Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Camis

Rejestracja telefonów na kartę (już od 25 lipca 2016 r.)

Rekomendowane odpowiedzi

Numer posiadają na abonament, wiec nie mogą go ot tak zmienić - bo wiążą umowy (ich problem).

W zsadzie każda sięć udostępnia w abonamencie zmianę numeru na inny, tylko zwykle płatną.

 

W telefonach na tzw. kartę ten problem nie występuje. Numer nie jest z nikim powiązany i nie wiążą użytkownika żadne umowy. Ciężko prześladować kogoś, kto za 5min może mieć już nowy numer.

Same zalety prepaid, których ludzie nie potrafią dostrzec i jeszcze cieszą się, że wprowadzają permanentną inwigilacje.

No i co mi z tego, że co 5 minut zmienię sobie numer jak nikt ze znajomych czy rodziny nie będzie go znał i się do mnie nie dodzwoni. Nie wspominam już o różnych systemach bankowych, dwuetapowych weryfikacjach itp. To że nie wiąże umowa nie znaczy, że nic mnie z numerem nie wiąże.

 

oczywiście - bo przecież menele tak jak motyle wylęgają się z larw i nie podlegają rejestracji :lol2:

Mnie na biologii uczyli, że z brudu i szmat.

 

Dla mnie to bez znaczenia. Skoro ludzie na abonamencie są od wielu lat, to jaki jest problem z rejestrowanymi kartami pre-paid? Niektórych ta inwigilacja doprowadziła już do jakiejś obsesji.

Można być na abonamencie, ale fajnie wiedzieć, że w razie gdybyś chciał zrobić coś co nie spodoba się włądzy możesz użyć bardziej anonimowej metody. Choć akurat tu wolałbym lepszego nadzoru nad służbami i podsłuchami (sejmowego i sądowego) niż szpiegowskie zabawy w prepaidy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to bez znaczenia. Skoro ludzie na abonamencie są od wielu lat, to jaki jest problem z rejestrowanymi kartami pre-paid? Niektórych ta inwigilacja doprowadziła już do jakiejś obsesji.

 

No a dla mnie ma znaczenie :) Celowo przez tyle lat nigdy nie zdecydowałem się na żaden abonament.

Jeden z numerów pochodzi z epoki, kiedy nie było czegoś takiego jak sekundowe naliczanie za połączenia - teraz przez jakiegoś kretyna, muszę tracić swój cenny czas na wycieczkę do salonu operatora (właściwie to kilku) w celu rejestracji numerów. Stanie w kolejkach i użeranie się z paniami przy okienku.

Przez cały ten czas, nie miałem żadnej oferty z nowa promocją, taryfą, chęcią przejścia do innego operatora, czy złym naliczeniem faktury.

Świadomość, że nie widniałem na liście marketingowych hien jest dla mnie wręcz bezcenna!

 

To nie problem inwigilacji, bo podsłuchać telefon komórkowy to dziś żaden problem - tu raczej chodzi o prywatność. Każdy powinien mieć wybór, chcesz abonament z pełnym adresem i nazwiskiem - proszę bardzo. Chcesz korzystać z usług mając wygodę i prywatność - cóż, jak widać prawa są ograniczane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No i co mi z tego, że co 5 minut zmienię sobie numer jak nikt ze znajomych czy rodziny nie będzie go znał i się do mnie nie dodzwoni. Nie wspominam już o różnych systemach bankowych, dwuetapowych weryfikacjach itp. To że nie wiąże umowa nie znaczy, że nic mnie z numerem nie wiąże.

 

Przecież znajomych możesz informować o zmianie numeru, właściwie decydować kto go otrzyma, a kto nie. I to jest właśnie zaleta, że nie musisz się z tym użerać blokowaniem określonych numerów, lub płacąc za zmianę numeru jeśli jesteś związany umową z operatorem.

 

Jeśli chodzi o banki, to należy zdecydować co jest dla Ciebie ważniejsze, przecież nikt nie zmusza do przejścia na "kartę" i żonglerkę numerami.

 

Ja bankowość omijam szerokim łukiem i jak na razie jest to jeszcze możliwe, choć tęgie głowy rwą włosy z głowy, jakby tu ludzi przymusić do koncepcji elektronicznej waluty.

Podobno nawet paragony chcą zrobić w formie elektronicznej.

 

Nie przeczę, pewnie jest to wygodniejsze, ale nie o wygodę tutaj chodzi - chodzi o permanentną kontrolę, bo ilość pozyskiwanych danych będzie wręcz na wagę złota i o to w tym najbardziej chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem salon fioletowych. ~5 minut zajęła rejestracja numeru + wydanie duplikatu sim (zmiana z micro na nano. Telefony co raz większe, a karty co raz mniejsze :kwasny:) wraz z aktywacją. Szybko i sprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grobel

Jeden z numerów pochodzi z epoki, kiedy nie było czegoś takiego jak sekundowe naliczanie za połączenia - teraz przez jakiegoś kretyna, muszę tracić swój cenny czas na wycieczkę do salonu operatora (właściwie to kilku) w celu rejestracji numerów. Stanie w kolejkach i użeranie się z paniami przy okienku.

Zdajesz sobie sprawę, że w przypadku utraty karty sim (kradzież, zgubienie telefonu itd) wyrobienie duplikatu niezarejestrowanego numeru to jeszcze większa strata czasu?

No ale wiadomo, inwigilacja na całego. Co z tego że przy okazji wygoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Zdajesz sobie sprawę, że w przypadku utraty karty sim (kradzież, zgubienie telefonu itd) wyrobienie duplikatu niezarejestrowanego numeru to jeszcze większa strata czasu?

No ale wiadomo, inwigilacja na całego. Co z tego że przy okazji wygoda.

Taka wygoda powinna być dobrowolna.

 

Obowiązek rejestracji kart SIM nie spełni żadnych funkcji prewencyjnych, ani kontrolnych.

Kupisz na allegro kartę SIM z Czech i też się wszędzie dodzwonisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grimix

Ciekawostka, prawo swoje życie swoje. Dziś odpaliłem przed chwilą nowy starter z kiosku. Bez problemu działa :E

Wczoraj kupiłem virgin mobile i doopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę, że w przypadku utraty karty sim (kradzież, zgubienie telefonu itd) wyrobienie duplikatu niezarejestrowanego numeru to jeszcze większa strata czasu?

No ale wiadomo, inwigilacja na całego. Co z tego że przy okazji wygoda.

 

Bardziej mnie martwi zgubienie telefonu, niż karty z kiosku :) Jeśli przepadnie, to nie ma paniki z blokadą u operatora i całymi formalnościami, bo złodziej na mój koszt obdzwoni pół świata a za fakturę płacić muszę ja.

 

Jeśli nie chce widnieć w żadnej identyfikacji, to oczywiste, że nie przejmuje się faktem uszkodzenia karty, czy jej zgubienia - idąc po pieczywo na śniadanie kupię sobie nową. To jest ta wygoda, do której każdy powinien mieć prawo.

Przecież nikt nikomu nie zabraniał rejestracji takiej karty, przy okazji wyrobienia sobie duplikatu, czy nawet podpisania kilkuletniej umowy z operatorem na świadczenie usług i comiesięczną opłatę abonamentową.

Dotychczas, była to dobrowolna decyzja i tak powinno pozostać.

 

Rejestracja kart z kiosku, w żadnym wypadku nie rozwiąże problemu związanego z szeroko rozumianym terroryzmem.

 

 

Powtarzam raz jeszcze - w krajach, które posiadają taką rejestrację kart, nie spadła z tego tytułu przestępczość, a nie tez niewzrosła wykrywalność sprawców jakichkolwiek przestępstw. Niema żadnego uzasadnienia, aby wprowadzać konieczność rejestracji. Skoro nie ma, to po co chcą je wprowadzać - powodów jest mnóstwo, jednak żaden nie jest związany z poprawą bezpieczeństwa Twojego, mojego czy kogokolwiek innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę, że w przypadku utraty karty sim (kradzież, zgubienie telefonu itd) wyrobienie duplikatu niezarejestrowanego numeru to jeszcze większa strata czasu?

 

Dało się wyrobić nowa kartę nawet jak numer nie był rejestrowany. Wystarczyło podać albo starej karty numer PUK. Albo ile było na koncie kasy i kiedy się doładowywało i najczęściej wybierany numery.

 

 

Wyrabiałem nową karte tak 2 razy.

 

Wczoraj kupiłem virgin mobile i doopa

 

Dzis działają a nie powinny karty:

 

- Plus

 

- T-mobile

 

 

Nie ma zaskoczenia, pod względem technicznym (Plus) i obsługi klienta (T-mobile), obie te sieci to dno.

 

Lycamobile też działa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grimix

dobrze.. tylko że ja kupiłem karty wczoraj i nie musiałem ich rejestrować

obowiązek rejestracji jest od dziś przy kupnie - a nie przy próbie rejestracji z BTSem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obowiązek rejestracji jest od dziś przy kupnie

 

Nie ma obowiązku rejestracji przy kupnie. Kupujesz normalnie nieaktywne, ale musisz iść do operatora i zarejestrować dopiero karta będzie się logować do NodeB/BTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz na Niemcy. Tam już niemal codziennie ktoś jest gwałcony, zarzynany maczetą i coś wybucha - trzeba tam rejestrować prepaid i co? Pomogło to ograniczyć falę przemocy?

Co z tego że trzeba rejestrować, jak polega to na podaniu adresu na stronie internetowej, i na niczym więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że trzeba rejestrować, jak polega to na podaniu adresu na stronie internetowej, i na niczym więcej?

 

 

Nawet jakbyś podał wszystkie dane plus odcisk palca, skan tęczówki i wymaz DNA - w żadnym, ale to w żadnym wypadku nie uchroni to przed tym co stara się wmówić gestapo.

 

Kartę można nabyć za granicą. Można ukraść komuś telefon. Można kogoś porwać i korzystać z jego telefonu, a później taką osobę zlikwidować. Detonacja ładunków? Tysiące sposobów gdzie z powodzeniem można zastąpić komórkę. Znajda sie tez ludzie słupy, którzy będą rejestrować numery na siebie, w zamian za pieniądze, narkotyki lub inne profity.

 

Jak na razie utrudnienia będą mieć normalni uczciwi obywatele - bo to właśnie o nich chodzi.

 

Projekt zakładający wprowadzenie elektronicznych paragonów to tez ma być sposób na szerzący się terroryzm? Nie:) Po prostu gestapo chce mieć na dłoni każdego obywatela.

Mafiozo, lub ciapaty terrorysta, ma to wszystko w nosie, bo jemu to życia nie utrudni - bez najmniejszego problemu nabędzie materiały wybuchowe, broń (mimo , że normalny obywatel nie ma do niej dostępu), czy telefony. Większość i tak się kontaktuje w taki staromodny sposób, bo jest on najtrudniejszy do namierzenia i przechwycenia.

 

Wiec kogo próbują oszukać rządowe krętaczę.

Wprowadzają nakaz rejestracji numerów, a jednocześnie zastanawiają się nad przyjęciem ciapatych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem jak bedzie strajk to sprawdzenie kto sie łączył z przekaznikiem i pozniej wizyta w pracy/domu panow z czarnej Wolgi :)

 

I co nie przydala sie ustawa? Przydala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem jak bedzie strajk to sprawdzenie kto sie łączył z przekaznikiem i pozniej wizyta w pracy/domu panow z czarnej Wolgi :)

 

I co nie przydala sie ustawa? Przydala.

 

O zgrozo, ale właśnie w tym będzie się sprawdzać jak najlepiej...

Już sama obecność ustawy 1066 i faktu, że nowy rząd nadal ją podtrzymał, rzuca nieco światła na ich plany. Po prostu zabezpieczają swoje tłuste zadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam karte w play to musze w play to zrobić? A to mam z głowy, bo przy wymianie SIM musiałem się zarejestrować, whatever :E Nie, że się zgadzam z taką polityką, ale cóż przynajmniej mi CBŚ nie wpadnie na chatę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mam z głowy, bo przy wymianie SIM musiałem się zarejestrować

 

Wpisz ten kod dostaniesz od 100 do 500zł (zależy ile czasu masz nmer w Play) + 10GB netu:

 

SMS: o treści start.300 pod nr 111 lub USSD: *111*300*1#

 

Niby tylko na 30 dni ale można przedłużać za 5zł miesięcznie (pakiet 10zł za 5zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ładnie ktoś na tym zarobi i to ładne pieniądze a my na to wydamy kasę (kupując biorąc tel z numerem) jak nie będzie kart.

Wydaje mi się że wszytko pójdzie w górę jeżeli chodzi o fonię a jak się mylę to mnie poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

O zgrozo, ale właśnie w tym będzie się sprawdzać jak najlepiej...

Już sama obecność ustawy 1066 i faktu, że nowy rząd nadal ją podtrzymał, rzuca nieco światła na ich plany. Po prostu zabezpieczają swoje tłuste zadki.

Skończcie z tą ustawą 1066...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończcie z tą ustawą 1066...

 

Powinieneś te słowa oprawić w kopertę i wysłać do Warszawy. Bo to do nich powinno kierować się takie słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Powinieneś te słowa oprawić w kopertę i wysłać do Warszawy. Bo to do nich powinno kierować się takie słowa.

Wiesz o czym ona traktuje? Czytałeś ją? Uzasadnienie do projektu? Tło tej ustawy?

Jakie masz o niej pojęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grimix

odłóżcie jedzenie oraz napoje i czytajcie

 

właśnie się dowiedziałem że pomimo zarejestrowania numeru (simplus) w salonie plusa (taki warunek przed przeniesieniem numeru) i przejściu do VM (już nie pamiętam czy czasem nie potrzebowali skanu dowodu) chcąc zarejestrować nowe numery VM pod siebie (czytaj: na stronie VM przypisać pod numer który jest już jest zweryfikowany//zarejestrowany) muszę udać się do jednego z pkt partnerskich VM (żabka, shell itp) lub wezwać kuriera by dokończyć weryfikację pełną owego numeru który jest zarejestrowany. :E

SIC!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli żeby "wynieść" numer z jednej sieci, trzeba było go zarejestrować, ale żeby go "wnieść" do drugiej, rejestracja w tej drugiej sieci nie jest już konieczna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pomysły by w ogóle coś dały muszą być przynajmniej ogólno unijne. Jak sobie każdy kraj robi jak chce to tam gdzie nie ma rejestracji się będą zaopatrywać bandziory w karty SIM i nic się nie zmieni. I jeszcze im roamingi zlikwidują :E

PS: Czy sprzedawanie czeskich, gdzie nie ma rejestracji, kart SIM pre-paid w Polsce jest/będzie legalne? :E Wyczuwam janusz-biznes na Allegro :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...