Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Brand New

[1800 zł] laptop uniwersalny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę kupić laptop- do filmu, muzyki , internetu

 

Max mogę wydać 1900 zł -i to już z przesyłka :E ( więc liczę na opcję z darmową dostawą)

 

System to konieczność, zależy mi na matowej matrycy, 15.6, dysku ssd, fajnie jakby była NVIDIA Geforce

 

 

Proszę o pomoc w wyborze -

 

zastanawiam się nad tym

http://allegro.pl/laptop-asus-r556lj-i3-4gb-120ssd-g920-2gb-w10-200-i6137101814.html#thumb/2

 

czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus to dobry wybór ogólnie patrząc na model, jednak dość mały dysk tylko 120GB. Grafika dedykowana GeForce'a w jakim celu? Planujesz w coś pogrywać? Nie zaznaczyłeś tego.

 

Lenovo B50-80 i3-5020U/8GB/240/DVD-RW/Win10 R5 M330

wykonanie dość budżetowe, za to matowa matryca, procesor Broadwell'a 5-ta generacja podkręcone wyższe taktowanie, optymalna ilosć pamięci ram, szybki dysk SSD rozsądnej pojemności przy 1 dysku SATA. System w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer E5-573 i3-4005U/8GB/240/Win8

Dobrze wykonany, jak na tą półkę cenową. Znośna wydajność, chociaż to nie jest laptop dla gracza. Pojemny SSD, sporo ram, dobra kultura pracy i przeciętne przebiegi na baterii. W tej cenie nie ma się za bardzo do czego przyczepić, nawet serwis gwarancyjny jest dość dobry. Jedynie matryca jest błyszczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus to dobra oferta.

Tylko ja na Twoim miejscu bym wybrał opcje zdecydowanie z 240 gb dysku SSD

ASUS R556LJ-XO739D i3-4005U/4GB/240SSD/DVD GF920

Matowa matryca, lekka praktyczna obudowa, wygodna klawiatura, świetne tempratury jak przystało na Asusa, długie czasy pracy na akumulatorze do 5h na wifi. Dobra wydajnośc w niskiej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki , czytam i czytam i nie mogę się zdecydować.

W każdym z podanych coś mi nie pasuje..;/;/ - tak wiem, że wszystkiego mieć nie mogę

 

 

Asus nie ma systemu. Acer E5-573 i3-4005U/8GB/240/Win8- no właśnie, ta matryca a często używam komp. na zewnątrz

 

Lenovo B50-80 byłby idealny ale chyba bateria krótko trzyma- jak długo przy przeglądaniu stron i słuchaniu muzyki wytrzyma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo B50-80 nie jest wcale taki idealny bo wykonanie ma słabsze od Acera czy Asusa.

 

Bateria na samym przglądaniu internetu

WiFi Surfing v1.3 - 3h 33min - jak dojdzie muzyka myślę poniżej 3h jak nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD jest znacznie szybszy, ten sam model podałem Ci wyzej z SSD.

 

Róznica w użytkowaniu jest widoczna.

Inne korzyści dysków SSD:

• szybkie uruchamianie systemu (do 10 sekund)

• są sporo lżejsze od tradycyjnych dysków talerzowych

• pobierają mniej prądu

• pracują dużo ciszej

• wydzielają mniej ciepła (mniejsze temperatury)

• zapewniają sporo szybszy odczyt oraz zapis danych (odczuwalna różnica)

 

Możesz jeszcze zobaczyć

HP 250 G3 i3-4005U/8GB/240/DVD/Win8.1 GF820M

Matowa matryca, 8 gb ram, grafika dedykowana, dysk SSD 240 gb, windows w cenie. Wszysto to 1850 zł to tez zalicza sie do Twojego budzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli dysk ssd zamienię na 1TB przy zwykłym użytkowaniu poczuję różnicę?

 

poczytałam trochę o lenovo i zapał mi zmalał do tej marki...

 

teraz mam inną opcję:

 

 

http://www.x-kom.pl/p/262598-notebook-laptop-156-asus-r556lj-xo739t-i3-4005u-4gb-1tb-dvd-win10-gf920.html

 

poczujesz znaczny spadek szybkości działania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ta promocja to był jakiś strzał w czasie mocno ograniczony. Sprawdziłem jeszcze raz za jakieś 15 minut i już monitor był w normalnej cenie trzeba zaglądać, ażeby wyrwać w super cenie Sid co Masz na myśli pisząc CCC ??  
    • Konfederuskie kuce nigdy nie były najmądrzejsze, delikatnie mówiąc Więc i kolejne ich kretynizmy i brak pojęcia o makroekonomii nie dziwią.
    • To pastę masz pewnie do wymiany od termopadów ci temperatura gpu nie skoczyła te plamy to jest olej z termopadów częsty przypadek ale to nie znaczy że termopady są do wymiany jak zobaczysz gdzieś na PCB czy radiatorze ten "sok"
    • Jak sam niżej napisałeś - wykresy są skorygowane i w miarę poprawne, więc jednocześnie możesz zauważyć, że wahania występują niezależnie czy jest rozwój przemysłowy czy nie. Temperatury są na poziomie jak to było 800 lat temu, a nadal niższe niż 1200 lat temu. Skąd przekonanie, że teraz będzie już tylko rosło i rosło? Historia pokazuje, że było cieplej. W perspektywie geologicznej - nie tak dawno temu. Dodatkowo napisałem, że w krótkim terminie obserwujemy wzrost temperatury, ale po co patrzeć w szerszej perspektywie - nie bedzie pasować do narracji. Albo te wykresy średniej temperatury w latach 1960-1990 vs 2011-2020... piękne manipulowanie danymi na podstawie wybranych okresów. Profeska tylko po to aby po raz kolejny udowodnić, że ma się bezwzględną rację i każdy kto mówi inaczej to upadł na głowę.   No tak - jak zimno to naturalnie, ale jeśli mamy tak samo dynamiczny powrót "do normy" to już planeta się pali i to wina wyłącznie człowieka. Wysiadam. Poza tym - sam wzrost temperatur to pikuś - gorsze są tego skutki czy wzrost intensywności i siły zjawisk ekstremalnych jak tornada, huragany, powodzie itp (tutaj mozemy się chyba zgodzić) - tutaj nie mamy już żadnych rzetelnych "dowodów" jedynie szczątkowe kroniki jak to było kiedyś, które trzeba traktować z przymrużeniem oka.   Każdy widzi na wykresie co chce zobaczyć, ale ja wysiadam bo tutaj jest odchylenie tylko w jedną stronę, że jedyna niepodważalna prawda jest taka, że planeta się pali. Tak samo kiedyś płaskoziemcy też nie dopuszczali myśli, że mogą się mylić
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...