Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

michasm

Aktualizacja aplikacji bez danych komórkowych i wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Czy istnieje możliwość aktualizacji aplikacji na androidzie bez użycia danych komórkowych ani wifi? Np. poprzez podpięcie do komputera i korzystanie z łącza komputera?

Nie chodzi mi o pobieranie APK z dziwnych stron.

 

Z góry thx za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to i głupie pytanie, ale po co ci w takim razie smartfon, skoro nie masz na nim dostępu do internetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pakiet 3,5 GB, w kółko mam pełną synchronizację emaili i włączoną aktualizację aplikacji przez dane komórkowe, kilka usług przez chmurę i w ogóle nie oszczędzam transferu, ale miałem sytuację, gdzie windowsa musiałem aktualizować na szybko bez zwykłego łącza i skorzystałem z tetheringu.

Zostało mi 900 MB do końca miesiąca i hearthstone do zaktualizowania, gdzie zwykle waży to około 800 MB.

Zdarzało mi się w autobusie aktualizować hearthstone przez LTE w trakcie jazdy (zawsze gram w autobusie :E) i trwało to mniej niż 5 minut.

 

Teraz znalazłem się w sytuacji, gdzie nie mam w domu chwilowo wifi, w pracy w pokoju mam słaby zasięg wifi, a i tak zapomniałem dziś to zrobić, aktualizacja wyssie mi prawie cały transfer, a lejek danych jest żenująco powolny :P

 

To nie tak, że mam fajny telefon i puszczam strzałki xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na symbianie udostępniłem internet z kompa po bluetooth jakimś programem firmy zewnętrznej. No a jak nie masz żadnej łączności bezprzewodowej to albo w pracy się zaktualizujesz albo szukaj hotspota na mieście. No możesz jeszcze wpaść do sąsiadki i pożyczyć szklankę internetu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to działa tylko w drugą stronę.

 

Jest programik "reverse tethering", ale wymaga roota.

U siebie nie mam.

Zostaje mi chyba tylko doczytać jak można zrootować LG G3 z androigem 6.0, ale to zajmie mi sporo czasu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tethering USB działa tylko jako udostępnianie dostępu do internetu z telefonu na komputer. W drugą stronę już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz w okolicy żadnego darmowego WiFi ? W galeriach handlowych, McDonalds czy innych podobnych knajpach mają bezprzewodowy internet, ewentualnie ktoś ze znajomych na bata musi posiadać WiFi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...