Skocz do zawartości
luk21pl

Forza Horizon 3 PC

Rekomendowane odpowiedzi

To nie wina sprzętu, skoro dużo bardziej wymagające gry i benchmarki są w 100% stabilne.

 

Mam problem tylko z Forza Horizon 3 i Gears of War 4. Wszystko spoza Windows Store działa jak trzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Twoja konfiguracja nie jest słaba, wielu ludzi gra na podobnych i nie ma tego typu problemów. Aczkolwiek bardzo mała część użytkowników Forzy z jakiegoś powodu ma problemy. Znane mi powody crashowania gry, DVR(wyłącz to), mikrofon off, wszelkiego rodzaju programy w tle off, słyszałem że komuś AIDA64 w tle powodowała crashe więc lepiej wyłączyć wszystko aby się upewnić. Jak nie pomoże i jesteś pewien, że system czysty bez malware i wirów to tylko reinstall bo raczej nie znajdziesz co tam masz namieszane.

 

I jeszcze zobacz czy przypadkiem nie wyłączyłeś page file w windowsie lub nie masz ustawionego na sztywno na jakąś niską wartość. Nic więcej mi nie przychodzi mi na myśl.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam lepiej: chciałem obczaić sobie demko FH3, żeby podjąć decyzję, czy ta gra obecnym stanie będzie jako tako działać na moim sprzęcie i co? I dupa. Odpalam pozycję z menu start, po czym pojawia się okienko preloadera, a za 3 sekundy znika. Próbowałem niemal wszystkich pomysłów znalezionych w sieci i nic nie działa. Najlepsze jest to, że są ludzie, którzy mają taki sam problem z pełną wersją od miesięcy, a support ma po całości wywalone i nawet nie próbuje lokalizować problemu, mając zebrane logi, konfiguracje itp. Taka masa problemów z Windows Store, że nie dziwię się ludziom, którzy rzucają w strone MS błotem i łajnem na lewo i prawo, bo sobie na to ciężko pracują.

 

@sthEn, wiem, jak to komicznie zabrzmi, ale z braku laku na takie problemy, jak masz inni gracze, uwaga, trzy rzeczy:

 

- odinstalowanie mikrofonu (bądź jego wyłączenie w systemie);

- wyczyszczenie danych aplikacji z poziomu Start --> "Aplikacje i funkcje" --> FH3 albo GoW4 (kliknij w "Zaawansowane") --> "Resetuj";

- ODINSTALOWANIE (wyłączenie się nie sprawdza) antywirusa i uruchomienie kompa bez zewnętrznej aplikacji do ochrony systemu (pewnie Windows Defender może potencjalnie działać; ale nic innego)

 

Mam nadzieję, że któraś z tych opcji Ci faktycznie pomoże. Bo podejrzewam, że nerwów się zjadłeś co nie miara. A że jestem świeżo po szukaniu rozwiązania, to od razu dzielę się tym, czego się dowiedziałem ;)

Edytowane przez enzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypilnujcie też żeby Windows był aktualny. Może antywirus też coś miesza, może UAC. Można by się zagrzebać próbując to ustalić.

Poza tym logi z gry powinny gdzieś leżeć. Może coś jest w katalogu gry z tym utrudnienionym dostępem przez uprawnienia.

Może Google coś wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpalam pozycję z menu start, po czym pojawia się okienko preloadera, a za 3 sekundy znika

U mnie dokładnie takie coś występuje jak mam WU wyłączone w usługach...jak chcę pograć to daję na ręczną i gra się uruchamia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyłączacie jakimiś programami usługi to tak macie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amp41, u mnie Windows Update standardowo ma tryb uruchomienia "ręczny" i działa sobie domyślnie, więc to niestety nie to. Stawiam, że u mnie problemem jest prawdopodobnie COMODO Internet Security, ale nie zamierzam odinstalowywać narzędzia zabezpieczającego, żeby ewentualnie odpalić grę. Zwłaszcza że ludzie od miesięcy raportują takie problemy a MS nic z tym nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Poddaję się, reinstall gry robię na dysk SSD systemowy - miejsce już zwolniłem.

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dostałem z Forzy Hub 1.350.000 kredytów, a w grze mam prezent w wysokości 100.000, jest to już któryś raz tak samo, nigdy nie dostaje w grze tego co pisze w HUB... Was też robią w bambucho ? :hmm:

 

U mnie też już się parę razy coś takiego zdarzyło. Było napisane, że dostałem raz 1.1 mln, innym razem 2.5 mln cr a w grze zawsze i tak jest 100 cr. I nie chodzi tu o sumę nagród, bo jest wyrażenie napisane tyle przy Horizon 3. Albo to jakiś błąd, albo jakaś wyższa filozofia, której nie rozumiem. Z aktualnym stanem konta w grze też się to nie zgadza.

 

P.S.

Dzisiaj w ciągu 15 min. gra wywaliła mi się do pulpitu 2 razy. Nigdy wcześniej tego nie miałem. Nie wiem czy jest jakiś związek, ale od kiedy zainstalowałem Creators Update w grach zaczęły się robić cyrki. Albo crashe, albo ścinki, albo spadki fps. Tryb gry mam wyłączony.

Edytowane przez FXmAniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

hjHH38i.jpg

 

 

 

U mnie zawsze jest tak, FH3 100k a łącznie j/w suma wszystkich bonusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie w HUB cała suma była w wysokości 2.920 000, a przy FH3 miałem kwotę 1.350 000, a w grze dostałem marne 100 000 :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddaję się, reinstall gry robię na dysk SSD systemowy - miejsce już zwolniłem.

 

I pupa, reinstall gry na SSD nie pomógł - dalej wywala do pulpitu bez śladu w logach systemowych.

 

Ja już nie wiem. Wiedźmin 3, GTA V, Rise of the Tomb Raider potrafią działać w 100% stabilnie przez godziny, a dwie cholernie drogie gry z Windows Store muszą mi wywalać do pulpitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok u mnie chyba jednak sprzęt.

 

Cofnąłem jeszcze raz jakiekolwiek OC GPU i na razie stabilnie. Z 2 godzinki Forzy i cały Act w Gears of War 4.

 

Chyba wyjątkowo 'delikatne' te gry są na jakiekolwiek nieprawidłowości, bo GPU wydawała się w 100% stabilna.

 

Dobrze, że i tak za kilka dni ją zwracam przez problem z wentylatorami... Muszę się nagrać do piątku :)

 

Inna sprawa, że wydawało mi się, że już próbowałem na stockowych zegarach... albo wtedy nie doklikałem czegoś, albo jutro problem wróci i cieszę się zbyt szybko.

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ze macie problemy na podkreconym procu/gpu

Ja na 4.6 ktore jest stabilne tylko w grach a programach typu linx/occt/prime wysypuje sie w pierwszej minucie, gpu tez dosc wysoko a forza nie wywala, moge goliatha robic na 4-5okrazen i jest spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie crashe gier na dx12 spowodowały, że musiałem cofnąć OC procka z 4500 na 4400 i zwiększyć delikatnie napięcie. Od pół roku spokój a wcześniej losowe crashe także to chyba jakaś prawidłowość, że dx12 lepiej obciąża sprzęt i szybciej wyłapuje niestabilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ze macie problemy na podkreconym procu/gpu

Ja na 4.6 ktore jest stabilne tylko w grach a programach typu linx/occt/prime wysypuje sie w pierwszej minucie, gpu tez dosc wysoko a forza nie wywala, moge goliatha robic na 4-5okrazen i jest spoko.

 

Ja często robiłem Goliatha po 6 okrążeń i nie było problemów. Teraz to bym się jednak bał przez te crashe. Nie wiem w czym problem, albo CU, albo któryś z ostatnich patchy do gry coś popsuł. Ew. wina może leżeć po stronie sterowników nvidia.

 

U mnie wygląda to tak, że gra freezuje na kilkanaście sekund, po czym wychodzi do pulpitu. Ale coś takiego to do tej pory chyba tylko na Hot Wheels mi się dzieje.

 

A powiedzcie mi jak macie ustawiony plik wymiany, na auto, czy jakąś większą wartość? Ja mam w tej chwili auto i pokazuje przeważnie ok 2GB. Czytałem gdzieś, że gra lubi korzystać ze swapa. Nie sprawdzałem jednak, czy podczas gry plik puchnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Masz 16GB RAM to tego za bardzo nie poczujesz.

Na 4GB jak gra jest niegrywalna zasysa 12 czy 16GB zadeklarowanej pamięci... na low. Kosmos.

 

Nie wiem jak w Forzie, ale zazwyczaj od czasów conajmniej 10, SWAP działał najlepiej jak był ustawiony osobno kontrolowany przez system na każdej partycji.

Był jeszcze patent na rozmiar swapu w stosunku do RAMu jakoś się liczyło, ale nie testowałem nigdy

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

hjHH38i.jpg

 

 

 

U mnie zawsze jest tak, FH3 100k a łącznie j/w suma wszystkich bonusów.

 

A u mnie czasami coś takiego, a w grze i tak 100 000 kr:

 

ERkmr2b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to po prostu blad w wyswietlaniu bonusu, u mnie bylo ponad 1mln na fm5 a u ciebie na fh3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie o tym mówiłem, suma nagród się zgadza, ale tak jak u kolegi, przy FH3 jest jak byk 2.200 000 a u mnie było 1.350 000 których nie dostałem, poza 100 000 :hmm: Nie sądzę żeby to był błąd, bo sumy nagród się zgadzają w HUB'ie, a w grze już nie. Oszustwo ze strony MS jak byk :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziala komus z nowym patchem kierownica logitech dfgt? Domyslnie u mnie gra jej nie wykrywa. Dfgt w forzie dziala jedynie po uruchomieniu "Forza UniController_v1.5".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa, ale nie da się grać bo... pod pedałem gazu jest zbindowany także klakson :lol2: Nawet na forum o tym pisali, ale póki co MS ma na to wywalone :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czemu te ciule nie chcą udostępnić hdr dla PC. Taki sobie "mały" exclusive zostawili na xone :/.

Edytowane przez bocieque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne pytanie, nigdy nie miałem styczności z Forzą, nie mam konsoli, może kiedyś sprawię sobie na kompie o ile mi sprzęt wydoli, ale pytanie brzmi:

 

Przeciwnicy mają nicki graczy, nawet jeśli gramy single, czy AI steruje na poziomie easy/medium/hard ustawionego z menu, czy może to działa na zasadzie takim, że AI steruje, czy stara się dostosować do jazdy danego gracza o tym nicku, czyli jakby ala "tryb ghost"? I jak jesteśmy offline, to wtedy na twoje konto jeździ AI i potem dostajesz cash?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie czy ktoś chciałby wziąć udział w moim challenge'u :) Przypomnę na czym miałby on polegać.

 

Ustanawiamy jakiś niewielki budżet (np. 50 000 CR) na zakup i budowę samochodu. Kupujemy furę, tuningujemy, modyfikujemy ustawienia, a następnie umawiamy się na jakąś konkretną godzinę i konkretny dzień i sprawdzamy co komu wyszło. Tzn, dragi, okrążenia i inne wygłupy mające na celu sprawdzić czyj build jest lepszy.

 

Dodatkowe warunki:

 

rocznik samochodu <2005

w zakładanej kwocie, np. 50 000, musi znaleźć się wszystko (zakup samochodu, części (wszystko włącznie z felgami etc)

 

Ktoś chętny? Zawsze to jakaś alternatywa od popieprzania supercarami za miliony kredytów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...