Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Refejlu

Opinia (Inno3D GTX 950 iChill X2 2GB)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W planach miałem zakupic karte z niskiej polki, ale taka ktora pozwoli mi zagrywac sie w gry w fullhd. Uznałem ze karta z tytulu sie nadaje, wiec ją zakupilem (czekam na przesyłkę). Owa karta ma byc nastepca Radeona Asus hd7850 2gb DirectCUII. Ogolnie czy firma Inno3d jest ok producentem? Czy ich karty sie nie psuja? Chwala sie swietnym systemem chlodzenia, ktos cos slyszal o tym? Wg benchmarkow inno3d plasuje sie na 3 miejscu za Zotac'iem czy EVGA, ale to tylko cyfry i karta roznie sie zachowuje w roznych piecykch. Jaka jest wasza opinia? Dodam ze interesowal mnie zakup nowej karty do 700zl, z gwarancja.

 

Aha i jaka jest roznica miedzy wersja jedno wiatrakowa, a dwu? Inno3d z jednym wiatrakiem byl akurat tanszy tylko o 30zl.

 

 

Specyfikacja karty:

 

Inno3D GTX 950 iChill X2 2GB

 

Techniczne

Producent chipsetu

NVIDIA

Rodzaj chipsetu

GeForce GTX 950

Ilość pamięci RAM

2 GB

Rodzaj pamięci RAM

GDDR5

Szyna danych [bit]

128

Typ złącza

PCI-Express x16

Długość karty [cm]

20.5

Taktowanie rdzenia [MHz]

1178

Taktowanie rdzenia w trybie boost [MHz]

1329

Taktowanie pamięci [MHz]

1700

Łączenie kart

2-Way SLI

Chłodzenie

2x wentylator

Radiator

Obsługiwane standardy

DirectX 12

OpenGL 4.5

Jednostki przetwarzania

Liczba rdzeni CUDA: 768

Zastosowane technologie

Adaptive V-Sync

G-SYNC

MFAA

NVIDIA Dynamic Super Resolution Technology

NVIDIA GameStream

NVIDIA GPU Boost 2.0

NVIDIA SHIELD

NVIDIA Surround Technology

PhysX

Zero-Fan

Złącza

D-Sub

Nie

DVI

Tak

HDMI

Tak

DisplayPort

1x DisplayPort

Złącza zasilania

PCI-E 6-pin

 

Specyfikacja pieca:

 

i5 3570k 3,4ghz ( wykrecony na 4,1 ghz )

16gb ram 1866mhz Geil

Zasilacz OCZ 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo ze są ta karty chłodne to nie polecam z 1 wentylem ze względu na kulturę pracy, jak masz możliwość to kup z 2 wentylami będzie ciszej i chłodniej . BTW nie zastanawiałeś się nad zakupem używki gtx 960 z 4 gb vram ???.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo ze są ta karty chłodne to nie polecam z 1 wentylem ze względu na kulturę pracy, jak masz możliwość to kup z 2 wentylami będzie ciszej i chłodniej . BTW nie zastanawiałeś się nad zakupem używki gtx 960 z 4 gb vram ???.

 

 

Jak pisałem wyżej już zamówiłem tytułową kartę. Tak brałem pod uwagę taka opcję, ale kobieta się nie zgodziła na używki. Zapewne zmieściłbym się w budzecie, ale gwarancja miesiac na rozruch, czy 12 miesiecy ( bo tak z regóły bywa ) nie zadowolila by mnie.

 

Ktoś coś wiecej na powyższe pytania z 1 posta? :) Tak wgle dziękuje za pierwsza odp. Kultura pracy na pierwszym miescu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zakupił to już po ptokach, wybrałeś jedną z gorszych opcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do producenta to jest OK - wydaje dobre karty z dobrym chłodzeniem - nie masz się czego obawiać - będziesz zadowolony z zakupu.

 

Jak zakupił to już po ptokach, wybrałeś jedną z gorszych opcji

wybrał to wybrał w grę wchodziła tylko nowa karta więc dużego wyboru nie miał . Ja bym postąpił tak samo jak bym miał do wyboru tylko nowe GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem wybór nowe z gwarancja i używka bez, wtedy wiadomo że ta pierwsza opcja lepsza. Ale akurat 960ki można łatwo dorwać używane z gwarancją, i to często dość długą. Ja np. kupiłem niedawno taką kartę dosłownie dwumiesięczną (gwarancja 36 miesięcy), a zapłaciłem 700pl.

@autor, tu masz test kupionej przez Ciebie karty w porównaniu z innymi 950kami:

 

http://pclab.pl/art65402.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam 950-tke od MSI na jednym wentylatorze - w ogóle jej nie słyszę a temp przy max obciążeniu nie dobija do 70C, choć na pewno wersje z 2 wentylatorami są bardziej ciche i chłodniejsze. Ale ja akurat chciałem małą rozmiarowo karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zakupił to już po ptokach, wybrałeś jedną z gorszych opcji

 

Dlaczego kolega tak uwaza? Fakt inno3d to dosc swieza firma z azji a dokladnie Hong Kongu, ale nie slyszalem o hejcie na owa firme. Raczej narzekania na inne nam juz znane slyszalem np ze cewki piszcza lub sa zbyt głośne.

 

Hmm a szsyna danych 128bit ograniczy wyxajnosc w grach sieciowych? Wczesniej mialem 256bit na radku.

 

@luk8ebb

 

A kolega w co pogrywa na karcie od msi? Zadowolony z zakupu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej, krótko ją użytkuje ( półtora miesiąca temu kupiłem za 550zł i grałem do tej pory jedynie końcówkę w Tomb Rider 2013 i teraz GTA V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W srode przyjdzie karciocha. Widzialem ze po OC dorownuje gtx 960 wiec po co przeplacac 200zl ponad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inno3d jest to jak najbardziej dobra firma i nie jest zadna swieza juz duzo duzo lat na rynku jak ktos wspomnial wyzej dobre chlodzenia i jakosc tez elegancka tylko nasz rynek jest ubogi w ich produkty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W srode przyjdzie karciocha. Widzialem ze po OC dorownuje gtx 960 wiec po co przeplacac 200zl ponad.

 

960 też ładnie się pokręca i zostawia 950 daleko w tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...