Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Akozz

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Rekomendowane odpowiedzi

wYzVSwl.png

 

http://www.youtube.com/watch?v=1rPxiXXxftE

 

 

Producent: NINTENDO

 

Wydawca: NINTENDO

 

Platformy: WiiU, NX

 

Data wydania: TBA 2017

 

OBRAZKI Z GRY

 

 

UbOtf6I.jpg

 

rxQMUPt.jpg

 

28r6zAK.jpg

 

IwsTU4P.jpg

 

eUAfSL8.jpg

 

 

 

Nowa część Zeldy to chyba jedno z największych zaskoczeń E3 2016 i zarazem jedna z najciekawszych gier pokazanych na targach. Załogi takich ekip jak Gamespot itp. w swoich podsumowaniach E3 rozpływały się nad nowymi przygodami Linka mimo styczności z takimi grami jak Battlefield 1, nowy God of War czy Horizon. Nowa część Zeldy wydaje się odchodzić nieco od znanego nam formatu i wprowadzać bardzo dużo innowacji. Pojawi się rozbudowany system craftingu, wiele broni i użytecznych przedmiotów, rozbudowana została fizyka, interakcja z otoczeniem. Gra stała się zdecydowanie bardziej otwarta i można by się pokusić o stwierdzenie że przypomina nieco wariację na temat otwartych RPGów w stylu Skyrima w wykonaniu Nintendo. Dla mnie jest to na pewno tytuł który skłoni mnie do mocnego zastanowienia nad zakupem nowego Nintendo NX. Samo Nintendo otwarcie mówi że jest to najbardziej ambitna gra jaką kiedykolwiek zrobili. O ile często "innowacje" jakie serwuje nam wielkie N można brać z dozą rezerwy, tak nowa Zelda wydaje się być naprawdę przełomową częścią dla serii.

 

Gra została zapowiedziana na WiiU i Nintendo NX i ma pojawić się na początku 2017 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bez zastanowienia łykam tą grę i jeśli będzie warto kupie dla niej NXa. A tak w ogóle wiadomo czy będą jakieś różnice w wersji WiiU vs NX jeśli chodzi o Zelde?

 

Ja tak sobie myślę, że jeśli graficznie na NX będzie podobnie to jednak dostaniemy 60fps i dalszy zasięg renderowania, lepsze cienie, światła etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nintendo nie wspominało nic o aspektach technicznych. Nawet nie zapowiedzieli oficjalnie NXa więc chyba za wcześnie na takie porównania. Poza tym Nintendo to raczej nie jest firma która zwraca uwagę na takie rzeczy.

 

Ja na pewno mocno rozważę zakup NXa. Od kilku dni rozpaczliwie szukam jakiegoś substytutu dla tej Zeldy i nie mogę nic znaleźć :E Jakoś jak trzeba to takich "ślicznych" i kolorowych gier jak na lekarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś znajdziesz to napisz. Nowa Zelda to na prawdę nowy wymiar.

 

Ja ogrywam w między czasie na 3dsie Zelde A Link Between Worlds.

 

Jak nie grałeś to może cie również zainteresować Stardew Valley na PC. Nie jest to co prawda Zelda, ale mi ta gra dała dużo godzin wyśmienitej rozrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę ogólnikowych informacji w internecie.

 

"The users will be able to have the same experience with the NX version as they will with the Wii U version,"

 

Ale to można interpretować na różne sposoby.

Kilka newsów i wywiadów:

 

http://gamerant.com/legend-of-zelda-breath-wild-wii-u-nx-experience/

 

http://www.gamespot.com/articles/zelda-breath-of-the-wild-on-wii-u-and-nx-will-be-t/1100-6440876/

 

https://mynintendonews.com/2016/06/16/zelda-breath-of-the-wild-features-different-visuals-on-nx-but-same-experience/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ostatecznie temat założył chyba najbardziej napalony użytkownik :E.

Myślę że moja najzajebistsza rada co do substytutu Zeldy - kompa masz zarąbistego, to nawet nie zastanawiałbym się, tylko ściągaj emulator do Wii i jedziesz z koksem - Twilight Princess i Skyward Sword czekają. Dodasz wygładzanie, jakiś mod na teksturkę i miód malina. Lepiej niż na NX będzie ;).

Albo kup 3DSa i tam kolejne trzy Zeldy. Ewentualnie emulator do N64.

 

Zapomniałem jeszcze o Wind Waker.

 

Co do różnic, to moim zdaniem to zagadka. Na E3 widać było, że nie lata to w stałych 30fps, więc tu może być różnica między NX (ale też nie 30 vs 60 fps, jedynie stały framrate), albo jeszcze trochę więcej trawy/lepsze aa.

Twilight też wyszło na gacka i wii i nie było jakiejś kosmicznej różnicy, o ile w ogóle była. Ale Wii też nie było o wiele mocniejsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akozz założył temat o nowej Zeldzie? Świat się kończy? Piekło zamarzło? :E

 

Dla mnie Breath of the Wild to jedna z najlepszych pozycji, jakie na tegorocznych targach E3 przedstawiono światu. Nie wiem no, Nintendo ma coś w sobie po prostu, że potrafi tworzyć niezwykłe gry, nie oglądając się zbytnio na innych i robiąc to "po swojemu". Ja jestem kupiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to samo :D. Tylko od NX'a zależy co kupię - U or not to U :E.

Dziwię się, że dział xboxa jeszcze jest otwarty. To już dawno powinno być zamknięte :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NX może być fajnym kawałkiem plastiku, tylko martwią trochę słowa Reggiego, który mówił coś w stylu, że "nam nie chodzi o specyfikację". Wypowiedział te słowa w kontekście Zeldy i nowych sprzętów od Sony i MS, co trochę mnie niepokoi mimo wszystko. Ja tam bym nie chciał kolejnej powtórki z Wii U w przypadku ich kolejnej zabawki...

 

W nową Zeldę bym zagrał z miłą chęcią, ale nie widzę większego sensu pchać się teraz w Wii U, skoro na horyzoncie majaczy już następca. Fajnie by było, jakby NX był kompatybilny w jakimś stopniu z poprzednikiem, bo tych gier, w które bym na Wii U zagrał trochę jest. Choć kto tam wie, może kiedyś się szarpnę na Wii U właśnie, ogram to co chcę, a do tego czasu NX powinien stanieć :E

 

Dział Xboxa to jest jedna wielka stypa od jakiegoś czasu. Kiedy panował X360 to tam był tłok jak w mrowisku, a teraz? Żywej duszy nie ma. Zapalam znicz w geście solidarności z ostatnimi niedobitkami [*] :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten też niech zamkną, bo jakby nie było, nadal jest mniejsze zainteresowanie niż w tym o X'ie :E Także w obu jest podobnie źle ;)

 

Mnie najnowsza Zelda również kupiła. Po wakacjach biorę Wii U (Xenoblade Chronicles X pany !!!), więc coś tam jeszcze zdążę nadrobić przed premierą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten też niech zamkną, bo jakby nie było, nadal jest mniejsze zainteresowanie niż w tym o X'ie :E Także w obu jest podobnie źle ;)

 

Mnie najnowsza Zelda również kupiła. Po wakacjach biorę Wii U (Xenoblade Chronicles X pany !!!), więc coś tam jeszcze zdążę nadrobić przed premierą.

 

Ja na ten ruch się zdobyłem jakoś rok temu (dzięki Starh :E) i jest w co grać na WiiU. Teraz kończę Twilight Princess i też zabieram się za Xenoblade Chronicles X.

Fajne w N jest to, że czerpiesz dozniania z grania a nie z grafiki :E. Po prostu siadasz i wsiąkasz w mechaniki rozgrywki a nie w oprawę i udźwiękowienie itp, itd. (Co nie oznacza ze tego nie ma).

 

Ja tam cały czas trzymam kciuki za to, żeby z Nintendo NX zrobili konsole przenośno-stacjonarną. To by było ekstra :). Gra na kartridż (już prawie zapomniałem jak to się pisze :hmm: ), na stacjonarce lepsza grafa, na przenośnej gorsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akozz założył temat o nowej Zeldzie? Świat się kończy? Piekło zamarzło? :E

 

Dla mnie Breath of the Wild to jedna z najlepszych pozycji, jakie na tegorocznych targach E3 przedstawiono światu. Nie wiem no, Nintendo ma coś w sobie po prostu, że potrafi tworzyć niezwykłe gry, nie oglądając się zbytnio na innych i robiąc to "po swojemu". Ja jestem kupiony.

 

Ja tam zawszę słabość do Zeldy i takich klimatów miałem ;) Tak samo NiNoKunia na PS3 przeboleć nie mogę albo wrrsji HD Shadow of Colossus. Ale jakoś nie mam na tyle kasy żeby kupować konsolę dla jednej gry. Tak samo kilka lat temu bardzo się jarałem Xenoblade Chronoicles na WiiU. Lubie od czasu do czasu takie klimaty i brakuje takich gier bardzo na innych platformach.

 

Może ten pomysł z emulatorem Wii nie jest zły. Ale jak na razie to niespodziewanie utonąłem w Caves of Qud, takim rogueliku z fabułą i w klimatach Fallout spotyka Horizon Zero Dawn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na to. Nie chrupie tak bardzo jak mi się wydawało. I tak szacun, że to działa na WIU :D. Na NX może się pokuszą o wiekszą rozdzielczość/fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie materiał Digital Foundry z trybem dock vs handheld i jak się okazuje gra chodzi płynniej na tym drugim. Niemal zawsze stałe 30fps a w docku stosunkowo częste dropy do 20. Cóż, wyższa rozdziałka robi swoje a podbicie zegarów jak widać nie wystarcza. Szkoda, że dzisiejszy patch nic nie wniósł do poprawy wydajności, wygląda na to, że trzeba czekać na kolejny.

 

No nic, czekam na obiecany na DF materiał z wersji Wii U - z tego co na szybko przejrzałem w sieci, różnice wydają się być jeszcze mniejsze niż w tym filmiku który umieściłem w poprzednim poście. W zasadzie najbardziej ciekawi mnie wydajność i jak częste są dropy fps.

 

Jeśli chodzi o Wii U, szkoda, że drugi ekran w zasadzie do niczego się nie przydaję przy rozgrywce. Liczyłem chociaż na tą jedyną przewagę, jaką mogła mieć wersja z padletem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dthlfwp

Jakieś porównania graficzne w sieci się pojawiają, ale wiadomo, po pierwsze kompresja, po drugie materiały już do najnowszych nie należą, ale jako ciekawostka:

 

[/media]

[/media]

Prawie nie ma różnicy w jakości, ciekawe jak porównanie płynności gry na tych 2 sprzętach. Nintendo ma w zwyczaju wydawać poprawki do gier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Wczoraj zakupiłem min. tv SUHD i odtwarzacz UHDBD i chciałem dobrać sobie PS4 PRO, ale okazało się, że trzeba czekać nawet miesiąc lub dwa, więc tknięty impulsem, wziąłem Nintendo Swith i Zeldę (mam zwykłą PS4 i HDR też tu działa). Gierka wyglada na tv bardzo fajnie, o wiele lepiej niż w wersji przenośnej (zwłaszcza kolory!) ale jako że to mój pierwszy kontakt ze sprzętem Nintendo i instrukcja jest po angielsku to mam może dosyć głupie pytanie ... jak się tą konsolkę wyłącza? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

Wczoraj zakupiłem min. tv SUHD i odtwarzacz UHDBD i chciałem dobrać sobie PS4 PRO, ale okazało się, że trzeba czekać nawet miesiąc lub dwa, więc tknięty impulsem, wziąłem Nintendo Swith i Zeldę (mam zwykłą PS4 i HDR też tu działa). Gierka wyglada na tv bardzo fajnie, o wiele lepiej niż w wersji przenośnej (zwłaszcza kolory!) ale jako że to mój pierwszy kontakt ze sprzętem Nintendo i instrukcja jest po angielsku to mam może dosyć głupie pytanie ... jak się tą konsolkę wyłącza? ;)

 

pierwszy "fanboy" sony, ktory kupil nintendo! swiat oszalal :E (taki zart zeby nie bylo)

 

pewnie tym samym co sie wlacza, badz w menu konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co gra ktoś w tą Zeldę ? kurcze jest to jedyna gra w którą bym chciał bardzo pograć, z nowości z ostatniego roku :E

wie ktoś jak to jest z tym całym światem ? czy tam wieje pustką ? bo w zasadzie to teren jest bardzo duży, ale czy nie są to w większości puste połacie terenu na których nie ma co robić ? chodzi mi o zróżnicowanie, jakieś aktywności, ciekawe rzeczy, no i czy przeciwnicy są fajni, bo na gemeplay'ach widzę w większości te ala "gobliny " nie wiem jak to nazwać, czy ta gra nie nudzi po paru h chodzenia po tym świecie ? bo wygląda zachęcająco, ale nie chcę podchodzić do tego na zasadzie hajpu, żeby nie czuć rozczarowania, a jak nie ma żadnej Polskiej recki praktycznie tak nie ma, co jest dla mnie DZIWNE bo już parę dni minęło, więc nie rozumiem tego -nie jestem fanem Zeldy ani nintendo, praktycznie nigdy w żadną nie grałem, poza Majorą na Limitce n3DS'a XL od której się odbiłem po godzinie i nie miałem więcej ochoty, i jedyne co mnie przykuło i gra dla której kupiłem wtedy tego DS'a to był MH4:U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza śmierć w grze - rzucam beczką w przeciwnika, który stoi na górce. Nie trafiam, dobijam go patykiem. Rzucona przeze mnie beczka wraca z górki i mnie zabija :E. Chciałem też sprawdzić jak działają strzały ognia i zjarałem łuk. Strzelałem w wysokiej trawie, strzała ją podpaliła, a trawa podpaliła łuk. Jak zobaczyłem jak się broń pali, to myślałem, że włączyłem jakieś supermoce :E.

 

Na razie 3h za mną. Za wcześnie by coś więcej pisać, ale smaczki i detale w mechanice i gameplayu robią wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się od tego tytułu oderwać. Miałem dziś skończyć tylko początkową, "tutorialową" lokację. No, ale dalej gra jest jeszcze lepsza i minęło kolejne parę godzin. Logiczne elementy w shrine`ach są już bardziej złożone, ale nadal proste. Z czasem na pewno będzie trudniej. Fizyka w tej grze i jej integralność z gameplayem jest super. Mocno ogranicza to ilość skryptów i daje sporo wolności. Sandboksy od Ubi przy Zeldzie wydają się takie biedne i schematyczne. Nawet Horizon musi u mnie poczekać, bo większą ochotę mam by włączyć przygody Linka. No i powtarzam, nigdy w Zeldy nie grałem, ani się nimi nie interesowałem. Sprzętu od Nintendo też nigdy nie posiadałem. Nie wiem jeszcze czy to jedna z lepszych gier w jakie grałem, na to za wcześnie. Nadal mam obawy, że może w końcu dopaść mnie nuda. No, ale na razie co chwilę odkrywam coś nowego ;).

 

Coraz lepiej też zaczynam ogarniać sterowanie. Jak z pada od x360 przeniosłem się na tego od ps4, to często myliłem X w nich (są w innych miejscach). W Switchu oznaczenia są te same co na xboxie, ale lokalizacja całkowicie inna. Do tego najbardziej wysunięty prawy przycisk to potwierdzenie (A), a dla mnie to zawsze był "back/cancel", który teraz jest na dole (B). Przez co w Zeldzie często zamiast wyjść z mapy, to zaznaczam na niej punkt. Chociaż tyle, że w grze oprócz symboli pokazuje też lokalizacje przycisku, bo bez tego była by masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie skok pod B w ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...