Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Shenandoath

GTX1080 - jaki procesor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Obecnie posiadam core i5 4460.

Kupuję GTX1080. Czy procesor wystarczy? Jeśli nie, to jaki wziąć?

Mam płytę z B85, więc wymiana na wersję ,,K" nic nie da.

Czeka mnie wymiana płyty głównej? Czy może core i5 z wyższym zegarem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup GTX 1070 i to co zaoszczędziłeś przeznacz na procesor - lepiej na tym wyjdziesz na dłuższą metę.

Co się tyczy podkręcania : LINK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy Skylake odrazu i kupić też nowe ramy czy jak?

Wolałbym by to było jak najmniejszym kosztem, by zamknęło się w 4 tysiącach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cywili nawet podkręcony 6700k ogranicza 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz Gigabyte Pascala - jeśli zwracasz uwagę na kulture pracy kompa, Jetstream lub Gamerock od Palit-a i będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką masz dokładnie plytę?

 

osobiście polecałbym wymienić tylko procka na 4670k (na B85 da się kręcić - myślę że na 4,4-4,5 powinien pójść, jak nie trafisz lipnej sztuki) i kupić 1070.

myślę że byłby to optymalny zestaw.

 

jeżeli mocno chcesz 1080 możesz ją kupić do takiego 4670k, czasami będziesz miał wyniki lepsze niż 1070 a czasami takie same... dla mnie zatem nie warto dorzucić tysiaka czy tam półtora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cywili nawet podkręcony 6700k ogranicza 1080.

 

No nie wydaje mi się żeby kręcony 6700k ograniczał 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wydaje mi się żeby kręcony 6700k ograniczał 1080.

 

 

W rozdzielczości Full HD nawet najszybszy dostępny procesor, czyli używany przez nas Core i7-6700K przetaktowany do 4700 MHz, nie pozwala rozwinąć nowemu GeForce'owi skrzydeł.

 

http://pclab.pl/art69068-40.html

 

dziękuję dobranoc, oczywiście chodzi o FHD, ale fakt faktem Intel zaczyna odstawać od nV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Obecnie posiadam core i5 4460.

Kupuję GTX1080. Czy procesor wystarczy? Jeśli nie, to jaki wziąć?

Mam płytę z B85, więc wymiana na wersję ,,K" nic nie da.

Czeka mnie wymiana płyty głównej? Czy może core i5 z wyższym zegarem?

 

Zgodnie z zasadą, że "komp nigdy nie jest za szybki i nigdy nie ma się za dużo kasy"

... masz możliwość - zmieniaj na jak najszybszy,

 

tylko... skończcie już raz na zawsze ;) łączyć "w pary" CPU i GPU i pytać jaki proc do jakiej karty, bo już w 100 wątkach było udowadniane, że "to tak nie działa", i że CPU nie ogranicza GPU a GPU nie ogranicza CPU.

 

Jedno co pewne, zawsze warto (jeżeli koszty nie grają roli) mieć "zapas", czyli im więcej tym lepiej ;)

 

Pytanie zasadnicze.

W jakiej rozdzielczości będziesz grywał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/art69068-40.html

 

dziękuję dobranoc, oczywiście chodzi o FHD, ale fakt faktem Intel zaczyna odstawać od nV

 

Tylko zobacz, że w 10 lat wydajność kart graficznych wzrosła kilkunastokrotnie, a w procesorach bieda z wydajnością pojedynczego rdzenia, tym bardziej developerzy ciągle nie mogą napisać gry wykorzystującej wszystkie wątki w takim 6700k.

 

Co do głównego tematu i5 4460 narazie niemusisz zmieniać, wszystkie gry uciągnie a jak niegrasz w jakiegoś Total Wara czy BF to bottlenecku dużego niebędzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz Gigabyte Pascala - jeśli zwracasz uwagę na kulture pracy kompa, Jetstream lub Gamerock od Palit-a i będziesz zadowolony.

 

Odrzutowce z Palita nigdy więcej nie zagoszczą w mojej skrzynce.

 

 

 

Zgodnie z zasadą, że "komp nigdy nie jest za szybki i nigdy nie ma się za dużo kasy"

... masz możliwość - zmieniaj na jak najszybszy,

 

tylko... skończcie już raz na zawsze ;) łączyć "w pary" CPU i GPU i pytać jaki proc do jakiej karty, bo już w 100 wątkach było udowadniane, że "to tak nie działa", i że CPU nie ogranicza GPU a GPU nie ogranicza CPU.

 

Jedno co pewne, zawsze warto (jeżeli koszty nie grają roli) mieć "zapas", czyli im więcej tym lepiej ;)

 

Pytanie zasadnicze.

W jakiej rozdzielczości będziesz grywał?

 

Full HD tylko :P

Widziałem na YT, że GTX1080 + I5 4460 w BF4 daje ciągle ponad 120 fps, Wiedźmin ponad 60, GTA V tak samo. No a ja mam 60Hz...

Również GTX1070 gwarantuje z moim procem praktycznie wszystkie gry w 60fps+

 

Tylko kusi mnie ten GTX1080 z powodu 2017 roku i TES VI. Uwielbiam tę serię i chcę za rok grać to w ultra ustawieniach graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wyprodukowano jeszcze procesora odpowiedniego do gtx1080 w FHD i pewnie szybko nie powstanie. jedyna nadzieja w wielowątkowości.

 

co do samego cpu, nie ma sensu zmiana haswella na skylake. użwyki i7-4770 chodzą po 900pln, więc dołożysz ze 300pln do wymiany procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrzutowce z Palita nigdy więcej nie zagoszczą w mojej skrzynce.

 

 

 

 

 

 

Palit na Pascalach 1070/1080 ma najcichsze i najwydajniejsze chłodzenie z wszystkich kart autosrskich, Gigabyte najgłośniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wyprodukowano jeszcze procesora odpowiedniego do gtx1080 w FHD i pewnie szybko nie powstanie. jedyna nadzieja w wielowątkowości.

 

co do samego cpu, nie ma sensu zmiana haswella na skylake. użwyki i7-4770 chodzą po 900pln, więc dołożysz ze 300pln do wymiany procesora.

 

 

Ale to wymienić procesor razem z kartą czy poczekać jeszcze trochę, aż te 8 wątków się przyda?

Zegar szybszy o 300mhz (puściłem mojego i5 4460 na 3,6ghz non stop) raczej wiele nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Hennepin

 

Nie przetłumaczysz :). Autorowi wątka nie warto odpisywać skoro "wie wszystko lepiej"... My te karty mamy, a nie teoretyzujemy, w sieci jest też już sporo testów ale to wymaga zdolności czytania ze zrozumieniem i znajomości podstaw angielskiego ...ale nie przetłumaczysz, jak to mówi mądre przysłowie "ssfd nie sieją" :) (celowo wyhaszowane)

 

 

Palit 1080 podsumowanie

 

...sprawdzałem temperaturę backplate i nie jest jakoś specjalnie gorący u mnie po wygrzewaniu ale mam boczny wentyl. ktory zasysa bezpośrednio na kartę powietrze spoza obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż jego strata, Palit, nie dość, że ma najlepsze chłodzenie to jest jeszcze tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1070 jest najlepszym wyborem przy zakupie 1070. Z kolei Gigabyte Gaming g1 to najgorszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...