Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Na zagramanicznych forach ludzie dyskutują o tym co z zablokowanymi światami, czy będą dostępne w NG+ czy może DLC. Twórcy tutaj mają spore pole do popisu. Ja kupiłem pudełko, ale gra na 100% zostaje u mnie na wieczność :E za jakiś czas zobaczymy co dalej z tego będzie.

 

A teraz chwilowa przerwa od GOW, dorwałem się do Frostpunka :lol2: no i reszta epickich zbroi jak i część niepokonanych Valkyrie będzie musiała poczekać na swoją kolej :E

 

Zapomniałeś dodać, że wg Twojej opinii. Ja bym osobiście w Bloodborne nie chciał za darmo grać a Uncharted 4 uważam za sporo lepszą część od Uncharted 2 i grę lepszą od TLOU. Tobie się podoba monster hunt, gra nudna jak flaki z olejem, oczywiście imo. Ja wolę cinematic experience TPP od Sony.

 

Bloodborne był ostatnio za darmo :E A, że nie miałem w co grać dałem kolejną szanse. Więc moje trzecie podejście i w końcu coś zaiskrzyło. 5 czy 6 bosów zrobiłem. Gra nawet momentami wciąga, ale dla mnie jest raczej typem gry, gdy nie ma nic ciekawszego w danej chwili to tam można się całkiem dobrze pobawić. Taka awaryjna gra jak również Persona 5. Jak nie mam w co grać to siadam i całkiem dobrze się bawię.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dostałeś pare razy odpowiedź, ale wolisz tego nie dopuścić do swojej świadomości. Gra jest solidna, rynek gier dostał tego co wymagał, GoW zgarnął cały początek tego roku jako najlepsza gra. Nie ma w tym nic głębokiego, po prostu PS4 dostał kolejnego mocnego EXa. Wszystko w grze się zgadza, i jest na swoim miejscu. Ludzie przyzwyczaili się do poziomu gier od Ubi/EA, przyzwyczaili się do DLC i płacenia żeby skończyć grę, to jak ktoś wystawia mocną grę tj. GoW to nagle ludzie niewiedzą jak ocenić taką grę :E

Solidna gra to nie jest definicja 10/10 ani nawet 9/10.

I to jest właśnie problem bo przez to ciągle dostajemy gry solidne w czyimś mniemaniu. CoD? Solidny - 8/10. AC? Solidny - 8/10. To tak można klepać w kółko to samo bo wszystko jest "solidne" czyli 8-10/10.

Dziwnym trafem później się czyta po forach żale jak to progres się zatrzymał. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, CoD userscore 3.2 :E Tymczasem GoW sprzedał się w 3.1 mln egzemplarzy w 3 dni, i jeśli tak dalej pójdzie będzie najlepiej sprzedającym się exem PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CoD userscore 3.2 :E

Ta ocena nic nie zmienia, sprawdź ile samych pudełek sprzedali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pewne rzeczy wydają mi się wcisniete na siłę - np. Rozwój postaci i ekwipunki.

U mnie odwrotnie, bardzo fajnie udało się to zintegrować z gameplay'em. Rozwój postaci jest elastyczny, kombinowałem trochę z zaklęciami wstawianymi w gniazda i samym ekwipunkiem - spokojnie można tworzyć buildy pod siłę, życie czy ataki runiczne. Nie jest to poziom Soulsów oczywiście, ale jak na stosunkowo prostą grę akcji, bardzo fajny dodatek.

To już nie moja wina, że lud kupił badziewną fabułę W3 od CDPR ¯\_(ツ)_/¯.

A może po prostu "lud" ma odmienną opinię na temat poziomu fabuły W3? Zabawne, że tłumaczysz w ten sposób GoW'a, choć w takim samym stopniu odnosi się to do W3. Obiektywnie wątek Krwawego Barona był badziewny? Nie bardzo. Podobnie z całą resztą, gdzie oczywiście było lepiej i gorzej, ale całokształt zdecydowanie satysfakcjonował. To, że akurat nie Ciebie, niewiele tutaj zmienia.

No cóż, CoD userscore 3.2 :E Tymczasem GoW sprzedał się w 3.1 mln egzemplarzy w 3 dni, i jeśli tak dalej pójdzie będzie najlepiej sprzedającym się exem PS4.

Lulz, kiedy ludzie przestaną się sugerować tym śmiesznym userscore na Meta, gdzie każdy może wejść i wstawić co mu się podoba? :lol2: Doprawdy potężny argument.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, CoD userscore 3.2 :E Tymczasem GoW sprzedał się w 3.1 mln egzemplarzy w 3 dni, i jeśli tak dalej pójdzie będzie najlepiej sprzedającym się exem PS4.

Akurat niskie oceny w przypadku COD'a to już tradycja i co by nie wydali, zawsze będzie nisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem. Świetne otwarcie nowej serii, bawiłem się świetnie. Dla mnie tytuł bardziej wartościowy niż U4 i Horizon, ale mniej niż Tlou i Bloodborne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A może po prostu "lud" ma odmienną opinię na temat poziomu fabuły W3? Zabawne, że tłumaczysz w ten sposób GoW'a, choć w takim samym stopniu odnosi się to do W3. Obiektywnie wątek Krwawego Barona był badziewny? Nie bardzo. Podobnie z całą resztą, gdzie oczywiście było lepiej i gorzej, ale całokształt zdecydowanie satysfakcjonował. To, że akurat nie Ciebie, niewiele tutaj zmienia.

 

Lulz, kiedy ludzie przestaną się sugerować tym śmiesznym userscore na Meta, gdzie każdy może wejść i wstawić co mu się podoba? :lol2: Doprawdy potężny argument.

W jaki niby sposób tłumacze GoWa? Tym że jest ciekawszy? W3 niestety nie jest, a to że większość osób nie czytało książek i nie potrafi znaleźć analogii to inna kwestia, bo zobaczyłem co CDPR odwalił :E. Krwawy Baron który powinien wylądować w side Q? Obiektywnie był to jeden dobry Q na poziomie, ale tak jak mówiłem - Side Q > Main. Sam fakt że marketing W3 wziął 80-90 mln zł, a sama gra 45 mln zł :E

 

Więc meta możemy się posiłkować jak CALL OF DUTY 4: MODERN WARFARE dostaje 8.5 userscore, nie możemy kiedy nowy CoD dostaje ~3-4, ale również nie możemy się posiłkować recenzjami ponieważ "10/10 Masterpiece" :E:hmm:

Więc skąd chcesz brać dane na temat tego czy gra jest lubiana? Fora na których siedzi max ~1k osób co najwyżej? Pclab, na którym w GoWa zagrało może 50 osób?

Ta ocena nic nie zmienia, sprawdź ile samych pudełek sprzedali ;)

CoD to już marka sama w sobie, pre-ordery idą grubo w mln sztuk. Na Apple patrz ile osób narzeka, a zobacz ile pudełek z telefonami sprzedają ;)

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale W3 bardziej czepiałbym się pod względem nudnej mechaniki, która skutecznie odciąga od przechodzenia gry kilkukrotnie. Pod względem fabuły nie ma co porównywać, bo ta w GoW jest raczej szczątkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

God of War najszybciej sprzedającą się grą na wyłączność PS4 tak piszą na Internetach https://blog.eu.playstation.com/2018/05/03/god-of-war-is-the-fastest-selling-ps4-exclusive-ever-with-more-than-3-1-million-units-sold-in-three-days/#sf188678877

 

3,1 miliona egzemplarzy w trakcie trzech pierwszych dni po premierze :E

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W jaki niby sposób tłumacze GoWa? Tym że jest ciekawszy? W3 niestety nie jest, a to że większość osób nie czytało książek i nie potrafi znaleźć analogii to inna kwestia, bo zobaczyłem co CDPR odwalił :E. Krwawy Baron który powinien wylądować w side Q? Obiektywnie był to jeden dobry Q na poziomie, ale tak jak mówiłem - Side Q > Main. Sam fakt że marketing W3 wziął 80-90 mln zł, a sama gra 45 mln zł :E

Nie jest ciekawszy dla Ciebie i jesteś w tej opinii raczej osamotniony. Podobnie w tym, że stosunkowo prosta fabuła z GoWa, dorównuje historii z W3. Czytałem książki 3 razy, co odwalił? Wzorowanie się na książce zostało odebrane jako zaleta.

Więc meta możemy się posiłkować jak CALL OF DUTY 4: MODERN WARFARE dostaje 8.5 userscore, nie możemy kiedy nowy CoD dostaje ~3-4, ale również nie możemy się posiłkować recenzjami ponieważ "10/10 Masterpiece" :E:hmm:

Więc skąd chcesz brać dane na temat tego czy gra jest lubiana? Fora na których siedzi max ~1k osób co najwyżej? Pclab, na którym w GoWa zagrało może 50 osób?

Przeczytałeś w ogóle o czym pisałem wyżej? Chyba nie bardzo. Userscore to kanał. Natomiast o 10/10 też się już wypowiadałem.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

God of War najszybciej sprzedającą się grą na wyłączność PS4 tak piszą na Internetach https://blog.eu.playstation.com/2018/05/03/god-of-war-is-the-fastest-selling-ps4-exclusive-ever-with-more-than-3-1-million-units-sold-in-three-days/#sf188678877

 

3,1 miliona egzemplarzy w trakcie trzech pierwszych dni po premierze :E

 

Bardzo mnie to cieszy, chcę więcej i więcej tej wspaniałej gry, oby nie kazali długo czekać, mam nadzieje na kilka dlc jeszcze do tej części, niech mnie doją, przyjemność po mojej stronie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ciekawszy dla Ciebie i jesteś w tej opinii raczej osamotniony. Podobnie w tym, że stosunkowo prosta fabuła z GoWa, dorównuje historii z W3. Czytałem książki 3 razy, co odwalił? Wzorowanie się na książce zostało odebrane jako zaleta.

 

Przeczytałeś w ogóle o czym pisałem wyżej? Chyba nie bardzo. Userscore to kanał. Natomiast o 10/10 też się już wypowiadałem.

>Zrób historię w 99% taką samą jak książka, tylko pozmieniaj trochę żeby nie wyszło, że kopiujemy - ludzie odebrali to jako zaleta :E No to chyba nie mamy o czym rozmawiać jak czytałeś 3 razy i dalej nie rozumiesz że gra to kalka książki, a nie coś nowego. Dlatego W3 potrzebował mocnego marketingu żeby w ogóle sprzedał się na zachodzie, bo tam ludzie kompletnie nie wiedzieli co się dzieje w książkach (brak wersji angielskiej), dlatego dostali niby nową przypudrowaną historię i są "ohy i ahy" nad nią.

Prosta fabuła z GoWa jest ciekawsza bo jest nowa, i chcesz wchodzić głębiej w świat, poznawać nowe rzeczy, W3 jest miałki i płaski bo wszystko zostało spisane 30 lat temu, został użyty dosłownie ten sam wzór.

 

Niby kanał, niby ludzie na niego nie patrzą ale jak ktoś chce wywyższyć swoją ulubioną grę która dostaje bardzo dobry wynik tam, to zawsze leci link do mety :E Nie no, po prostu zdecydujcie się. Albo z niego korzystacie kiedy wam pasuje, albo nie korzystajcie w ogóle. Dalej nie mam odpowiedzi jaką stroną się posiłkować przy ocenianiu czy gra jest lubiana przez graczy, czy nie. Steam? Tam też każdy może oceniać, i nawet bardzo dobre gry mają tylko ~60% dobrych ocen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Zrób historię w 99% taką samą jak książka, tylko pozmieniaj trochę żeby nie wyszło, że kopiujemy - ludzie odebrali to jako zaleta :E No to chyba nie mamy o czym rozmawiać jak czytałeś 3 razy i dalej nie rozumiesz że gra to kalka książki, a nie coś nowego. Dlatego W3 potrzebował mocnego marketingu żeby w ogóle sprzedał się na zachodzie, bo tam ludzie kompletnie nie wiedzieli co się dzieje w książkach (brak wersji angielskiej), dlatego dostali niby nową przypudrowaną historię i są "ohy i ahy" nad nią.

Prosta fabuła z GoWa jest ciekawsza bo jest nowa, i chcesz wchodzić głębiej w świat, poznawać nowe rzeczy, W3 jest miałki i płaski bo wszystko zostało spisane 30 lat temu, został użyty dosłownie ten sam wzór.

99% to samo? Co za brednie. Gra się wzorowała na książkach, co zrozumiałe, ale pisanie o kalce to jakiś nieśmieszny żart. Chyba faktycznie nie mamy o czym rozmawiać. To, że coś jest nowe, nie znaczy z miejsca, że jest ciekawsze. Dodatkowo historia GoWa niczym się nie wyróżnia i również powiela schematy.

Niby kanał, niby ludzie na niego nie patrzą ale jak ktoś chce wywyższyć swoją ulubioną grę która dostaje bardzo dobry wynik tam, to zawsze leci link do mety :E Nie no, po prostu zdecydujcie się. Albo z niego korzystacie kiedy wam pasuje, albo nie korzystajcie w ogóle. Dalej nie mam odpowiedzi jaką stroną się posiłkować przy ocenianiu czy gra jest lubiana przez graczy, czy nie. Steam? Tam też każdy może oceniać, i nawet bardzo dobre gry mają tylko ~60% dobrych ocen.

Kto się posiłkuje? Ja to robię? Rozmawiasz że mną czy z jakimiś bliżej niesprecyzowanymi osobami? We wcześniejszej dyskusji nie negowałem tak wysokich ocen GoWa, ani jego recenzji. Może więc zajrzyj kilka stron wstecz, co sugerowałem zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dlatego W3 potrzebował mocnego marketingu żeby w ogóle sprzedał się na zachodzie, bo tam ludzie kompletnie nie wiedzieli co się dzieje w książkach (brak wersji angielskiej), dlatego dostali niby nową przypudrowaną historię i są "ohy i ahy" nad nią.

Ohy i ahy występują chyba głównie w Polsce z wiadomych powodów. Nie sądzę jednak, że wynikają z tego że ludziom podobała się fabuła. tongue.gif

 

Prosta fabuła z GoWa jest ciekawsza bo jest nowa, i chcesz wchodzić głębiej w świat, poznawać nowe rzeczy, W3 jest miałki i płaski bo wszystko zostało spisane 30 lat temu, został użyty dosłownie ten sam wzór.

I tutaj właśnie nie rozumiem tej logiki. Akurat fabuła w GoW nie sprawia, że chcę poznawać nowe rzeczy. Jest mi co najwyżej obojętna. Zbyt mało się dzieje i brakuje w niej elementów, które mogłyby w większym stopniu zaangażować gracza. GoW po prostu stoi poziom wyżej mechaniką od W3, w którym to system walki, rozwój postaci i eksploracja były dość słabe.

 

Zresztą fakt, że nawet gry z pseudootwartym światem biją W3 na głowę mówi sam za siebie.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie to cieszy, chcę więcej i więcej tej wspaniałej gry, oby nie kazali długo czekać, mam nadzieje na kilka dlc jeszcze do tej części

 

Nie tylko Ciebie ;). Ja również czekam na jakiś ciekawy dodatek fabularny :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hoodedman

Sony najlepiej wychodzi miałka fabuła + super hiper cut-sceny, QTE i cinematics experience, bo najważniejsza jest grafa i animacje + odpowiedni kąt kamery (99% gier TPP) + przydupas który będzie grał rolę " biednego peta " no i mamy wyciskacz łez 10\10 :D -ostatnio widzę modę na taki schemat

TLoU jest zaprzeczeniem Twojej teorii. Najlepsza gra wszechczasów... Właśnie ze względu na fabułę, jej prowadzenie, udźwiękowienie - wszystko. GOW potwierdza tylko że taki typ prowadzenia rozgrywki jest najbardziej angażujący gracza. I to jest prawda, a że tobie to nie leży - who cares...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TLoU jest zaprzeczeniem Twojej teorii. Najlepsza gra wszechczasów... Właśnie ze względu na fabułę, jej prowadzenie, udźwiękowienie - wszystko. GOW potwierdza tylko że taki typ prowadzenia rozgrywki jest najbardziej angażujący gracza. I to jest prawda, a że tobie to nie leży - who cares...

 

Niby według jakich kryteriów oceniasz, że TLOU to najlepsza gra wszechczasów? To nawet patrząc na średnią ocen nie ma potwierdzenia w rzeczywistości, a nawet gdyby miało, to można by było z tym polemizować. TLOU to tylko i aż jedna z wielu świetnych gier i nic poza tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasze sprzeczki w temacie skłoniły mnie w końcu do zakupu by przekonać się jaki tytuł jest naprawdę :E Z W3 wytrzymalem moze ze 3 godziny, Horizon tak po 3/4 odszedł w niepamięć mam nadzieję, że tu mnie wciągnie co najmniej jak przy TLoU :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby według jakich kryteriów oceniasz, że TLOU to najlepsza gra wszechczasów? To nawet patrząc na średnią ocen nie ma potwierdzenia w rzeczywistości, a nawet gdyby miało, to można by było z tym polemizować. TLOU to tylko i aż jedna z wielu świetnych gier i nic poza tym.

A są jakieś kryteria według których określa się najlepsze gry wszechczasów? :E Dla niego TLoU jest najlepszą grą, dla kogoś innego Mario.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie są, skoro on stwierdził, że TLOU jest grą wszechczasów... Coś musiało spowodować, że tak tę grę określił. Tego najwyraźniej nie przemyślałeś zadając pytanie...

Nie napisał, że dla niego. Cała jego wypowiedź wskazuje, że TLOU ma być ogólnie najlepszą grą wszechczasów, a GoW jest dobry, bo powiela jej założenia. I że jakąś "prawdą" jest, że sposób prowadzenia rozgrywki w obu grach jest najbardziej angażujący gracza. Nie jego, a ogólnie gracza. I też nigdzie nie ma napisane, według niby jakich kryteriów można stwierdzić, że coś jest bardziej, a coś mniej angażujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli jak ktoś pisze swoją opinię musi zaznaczać czerwonym marker ze to tylko i wyłącznie jego zdanie. Tak to ma sens, nie czekaj :hmm: ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, wystarczy nie posługiwać się ogólnikami i stwierdzaniami, które nawiązują do ogółu, jak to o angażowaniu graczy i jakiejś prawdzie. To nie jest trudna umiejętność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ohy i ahy występują chyba głównie w Polsce z wiadomych powodów. Nie sądzę jednak, że wynikają z tego że ludziom podobała się fabuła. tongue.gif

Bzdura. Poszukaj sobie wypowiedzi na zagranicznych dużych zbiorowiskach (reddit, neogaf) przed premierą. Ludzie się po trailerach napalali, część mając w pamięci 2.

W Polsce i owszem panuje pewien kult tej gry. Do tego stopnia, że ludzie potrafią zakrzyczeć za wytknięcie jakiejkolwiek wady ale generalnie gra została uznana za świetną przez praktycznie całość growego światka. Od recenzentów po graczy. Właśnie w dużej mierze za fabułę i postaci.

 

Najczęściej chyba krytykowanym elementem była walka.

 

Zresztą fakt, że nawet gry z pseudootwartym światem biją W3 na głowę mówi sam za siebie.

Jakie to gry niby biją i przede wszystkim w czym?

Wiedźmin jest dobry bo ma świetny świat, postacie i scenariusz przy tym będąc ogólnie przyzwoicie zbudowaną grą.

TLoU to zdecydowanie jedna z moich ulubionych gier w ogóle ale jako całokształt jednak chyba wyżej postawiłbym W3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...