Skocz do zawartości
smog11

Myszy, podkładki, klawiatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, gdzie znajdę w normalnych pieniądzach albo za free unlock core do mojej myszy A4tech Bloody ZL5 Sniper ?

 

Mam taki problem,że mma 1600 dpi a następny skok to 8200... dla mnie optymalnie pewnie z 4-5 tysięcy będzie ale manualne ustawianie w opcjach jest tylko po odblokowaniu rdzeni myszki w jej sofcie na PC. Mysz dostałem za free a taki kod kosztuje 10$ - nie masz szansy,że tyle zapłacę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, gdzie znajdę w normalnych pieniądzach albo za free unlock core do mojej myszy A4tech Bloody ZL5 Sniper ?

 

Mam taki problem,że mma 1600 dpi a następny skok to 8200... dla mnie optymalnie pewnie z 4-5 tysięcy będzie ale manualne ustawianie w opcjach jest tylko po odblokowaniu rdzeni myszki w jej sofcie na PC. Mysz dostałem za free a taki kod kosztuje 10$ - nie masz szansy,że tyle zapłacę.

 

 

tóż to się robi manualne i za free w sterowniku wtf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przełączniki myszek Zowie są dalej "twarde"? Pamięta że w Zowie AM były dość twarde, przy dłuższych sesjach bolały mnie palce :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z gatunku " mity i fakty " :

 

Czy laserowe sensory w myszkach serio nie są odpowiednie do wszystkich typów gier ?

Grając np dużo w FPS powinno sie unikac myszek na sensorze laserowym nawet A9500/ A9800 ?

Czy to mit i sprawdzą sie równie dobrze co ich jakościowy optyczny odpowiednik ? ( optyczne- A3050/ A3055/ A3060/ A3080/ /AM010 /S3888 )

 

Dlaczego pytam ? Otóż jestem na etapie zmiany myszki i prawie każda która mi odpowiada z wyglądu jest akurat na A9800, a znowu z opowieści kilku osób dowiedziałem się że one nie nadają się np do FPS i one są do konkretnych gatunków gier jak RPG czy strategie .

 

Widząc zaś na YT testy myszek z użytkowania z tym sensorem widziałem ze testowano też w FPS i nie zauważyłem by żle im się to użytkowało ...

 

Jak to jest z tymi dobry optyk vs dobry laser .

Dużo też zależy od podkładki ?

 

W tej chwili mam optyka X748 jeszcze w starej dobrej wersji na avago, działa na podkładce A4Tech X7 a raczej działała bo teraz zmieniłem podkładke na " Omega VARR PRO-GAMING MOUSE PAD " ze względu na to ze potrzebowałem specyficzną długość ( rysowały mi sie boki biurka od nadgarstka ) i po zmianie z X7 na tą " Omege " optyk dalej ie stracił swoich dobrych właściwości .

Czy na takiej laserowa też sobie poradzi ?

Edytowane przez airborne82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy myślicie, że w cenie do 100 pln dostanę jakąś sensowną myszkę do gier fps, rpg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam myszkę razer deathadder elite i mam zamiar kupna podkładki razer firefly i nie wiem która kupić hard edition czy cloth która lepsza? i jaka bardziej się nadaje pod tą myszkę.Proszę nie pisać ze to strata pieniędzy itp itd.. chcę wiedzieć która się bardziej nadaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do 200zł dostanę przyzwoitą myszke bezprzewodową do gier? ( musi być symetryczna albo pod lewą ręke)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam myszy dla siebie ale wymagania mam nietypowe... o cenie pogadamy później.

 

Mam A4tech oscar x760 blue fire...

 

Ma idealny kształt i rozmiar pod moją dłoń.

 

Moje wymagania co do myszki to

ok 4000 dpi

przycisk do zmiany dpi

konieczne przyciski pod kciukiem (strzałka w tył i w przód do zmiany np. karty w Chrome).

 

Wymiarami i kształem jak ww. Oscar.

 

Ja już ręcę rozkładam, nic znaleźć nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany potrzebuje na szybko tanią myszkę do 100zł.

Nie jestem jakoś przesadnie wymagający tym bardziej w tej cenie.

Najwygodniejszy dla mnie chwyt to palm grip.

Tak na szybko znalazłem trzy myszki, z tego dwie w dość fajnej promocji:

 

- Ravcore Typhoon (Avago 3050) promocja - 99,99zł

- Roccat LUA (Avago 3050) promocja - 89,99zł

- A4Tech Bloody A90 (Avago 3050) - 79,99zł

 

Która będzie najlepsza?

Nie ukrywam że mam dość duże dłonie i nie wiem czy np Roccat Lua nie będzie zbyt mały :hmm:

Edytowane przez Jack White

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a90 - najwygodniejsza, i prawdopodobnie najdłużej wytrzymają w niej przełączniki.

Ravcore - jak dla mnie to taki Chińczyk z marzeniami o byciu marką premium (gó..o w złotku), a Lua jak sam wspomniałeś - maława.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panowie możecie mi polecić jakaś klawiaturkę "laptopo-podobną" z białym podświetleniem ? Przez jakieś 5 lat używałem Logitech Illuminated Keyboard i do póki nie zginęła śmiercią tragiczną była dla mnie idealna. Myślałem o zakupie ponownie tego modelu, ale nie można już nigdzie dostać nowej sztuki. Jedynie na allegro są jakieś niby powystawowe.

 

Znalazłem take coś:

Cougar 200k - na razie to mój faworyt

Logitech k800 - Ale nie jestem pewien czy chce mi się wydawać 400zł na klawiaturę :\

 

Jak macie jakieś propozycje to proszę piszcie.

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zowie fk1 (1 rewizja) umarła i szukam nowej myszki do CS:GO.

Nie mam gdzie za bardzo porównać także krótkie pytanie, który sensor ma najlepszy "feeling": 3310, 3360, S3988. W FK1 3310 wydawał mi się mało "ostry" czy to tylko ja?

Edytowane przez Yankes123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panowie możecie mi polecić jakaś klawiaturkę "laptopo-podobną" z białym podświetleniem ? Przez jakieś 5 lat używałem Logitech Illuminated Keyboard i do póki nie zginęła śmiercią tragiczną była dla mnie idealna. Myślałem o zakupie ponownie tego modelu, ale nie można już nigdzie dostać nowej sztuki. Jedynie na allegro są jakieś niby powystawowe.

 

Znalazłem take coś:

Cougar 200k - na razie to mój faworyt

Logitech k800 - Ale nie jestem pewien czy chce mi się wydawać 400zł na klawiaturę :\

 

Jak macie jakieś propozycje to proszę piszcie.

 

Z góry dzięki.

Porównując te dwie trochę lepsze wrażenie robi K800 ale czy to "trochę lepiej" jest warte +200zł to każdy sam musi sobie odpowiedzieć.

Miałem krótko do czynienia. Klawisze jak by bardziej zwarte, inny odgłos, inne czucie, kliknięcia jak by bardziej stłumione.

Ogólnie wrażenie b. pozytywne.

Z bezprzewodowych to myślę nad K810.

 

 

Zowie fk1 (1 rewizja) umarła i szukam nowej myszki do CS:GO.

Nie mam gdzie za bardzo porównać także krótkie pytanie, który sensor ma najlepszy "feeling": 3310, 3360, S3988. W FK1 3310 wydawał mi się mało "ostry" czy to tylko ja?

Zerknij Razer Deathadder Chroma lub nowszy model z dopiskiem Elite.

Przy okazji to też jestem ciekawy jakie tam siedzą sensory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z bezprzewodowych to myślę nad K810.

 

 

bluetooth i brak bloku numerycznego w mojej ocenie dyskwalifikuje k810.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij Razer Deathadder Chroma lub nowszy model z dopiskiem Elite.

Przy okazji to też jestem ciekawy jakie tam siedzą sensory.

 

Ale testowałeś i porównywałeś? Chcę opinii kogoś kto to sprawdził. Zastanawiam się obecnie nad:

3310- Zowie EC1-A, Asus Strix Claw, Dream Machines DM1 Pro, Tesoro Sagitta Spectrum, Fnatic Gear Flick

3988- Razer Deathadder, Asus ROG Gladius, Cougar 550M

3360- Cougar Revenger, Dreammachines DM1 Pro S

Edytowane przez Yankes123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale testowałeś i porównywałeś? Chcę opinii kogoś kto to sprawdził. Zastanawiam się obecnie nad:

3310- Zowie EC1-A, Asus Strix Claw, Dream Machines DM1 Pro, Tesoro Sagitta Spectrum, Fnatic Gear Flick

3988- Razer Deathadder, Asus ROG Gladius, Cougar 550M

3360- Cougar Revenger, Dreammachines DM1 Pro S

Do Zowie fk1 nie mam porównania.

Czy w Razer Deatchadder Chroma Elite też jest 3988?

Porównując te dwa Deatchadder'y ze sobą to czuć jak by miały inne sensory.

 

 

bluetooth i brak bloku numerycznego w mojej ocenie dyskwalifikuje k810.

sie rozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Zowie fk1 nie mam porównania.

Czy w Razer Deatchadder Chroma Elite też jest 3988?

Porównując te dwa Deatchadder'y ze sobą to czuć jak by miały inne sensory.

Na plus Elite czy Chroma?

Swoją drogą bardzo to ciekawe bo zarówno DeathAdder 4G (2013), DeathAdder Chroma jak i DeathAdder Elite mają ten sam sensor tj. S3988

Dalej nie wiem co wybrać, wiele ludzi twierdzi, że 3360 to najlepszy sensor na rynku ale czytam i widzę dużo opinii jakoby S3988 by bardziej "ostry" i miał lepszą "responsywność" (tak to nazwać?) na ruch. Byłbym bardzo wdzięczny o wypowiedź kogoś kto porównywał te sensory obok siebie

Edytowane przez Yankes123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak by Chroma ale może to efekt przyzwyczajenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dafuq, przecież Elite posiada sensor PMW3389-T3QU :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem laptop Acer. Touchpad chodzi bardzo źle. Brak precyzji. Jest on taki jednopłytkowy. Trzymając przyciśnięta lewa stronę i przesuwając prawą nie da się zaznaczyć żadnego napisu itp. Zacina się i tak skacze skokowo. Ten laptop już tak ma czy trzeba zmienić jakieś ustawienia. Dramat w porównaniu z moim 10 letnim starym laptopem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dafuq, przecież Elite posiada sensor PMW3389-T3QU :|

No i widzisz poczytałem i ... masz rację.

Plotka mówi, że ten sensor 3389 to zmodyfikowany 3360. Dobra zaryzykuję i kupię DeathAdder Elite, dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem laptop Acer. Touchpad chodzi bardzo źle. Brak precyzji. Jest on taki jednopłytkowy. Trzymając przyciśnięta lewa stronę i przesuwając prawą nie da się zaznaczyć żadnego napisu itp. Zacina się i tak skacze skokowo. Ten laptop już tak ma czy trzeba zmienić jakieś ustawienia. Dramat w porównaniu z moim 10 letnim starym laptopem.

Możliwe że spaprali w ramach "unowocześnienia".

Sterowniki aktualne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensowny przyzwoicie działający zestaw mysz + klawiatura bezprzewodowy jaki wybrać powiedzmy do 80zł do pracy biurowej?

Edytowane przez bioly87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam myszy i klawiatury bezprzewodowej ale żeby nie była na 2,4Ghz bo u mnie takie poprawnie nie działają. Do 1m jeszcze ok powyżej już jaja.

Ktoś coś poleci?

Kilka razy temat już zakładałem i magicznie znikał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @skunRace Będzie próbować?
    • Tak, bo jest cichszy od noctuy gdy oba chłodzenia chodzą na maks obrotów. I jest to fakt. Ok, czyli to że nie wiesz że UV jest możliwe na b760 mi się przyśniło i to Twoja podświadomość napisała...  Tak, kończymy dyskusje bo do konsensusu nie dojdziemy
    • z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy - wszystkim - Niech ta Wielkanoc będzie pełna pikseli szczęścia, megabajtów radości i gigaherców miłości! Wesołych Świąt! - a także przyjemnego korzystania ze skryptu   Niestety jego rozmiar trochę urósł - ale to ze względu na instalację DirectX oraz Visual-C-Runtimes w wersji offline - całość spakowana RARem Wersja V5: (data wydania 29.03.2024) https://wowo89.de/pliki/forum-pclab/skrypty/TuningWin11(wowo89.de)V5.rar - Usunięto problematyczne skanowanie i przywracanie integralności obrazu systemowego - Skanowanie i naprawianie plików systemowych - Usuwanie przestarzałych komponentów i sterowników - Pamięć wirtualna - ustawiana ręcznie przez użytkownika podczas wykonywania skryptu - Ustawienie progu zajęcia pamięci RAM przed użyciem pamięci wirtualnej (95%) - (Standardowo Windows zaczyna korzystać z pamięci wirtualnej już przy 80% zajęcia pamięci RAM) - Wyłączenie usług: wuauserv, wercplsupport, WerSvc - Zamknięcie aplikacji w tle, które są zintegrowane z oryginalnym systemem: Skype, Teams, OneDrive - Zablokowanie Autostartu dla aplikacji: Skype, Teams, OneDrive - Przeładowanie usług: wudfsvc, wercplwiz - Wyłączenie izolacji rdzenia - wyłączenie - useplatformclock - wyłączenie - disabledynamictick - włączenie - useplatformtick - Zmiana planu zasilania na najwyższą wydajność - usunięto, a w zamian użytkownik sam podczas wykonywania skryptu dokonuje wyboru który Plan zasilania ma być ustawiony - Skrypt usuwa preinstalowane aplikacje systemu Win10/Win11, oraz czyści rejestr z wpisów z nimi związanych: (zgodnie z prośbą użytkowników forum aplikacje związane z XBOX pozostały nienaruszone) - udoskonalono usuwanie aplikacji preinstalowanych, podczas wykonywania skryptu 2-3raz na tym samym komputerze, zdarzały się przypadki występowania błędu podczas deinstalacji już odinstalowanej aplikacji, teraz skrypt sprawdza czy dana aplikacja jest zainstalowana, jeśli jej nie ma, przechodzi do kolejnej, jeśli jest, usuwa ją i powiadamia użytkownika o poprawnym jej usunięciu. - Dodano instalację bibliotek DirectX (najnowsze na dzień wydania skryptu) - skrypt pyta użytkownika czy wykonać instalację - Dodano instalację bibliotek Visual-C-Runtimes (wersja Feb 2024) - skrypt pyta użytkownika czy wykonać instalację - Na zakończeniu skrypt wyświetla stosowną informację o zakończeniu działania i informuje użytkownika że system uruchomi się ponownie za 45sek (można przerwać odliczanie, zamykając okno skryptu - ta informacja również znajduje się w oknie skryptu)
    • Frimaware najnowszy 106. Filmow nie sprawdzalem tylko gry. Zrobie screeny jak wroce z pracy. 
    • Napisałeś przecież wyżej, że Fortis jest cichszy nawet od Noctuy, stąd moje argumenty. Mogę się jedynie zgodzić z tym, że nie zwróciłem uwagi, że użytkownik ma Ferę i kończmy tę dyskusję, bo odbiegamy od tematu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...