Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vulc

No Man's Sky

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca, z patchami zajmuje 5gb. Mała waga jest wynikiem proceduralności. Ja czerpałem przyjemność z tej gry przez pierwsze 50h. Teraz byle do platyny i czekać na patche z zawartością.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodatkowy minus...odwiedzając 1 góra 2 planety mamy kombinezon oraz broń wyposażoną na maxa w sloty i konieczne ulepszenia a każdą nową technologię się okazuje że już mam...na każdej planecie statek 1 lub 2 o jeden slot lepszy od posiadanego w danej chwili (więc trzeba kupić jak się komuś chce zbierać mozolnie kasę)...taka dysproporcja bez sensu.Lepiej by było aby to się trudniej zdobywało.Teraz co pozostaje jak statek mam 30 czy 32 sloty...zwiedzać po łebkach planety bo nic nowego nie da się odkryć po za jakimiś formami życia...Akurat jestem przy czarnej dziurze to chyba wlecę z rozpaczy... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś wyczytałem bardzo ciekawą opinię na temat proceduralnego generowania i jak to jest prawdopodobnie skonstruowane w NMS otóż system gwiazd w którym się obecnie znajdujemy jako gracz to jakiś tam obszar który jest wypełniony gwiazdami i planetami które możemy odwiedzić i w momencie kiedy wykonujemy skok nadświetlny do następnego systemu to zwyczajnie siedzimy dalej w tym samym obszarze tylko pod osłoną skoku generuje się na nowo pula planet które mamy do odwiedzenia i to daje złudzenie odwiedzania wielu połączonych ze sobą systemów niezliczonej ilości planet, a tak naprawdę to tylko mała liczba która jest generowana w kółko.

I super profesjonalny schemat mojego autorstwa żeby unaocznić jak prawdopodobnie jest to zrobione. :D.

KLIK

Czyli tak naprawdę w jednym momencie jest stosunkowo mała liczba planet i nie jest to jakaś niesamowicie skomplikowana siatka połączonych ze sobą wielkich światów, wszystko jest bardzo proste i stąd mała waga gry, gigantyczna podróż przez quintilion połączonych ze sobą planet to tylko niezła iluzja. Szczerze mówiąc trochę pękła mi w tym momencie bańka z wizją tej gry bo jeśli faktycznie tak jest to nie ma żadnego wytłumaczenia na problemy techniczne, problemy z klatkami, małą różnorodność itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Azazell

Masakra ten filmik oglądajcie od 11 min :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrego miałem nocha do tego indora. Jeszcze jak wyjechali z tą ceną...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze jakiśczas poczekam i używkę za 100zł chętnie sprawdzę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja za 50 będę mógł sprawdzić, choć nawet i niekoniecznie :E. Jest tyle gier, że jednak wolę stawiać na sprawdzone produkcje, bo szkoda czasu na "pierdoły".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem nad czym tu dalej dyskutować, gra to gówno i powinna wylądować w śmietniku, szkoda forum na takie coś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem nad czym tu dalej dyskutować, gra to gówno i powinna wylądować w śmietniku, szkoda forum na takie coś.

Lol.

Gówno jest bardzo szerokim pojęciem. Jeżeli masz na myśli grę która ci się nie podoba to dla mnie gównem są np. wszystkie części AC powyżej numeru 2 jak i GTA 4 i 5.

Jak gówno jako, że gra jest niedorobiona nadal AC (:E) lub inne tytuły.

Pytanie co ty uważasz za gówno?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spoko Termez, koledze chyba skończyła się odsiadka za warna i znowu desperacko próbuje zabłysnąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie filmik rozwalił totalnie, szacun za montaż. Początkowo wyrywkowo go przeglądałem ale jak zobaczyłem płytę No man Sky w kiblu i jak ktoś na nią sika zwariowałem :-)

Pisałem kilka lat temu na gami i dp z ludźmi była dyskusja o łatwości programowania. Mówiłem, tłumaczyłem, starałem się jak mogłem wytłumaczyć, ze to będzie plus ale będzie rodzić tez patologie. Dev będzie miał tak lekko, ze aż za lekko. Skończy się "pokażemy, ze umiemy programować ciężko". Eeee fanboi jesteś, fanboi jesteś, głupoty gadasz...

Zauważcie, ze w czasach tak trudno programowalnego PS3 nie było chyba az tylu "kwiatków".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lol.

Gówno jest bardzo szerokim pojęciem. Jeżeli masz na myśli grę która ci się nie podoba to dla mnie gównem są np. wszystkie części AC powyżej numeru 2 jak i GTA 4 i 5.

Jak gówno jako, że gra jest niedorobiona nadal AC (:E) lub inne tytuły.

Pytanie co ty uważasz za gówno?

Gówno to za mocne słowo... I jak Twierdzę, że pełen obiektywizm nie istnieje to można przynajmniej do tego dążyć.

Oceniając przez pryzmat elementów które ta gra posiada i sposóbu ich wykonania, do tego dodając potężną listę tego co obiecano i cenę... No blado to wypada.

Ta gra przegrywa z GTA praktycznie każdym podstawowym elementem rozgrywki. Pieczołowitością wykonania. O fabule i postaciach nie powinienem wspominać bo oczywiście nie jest to w grach wymagane... ale jednak. ;)

GTA, Uncharted, Starcraft to są gry których można subiektywnie nie znosić ale obiektywnie są dobrymi tytułami.

O NMS tego nijak powiedzieć się nie da... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i mam swoją 3 platynę, platyna wpadła "po drodze" jedynie jedną trofkę wymęczyłem na siłę.

http://imgur.com/a/XtRuj

NMS nie jest warte 250zł, ja wiedziałem to od początku. Mimo tego nie żałuję wydanych pieniędzy. Spędziłem w tej grze blisko 60h, myślę że to bardzo dobry wynik jak na grę, która oferuje mały content. No cóż ten typ rozgrywki trzeba po prostu lubić. Przez cały czas wbijania platyny, nie czułem nudy - zmęczenie i owszem. Na dzień dzisiejszy kończę z NMS, nie ma co robić. Ale trudno, żeby w jedną grę dało się grać bez końca. 60h to znakomity wynik. Czekam na updaty, może multika się doczekamy, jakiegoś rankingu odkrywców - po prostu na coś co zmusi do ponownego wejścia do gry. Mają szkielet gry, niech udoskonalają a może w przyszłości wyjdzie coś z tego więcej niż sama eksploracja. Jestem dobrej myśli. Dla mnie gra na 7/10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Azazell

Ja za 50 będę mógł sprawdzić, choć nawet i niekoniecznie :E. Jest tyle gier, że jednak wolę stawiać na sprawdzone produkcje, bo szkoda czasu na "pierdoły".

zgadzam się i popieram tą merodę.. NMS to gra która może się podobać przez pierwsze. godziny ale po czasie czar pryska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A o tym słyszeliście?

Użytkownicy Reddita donoszą, że udało im się otrzymać zwrot środków za No Man’s Sky w związku z fałszywą reklamą i fatalną optymalizacją. Dotyczy to jedynie egzemplarzy zakupionych bezpośrednio na Steamie, bądź na PSN. Firma Valve honoruje reklamacje złożone przez standardową procedurę refundacji, nawet jeśli gracz ma na liczniku więcej niż 2 godziny. Aby otrzymać zwrot pieniędzy od Playstation (tylko na PSN Wallet), musicie z kolei napisać do działu pomocy technicznej.

by lowcygier.pl

Edyta: Widzę, że było w innym temacie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ta gra jest już na tyle zjadliwa, by wydać na nią 6 dych na psnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ta gra jest już na tyle zjadliwa, by wydać na nią 6 dych na psnie?

Zależy co oczekujesz, dla mnie była zjadliwa i premierowo :). Ale podobno do 12 sierpnia ma wyjść jeszcze rocznicowy patch.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Azazell

Gra się rozwija ale te portale i konsole, które je aktywują? ZŻywca zerżnięte ze Stargate! Na pewno firma Metro-Goldwyn-Mayer przyczepi sie :)

Pewnie gra będzie znośna jak będą ja dawać w bundle ;). Wiec może się do niej wróci gdy będzie dostepna za grosze ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie kupiłem na ps store za 61 zł, wygląda zjawiskowo na prosiaku z HDR :) Problem taki, że konsola przy tej grze chodzi jak silnik odrzutowca, w innych grach po wymianie konsoli tego problemu już nie ma. To ten patch tak obciążą konsolę czy już wcześniej tak było?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie kupiłem na ps store za 61 zł, wygląda zjawiskowo na prosiaku z HDR :) Problem taki, że konsola przy tej grze chodzi jak silnik odrzutowca, w innych grach po wymianie konsoli tego problemu już nie ma. To ten patch tak obciążą konsolę czy już wcześniej tak było?

panie daj pan spokoj HDR sie zalczyl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na PC nowy update 1.3 już jest

... i ps4 też, update waży 7,2 GB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tragedia, jestem już chyba stary - biegałem po kilkuset planetach ze skanerkiem, zrobiłem całą ścieżkę atlasa, zaliczyłem platynę i muszę stwierdzić, że nawet podobało się. Trochę brum brum, trochę pif paf a ogólnie dźwięk skanera chyba już mi się śni po nocach. Większość planet ogólnie podobna (misz masz cech charakterystycznych) ale zdarzają się naprawdę dziwne (latające bloki skalne, bąble powietrza czy jakby góry opon).

Całą grę można sparafrazować stwierdzeniem z Rejsu - "nuda panie jak w polskim filmie, proszę pana, nic się nie dzieje, dialogi niedobre, brak akcji...nic się nie dzieje" ale jednak chce się skoczyć w kolejną galaktykę i poszukać gatunku, którego się jeszcze nie widziało...

summa summarum - niby nic a jednak podobało mi się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...