Forum PCLab.pl: The Legend of Zelda: Breath of the Wild - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (6 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

The Legend of Zelda: Breath of the Wild Oceń temat: ***** 1 Głosów

#1 Użytkownik jest niedostępny   Akozz 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 17 Czerwiec 2016 - 14:08

Dodaj obrazek

http://www.youtube.com/watch?v=1rPxiXXxftE

Producent: NINTENDO

Wydawca: NINTENDO

Platformy: WiiU, NX

Data wydania: TBA 2017

OBRAZKI Z GRY
Spoiler

Nowa część Zeldy to chyba jedno z największych zaskoczeń E3 2016 i zarazem jedna z najciekawszych gier pokazanych na targach. Załogi takich ekip jak Gamespot itp. w swoich podsumowaniach E3 rozpływały się nad nowymi przygodami Linka mimo styczności z takimi grami jak Battlefield 1, nowy God of War czy Horizon. Nowa część Zeldy wydaje się odchodzić nieco od znanego nam formatu i wprowadzać bardzo dużo innowacji. Pojawi się rozbudowany system craftingu, wiele broni i użytecznych przedmiotów, rozbudowana została fizyka, interakcja z otoczeniem. Gra stała się zdecydowanie bardziej otwarta i można by się pokusić o stwierdzenie że przypomina nieco wariację na temat otwartych RPGów w stylu Skyrima w wykonaniu Nintendo. Dla mnie jest to na pewno tytuł który skłoni mnie do mocnego zastanowienia nad zakupem nowego Nintendo NX. Samo Nintendo otwarcie mówi że jest to najbardziej ambitna gra jaką kiedykolwiek zrobili. O ile często "innowacje" jakie serwuje nam wielkie N można brać z dozą rezerwy, tak nowa Zelda wydaje się być naprawdę przełomową częścią dla serii.

Gra została zapowiedziana na WiiU i Nintendo NX i ma pojawić się na początku 2017 roku.

#2 Użytkownik jest dostępny   lukadd 

• there is a near zero risk
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Czerwiec 2016 - 14:15

Ja bez zastanowienia łykam tą grę i jeśli będzie warto kupie dla niej NXa. A tak w ogóle wiadomo czy będą jakieś różnice w wersji WiiU vs NX jeśli chodzi o Zelde?

Ja tak sobie myślę, że jeśli graficznie na NX będzie podobnie to jednak dostaniemy 60fps i dalszy zasięg renderowania, lepsze cienie, światła etc.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Akozz 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Czerwiec 2016 - 14:35

Nintendo nie wspominało nic o aspektach technicznych. Nawet nie zapowiedzieli oficjalnie NXa więc chyba za wcześnie na takie porównania. Poza tym Nintendo to raczej nie jest firma która zwraca uwagę na takie rzeczy.

Ja na pewno mocno rozważę zakup NXa. Od kilku dni rozpaczliwie szukam jakiegoś substytutu dla tej Zeldy i nie mogę nic znaleźć :E Jakoś jak trzeba to takich "ślicznych" i kolorowych gier jak na lekarstwo.

#4 Użytkownik jest dostępny   lukadd 

• there is a near zero risk
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Czerwiec 2016 - 14:46

Jak coś znajdziesz to napisz. Nowa Zelda to na prawdę nowy wymiar.

Ja ogrywam w między czasie na 3dsie Zelde A Link Between Worlds.

Jak nie grałeś to może cie również zainteresować Stardew Valley na PC. Nie jest to co prawda Zelda, ale mi ta gra dała dużo godzin wyśmienitej rozrywki.

#5 Użytkownik jest niedostępny   Akozz 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Czerwiec 2016 - 15:00

Jest trochę ogólnikowych informacji w internecie.

"The users will be able to have the same experience with the NX version as they will with the Wii U version,"

Ale to można interpretować na różne sposoby.
Kilka newsów i wywiadów:

http://gamerant.com/...-nx-experience/

http://www.gamespot....t/1100-6440876/

https://mynintendone...ame-experience/

Ten post był edytowany przez Akozz dnia: 17 Czerwiec 2016 - 15:00

#6 Użytkownik jest niedostępny   Gonzo3211 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Czerwiec 2016 - 21:55

I ostatecznie temat założył chyba najbardziej napalony użytkownik :E.
Myślę że moja najzajebistsza rada co do substytutu Zeldy - kompa masz zarąbistego, to nawet nie zastanawiałbym się, tylko ściągaj emulator do Wii i jedziesz z koksem - Twilight Princess i Skyward Sword czekają. Dodasz wygładzanie, jakiś mod na teksturkę i miód malina. Lepiej niż na NX będzie ;).
Albo kup 3DSa i tam kolejne trzy Zeldy. Ewentualnie emulator do N64.

Zapomniałem jeszcze o Wind Waker.

Co do różnic, to moim zdaniem to zagadka. Na E3 widać było, że nie lata to w stałych 30fps, więc tu może być różnica między NX (ale też nie 30 vs 60 fps, jedynie stały framrate), albo jeszcze trochę więcej trawy/lepsze aa.
Twilight też wyszło na gacka i wii i nie było jakiejś kosmicznej różnicy, o ile w ogóle była. Ale Wii też nie było o wiele mocniejsze...

Ten post był edytowany przez Gonzo3211 dnia: 18 Czerwiec 2016 - 10:24

#7 Użytkownik jest dostępny   Kszyrztow 

• HAWP i RHCP
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Czerwiec 2016 - 23:41

Akozz założył temat o nowej Zeldzie? Świat się kończy? Piekło zamarzło? :E

Dla mnie Breath of the Wild to jedna z najlepszych pozycji, jakie na tegorocznych targach E3 przedstawiono światu. Nie wiem no, Nintendo ma coś w sobie po prostu, że potrafi tworzyć niezwykłe gry, nie oglądając się zbytnio na innych i robiąc to "po swojemu". Ja jestem kupiony.

#8 Użytkownik jest niedostępny   Gonzo3211 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Czerwiec 2016 - 23:55

Ja to samo :D. Tylko od NX'a zależy co kupię - U or not to U :E.
Dziwię się, że dział xboxa jeszcze jest otwarty. To już dawno powinno być zamknięte :E.

#9 Użytkownik jest dostępny   Kszyrztow 

• HAWP i RHCP
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Czerwiec 2016 - 00:36

NX może być fajnym kawałkiem plastiku, tylko martwią trochę słowa Reggiego, który mówił coś w stylu, że "nam nie chodzi o specyfikację". Wypowiedział te słowa w kontekście Zeldy i nowych sprzętów od Sony i MS, co trochę mnie niepokoi mimo wszystko. Ja tam bym nie chciał kolejnej powtórki z Wii U w przypadku ich kolejnej zabawki...

W nową Zeldę bym zagrał z miłą chęcią, ale nie widzę większego sensu pchać się teraz w Wii U, skoro na horyzoncie majaczy już następca. Fajnie by było, jakby NX był kompatybilny w jakimś stopniu z poprzednikiem, bo tych gier, w które bym na Wii U zagrał trochę jest. Choć kto tam wie, może kiedyś się szarpnę na Wii U właśnie, ogram to co chcę, a do tego czasu NX powinien stanieć :E

Dział Xboxa to jest jedna wielka stypa od jakiegoś czasu. Kiedy panował X360 to tam był tłok jak w mrowisku, a teraz? Żywej duszy nie ma. Zapalam znicz w geście solidarności z ostatnimi niedobitkami [*] :E

#10 Użytkownik jest niedostępny   AvengerGT 

• Rise of Sodom and Gomorrah
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Czerwiec 2016 - 15:42

Ten też niech zamkną, bo jakby nie było, nadal jest mniejsze zainteresowanie niż w tym o X'ie :E Także w obu jest podobnie źle ;)

Mnie najnowsza Zelda również kupiła. Po wakacjach biorę Wii U (Xenoblade Chronicles X pany !!!), więc coś tam jeszcze zdążę nadrobić przed premierą.

Ten post był edytowany przez AvengerGT dnia: 18 Czerwiec 2016 - 15:43

#11 Użytkownik jest niedostępny   Termez 

• Don Termezo
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2016 - 18:50

Zobacz postAvengerGT, o 18 Czerwiec 2016 - 16:42, napisał(a):

Ten też niech zamkną, bo jakby nie było, nadal jest mniejsze zainteresowanie niż w tym o X'ie :E Także w obu jest podobnie źle ;)

Mnie najnowsza Zelda również kupiła. Po wakacjach biorę Wii U (Xenoblade Chronicles X pany !!!), więc coś tam jeszcze zdążę nadrobić przed premierą.

Ja na ten ruch się zdobyłem jakoś rok temu (dzięki Starh :E) i jest w co grać na WiiU. Teraz kończę Twilight Princess i też zabieram się za Xenoblade Chronicles X.
Fajne w N jest to, że czerpiesz dozniania z grania a nie z grafiki :E. Po prostu siadasz i wsiąkasz w mechaniki rozgrywki a nie w oprawę i udźwiękowienie itp, itd. (Co nie oznacza ze tego nie ma).

Ja tam cały czas trzymam kciuki za to, żeby z Nintendo NX zrobili konsole przenośno-stacjonarną. To by było ekstra :). Gra na kartridż (już prawie zapomniałem jak to się pisze :hmm: ), na stacjonarce lepsza grafa, na przenośnej gorsza.

#12 Użytkownik jest niedostępny   Akozz 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Czerwiec 2016 - 09:02

Zobacz postKszyrztow, o 18 Czerwiec 2016 - 00:41, napisał(a):

Akozz założył temat o nowej Zeldzie? Świat się kończy? Piekło zamarzło? :E

Dla mnie Breath of the Wild to jedna z najlepszych pozycji, jakie na tegorocznych targach E3 przedstawiono światu. Nie wiem no, Nintendo ma coś w sobie po prostu, że potrafi tworzyć niezwykłe gry, nie oglądając się zbytnio na innych i robiąc to "po swojemu". Ja jestem kupiony.

Ja tam zawszę słabość do Zeldy i takich klimatów miałem ;) Tak samo NiNoKunia na PS3 przeboleć nie mogę albo wrrsji HD Shadow of Colossus. Ale jakoś nie mam na tyle kasy żeby kupować konsolę dla jednej gry. Tak samo kilka lat temu bardzo się jarałem Xenoblade Chronoicles na WiiU. Lubie od czasu do czasu takie klimaty i brakuje takich gier bardzo na innych platformach.

Może ten pomysł z emulatorem Wii nie jest zły. Ale jak na razie to niespodziewanie utonąłem w Caves of Qud, takim rogueliku z fabułą i w klimatach Fallout spotyka Horizon Zero Dawn.

#13 Użytkownik jest niedostępny   Akozz 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Czerwiec 2016 - 17:27

http://www.eurogamer...re-to-the-limit

Analiza wydajności na WiiU na podstawie opublikowanych materiałów.

#14 Użytkownik jest niedostępny   Gonzo3211 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Czerwiec 2016 - 19:39

Czekałem na to. Nie chrupie tak bardzo jak mi się wydawało. I tak szacun, że to działa na WIU :D. Na NX może się pokuszą o wiekszą rozdzielczość/fps.

#15 Użytkownik jest niedostępny   AvengerGT 

• PipPipPipPipPip

Napisany 14 Styczeń 2017 - 14:23

Jakieś porównania graficzne w sieci się pojawiają, ale wiadomo, po pierwsze kompresja, po drugie materiały już do najnowszych nie należą, ale jako ciekawostka:

#16 Użytkownik jest niedostępny   AvengerGT 

• PipPipPipPipPip

Napisany 03 Marzec 2017 - 19:45

Obejrzałem sobie materiał Digital Foundry z trybem dock vs handheld i jak się okazuje gra chodzi płynniej na tym drugim. Niemal zawsze stałe 30fps a w docku stosunkowo częste dropy do 20. Cóż, wyższa rozdziałka robi swoje a podbicie zegarów jak widać nie wystarcza. Szkoda, że dzisiejszy patch nic nie wniósł do poprawy wydajności, wygląda na to, że trzeba czekać na kolejny.

No nic, czekam na obiecany na DF materiał z wersji Wii U - z tego co na szybko przejrzałem w sieci, różnice wydają się być jeszcze mniejsze niż w tym filmiku który umieściłem w poprzednim poście. W zasadzie najbardziej ciekawi mnie wydajność i jak częste są dropy fps.

Jeśli chodzi o Wii U, szkoda, że drugi ekran w zasadzie do niczego się nie przydaję przy rozgrywce. Liczyłem chociaż na tą jedyną przewagę, jaką mogła mieć wersja z padletem.

#17 Gość_Usunięty_*

• Grupa: Goście

Napisany 04 Marzec 2017 - 00:39

Zobacz postAvengerGT, o 14 Styczeń 2017 - 14:23, napisał(a):

Jakieś porównania graficzne w sieci się pojawiają, ale wiadomo, po pierwsze kompresja, po drugie materiały już do najnowszych nie należą, ale jako ciekawostka:

[/media]https://www.youtube....h?v=NDy5_sDZUZg[/media]

Prawie nie ma różnicy w jakości, ciekawe jak porównanie płynności gry na tych 2 sprzętach. Nintendo ma w zwyczaju wydawać poprawki do gier?

Ten post był edytowany przez Dthlfwp dnia: 04 Marzec 2017 - 00:39

#18 Użytkownik jest dostępny   Kszyrztow 

• HAWP i RHCP
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Marzec 2017 - 14:35

Digital Foundry już się za to zabrało:

#19 Użytkownik jest dostępny   lis22 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Marzec 2017 - 20:39

Powiem tak:
Wczoraj zakupiłem min. tv SUHD i odtwarzacz UHDBD i chciałem dobrać sobie PS4 PRO, ale okazało się, że trzeba czekać nawet miesiąc lub dwa, więc tknięty impulsem, wziąłem Nintendo Swith i Zeldę (mam zwykłą PS4 i HDR też tu działa). Gierka wyglada na tv bardzo fajnie, o wiele lepiej niż w wersji przenośnej (zwłaszcza kolory!) ale jako że to mój pierwszy kontakt ze sprzętem Nintendo i instrukcja jest po angielsku to mam może dosyć głupie pytanie ... jak się tą konsolkę wyłącza? ;)

#20 Użytkownik jest niedostępny   adask0 

• hardware maniac
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Marzec 2017 - 18:47

Zobacz postlis22, o 04 Marzec 2017 - 20:39, napisał(a):

Powiem tak:
Wczoraj zakupiłem min. tv SUHD i odtwarzacz UHDBD i chciałem dobrać sobie PS4 PRO, ale okazało się, że trzeba czekać nawet miesiąc lub dwa, więc tknięty impulsem, wziąłem Nintendo Swith i Zeldę (mam zwykłą PS4 i HDR też tu działa). Gierka wyglada na tv bardzo fajnie, o wiele lepiej niż w wersji przenośnej (zwłaszcza kolory!) ale jako że to mój pierwszy kontakt ze sprzętem Nintendo i instrukcja jest po angielsku to mam może dosyć głupie pytanie ... jak się tą konsolkę wyłącza? ;)

pierwszy "fanboy" sony, ktory kupil nintendo! swiat oszalal :E (taki zart zeby nie bylo)

pewnie tym samym co sie wlacza, badz w menu konsoli

Ten post był edytowany przez adask0 dnia: 05 Marzec 2017 - 18:47

• (6 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »