant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GPU-Z sprawdź ASIC (z lewej u góry klikasz na zieloną ikonę karty graficznej -> settings -> ASIC

Program pod OC - MSI Afterburner

Wieśka instaluj, BF3 się nie nadaje do testowania GPU

 

Asic 71.7%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz stary BIOS u siebie :)

 

Miałbym prośbe, nim wgrasz F8 mógłbyś ten co masz mi podrzucić? Pewnie masz wersję F5 ;)

Swoją drogą Giguś (choć tego nie widać) postarał się przy tej karcie.

 

Jestem znacznie bardziej zadowolony z tego G1 Gaming jak byłem z GTX980 z tej samej serii.

 

Ja obecnie UV mam na poziomie -60mV.

100% stabiliność na G1 Gaming, będę próbować dalej obniżać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...