Skocz do zawartości
yampik

AMD Radeon RX 4x0/5x0 - Polaris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcialem tylko zwrocic uwage wszystkich (wiem, ze to juz stare info), ze Polarisy obsluguja AMD FidelityFX Super Resolution 2.0 (FSR). Polecanie GTXow, jak 1650 i 1060 6GB wobec RX 570/580/590 teraz mija sie z celem. Gram sobie w Cyberpunka z FSR 1.0 Quality w FHD, doslownie wszystkie ustawienia na Ultra i karta wyciaga 50-55 FPS jezdzac po miescie. PC z sygnaturki, nie spodziewalem sie, ze ta karta jeszcze tyle potrafi.

PS. A tutaj swiezszy test po latach GTXa 1060 6GB vs RX 480 8GB (jest tez RX 580), jesli ktos jeszcze nie widzial - https://www.purepc.pl/test-kart-graficznych-nvidia-geforce-gtx-1060-vs-amd-radeon-rx-480-pojedynek-szescioletnich-klasykow-ze-sredniego-segmentu

Edytowane przez daerragh
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, stark2991 napisał:

FSR działa też na kartach Nvidii...

Z taka sama wydajnoscia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, daerragh napisał:

Z taka sama wydajnoscia?

A nawet czasami lepszą ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka będzię najprawdopodobniej cena rtx 4080?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Xaxaos napisał:

Jaka będzię najprawdopodobniej cena rtx 4080?

Tysiońc pińcet sto osimset...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.09.2022 o 00:53, Xaxaos napisał:

Jaka będzię najprawdopodobniej cena rtx 4080?

z takimi pytaniami to do wróżbity Macieja :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wymieniał ktoś może termopady w karcie xfx rx 590 fatboy? 

Jakie wymiary termopadów trzeba użyć i od jakiego producenta polecacie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś ma może problem z rx570 w chrome na win10 na youtube (mignięcia obrazu, artefakty zwłaszcza w trybie okienkowym)?

 

Sytuacja jest taka, że jak wiemy AMD ma problem w sterownikach i z monitorami z wysokim odświeżaniem np. przy AOC24G2U przy 144Hz lub przy Asus VG27AQ przy 165Hz, karta daje częstotliwość pamięci na maksa.

W drugim przypadku w Asusie tryb 165Hz to w sumie tryb OC i można go wyłączyć, wówczas monitor jest wykrywany jako monitor z odświeżaniem 144Hz. Przy tym odświeżaniu karta działa normalnie i taktowania pamięci spadają do 300MHz zamiast ciągłego trzymania 1500 jak przy 165Hz, Różnica dla mnie w płynności obrazu żadna, a dzięki temu karta mniej się grzeje i mniej bierze prądu.

Niestety wówczas w chrome są właśnie takie objawy jak wyżej.

W przypadku wymuszenia pracy pamięci na 1500MHz problem znika.

Co ciekawe problemu nie zauważyłem w przeglądarce Edge, ani w przypadku gdy siedzę na mint w mozilla czy chrome. Na mint czasami w celluloid na początku odpalenia filmu coś tam mignęło ale nie zwracałem na to uwagi, bo mówię sobie może coś tam aplikacja walnięta.

Karta od nowości u mnie, 4 lata w pudelku przeleżała, teraz wyjęta z formaliny aby zamienić gtx950. Wcześniej krótko u brata w kompie, ustawiona na 1400MHz przy 50 plus limicie mocy. Więc trochę dostała ale nie żeby jakoś mocno.

Czy to takie dobre złego początki, czy może sam chrome coś powalony na wingrozie. A może dałoby się coś smyrnąć napięcie dla pamięci przy niższych taktowaniach (chociaż nie wiem jak się za to zabrać).

Edit:

Aha problem nie występuje po wyłączeniu akceleracji sprzętowej w chrome ale wówczas wydajność jest tragiczna i nie da się na tym siedzieć.

 

Edytowane przez Foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem e-maila od AMD, że są nowe sterowniki do kart graficznych Adrenalin 23.9.3. Do mojej karty RX 560 nie ma już tego sterownika, tylko ostatni 23.9.2. Sprawdziłem także sterowniki do RX 5700 serii i jest dostępny sterownik 23.9.3. Czyżby AMD zakończyło wsparcie kart z serii RX400/500 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Mam wrażenie że chyba tak. Sam mam Radeona RX570 i brak kasy na nowszego. I to najciekawsze, że zupełnie po cichu to zrobili i ze strony nic nie wynika żeby to był koniec. Najgorsze jest to że do dużo starszych kart nVidia wychodzą sterowniki, a AMD jakoś szybko kończy wsparcie do swoich kart. Napiszę pytanie na forum AMD. Może tam coś się dowiem.

Edytowane przez gilban
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu grzebią w nowych kartach, a do starych raczej już nie ma co poprawiać, więc update dotyczące polarisa będą raczej coraz rzadsze, Koniec wsparcia pewnie by ogłosili i wszędzie by o tym pisali

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi gość na oficjalnym forum AMD napisał, że te aktualizacje są opcjonalne i będą już wychodziły te duże aktualizacje. No bo faktycznie - w przypadku RX4x0/5x0 już nic nowego nie wymyślą i pewnie tylko aktualizacje bezpieczeństwa będą wychodziły. Tylko nie wiem dlaczego do takich kart jak nVidia Quadro P620/P1000 i podobne zrobione w oparciu o model GTX 1050, które wyszły w tym samym czasie co AMD RX4x0/5x0, dalej sterowniki wychodzą regularnie. Od czego to zależy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja przeszedłem na zmodyfikowane sterowniki, które w końcu ożywiłem moją vege. Mody sterów są tworzone na podstawie tych z RDNA 1,2 i 3 i przerabiane tak, by działały na polarisach vega i będą jeszcze aktualizowane przez moderów przez wiele lat pewnie. Jakby ktoś chciał sobie sprawdzić, przetestować wydajność tych sterowników, to polecam szukać w google tego WHQL-R-ID-Software-Hybrid-24.1.1KB-Beta-AFMF-24.10.01.03-Jan5-Win10-Win11-PolarisVegaNavi-Nebula - podał bym stronkę z działem pobierania ale pewnie wtedy złamałbym regulamin forum dlatego dalej radźcie sobie sami  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2024 o 20:56, damian240 napisał:

podał bym stronkę z działem pobierania ale pewnie wtedy złamałbym regulamin forum

Plik jest na stronie sourceforge.net, więc na legalnej stronie. I jeszcze sterowniki do kart AMD są otwartoźródłowe, dlatego też nie trzeba do Linuksa instalować zamkniętych sterowników.

Więc podam link do sourceforge.net. Więc nie uważam żebym w tym wypadku łamał jakiekolwiek zasady, jako że ta strona jest legalna. Oczywiście obecnie tej karty już nie mam bo sprzedałem, ale jeszcze może się przydać do innej:

https://sourceforge.net/projects/radeon-id-distribution/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy ostatnio był news że zatrzymano 2 gości, co ukradli 5 kart graficznych wart 90 tyś zł, ale nie podali o jakie karty chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 6700 XT do  ryzena 5 2600.  Mocny strzał w stopę? za pół roku kupię jakiś lepszy procek( najniższa krajowa here :E )

 

Do tego psu XPG Pylon 650W

Udzwignie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...