Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

konstantyno110

Opłacalność 2500k plus jaka płyta do tego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Wypadłem trochę ze świata komputerów a czas na jakiś update. Obecnie siedzę na E8400 OC do 3.9GHZ MSI Neo 2FR 4Gb ram DDR2 RADEON 7770 2 GB zasilacz 500 W chieftec.

 

 

Chciał bym niedużym kosztem zmienić środek.

 

Obudowa Cooler Master zostaje, również nagrywarka DVD ( sata) 1 dysk SSD 120 Gb i 2 talerzowe ( Samsung 250 GB SATA ) kiedyś działały w RAID0. I zostawiam jeszcze grafikę na komputerze nie gram do tego mam Xboxa 360.

 

Wybór padł na Intel 2500K ( cena 450 zł ) używany, i jaka płyta do tego żeby szło OC zrobić na przynajmniej 4.5 GHZ ? Chłodzenie teraz też mam konkretne nie wiem jak się dokładnie nazywa bo już nie pamiętam ale nie jest to box od intela. Tylko nie wiem czy pójdzie je zamontować na LGA 1155 z aktualnego LGA 775. Na płytę przeznaczyć myślę ok 250 zł używana jak najbardziej może być i do tego dorzucę jakieś 8 GB ram ale to już coś znajdę na allegro.

 

Czy jest jakaś inna konfiguracja CPU/MOBO do powiedzmy 800 zł

 

Z góry dziękuje za odpowiedź jak składałem tego kompa to był chyba 2007 rok więc przez 9 lat nie siedziałem w Hardware.

 

Pozdrawiam Paweł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta  np. asus p8z68-v pro albo ASRock P67 Extreme 4 na obu latał ten sam proc u mnie, na asusie robi 100Mhz więcej. Ciężko ci tylko bedzię je dorwać za 250zl.

Ludzie jakoś szybko je wykupują :) Jest jeszcze ASRock P67 PRO 3 ale to już wiekowe płyty będą, te z P nie mogą korzystać ze zintegrowanego układu intela w procku. Płyty asrocka maja otwory montażowe na chłodzenia z socketu 775/1155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A np taka

 

MSI P67A-GD65 (B3) DDR3 USB3 SATA6GB 1155 ?

 

http://allegro.pl/msi-p67a-gd65-b3-ddr3-usb3-sata6gb-1155-fv-sklep-i5746509630.html

 

Bądź ASROCK Z68 PRO3 LGA1155

 

http://allegro.pl/asrock-z68-pro3-lga1155-ddr3-hdmi-dvi-gwarancja-i6347572056.html

 

Nie wiem czy można wklejać linki do allegro ?

 

Tego asusa co podałeś można za około 300 zł wyrwać więc też tragedii nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI wygląda na mniejszą budżetówkę i masz miesiąc gwarancji jakby coś było nie tak. OC będzie pewnie takie samo bo i tak zależ w dużej mierze od samego proca.

Dopiero powyżej 4.5Ghz płyta może coś tam pomóc w stabilności. A i na msi nie włączysz integry. Ten asus jest, tylko że bez gwary pewnie, ja swojego wylicytowałem 2 lata temu za 265zl ale jakąś tam gwarancje miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...