Skocz do zawartości
VAMET

GOG Galaxy - Temat Główny

Rekomendowane odpowiedzi

O, mam tak samo :D Wprawdzie ja się nie bawiłem w reinstalki, tylko wywaliłem plik bazy danych i Galaxy sobie go odtworzył po restarcie, ale musiałem na nowo importować zainstalowane gry. Tak się zastanawiałem, czy wyłączenie tych poprawek beta na to nie wpływa i Twój przykład potwierdza moje podejrzenia. Ładna pętla z tego wychodzi: niby wychodzimy z bety, ale musimy mieć betę :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć dwóch rzeczy odnośnie Gog.com:

- W jaki sposób można dokonywać płatności w tym sklepie? Tzn. czy tylko za pomocą karty kredytowej, czy można skorzystać np. z przelewu 24?

- Zakupione gry uruchamia się przez klienta Goga, tak jak "Wiedźmin 3"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość myszka91

Ja płaciłem w złotówkach za pomocą karty i PayPal jednak są też chyba inne metody płatności.

Zakupione gry ściągasz w formie instalki na dysk i instalujesz jak z płyty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A gdzie się je instaluje? Na Gogu czy np. na Steamie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

- W jaki sposób można dokonywać płatności w tym sklepie? Tzn. czy tylko za pomocą karty kredytowej, czy można skorzystać np. z przelewu 24?

Wygląda to dokładnie tak:

oCaN04S.jpg

Zakupione gry uruchamiasz przez klienta GOG Galaxy, albo normalnie ze skrótu gry, wtedy nie nalicza Ci czasu i osiągnięć jeśli takie są, jak miałeś Wiedźmina na GOGu, to wygląda to tak samo z każdą inną grą.

Instalujesz przez GOG i gry też są na GOGu, oczywiście możesz sobie wybrać w ustawieniach Galaxy, gdzie instaluje, a gdzie pobiera gry. Była czy jest opcja połączenia konta Steam z GOGiem i przeniesienia niektórych tytułów ze Steama na GOG, ale nie odwrotnie i tytułów też nie było za wiele, miało ich przybywać, nie wiem jak to teraz wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.10.2017 o 14:13, lis22 napisał:

W dniu 11.10.2017 o 14:47, lis22 napisał:

1. Ciężko wejść Ci na GOG-a i przejść do płatności, aby sprawdzić czym można płacic?

2. na GOG-u nie musisz nic instlować, żadnego klienta GOG. Wchodzic przez ich stronę ns woje konto i w bibliotece masz kazdą grę do ściagnięcia w formie instalki bez żadnych zabpiezczeń, kluczy itd. Czystka instalka z dysku jak za starych czasów + bez żadnych DRM.

I to jest właśnie wyższość GOG na innymi platformami. Na GOG-u kupujesz na własnośc, mozesz sciagnac i zapisać instalki, instrukcje wszystko na swoim dysku twardym. Na steamie, originie itd. "wypożyczasz" grę , bo nie możesz sciagnac instalki na dysk itd.

Edytowane przez MPro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.12.2022 o 19:23, MPro napisał:

I to jest właśnie wyższość GOG na innymi platformami. Na GOG-u kupujesz na własnośc, mozesz sciagnac i zapisać instalki, instrukcje wszystko na swoim dysku twardym. Na steamie, originie itd. "wypożyczasz" grę , bo nie możesz sciagnac instalki na dysk itd.

Instalki nie, ale spakowane archiwum tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O co biega z aktualizacją GOG, której nie da się zrobić?

Ciągle mam problem, że aktualizacja 2.0.71 nie chce przebiec pomyślnie i wychodzi mi komunikat, że wystąpił problem z aktualizacją aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne zjawisko ...

GOG przestał mi działać, podobnie jak jakiś czas temu EA App, ( aplikacji nie dało się zmaksymalizować ), odinstalowałem aplikację, zainstalowałem od nowa, zalogowałem się i? ... nie mam żadnej zainstalowanej gry ... Wszedłem na dysk i odpaliłem Cyberpunka i gra działa a oficjalnie nie jest zainstalowana ... Co mam teraz zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak gog bo nie używam ich launchera ale w EA App to norma - ile to razy odpalałem apkę chcąc zagrać w BF 2042 a tu nagle nie ma połowy gier w bibliotece. :E Za każdym razem wyłączenie i ponowne uruchomienie EA App pomagało, dla mnie to jest tragikomiczny żart z klientów - to się wlecze od czasów wymuszenia porzucenia Origina.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tak nie miałem. Może gdzieś trzeba cache goga wyczyścić przed ponowną instalacją.

A gry bez Goga będą działać. W ogóle nie trzeba klienta goga, aby grać w gry bez DRM 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musiałem importować foldery i gry się magicznie pojawiły: więcej - zarządzanie instalacją - importuj folder ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi