Skocz do zawartości
Found

CPU es z Chin i inne ustrojstwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie nowe i3 mają być 4c/8w. Ale nie wiem czy to wiele zmienia jak intel chce za ten crap ponad 500zl :D 9100 w morelkach jest za 700 :D

 

Chociaż jest jakiś też za niecałe 400pln..

 

Ogólnie parodia z cenami i3 :D

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(przy czym na Z170 też można wpakować Coffee Lake, ale to oznacza jeszcze więcej zabawy niż przy ES'ach :) ).

Jakiej zabawy? Modyfikacja biosu to jest dosłownie dwie minuty. Zrobienie modyfikacji na pinach procesora, no trochę dłużej(mnie zajęło ok 15 minut) Ale do ogarnięcia.

A tu zabawa z ESami, niektóre jeszcze z obsługą PCI E 2.0(podobno pierwsze ESy SkyLake takie posiadały, niektóre z uwalonymi rdzeniami. Echh, lepiej nie tykać. A stabilne w ogóle toto?

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł już ten benchmark przepustowości pcie którym amd się chwaliło przy premierze pcie4(ryzen gen2)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym konkretnie piszesz, ale od dłuższego czasu w 3dsmarku jest odpowiedni test.

Ponadto w aidzie są testy GPGPU. Wartości w memory read/write zawsze są bottleneckowane przez PCIe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli piszesz o sprawdzaniu rzeczywistej przepustowości pamięci na karcie graficznej to one nie są uzależnione od przepustowości pci-express.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Chodzi o to jak działają qhqg z wymuszonym w biosie pcie na 3.0. Rewizja a0 może miała problemy z uruchomieniem tego, a ciekawi mnie czy faktycznie to coś wymusza prócz zmiany na programach diagbostycznych przy q0. Smark w wersji advanced chyba jednak ma to już.

 

Zresztą powinno to już troche ciąć transfery przy szybszych dyskach m2 jeśli faktycznie działa to jako gen2 pcie.

Najnowsze wersja rozpiski ES'ów na podstawkę LGA1151:

Link (pdf)

No jakby bie było 3% to mała szansa :P

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej zabawy? Modyfikacja biosu to jest dosłownie dwie minuty. Zrobienie modyfikacji na pinach procesora, no trochę dłużej(mnie zajęło ok 15 minut) Ale do ogarnięcia.

Teoretycznie tak, ale w realnym świecie samodzielna modyfikacja pinów to dla wielu ludzi wystarczająca przeszkoda by się w to nie bawić.

Tym bardziej że płytę Z370 idzie już ogarnąć za znacznie mniejsze pieniądze niż to miało miejsce w czasach premiery i7-8700K.

 

Na marginesie- na allegro pojawiła się oferta na gotową, zmodowaną kość BIOS-u dla płyty Asrock Z170 Extreme4:

link

 

A tu zabawa z ESami, niektóre jeszcze z obsługą PCI E 2.0(podobno pierwsze ESy SkyLake takie posiadały, niektóre z uwalonymi rdzeniami. Echh, lepiej nie tykać. A stabilne w ogóle toto?

QHQJ to rewizja Q0 (wersja inżynierska i7-6700T)- w pełni sprawna i obsługuje PCI-E 3.0.

Od QHQG różni się jedynie niższym maksymalnym mnożnikiem dla wszystkich rdzeni (20 vs 24), co wymusza wysokie BCLK dla wyższych częstotliwości.

A to z kolei może potencjalnie generować problemy ze stabilnym ustawieniem pamięci- zwłaszcza gdy chcemy mieć jednocześnie RAM powyżej 3000MHz.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, ale w realnym świecie samodzielna modyfikacja pinów to dla wielu ludzi wystarczająca przeszkoda by się w to nie bawić.

Tym bardziej że płytę Z370 idzie już ogarnąć za znacznie mniejsze pieniądze niż to miało miejsce w czasach premiery i7-8700K.

tylko stara Zetka pójdzie za bezcen (z biegiem czasu pewnie jej cena pójdzie w górę) i trzeba będzie znaczącą kwotę dopłacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na marginesie- na allegro pojawiła się oferta na gotową, zmodowaną kość BIOS-u dla płyty Asrock Z170 Extreme4:

link

 

 

 

Na discordzie na którym są już zmodyfikowane biosy przy większości mamy informację,aby zmienić adres MAC na własny w hex editorze - w jakim celu się to wykonuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba grzebać w biosie, producenci płyt udostępniają aplikacje do przywracania nr MAC z poziomu DOS-a.

 

Jeżeli przerabiasz własny bios to nie trzeba niczego aktualizować, naprawdę trzeba mieć dwie lewe ręce by nie ogarnąć tak prostej aplikacji jak coffetime.

 

Póki nie masz problemów z łączeniem się do netu etc. i nie masz przydzielanego IP po MAC-u to nawet nie trzeba wbijać prawidłowego MAC-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie- na allegro pojawiła się oferta na gotową, zmodowaną kość BIOS-u dla płyty Asrock Z170 Extreme4:

link

Nie polecam, wgrałem kiedyś właśnie zmodowany gotowy bios z internetu na bazie z370 i był problem z USB na tylnym panelu. Najlepiej zrobić modyfikację na oryginalnym biosie dedykowanym dla danego modelu płyty gł.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opcja dla kogoś kto chciałby i tak bawić się w delid...

 

Ciekawe jak teraz chincziki poradzą sobie ze zbytem :E

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opcja dla kogoś kto chciałby i tak bawić się w delid...

 

Ciekawe jak teraz chincziki poradzą sobie ze zbytem :E

"Nie ma mowy by Comet Lake poszedł na płycie Z170".

Chińczyk: "Hold my beer". :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro (właściwie to już dziś) dzień singla na aliexpress, a tu taka cisza w temacie :).

 

Wyprzedaż startuje o godz. 9.00 czasu polskiego.

 

Zestawienie kodów zniżkowych:

https://www.pepper.pl/promocje/kupon-na-wszystko-10100-aliexpress-197839

Uwaga- nie wiadomo do końca czy wymienione kody będą działały, a jeżeli tak to czy jest ich ograniczona ilość, czy nie, oraz czy działają tylko w określonych dniach bądź godzinach- te informacje są wciąż niepewne.

 

Ale spróbować na pewno warto.

 

Pod ewentualny zakup procesora interesują nas przede wszystkim te pozycje:

 

ALI1111SALE11 - 30$/90$ - 33,33%

BIGSALE11 - 30$/120$ - 25,00% ważny tylko jeden dzień czyli 11.11.

BERUBY30 - 30$/150$ - 20,00%

A jeżeli powyższe nie zadziałają, to można spróbować tych z trochę mniejszą zniżką:

 

MEGASALE100 - 20$/100$ - 20,00% dla wszystkich

exclusive112019 - 20$/100$ - 20,00%

 

30$/90$ oznacza 30$ zniżki przy zakupie towarów za min. 90$.

I adekwatnie przy pozostałych kuponach.

Towary nie muszą być z jednego sklepu- liczy się wartość całego koszyka i na niego nabijamy zniżkę.

 

Interesujące oferty procesorów na przykładzie SZCPU Store.

To wiarygodny sklep z kilkoma tysiącami pozytywnych opinii i mają z reguły najniższe lub prawie najniższe wyjściowe ceny (różnica do ~1$).

Wyjątkiem jest Ryzen 5 1600 (do kupienia ~5$ taniej) i Ryzen 5 3500X (do kupienia ~7$ taniej) w nowych sklepach z kilkudziesięcioma opiniami.

W przypadku Ryzenów wybrałem najtańsze (gołe) procesory- za ok. 1-2$ więcej są opcje z lepszym blistrem i pastą, za kilka $ więcej- wersje box z chłodzeniem.

 

Podane kwoty w zł przy założeniu kursu 1$ = 3.87zł.

Kolejno- cena wyjściowa, cena po ewentualnej zniżce 20$, cena po ewentualnej zniżce 30$.

 

Podstawka AM4:

- Ryzen 5 1600 za 93.50$ - 73.50$ (~285zł) przy zniżce 20$ (tylko trzeba dorzucić coś do koszyka za min. 6.50$ żeby dobić do kodu 20$/100$) lub 63.50$ (~246zł) przy zniżce 30$

- Ryzen 5 2600 za 104.40$ - 84.40$ (~327zł) lub 74.40$ (~288zł)

- Ryzen 7 2700 za 147.99$ - 127.99$ (~495zł) lub 117.99$ (~457zł, możliwe że trzeba będzie coś dorzucić do koszyka za min. 2.01$ jeżli działałby tylko kod 30$/150$)

- Ryzen 5 3500X za 156.50$ - 136.50$ (~528zł) lub 126.50$ (~490zł), warto w tym przypadku dorzucić do wersji box z chłodzeniem, która jest tylko 2.49$ droższa

- Ryzen 5 3600 za 186.88$ - 166.88$ (~645zł) lub 156.88$ (~607zł)

 

W przypadku procesorów Intela oferty są już mniej korzystne i warto je rozpatrywać tylko w przypadku gdy już się posiada płytę pod daną podstawkę.

 

Podstawka LGA1151:

- i7-6400T QHQG za 99.99$ - 79.99$ (~310zł, po dorzuceniu czegokolwiek do koszyka za min. 0.01$ pod kod 20$/100$) lub 69.99$ (~271zł)

- i7-6400T QHQJ za 85.99$ - 65.99$ (~255zł, po dorzuceniu czegokolwiek do koszyka za min. 14.01$ pod kod 20$/100$) lub 55.99$ (~217zł, po dorzuceniu czegokolwiek do koszyka za min. 4.01$ pod kod 30$/90$)

 

Podstawka LGA1150:

- Xeon E3 1240v3 za 88.99$ (4c/8t, all core turbo 3.6GHz) - 68.99$ (~267zł, po dorzuceniu czegokolwiek do koszyka za min. 11.01$ pod kod 20$/100$) lub 58.99$ (~228zł, po dorzuceniu czegokolwiek do koszyka za min. 1.01$ pod kod 30$/90$)

 

Można jeszcze pokombinować z mniejszymi kuponami przy zakupie Xeonów E3 (4c/8t) na podstawkę LGA1155.

 

ES'y 6-cio i 8-rdzeniowych Coffee Lake są niestety zbyt drogie (nawet po zniżkach) w stosunku do oferty AMD by warto je rozpatrywać.

Jedynym ciekawym wyjątkiem jest QQBZ (i9-9900ES, 8c/16t, all-core 4.2GHz) za 285$ w najtańszych sklepach, potencjalnie 255$ (987zł) przy zniżce 30$.

Tyle że wg niektórych źródeł w tych modelach istnieje szansa na trafienie egzemplarza z uszkodzonym kontrolerem PCI-E.

Nie ma póki co feedbacku dotyczącego tych procesorów, no i to już jednak prawie 1000zł (trochę dużo jak na eksperymentowanie ;) ).

 

Aha- jest jeszcze kod 50$/100$ (PREZENTY100), ale przy ilości ograniczonej do 100 sztuk szansa na załapanie się jest bardzo niska. :)

 

Edit: Aktualizacja- żaden z ww. kodów już nie działa.

 

Podobno działają te:

 

ALIOFERTY100 - 14$/100$ - 14,00%

SINGLESTREAT - 10$/70$ - 14,29%

RADIO - 4$/30$ -13,33%

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam sobie właśnie Discorda i na taki interesujący dialog trafiłem:

 

Haru 08.11.2019

will probably get QN8H or QNLW

 

tpeng99 08.11.2019

Wait for QQLT

BGA CFL

6C12T unlocked

 

Haru 08.11.2019

i assume it will be pricey though

 

tpeng99 08.11.2019

Probably won’t be more than 150

 

Haru 08.11.2019

150 what currency

 

tpeng99 08.11.2019

CAD

150 CAD to 439zł po dzisiejszym kursie.

Więc aż ciężko uwierzyć że ceny za taki procesor nie przekroczą równowartości 150 CAD.

No, ale skoro krążą takie plotki... :)

Ktoś wie coś więcej na temat tego QQLT.

Albo może podpytać u chińczyków?

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam, wgrałem kiedyś właśnie zmodowany gotowy bios z internetu na bazie z370 i był problem z USB na tylnym panelu. Najlepiej zrobić modyfikację na oryginalnym biosie dedykowanym dla danego modelu płyty gł.

 

SKU było na pałę wciśnięte z Z370, dlatego USB szalało. W tamtych czasach trzeba było wykonywać własny template od SKU w FIT, dzisiaj problem nie istnieje, bo CoffeTime nie wrzuca na pałę całości tylko modyfikuje SKU od Z170 tak aby CPU wstał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza rozpiska ES'ów z lepiej rozpisanymi trybami turbo, oficjalnie wspieranymi prędkościami RAM i wsparciem/brakiem wsparcia dla OC pamięci RAM dla poszczególnych modeli:

PDF

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

385 zł za 2600.

 

Od 376 zł na AliExpress są 5 1600 z KW.

Podwyżka raczej przez ceny dolara.

 

Finalnie z wysyłką i pośrednikiem Superbuy wyszłoby max 435 zł za 5 2600 chyba, bo VAT raczej nie wpada na te przesyłki.

 

Nie chcę mi się szukać po ile 5 1600 chodzą na Taobao, ale też warto wiedzieć.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz są kupony na ali -8$ od 50$, a niedługo przecież black friday. Z niższymi cenami i z kuponami wyjdzie całkiem sensowny zakup :).

 

Teraz będę sprowadzał QQZ5(nowsza wersja QQBZ, data produkcji jak stockowe i9) i to mój ostatni upgrade domowego PCta. 8/16 na 4.2 w zupełności mi wystarczy. Potem to już zostanie zmiana platformy, ale to za 2-3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz będę sprowadzał QQZ5(nowsza wersja QQBZ, data produkcji jak stockowe i9) i to mój ostatni upgrade domowego PCta. 8/16 na 4.2 w zupełności mi wystarczy. Potem to już zostanie zmiana platformy, ale to za 2-3 lata.

Jak ten QQZ5 wypada cenowo?

 

Sam się zastanawiałem nad QQBZ (przetestowane pod kątem PCI-E egzemplarze stoją po 240$ na taobao).

4.2GHz zupełnie by mi nie przeszkadzało- tym bardziej że przy odrobinie szczęścia można dołożyć ~100MHz podbijając BCLK.

Trochę bardziej boli fakt że wg rosyjskiego poradnika (pkt. 7) ES'y non-K Coffee Lake mają ograniczone możliwości podkręcania RAM (rewizje U0 do 2666MHz, rewizje P0 do 3333MHz).

Moje Apacery robią max. ~3466MHz, więc na P0 strata niewielka, ale gdyby mi przyszło zmieniać w przyszłości pamięć na szybszą...

 

No i ~1000zł to mimo wszystko wciąż trochę drogo za tak kombinowany procesor.

Fakt że to dwa i pół raza mniej niż i9-9900 z oficjalnej dystrybucji.

 

Ale z drugiej strony Ryzeny 3700X chodzą na aliexpress po 307$.

Przy załapaniu się na kupon/kod zniżkowy na 50$ (co nie jest wcale takie nierealne) kwota wyjdzie podobna.

Zwłaszcza że do taobao trzeba doliczyć pośrednictwo agenta.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luźno związane z tematem, ale skoro było o chińskich reprodukcjach płyt na sockety 2011 i 2011-3, to wspomnę, że dla serwerowej platformy AMD też znalazło się trochę miłości i powstało to:

KLIK

 

(tak jakby ktoś chciał poczuć eeee wiatr wentylatora na chipsecie jak na x570, ale limitował go budżet)

 

Oczywiście PCIe i wszystko inne bieda. Byle tylko było gdzie wsadzić grafikę.

Dwa kanały ram przepadają - tylko które? To ma znaczenie, bo procki G34 to sklejki dwóch phenomów/buldożerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MitycznyJeż@ Co to za badziewie? Myślałem że to pod EPIC. Idź z tym dziadostwem. :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...