Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szaju

CorelDraw pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problem wygląda tak:

Złożyłem CV to firmy zajmującej się grawerowaniem, wytwarzaniem wszelakiej maści gadźetów typu smyczy, kubki itp.

I teraz tak pani widząc moje CV z usmiechem na ustach powiedziała zapraszamy w piątek na próbę. Potrzebujemy grafika komputerowego a pan nam spadł z nieba.

Technikum Informatyczne kończyłem 3 lata, z grafiki nic nie pamiętam a w Corelu nigdy nie pracowałem. Jest szansa, że przez 48 godzin ogarnę to na tyle dobrze, żeby sie nie skompromitować w piątek ?

 

Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam MAciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 48 godzin to raczej nie, jeżeli zielony w tym jesteś :P Poczytaj jakieś kursy, porób coś w tym Corelu, czy nawet w GIMPI-e. Podstawy załapiesz, reszta przyjdzie z czasem :P Powiedz im bez ściemniania, że umiesz tyle i tyle, ale szybko się uczysz i powinno być ok ;), a jak nie to trudno... Żyje się dalej ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szansa jest, że ogarniesz. bierz się do roboty - CorelDRAW nie jest jakoś super skomplikowany, ale nie masz pojęcia, czego będą od Ciebie wymagali... i tu, bez jakiegoś doświadczenia z różnymi projektami w Corelu, jesteś w czarnej d...e.

cożeś w CV naściemniał, że tak się pani ucieszyła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nic. Zobaczyła tylko, że jestem po technikum infomatycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to obczaj Corela ile dasz radę, i szczerze im powiedz jak sprawa wygląda. co będzie to będzie :P ja się Corelem bawiłem w dzieciństwie, więc przed pracą z projektami nadruków na tiszerty miałem jakieś "doświadczenie"... ale i było dla mnie sporo nowości, ale nic super skomplikowanego. jak wspomniałem, CorelDRAW nie jest szczególnie trudny, "ciężki". problem w tym, abyś się dowiedział, co konkretnie w tym Corelu będziesz miał do zrobienia.

 

ps. GIMPa nie próbuj, z CorelDRAW ma niewiele wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gobli ta firma produkuje gadźety typu kubki, smyczy, robią też nadruki na koszulki, szaliki, sporo tego jest.

Domyślam się że bede musial taki projekt zrobić co ala kubek, smycz właśnie. Czyli kształty, jakieś loga itp ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś nadruki czy coś to musisz mieć dobry pomyśł i tablet graficzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corel to wektorówka, więc sprawne machanie stylusem po tablecie niezbyt przydatne.

Spróbuj ogarnąć modyfikacje obiektów zbudowanych z krzywych, hierarchię obiektów w projekcie, importy, może jakieś booleany, równanie obiektów do siebie/do prostych, napisy po krzywych, napisy w ramkach. Może odrobina podstaw dtp typu cmyki, profile, znaczniki cięcia czy inne użytki. Coś, co da ogólną podstawę w razie dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nigdy nie tykałeś tego typu programów to czarno to widzę, ale jak coś robiłeś nawet w innym programie to jest szansa ogarnąć podstawy rysunku wektorowego.

Gorzej jak na test dostaniesz szkic który będziesz musiał przenieść do wektora lub coś podobnego, tu już potrzebne doświadczenie większe niż te 48h z których będzie pewnie 30 na naukę (spać i jeść trzeba ;) ), bo nie wyrobisz się w sensownym czasie, nawet jak poznasz podstawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Pani na podstawie CV zaproponowała próbę to albo autor naściemniał i sam sobie jest winien albo nie ma się czego bać bo sami wiedzą że wymaga szkolenia.

 

Spróbuj ogarnąć modyfikacje obiektów zbudowanych z krzywych, hierarchię obiektów w projekcie, importy, może jakieś booleany, równanie obiektów do siebie/do prostych, napisy po krzywych, napisy w ramkach. Może odrobina podstaw dtp typu cmyki, profile, znaczniki cięcia czy inne użytki.

 

Booleany? Chodzi ci o operacje łączenia obiektów, odejmowania, upraszczania itp? Bo pierwszy raz się spotykam z tym określeniem w przypadku grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boolean to popularne określenie w grafice 3D, wycinanie dziur innym obiektem, choć w 2D pewnie tak samo się nazywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...