Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sideband

Czy Skylake lubi szybkie pamięci?

Rekomendowane odpowiedzi

Testowanie stabilności ramu prime95 jest bezpieczne dla sekcji zasilania? Po godzinnym teście z zassanym całym ramem sekcja aż parzyła. Kiedyś jak w occt z avx sprawdzałem to była gorąca, ale chyba nie aż tak.

 

Jak już znajdę stabilne opóźnienia ramu warto poświecać czas na obniżanie vccsa i vccio do minimalnych stabilnych wartości? Im niższe vccio tym chyba lepsze możliwości procesora? Nie znalazłem u siebie żadnego wpływu vccio na stabilizacje pamięci. Aktulanie mam vccio - 1.12V, vccsa - 1.19V, vdram - 1,48V 3066 - 15 - 16 - 16 - 28 - 280. Schodziłem z CL nawet do 13 i 6 godzinne testy memtestem nic nie wykazywały, dopiero prime sypał błędami po 5/10 minutach. Będę próbował jeszcze zejść chociaż z CL przy vdram 1,5 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś jak ustawić ram aby było stabilnie bo obecnie na ustawieniach 2133MHz 9-11-11-30 da się wejść do windowsa, ale podczas testu łapie bsoda. Przy ustawieniach 10-11-11-28 było stabilnie.

Zwiększ napięcie na pamięci, ale wcale nie musi się skalować z napięciem. Zwiększa do 1.7 i później 1.75v jeżeli nic się nie zmienia to pamięci się skończyły, możesz tylko jechać z taktowaniami w górę na luźniejszych timingach.

 

Testowanie stabilności ramu prime95 jest bezpieczne dla sekcji zasilania? Po godzinnym teście z zassanym całym ramem sekcja aż parzyła. Kiedyś jak w occt z avx sprawdzałem to była gorąca, ale chyba nie aż tak.

 

Jak już znajdę stabilne opóźnienia ramu warto poświecać czas na obniżanie vccsa i vccio do minimalnych stabilnych wartości? Im niższe vccio tym chyba lepsze możliwości procesora? Nie znalazłem u siebie żadnego wpływu vccio na stabilizacje pamięci. Aktulanie mam vccio - 1.12V, vccsa - 1.19V, vdram - 1,48V 3066 - 15 - 16 - 16 - 28 - 280. Schodziłem z CL nawet do 13 i 6 godzinne testy memtestem nic nie wykazywały, dopiero prime sypał błędami po 5/10 minutach. Będę próbował jeszcze zejść chociaż z CL przy vdram 1,5 V.

Jak wykorzystujesz wersje z FMA to się nie dziw, że dostaje w palnik. Wysypywanie się prime w blend nie oznacza z założenia, że to wina ramu.Mordujesz cpu to wystarczyło, że po dłuższym czasie temp cpu wzrosła i takie sypnięcie może się zdarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że powinienem skorzystać z wersji starszej niż 28? Czy może znajdzie się jakiś przyjemniejszy program (oprócz memtest86) do męczenia pamięci? Bardzo fajnie pracowało mi się z OCCT, ale coś mi się popsuło i nie chce się odpalać "Nie można zainicjować systemu konfiguracji".

Specjalnie na potrzeby kręcenia ramu obniżyłem taktowanie proca i podbiłem vcore, więc wykluczam raczej żeby to była wina procka. Temperatury raczej w porządku oscylują w okolicach 65 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra jakie ramy 16gb do powiedzmy MAX 440zł do oc ? pod msi z170a gaming m3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki plus za test. Mam całkiem dobre kostki 3866/c18, ale na platformie x99 nie działają takie takty. Maksymalnie udało mi się je ustabilizować na 3400/c14 w quad chanel. Ale napiec nie ruszałem jest na auto teraz 1.425V. Jak myślicie do jakiej wartości można dać w temacie jest 1.6 i jak to wpływa na oc procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

A gdzie testy Skyrim czy Fallout 4 ? bo te gry uwielbiają szybki ram i i7 6700k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas założyć okulary, masz wyniki w skyrimie. Doskonale widać, że wyższa przepustowość nic nie daje i liczą się niskie opóźnienia.

 

A tu masz na haswellu.

 

image018.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Czas założyć okulary, masz wyniki w skyrimie. Doskonale widać, że wyższa przepustowość nic nie daje i liczą się niskie opóźnienia.

 

A tu masz na haswellu.

 

image018.png

 

 

2400 MHz a gdzie 3600 i szybsze ? powiem tak:

 

i5 4690k 4,6GHz + DDR3 2400 CL9 + GTX 980 i w Markartcie dropy do 54 fps

 

i7 6700k 4,7GHz + 3600MHz CL15 + ten sam GTX 980 i w Markarcie stabilne 60fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potrafisz zajrzeć na pierwszą stronę?

 

Nie trać czasu i klawiatury na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

A potrafisz zajrzeć na pierwszą stronę?

 

 

Tak ale nie podałeś gdzie były robione testy w Skyrim bo na 100% nie w Markarcie.

 

Nie trać czasu i klawiatury na niego.

 

 

ok nie zauważyłem skyrim w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watchdogs.png

 

Taki mały pokaz nowej metody pomiarowej. Na win10 i nowych sterach w watchdogs pamięci znacznie mniej pomagają. Podobne zwolnienia jedynie w mniej ciężkich miejscach jest lepiej.

 

Rzeczywista średnia wydajność - 43fps vs 50fps, "frapsowa" 54fps vs 65fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dasz rade pobawić się z wyższymi mhz i ciasniejszymi cl ? jestem ciekaw wtedy roznicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady więcej osiągnąć z tych kości. Względem tego co w temacie można jedynie 0.7ns zejść w dół na 3466 cl13-16-16-28-255. Chcesz uzyskać najlepsze skalowanie wydajności wraz z oc cpu w grach to ciągnij równo uncore, ale im lepsze masz kości i jesteś w stanie uzyskać niższy czas dostępu tym niżej będziesz mógł zejść z uncore bez straty wydajności. Kompensujesz w ten sposób niższe taktowania L3 i kontrolera pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ww ustawieniach full stable na codzień ?

 

Na jakim napięciu to śmiga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w pełni stabilnie nic innego nie wchodzi grę. CL13 - 1.6v, CL14 - 1.495v.

 

Przy korzystaniu tylko z cpu na 1.6v kości są tylko lekko ciepłe nawet w prime/blend. Co innego integra wtedy górna granica to 1.5v, przy 1.6v kości nagrzewają na tyle mocno, że zaczyna być czuć farbę/lakier, którą pokryte są radiatory. Dając nawiew można szaleć tylko to bez znaczenia, w przypadku tych kości skalowanie kończy się i tak na 1.6v.

 

Jeżeli chcesz wykrzesać wszystkie soki z pamięci to nie bój się VCSSA tylko wbij 1.2-1.24v. To napięcie odpowiada za zasilanie kontrolera pamięci i ostro zjeżdżając z timingami komp może nie wstawiać lub wysypywać się co można błędnie interpretować jak bezpośredni problem kości. Zwłaszcza jak bawisz całą paletą timingów dostępnych w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jesli pamieci to nie problem a uncore bo powyzej 46 zwisy :>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbup:

 

Wstało elegancko

 

ram 1,6V vccio 1,17V vcssa 1,2V

 

xmp + 6 podstawowych timingów.

 

Pozostało testować stabilność.

 

Temperatury problemem nie będą. Ripjaws V mają czujniki, max 45 widziałem, radiatory ledwo ciepłe.

 

gse.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę jeszcze brakuje do mnie wink.gif U mnie na 4700Mhz uncore jest 37.5ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcsa jest sens voltowac powyżej 1.25v? Vccio mam na 1.2v, sa 1.25v i wszystko byłoby w porządku ale nie moge odpalic pamięci na t1 przy 4 kościach. Normalnie spokojnie robie 3600 cl15-17-17 28 t2 bez voltowania powyżej 1.5v a t1 nie mogę ustabilizować nawet przy 3333 cl16-18-18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować, ale wątpię. Czeka cie zabawa z timingami z trzeciego rzędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99,9% nic to nie da. Poza tym, ładowanie ponad 1,25 V na SA to moim zdaniem niezbyt dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak czytam i nie dowierzam wy dajecie napięcie 1.4-1.6 na pamięci DDR4 ? z tego co mi wiadomo zalecana wartosc to 1.2 dla pamieci 2133-2400 i te po OC 3000 mhz maja 1.35 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla B-Die od 1.5v dopiero zaczyna się zabawa, nawet 1.6v to nie jest specjalnie wysokie napięcie dla tych pamięci.

 

B-Die powyżej 2v potrafią zrobić 4133mhz cl11 wink.gif To już jest coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...