Skocz do zawartości
smog11

Myszy, podkładki, klawiatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Poszukuje bezprzewodowej myszki dla dziewczyny, wymagań jakiś za bardzo nie mam.

 

Mi podoba się ta:

http://www.komputronik.pl/product/128557/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/Logitech_Wireless_Mouse_M185_Red.html

 

 

Logitech spoko firma wydaję mi się + kolor czerwony jak laptop, który zamówiła niedawno więc by pasowała idealnie.

budżet to tak 50-100 zł (myślę, że więcej do jakichś simsów czy czasem do przeglądarki nie trzeba)

 

no i niestety, ale mysz musi być z lokalnych sklepów takich jak komputronik, media itd bo to na prezent na sobotę więc paczka już nie przyjdzie, macie jakieś inne propozycje? pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

potrzebuję podkładki pod klawiaturę (L K120) do pracy ( programista). Na razie na eko klawiaturę nie mam co z firmy liczyć a nadgarstki zaczynają boleć. Poleci ktoś coś?

Od tygodnia używam takiej https://www.aliexpress.com/item/awle-keyboard-wrist-pad-antiskid-cotton-hand-extended-memory-mouse-mechanical-keyboard-wrist-pad-wrist-support/32607249463.html i jest ok w przeciwieństwie do poprzedniej czuć że w środku jest prawdziwy żel i nie ma grubej obwódki dookoła która się rozwarstwiała po czasie w poprzedniej. Wcześniej miałem taką https://www.aliexpress.com/item/Ergonomically-Design-Black-Soft-Gel-Wrist-Raised-Hands-Rest-Support-Pad-Cushion-For-PC-Keyboard-Office/1887672954.html w środku ma gąbkę, całkiem ok tylko że ta obwódka dookoła jest za duża i słabo sklejona, po czasie się rozkleja chociaż 2 lata wytrzymała jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte k7, cougar 200k.

 

Ciekawa ta 200k

 

Myslalem o :

A4 Tech X-Slim KV-300H

Lenovo LXH-EKB-10YA

Lenovo ThinkPad Compact

Edytowane przez H1ghty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo ThinkPad Compact chyba ma żywcem przeniesione klawisze z laptopa.

Jeżeli tak to jest się nad czym zastanawiać!

Jedyny i dość istotny minus że zrobili podkładkę pod pół nadgarstka - jest to niewygodne bo dłoń się zsuwa.

W starym modelu była konkretna wielka podkładka przez co nie wyglądało to fajnie ale bardzo wygodne pisanie - jak na laptopie.

Szkoda że nie zrobili podświetlonej bo już by leżała u mnie na biureczku z jakąś podkładeczką pod nadgarstki :E

A4 Tech X-Slim KV-300H Kiedyś miałem klawiaturę tego producenta z klawiszami nożycowymi i bardzo dobra trwałość, żadnych uwag sobie nie przypominam. Nie wiem czy w nowych klawiaturach jest ta sama jakość. Komuś oddałem.

Lenovo LXH-EKB-10YA nie miałem do czynienia wygląda przeciętnie ale jak klika to na żywo by trzeba kliknąć kilka razy.

Gigabyte k7 wygląda ciekawie, jedynie wygląd mi nie podchodzi.

Cougar 200K mam, niedawno nabyłem i jest fajna - jak za tą cenę.

Klawisze robią wrażenie delikatnych, trochę kiwają się na boki tzn. nie są bardzo zwarte i nie robią tak solidnego wrażenia jak w dobrych klawiaturach laptopowych.

Ja tą klawiaturę kupiłem przejściowo bo się przymierzam do mechanika, ale nie wiem co wybrać i takie tam dylematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam mechanika... CM quickfire rapid-i na cherry brown. I chyba dosc wolno na niej pisze i jakos nie czuje komfortu. Wysoka.

 

Ponoc ten model a4 techa jest bardzo dobry jakosciowo. Klawa od thinkpada jest droga, troche przesadzaja ;)

https://www.youtube.com/watch?v=6ovMqIZijhg&app=desktop

Edytowane przez H1ghty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy klawiatury w laptopach to sa wlasnie nozycowe, x-scissors, chiclet?

 

jeszcze:

Tesoro Gram Spectrum - kosztuje straszne pieniądze

Klawy z Cherry ML np. Cherry G84-4100

TypeMatrix

Razer DeathStalker

Edytowane przez H1ghty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptopy mają x-scissors ale proponuję się tym nie kierować bo jakość "scyzoryków" bywa różna.

Przykładowo jeśli ThinkPad Compact jest identyczny jak klaw. w ThinkPad seria T, to można śmiało brać - ale czy to jest to samo???

Cougar 200K ma "scyzoryki" nie najwyższych lotów ale parząc na cenę tej klawiatury... można wybaczyć.

Razer DeathStalker klikałem w sklepie i kompletnie mi się nie podobają odczucia z pisania. Klawisze robią wrażenie badziewiastych.

Nie wiem jak można wyprodukować taką klawiaturę...

O wiele przyjemniej i lepiej mi się klikało APEX 350 że nawet zastanawiam się nad zakupem.

Nowość i wielka niewiadoma Razer Ornata Chroma

 

Tesoro Gram Spectrum

Cherry G84-4100

TypeMatrix

Widzę po raz pierwszy i nie mam pojęcia czego się spodziewać ale Tesoro Gram Spectrum biała wpadła mi w oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoc te klawiatury lenovo nie sa takie same jak w thinkpadach, ktore akurat maja calkiem fajne klawy.

Chociaz tu ktos pisze, ze przesiadl sie z cherry blue na thinkpad compact

https://m.morele.net/product/details/736559/1

 

Sa tez klawy od apple :

http://ispot.pl/klawiatury/apple-klawiatura-srebrna-klawiatura,id-68820

 

 

Chyba sprobuje z tym A4 tech, niska cena, wiele dobrych ocen.

 

TypeMatrix znalazlem w zestawieniach najlepszych klawiatur.

Edytowane przez H1ghty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie bezpiecznie w ciemno jest kupić coś taniego ze statystycznie przyzwoitymi opiniami.

Ja tak zrobiłem z 200K i się sprawdziło z tym że mi zależało na podświetleniu i układzie US.

Gdyby nie to podświetlenie, które muszę mieć to ThinkPad Compact już bym miał.

Apple jakoś próbowałem i nie bardzo mi podchodzi. Może gdybym dłużej poklikał to bym może się jakoś przyzwyczaił. Poza tym nie świeci.

A zestawienia swoją drogą a własne upodobania swoją... różnie to bywa z tymi statystycznie najlepszymi produktami. To trochę jak loteria, w której jest nieco większa szansa na trafienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@greg

 

Jeszcze widziałem LOGITECH K750 SOLAR (920-002942) .

 

Zamówiłem tego a4techa. Zobaczymy. Nie są to jakieś wielkie pieniądze.

Na swjego mechanika mam już zresztą kupca jeśli a4tech mi podejcie.

 

Ja akurat chce typowo do biura/pisania . Czuję, że mechanik mi nie podszedł ze wzgledu na wysokie klawisze.

Jest dośc wygodnie ale mam wrażenie, ze wolno piszę. Mechanik w końcu nie jest odpowiedzialny na szybkość pisania.

 

Podświetlania w zasadzie nawet nie chcę. Dodatkowo okazało się, że kolega ma i sobie chwali za laptopowy feeling a nawet lepszy.

Trocę też mi zależało na przerwach między klawiszami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K750 Solar sprawdzę z ciekawości gdy będę w sklepie- dzięks za cynę.

K750 dziś zobaczyłem i tak nierównego podświetlenia jeszcze nie widziałem. Aż mam wrażenie że to jakiś wybrakowany egzemplarz. Klawisze precyzją i czuciem też nie grzeszą. Za tę cenę to porażka. Bardzo dziwne bo pierwszy kontakt z tą klawiaturą w sklepie był z goła odmienny.

MK710 fajniejsze klikanie, lepsze czucie, klawisze nie kiwają się na boki tylko mankament jest taki, że po roku ścierają się naklejki na klawiszach praktycznie do zera... :wow: - te najczęściej macane.

K800 klawisze przyjemne, bliźniacze do MK710 ale zaskoczyło mnie ciche klikanie, o wiele bardziej ciche niż w MK710. Jak na razie bardzo pozytywne zaskoczenie tą klawiaturą. ...Ale nie wiem jak długo wytrzymuje bateria a poza tym mam kiepskie doświadczenie z bezprzewodową klawiaturą nomen omen Logitech.

Apex 300 z tego grona chyba najbardziej mi podchodzi choć spacja jak by trochę za mało zwarta ale klawiatura robi wrażenie dobrej do pisania.

Z mechanikami nie wiem jak to jest, nie miałem ale dowiem się gdy będę miał :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielu mechanikach klawisze sa bardzo wysokie. Widzialem pare nizszych, ale malo tego.

 

Wierze, ze to kwestia preferencji. Ale wielu ludzi mowi, ze laptop like scissors majace short travel time sa dobre do szybkiego pisania.

 

Na cherry brown na pewno robie mniej bledow ale mysle, ze ogolnie latwiej mi sie poprawiac niz pisac powoli ;)

 

Mysle, ze ciekawa dyskusja.

 

https://m.reddit.com/r/MechanicalKeyboards/comments/2u0yoe/what_keyboard_or_keyboard_switch_allows_for_the/

 

Ta thinkpadowa tez moglaby byc dobra ech...

Edytowane przez H1ghty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedziec, że całkiem fajny jest ten A4tech i mam wrażenie, że piszę na niej dużo szybciej niz na mechaniku.

Edytowane przez H1ghty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że dołączasz do grona zadowolonych użytkowników A4-tech. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to tak. Bardzo mi wygodnie i podoba mi się feeling przycisków.

Ale jeszcze niedawno w życiu bym nie pomyślał, że pójde w tę stronę. Chyba tylko dlatego, że parę razy zdarzyło mi się posiedzieć na laptopie i stwierdzić, że mi wygodniej.

Chociaż podejrzewam, że dłuższe sesje w pisaniu moga być troszeczkę bardziej uciążliwe. 

 

W sumie jedynie to moglbym sprawdzic mechanika z wrist restem.

 

Z ciekawych modeli znalazlem Rapoo KX ale chyba niedostepna.

Edytowane przez H1ghty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem mysz kudos z-9 i gdy chce nacisnąć w oraz lpm po prostu nie działa. Problem raczej nie leży w systemie gdyż na innej myszce działa to normalnie. Sterownik myszki jest po angielsku wiec nie mam pojęcia jak to ustawić, już grzebałem tam ale na nic.. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem mysz kudos z-9 i gdy chce nacisnąć w oraz lpm po prostu nie działa. Problem raczej nie leży w systemie gdyż na innej myszce działa to normalnie. Sterownik myszki jest po angielsku wiec nie mam pojęcia jak to ustawić, już grzebałem tam ale na nic.. Proszę o pomoc

Przywróciłeś ustawienia domyślne? ang. default settings

Masz świetną okazję do poduczenia się anglika. :E Przetłumacz sobie na kartce te niezrozumiałe komendy i szybko załapiesz o co kaman.

Tylko nie zapomnij o poprawnej wymowie tych słówek, bo jak teraz sobie utrwalisz niepoprawną to tak zostanie i ciężko to będzie odkręcić.

 

Co do plaskich klawiatur to ciekaw jestem czy ktos ma taka cherry :

https://m.morele.net/product/details/775073/0

Wygląda ciekawie ale nie wiadomo jak klika - a to tylko na żywo jest do sprawdzenia. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie. chyba że rozkręcisz i wyjmiesz diodę, ale wtedy nie będzie widać jakie DPI działa - na czucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecamy raczej inną podkładkę, bo ta cechuje się raczej przeciętną żywotnością. Ale jeśli już chcesz ją, to Kone z sensorem 3310 będzie dobrze działał na tej podkładce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez przeciętną żywotność. Używam tej podkładki już dobre 2 lata i nie zauważyłem aby jakość się zużywała. Czyli jednak lepiej pod tą podkładkę wziąć Kone Pure (laser) niż Pure Optical (dioda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...