Skocz do zawartości
luk21pl

Forza Horizon 3 PC

Rekomendowane odpowiedzi

Wyzwania driftowe są niewykonalne na klawie... Moim zdaniem brak wsparcia dla kultowej DFGT jest nie do przyjęcia. Przez taki debilny manewr ze strony MS który jest kpiną nie mogę wykonywać zadań, tym bardziej że ta kiera jest do dziś wspierana przez wiele tytułów. Nie wiem, dostali konkretnie w łapę od Ligitecha aby debile kupowali najnowsze kiery od nich ? :mad2::hmm:

Walić ich, drifty można pomijać, w wyścigach dobrze się bawię :P

Edytowane przez KILLER289

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Forza jest zoptymalizowana dla pada, a Project Cars dla kierownic. Granie na odwrót jest ciężkie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Forza jest zoptymalizowana dla pada, a Project Cars dla kierownic. Granie na odwrót jest ciężkie :P

Nigdy nie grałem na padzie w samochodówki, a gram już... (o fuck) 25 lat :lol2: Grałem na klawie i kierownicy , nigdy na padzie i wątpię bym dał rade grać na padzie :E

Co prawda, MS dało w dupę z obsługą kierownic, ale co do grafiki to dało popalić innym... Grafa rozpierdziela, refleksy i oświetlenie, deszcz, słońce, chmury ! ;) To sie im udało ! :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdy nie grałem na padzie w samochodówki, a gram już... (o fuck) 25 lat :lol2: Grałem na klawie i kierownicy , nigdy na padzie i wątpię bym dał rade grać na padzie :E

Skoro nigdy nie grałeś to skąd wiesz? Na padzie gra się dużo lepiej jak na klawie (na klawie to nie gra).

Edit: do driftów trzeba wyłączyć wspomaganie, ręczna skrzynia, dyferencjał i jest to banalne.

Edytowane przez cHunter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyzwania driftowe są niewykonalne na klawie... Moim zdaniem brak wsparcia dla kultowej DFGT jest nie do przyjęcia. Przez taki debilny manewr ze strony MS który jest kpiną nie mogę wykonywać zadań, tym bardziej że ta kiera jest do dziś wspierana przez wiele tytułów. Nie wiem, dostali konkretnie w łapę od Ligitecha aby debile kupowali najnowsze kiery od nich ? :mad2::hmm:

Walić ich, drifty można pomijać, w wyścigach dobrze się bawię :P

Też gram aktualnie na klawiaturze i driftuje praktycznie tak samo jak inni na padzie. Może trochę mniej płynnie, ale wszystkie wyzwania robie luźno na 3 gwiazdki. Jakoś za tydzień kupuje pada od XBOX ONE bo poprzedni niestety przepadł. :P

Po 67 godzinach gry odkryte wszystkie drogi, wygrane wszystkie mistrzostwa i wyścigi pokazowe i jeszcze kilka rzeczy na 100%. Jeszcze radary, nielegalne wyścigi, tabliczki z expem i powinno być 100%.

Edytowane przez Morv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ile jest wszystkich poziomów festiwali ? Póki co, mam 3-ci :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja dobiłem 4 i dołączyłem do klubu (tego na wysokim miejscu :) ) i nie da się być w 2 jednocześnie.

Podgodniłem tymczasowo proca na 4.5 i klatek spoooro doszło, w styczniu idzie upgrade :) nawet jesli kaby bedzie padaka a zen sie nie uda :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grałem na klawie i kierownicy , nigdy na padzie i wątpię bym dał rade grać na padzie :E

Grałem w samochodówki ponad 15 lat na klawiaturze, czasem na kierownicy jak dorwałem. Po zakupie pada w ciągu godziny miałem takie czasy jak po latach na klawie. Dla mnie pad to ideał do casualowych ścigałek, kierownica jest fajna ale na 15-45minut. Potem to męczarnia, na padzie można grać praktycznie cały dzień, pady od X360/One są wspierane w każdej grze na PC. Są na tyle precyzyjne że da się opanować 800BHP na tył dawkując gaz. W grze takiej jak FH3, GRID itp pad działa tak jak byłby dla nich stworzony. Asetto Corsa to już inna bajka, tam DFGT daje sporo więcej frajdy. Wystarczy powiedzieć że mam praktycznie nówkę DFGT, która od 2 lat leży a pad jest w użyciu codziennie. Zaupiony dawno temu za 60zł to najlepsza inwestycja do samochodówek na PC.

A ile jest wszystkich poziomów festiwali ? Póki co, mam 3-ci :)

Każdy ma 5 poziomów, wraz z nadchodzącym DLC ma dojść nowy festiwal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisze tego posta dla tych ktorzy maja dropy lub wywalanie do pulpitu. Do tej pory jehchałem na gtx 970, i5 2500k@4.5 ghx i 8 gb ramu.

Miałem zamiar dokupic ram lub zmienic proca na 6700k byle by plynnie forza chodziła. A to wszytko bajki. nie potrzeba 16 gb ramu lub proca za 1.5k zl

Wsadziłem dzis gtx-a 1060 6gb i nagle wszystke spadki fps , przycięcia zniknęły. Pisze to do posiadaczy 970-tek. Ta gra potrzebuje V-RAM ot to wszytko.

Przedtem gralem na 60 fps ustawianiach wysokich z niskimi cieniami, żeby plynnie sie grało online. Gra brała 3.5 - 3.6 vramu i to bylo po prostu za malo dla niej

Teraz na ultra prawie szytko oprocz geometrii i zero spadków czy przycięć. Tak ze bajki ze gra potrzebuje 16gb ramu czy 6700k mozna wsadzic do poduszki. oczywiscie mowa tutaj o rodzielczosci fulhd. Gram od premiery i szlag mnie trafiał ze musze zainwestowac prawie 3k w proca zeby gierka plynnie chodzila. a koszt zmiany grafy okolo 400 zl i jest swiety spokoj. :)

PS. Nvidia niezle se wykombinowala zeby zmusic ludzi do kupienia nowej karty

Edytowane przez AlienT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie to nie bajki. Czym szybszy procek tym więcej fps. A to, że gra wymaga sporo vram to wiadomo od dawna. Nawet na low łyka ~3GB vram.

A co do procesora, akurat ustawienia geometrii mają duży wpływ na jego użycie. Więc każdy kto ma słabszego procka obowiązkowo powinien ustawić geometrie statyczną na średnią, i dynamiczną średnią/wysoką.

Odkręć sobie procka i przejedź jakiś wyścig w mieście nie da się nie zauważyć dużej różnicy w fps. Lub pojedź w to miejsce http://imgur.com/a/LBqQc i sprawdź.

Na procku taktowanym 3.6Ghz w mieście nie na się grać na maxymalnych ustawieniach geometri dropy do 40fps.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale wydajac 3k na proca ktory gów..no by mi dal bo i tak brakowalo by mi vramu a wydajac 400 zl do grafy wydaje sie rozsadnieszym wyjsciem z sytuacji zeby grac plynnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No logiczne, że parowanie gtx 970 z i7 nic tu nie zdziała. Bo jak karta graficzna nie wyrabia to, żaden procesor nie pomoże. Zresztą w wielu testach widać, że 970ka sprawuje się sporo gorzej od 1060 6GB w Forzie. Szczególnie jeśli chodzi o minimalny fps.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic nie jest ciężkie. Gram na kierownicy i jest OK. Próbowałem padem (X360),i było tylko gorzej. Pewnie to kwestia przyzwyczajenia i ogarnięcia kiery,bo od kilkunastu lat w samochodówki gram tylko na kierownicy. Dawno dawno temu jak grałem w jakąś ścigałkę,np CMR lub GT jeszcze na PSX,to tylko pad i kamera zza auta,dziś kiera i kamera albo ze środka,albo z maski.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pany, jak na Windowsie kupic Season Passa? Dla pewnosci sie zapytam, czy ten dodatek dodajacy sniezne trasy wchodzi w sklad SP, czy bedzie on oddzielny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostępne dla: Klocek łan :hmm:

Czy aby na PC to będzie to samo ? ;)

A tak poza tym, nie ma żadnego info, co te niby rozszerzenia dadzą ? Będzie mapa Nowej Zelandii ? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@AlienT Gram na GTX970 ultra+msaa x4 z blokadą na 30 fps i nie mam żadnego rwania, crashowania. Framepacing jest idealny, nie ma stutteringu. VRAM zawsze dopakowany na 4GB. Wiadomo na 60fps byłyby ściny itd. ale trzeba po prostu przyznać że ta karta jest za słaba na płynniejszą rozgrywkę. Da się wycisnąć 60fps po obcięciu ustawień z mocnym prockiem ale kompromisy graficzne nie są dla mnie kompletnie tego warte, zjazd z detalami na wysokie, cieniami na średnie i wygładzaniem na fxaa sprawia że grafika w grze cofa się o 5 lat.

@Up, Po prawo u góry masz logo Play Anywhere, przy innych pakietach np: z autami też jest o dostępności tylko na XOne ale działa bez problemu na PC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jankesdz daj screnshoota z msi afterburner monitor uzycie pamieci jak masz odpalona forze, oczywiscie jak mozesz, (w oknie forza i msi obok)

bo u mnie bylo zawsze 3.5 -3.6 bo jak wiadomo 970 ma 3.5 gb nie 4

Edytowane przez AlienT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój link

Kilka fotek z achievementow z dodatku.

Fajnie się gra, ale chciałbym strasznie "zwykłą" Forze, bo bardziej mnie kręci jazda na torach niż taka dowolna jazda.

Może 7 dojedzie na PC-ty :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież masz Apexa za free a jeżeli tak bardzo cię ciśnie to kup XONE ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam nadzieje, że Forza Horizon 3 dobrze się sprzedała na PC i zobaczymy kolejne części na blaszaku. Nie bardzo widzi mi się kupowanie konsoli tylko dla jednej serii nawet tak świetnej.

Nie wiem co ludzie z tą optymalizacją. Dużo osób ma komputery za grube tysiące i jeszcze narzekają :E Porównując do waszych maszynek moja to kalkulator, a nie dość, że jestem w stanie grać to jeszcze nagrywać.

Zgodzę się, że nie wygląda tak fenomenalnie jak na Ultra, ale moim zdaniem w dalszym ciągu detale są przyzwoite i całość wygląda spójnie nie jak w niektórych grach gdzie po obniżeniu detali niektóre elementy jakby do siebie w ogóle nie pasowały.Po odblokowanie klatek też nie ma tragedii. Owszem czasem spadnie nawet do 25fps, ale generalnie jest w granicach 40-50.

Edytowane przez Morv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież masz Apexa za free a jeżeli tak bardzo cię ciśnie to kup XONE ;)

to jest wersja demo FM więc nie dzięki, ograłem już trochę ale wolałbym pełniaka, klocka nie kupuje kiedy mam pieca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

News zapewne wszystkim znany, ale nigdy na 100% nie wiadomo. Jeżeli sprzedaż na Windows Store wyszła dobrze i w miare łatwo zdołali przeportować Forze na PC to pewnie możemy się spodziewać kolejnych części, ale jeżeli wtopili dużo kasy i "mocy przerobowej" to może być różnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biorąc pod uwagę, że mamy Xbox Play Anywhere to raczej Microsoft nie będzie dzielił zysków dla tej gry ze względu na platformę. Nie ma podstaw, żeby premiera następnych części na pc była zagrożona, przynajmniej w najbliższej przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi