Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

juventinio

Pomoc w wyborze - 1060 vs 1070.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dluzszego czasu obserwuje rynek kart graficznych. Poczatkowo z automatu przyjalem, ze wymienie w koncu swojego leciwego gtx 670 na 1070. Zapowiadala sie dobra wydajnosc w przyzwoitej cenie (ponizej 2tys). Jak wiemy, rzeczywistosc jest zgola odmienna. Stwierdzilem, ze w takim wypadku postawie na radka i nie dam sie wyruchac nvidii. Czekalem cierpliwie na rx480, wielki hype, duze oczekiwania i... klops. Nastepnie dosc nieoczekiwanie szybko premiera gtx 1060 - szalu nie ma ale to wciaz lepsza oferta niz radek. No i teraz mam dylemat.

 

Gram tylko w FHD 60 hz i w ciagu nabjlizszego roku nie zmienie monitora (kupilem w zeszlym roku i jestem zadowolony).

Grywam prawie codziennie w WoT'a, ostatnio przeszedlem o dziwo Wiedzmina i mam powoli zakusy zeby zagrac sobie w far cry/gta czy poganiac za trupami. Byc moze wroce do CS'a, aczkolwiek GO mnie nie przekonuje (choc tutaj to pewnie i 670 poradzilaby sobie z palcem w..).

 

Czy warto pchac sie w 1070? Czy jednak zostac na 1060? Zakupu chce dokonac w komputroniku. Mocno zrazilem sie zarowno do moreli jak i x-komu. Zatem co polecacie z ich oferty?

 

EDIT:

 

Bardzo istotna jest dla mnie kultura pracy. Karta graficzna to ostatni etap budowy "cichego komputera". Zasilacz polpasywny, procek chlodzony nh-d15 ktora sie zbytnio nie rozkreca + 5 x 140mm na 5v w budzie. Pozbylem sie tez wszystkich dyskow talerzowych. Wiec raczej sklanialbym sie ku polpasywnej karcie. Turbinka odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena/wydajność MSI Gaming GTX970 do 950zł, referencyjny GTX1060 za 1279 zł to dla masochistów, MSI ARMOR 1419 zł wypada jeszcze gorzej w zestawieniu z używanym GTX970 po OC. Jak się nastawiasz nad GTX 1060 MSI Gaming to już w ogóle śmiech na sali, dopłata 500 zł względem GTX970, który po OC wypada tak

 

http://pclab.pl/art70607-42.html

 

 

Jak masz kasę to GTX1070 w techplanet, są poniżej 2100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z używek 970/980ti

 

z nówek gdyby były u nas w normalnej cenie za ~1050-1100 480 nitro, z niemiec z wysyłką wychodzi 1140, może mniej sam policz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weż gtxa 1070 a będziesz miał przyszłościową kartę.

 

Do czasu nastepnej generacji nvidii, ktora bedzie miala async compute.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weż gtxa 1070 a będziesz miał przyszłościową kartę.

Nie ma czegoś takiego jak przyszłościowa karta. GTX 980 dwa lata temu był absolutnie doskonały, a w Dx12 nie radzi sobie zbyt dobrze. Jak się kupuje, to na teraz, na najbliższe półtora-dwa lata. Chyba, że ktoś nie oczekuje fajerwerków, ale taka osoba raczej nie kupuje karty za 2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak przyszłościowa karta. GTX 980 dwa lata temu był absolutnie doskonały, a w Dx12 nie radzi sobie zbyt dobrze. Jak się kupuje, to na teraz, na najbliższe półtora-dwa lata. Chyba, że ktoś nie oczekuje fajerwerków, ale taka osoba raczej nie kupuje karty za 2k.

 

r9 290 okazal sie calkiem niezla karta, poza kwestia poboru energii ktora nie jest specjalnie istotna w modelach z dobrym chlodzniem.

 

Tak jak wczesniej okazal sie nia R7950.

 

Nvidia buduje karty na jedna generacje, gora dwie. AMD robi nieco gorsze, ale dluzej utrzymujace swoja wydajnosc. Jak ktos zmienia karty co rok, poltora, nvidia wydaje sie spoko wyborem. Jak ktos siedzi dluzej lub kupuje uzywki, to raczej AMD jest lepsze. Tak to widze. Inny przyklad to Fury - 4 tysiace shaderow to swietna pozywka dla DX12 i async, bo zawsze sa jakies niewykorzystane. Nvidia zawsze miala duzo mniej ALU i nawet nowy titan X ma mniej niz fury x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak przyszłościowa karta. GTX 980 dwa lata temu był absolutnie doskonały, a w Dx12 nie radzi sobie zbyt dobrze. Jak się kupuje, to na teraz, na najbliższe półtora-dwa lata. Chyba, że ktoś nie oczekuje fajerwerków, ale taka osoba raczej nie kupuje karty za 2k.

 

 

Wiadomo nie ma czegoś takiego jak przyszłościowa karta nie mniej trudno od 2 letniej konstrukcji oczekiwać super wydajności prze 4-5 lat.To co miał zrobić GTX980 zrobił czyli trzymał poziom od premiery :E GTX 980 nie radzi sobie w benchmarkach DX12,ale radzi sobie w DX11 i pod to API gry będą wychodziły równolegle.Nikt nagle nie zrezygnuje z DX11.Swoją drogą wystarczy porównać wydajność autorskiego GTX 970 do nowiutkiego,pachnącego 14 nanometrowego RX 480,a nagle wszystko okazuje się jasne...GTX 980 w tym wypadku tym bardziej poza zasięgiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że autor tematu pomagał mi w wyborze karty z chęcią odpowiem, a raczej podziele się moimi doświadczeniami.

 

Ci, którzy pamiętają temat, wiedzą, że chciałem kupić GTX 1070 do procka i5 4460 3.2 GHz. Z racji że wcześniej miałem R9 270X, a przez chwilę integrę mogę powiedzieć, że zakup 1070 to duży skok wydajności.

Może trochę przesadziłem, ustawiając wszystkie suwaki z MSAA i FXAA na maksimum, bo to faktycznie sprawiło, że np. GTA V trochę zamula. Ale po kolei...

 

Tak jak autor piszę, że zawiódł się na Nvidii to ja muszę powiedzieć, że zawiodłem się na AMD. Po krótce opiszę dlaczego. Miałem GF 8800GTS 512 MB, które po prostu padło i wymieniłem na HD6850. Byłem bardzo zadowolony z tej karty i dlatego kupiłem 270X. Zawód polegał na tym, że AMD zmula swoje karty kiepskimi sterownikami, i niestety, żeby mieć dobrą wydajność trzeba mieć dobre CPU (trochę nielogiczne biorąc pod uwagę jakie procesory oferuje AMD, ale nie ważne). Dlatego tym razem postanowiłem kupić kartę Nvidia.

 

A teraz do rzeczy. Kiedy kupowałem kartę, było kilka dni po premierze R480, na horyzoncie nie było widać GTX 1060. Chciałem dobrą kartę, "przyszłościową" itp. Dlatego wziąłem 1070 od MSI z chłodzeniem Twin Frozr VI. Zależało mi, żeby było cicho. Faktycznie, jest mega cicho, nie mogę powiedzieć, żebym kiedykolwiek usłyszał wentylatory na karcie. Inna sprawa, że z logów wynika, że karta nigdy nie rozkręciła sie na 100%. Bo do rozdzielczości 1080p i procka i5 4460 nie ma takiej potrzeby. Dlatego, pewnie teraz zmienię procesor na jakiegoś i5 unlocked i zastanawiam się nad zmianą monitora na 1440. Jeśli natomiast miałbym wybierać kartę jeszcze raz do takich zastosowań jakie są mi potrzebne obecnie - wziąłbym 1060 z jakimś autorskim chłodzeniem, które nie odpala wentylatorów w spoczynku. Taka moja rada, w zamian za rady przy moim temacie. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam MSI 1060. Sam się zastanawiałem pomiędzy 1070 a 1060, ale że gram tylko w FHD to do moich potrzeb 1060 w zupełności jest wystarczająca (cicha i wydajna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograj sobie w Fallouta 4 w FHD na 1060, wróć i napisz czy miałeś 60fps :). Autor tematu jak chce 970 z nową nalepką i "przyszłościowym" dx12 niech bierze 1060 a i wincyj ramów ma :).

Jak chce mieć zapas mocy na potworki programistyczne i super porty jakie będą wychodziły po premierze next next genów, 1070 to jedyny rozsądny wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się podłączyć pod temat, bo sam w tym momencie mam mętlik w głowie co wybrać: 1060 czy 1070?

3 miechy temu zmieniłem proca na i5 6600k, na razie 4.0 ghz, 16gb ram ddr4, ssd na system i została grafika - HD7870. Na razie daje radę jak do moich potrzeb, tzn. 1080p (gram na TV 32 cale) i więcej jak 60 fps + v sync nie potrzebuję, choć lubię mieć wsio na maxa. Grafa niestety już na to nie pozwala z czego zdaję sobie sprawę, ale jak myślicie? Warto się pchać w 1070 i na serio mieć spokój na te 3-4 lata, czy wziąć 1060, które pewnie po roku trzeba będzie zmienić? Że tak powiem "nie sram kasą" dlatego wolałbym kupić raz a dobrze. (darujcie sobie ironiczne wypowiedzi w stylu "weź 1080ti czy tam titana x, bo na dłużej wytrzyma" :E ) Między 1060 a 1070 jest ok. 5 stów różnicy i jakieś 30% w wydajności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz mieć wszystko na maxa to nawet przy 1070@OC w niektórych grach(jak np. WIedzmin3) w trudnych miejscach będziesz miał czasami spadki poniżej 60fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej mówiąc lubię mieć wsio na max, ale np. antyaliasingu x8 czy tam ileś nie potrzebuję, bo po co. Tak jak w Wieśku po co mi wygładzanie do HairWorksa x8? Akurat tego typu opcje dla mnie są zbędne, bo trochę moim zdaniem marnują zasoby sprzętu. Tak jak masz tekstury, jakość oświetlenia itd itp to chciałbym mieć na max, ale właśnie AAx2 ewentualnie x4 to już max, czego oczekuję. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w W3 te maksymalne ustawienia W OGÓLE się nie różnią od niektórych wysokich np. cienie. Dlatego warto z nich zrezygnować, bo to ile fpsów ubywa po włączeniu ich to śmiech na sali. O tym jak wygląda sprawa z HairWorks chyba nie muszę tłumaczyć, chociaż ja mam go włączonego na niskie predefiniowane i 4xAA i nie mam spadków poniżej 60fps na GTX 970. IMO włosy wyglądają beznadziejnie póki nie ustawi się wysokiej jakości HW, ale futro zwierząt robi wrażenie i to głównie dlatego mam włączony ten zamulacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 jakiś dobry nieref kosztuje 1400+, używka 290 900pln na gwarce, imo słabo dopłacać połowę za +5-10% wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie, niektóre opcje niewiele/nic nie dają. HW (co prawna na niskich ustawieniach i bez AA, ale za to dla wszystkich postaci)to mam włączony nawet na tym swoim HD7870. Wsio mam ustawione na wysokie i przy 1080p trzyma niemal stałe 30 klatek, przy 720p skacze od 40 do 60 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 jakiś dobry nieref kosztuje 1400+, używka 290 900pln na gwarce, imo słabo dopłacać połowę za +5-10% wydajności

nie wiem czy zauwazyles ale w temacie pisalem wyraznie, iz kultura pracy to dla mnie priorytet. Ty serwujesz mi grzalke, gdzie z racji temperatur/poboru pradu o kulturze raczej nie ma co myslec. Starajmy sie czytac ze zrozumieniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zauwazyles ale w temacie pisalem wyraznie, iz kultura pracy to dla mnie priorytet. Ty serwujesz mi grzalke, gdzie z racji temperatur/poboru pradu o kulturze raczej nie ma co myslec. Starajmy sie czytac ze zrozumieniem...

 

prundu ci brakuje, przykro mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie brakuje mi pradu, bo moj rm650x pewnie dalby rade nawet z cf z tych radkow tylko nie kazdy kieruje sie gola wydajnoscia. Moj komputer ma byc "bezglosny" a z tym radkiem nie ma takiej opcji. Wyraznie zaznaczylem to w pierwszym poscie. Wiec nie "dowcipkuj" tylko pisz uprzednio czytajac ze zrozumieniem watek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie zastanawiasz nad 1070 to się zastanów nad Fury X bo własnie staniał do 430 euro na polskie koło 1873,25 zł. dwa takie zjadają gtx 1080.

 

 

http://preisvergleich.pcgameshardware.de/xfx-radeon-r9-fury-x-liquid-cooled-r9-fury-4qfa-a1285955.html?fromwidget=1&tr_id=pcgameshardware-1

 

Taaa, pobór prądu i 4GB pamięci w CF...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do full hd używka gtx 970 lub nowy rx 480 nierefent 4GB, które niedługo zaczną wychodzić za jakieś 1100 zeta z groszami, zapewne nawet sporo pociągnie bacząc na dx12/vulcan.

 

Nie opłaca się wydawać obecnie ponad 1400 zł za taką wydajność, chore ceny, jak dla mnie wyrzucanie pieniędzy w błoto. Za pół roku z hakiem, gdy opadnie kurz po premierze nowych gpu + vega, za mniejsze pieniądze wyhaczysz lepsze gpu pod nowy monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ci to pomoże to mam msi 1060 gaming X razem z i5 4690k@4.4 do rozdzielczości 1920x1080 i wot przy maksymalnych detalach 120 fps ze spadkami do 103. Karta czasami wykorzystuje tylko 78% zamiast 99%. Wiesiek 3 UBER (hairworks off) przez większość czasu powyżej 60 fps. Największe spadki na bagnach i w gęstym lesie do około 50 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...