Skocz do zawartości
Found

CPU es z Chin i inne ustrojstwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Prime'owi95 wystarczą 3minuty, nawet w ciągu pierwszych 15 sekund prawdopodobnie osiągnie max, a co zrobisz i jak realnie chcesz pomóc czytającym w wyborze to już Twoja sprawa :)

 

Może następnym razem jak będę grzebać przy kompie bo już nie chce mi się schylać, brzuch przeszkadza :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chce mi się przeglądać tego śmietnika, jaki z tego morał? Problemy z PCI-E i 3,6 GHz z tym ESem? Tylko Pentium D tak ma czy więcej osób? Moglibyście chociaż pisać w sygnaturach jaki macie sprzęt, bo nie wiadomo kto umie a kto nie umie podkręcać i kto ma dobrą płytę a kto paścia. Może mi ktoś streścić w ja wiem........... 5 zdaniach ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chce mi się przeglądać tego śmietnika, jaki z tego morał? Problemy z PCI-E i 3,6 GHz z tym ESem? Tylko Pentium D tak ma czy więcej osób? Moglibyście chociaż pisać w sygnaturach jaki macie sprzęt, bo nie wiadomo kto umie a kto nie umie podkręcać i kto ma dobrą płytę a kto paścia. Może mi ktoś streścić w ja wiem........... 5 zdaniach ten temat?

 

Skoro dla Ciebie to śmietnik to wyjdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chce mi się przeglądać tego śmietnika, jaki z tego morał? Problemy z PCI-E i 3,6 GHz z tym ESem? Tylko Pentium D tak ma czy więcej osób? Moglibyście chociaż pisać w sygnaturach jaki macie sprzęt, bo nie wiadomo kto umie a kto nie umie podkręcać i kto ma dobrą płytę a kto paścia. Może mi ktoś streścić w ja wiem........... 5 zdaniach ten temat?

 

Nie ma lekko, czytaj i wyrabiaj sobie opinie bo wspólnej wersji nie udało nam się zasadniczo ustalić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilku użytkowników , 2 partie procy , różne ogarnięcie sprzętu i inny sprzęt teraz wyrabiaj sobie opinie na podstawie 40 stron w większości głupot ,pouczania i problemów których sobie ludzie sami narobili. Zresztą co ja się odzywam ,jeszcze kosę zarobie :E

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może następnym razem jak będę grzebać przy kompie bo już nie chce mi się schylać, brzuch przeszkadza :E

Luz, nie spieszy się :)

Po prostu Prime95 pokaże ile realnie pobiera procesor@obciążenie+płyta+ram+dysk+karta@idle

Oczywiście dochodzi kwestia atx, m-atx że różnice w płytach mogą sięgać blablabla watt, sprawności zasilaczy blablabla itd.

"ES 2,4 GHz 1,04V, RAM 1600MHz 1,5V"

Przy 2,4Ghz będzie można płynnie pograć w każdą produkcję, przy okazji dzięki realnym fizycznym rdzeniom wszystkie i3 zostają zmiecione cena/kasa@ogólnaużytecznosć/wydajnosć

" -> 99-105 Wat przy obciążeniu, 50-53 Wat w spoczynku""

W Prime95 podejrzewam 75-85W max a to byłby piękny wynik dla tak mocnej jednostki (za śmieszne pieniądze).

Zrób jeszcze przy okazji testy multicore Cinebench11.5 i 15 przy 2,4GHz oraz MaxOC, będzie opad szczęki gdy weźmiemy cenę do możliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro dla Ciebie to śmietnik to wyjdź.

 

No jest śmietnik, srasz jak kot z awatara postami a nawet nie umiesz testować stabilności procesora. Weź przysiedź nad tematem tydzień, napisz coś konkretnego a nie żeby czytać 30 stron wydumań

Edytowane przez NożownikNH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest śmietnik, srasz jak kot z awatara postami a nawet nie umiesz testować stabilności procesora. Weź przysiedź nad tematem tydzień, napisz coś konkretnego a nie żeby czytać 30 stron wydumań

 

Moja rada jest taka. Kup tutaj taki procek KLIK. Teraz kwestia płyty pozostaje ale to już sam ogarniaj bo taką sprawdzoną co to wszystko ma co potrzeba to jest to co ma Wii czyli seria Asus Maximus VIII.... Inne to zawsze jakiś kompromis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luz, nie spieszy się :)

Po prostu Prime95 pokaże ile realnie pobiera procesor@obciążenie+płyta+ram+dysk+karta@idle

Oczywiście dochodzi kwestia atx, m-atx że różnice w płytach mogą sięgać blablabla watt, sprawności zasilaczy blablabla itd.

"ES 2,4 GHz 1,04V, RAM 1600MHz 1,5V"

Przy 2,4Ghz będzie można płynnie pograć w każdą produkcję, przy okazji dzięki realnym fizycznym rdzeniom wszystkie i3 zostają zmiecione cena/kasa@ogólnaużytecznosć/wydajnosć

" -> 99-105 Wat przy obciążeniu, 50-53 Wat w spoczynku""

W Prime95 podejrzewam 75-85W max a to byłby piękny wynik dla tak mocnej jednostki (za śmieszne pieniądze).

Zrób jeszcze przy okazji testy multicore Cinebench11.5 i 15 przy 2,4GHz oraz MaxOC, będzie opad szczęki gdy weźmiemy cenę do możliwości :)

 

3.84GHz

 

R15 - 600 cb

R11.5 - 6.81 pts

 

No jest śmietnik, srasz jak kot z awatara postami a nawet nie umiesz testować stabilności procesora. Weź przysiedź nad tematem tydzień, napisz coś konkretnego a nie żeby czytać 30 stron wydumań

 

Siedziałem tydzień wiedziałbyś to gdybyś nie czekał aż ktoś Ci poda na tacy streszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.84GHz

R15 - 600 cb

R11.5 - 6.81 pts

600cb, tyle +/- ma 4690K@stock (3,5@3,9turbo) a wiadomo ile kosztuje.

Ogólnie nie mam pytań

medfunnycat.jpg

Teraz tylko jak będziesz miał czas to sprawdź max pobór w Prime95 (smallFFT max temperatura, largeFFT max pobór)

Świetny zakup zrobiłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600cb, tyle +/- ma 4690K@stock (3,5@3,9boost) a wiadomo ile kosztuje.

Ogólnie nie mam pytań

[ig]http://4.bp.blogspot.com/-_U9QvEw-XxA/UCzzsecxbPI/AAAAAAAABfQ/FjupFKD5tVE/s400/medfunnycat.jpg[/ig]

Teraz tylko jak będziesz miał czas to sprawdź max pobór w Prime95 (smallFFT max temperatura, largeFFT max pobór)

Świetny zakup zrobiłeś :)

 

Świetnie by było gdyby mi HT zaczęło normalnie działać a tak to sypie bsodem z błędem "A clock interrupt was not received on a secondary processor within the allocated time interval" i z tego co wyczytałem to jest kilka możliwości czemu tak się dzieje:

- coś uwalone w procku

- problem sprzętowy lub programowy (windows)

 

Mi pozostały dwie możliwości, zabawa ramami w slotach i zmiana systemu na W10. Ludziom ten błąd potrafi wyskoczyć na zestawach które stabilnie działały kilka lat zarówno na intelu jak i amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam coraz większą ochotę zamawiać, zamawiać, zamawiać, zzzzzzzzzzzzzzzzzz..........................

Wy też? (Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili? ;) )

 

-Pentium, stary jaki masz procesor w komputerze?

-i5

-i5?, musiałeś dać za niego chyba z 800zł?

-nie, kosztował mnie 250zł

-na prawdę?, co Ty... w starego Sandy się pchasz?

-nie, i7 od Skylake

-Powiedz mi jeszcze, że płyte kupiłeś za 250zł !

-Jestem oszczędny, tak, na Z170

=Nie gadam z Tobą.

 

Fajny zestaw, skoro wyszła Cię dobra cena to możesz się bawić i dla HT, PCI-E 3.0 i może lepszego OC (lub gorszego, loteria) zamawiać L501 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jest taka. Kup tutaj taki procek KLIK. Teraz kwestia płyty pozostaje ale to już sam ogarniaj bo taką sprawdzoną co to wszystko ma co potrzeba to jest to co ma Wii czyli seria Asus Maximus VIII.... Inne to zawsze jakiś kompromis.

Nie koniecznie maximusy i tak naprawdę nie wiadomo co u kogo jak może chodzić. Nawet ta kwestia generatora bclk jest dość dyskusyjna. 3 osobom na maximusach chodzi na te 3.9 1.3 i sam do nich należe ale wszystkie mają tego qhqg. Nikt się na to pcie nie skarży prócz pentiumd i unlucka na qh8f.Reszta tu nie siedzi i z czasu napisze że u nich wszystko ok.Ghs miał proca qhqg jak dobrze pamiętam i też dawał testy na którejś-nastej stronie na msi z nonk. Jak ktoś nie chce pchać się w używki maximusów to niech testuje z płytą gigabyte którą tu polecałem. Ta niby lepsza sekcja zasilania może dać kilka mhz ale bez przesady. Kupicie proca który w cenie tej i3 ma dodatkowe 2 rdzenie i 2 wątki i nawet jak nie dacie tych 4.0 osiągnąć tylko 3.8 to i tak poziom i7 6700. Co z tym pcie nie mam pojęcia i nie wiem w czym robić testy porównawcze ale wczoraj dałem crysis 1 max 1440p na 100kl/s i nie było zacinek(tylko ta scena po walce z koreańcami w skafandrach podczas starć z usa zbiła do 60). W the crew mam ścinki podczas deszczu ale to wina gpu i nie testowałem w pcie 2.0. Zresztą nie wiem czy unluck naprawde porównywalne testy robi. Dajcie jakiś namiar na grę i jeśli ją mam to zrobie te porównanie na gtx 1080.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to faktycznie fajnie by było jakby ktoś potestował tego proca na Gigabyte z zewnętrznym BCLK.

Edytowane przez cHunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam coraz większą ochotę zamawiać, zamawiać, zamawiać, zzzzzzzzzzzzzzzzzz..........................

Wy też? (Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili? ;) )

 

-Pentium, stary jaki masz procesor w komputerze?

-i5

-i5?, musiałeś dać za niego chyba z 800zł?

-nie, kosztował mnie 250zł

-na prawdę?, co Ty... w starego Sandy się pchasz?

-nie, i7 od Skylake

-Powiedz mi jeszcze, że płyte kupiłeś za 250zł !

-Jestem oszczędny, tak, na Z170

=Nie gadam z Tobą.

 

Fajny zestaw, skoro wyszła Cię dobra cena to możesz się bawić i dla HT, PCI-E 3.0 i może lepszego OC (lub gorszego, loteria) zamawiać L501 ;)

 

No mógłbym tylko nie wiadomo czy nie trafił by mi się jogurt z robakami albo spleśniały :E jest jeszcze ryzyko Vatu a wtedy już tak wesoło by nie było. Lepiej bym zrobił inwestując w nową lepszą grafikę.

 

Czy ja mam PCIE 2.0 czy 3.0 to mi to lata, różnica jest taka że prawie żadna szczególnie jak ktoś ma monitor 60Hz.

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to faktycznie fajnie by było jakby ktoś potestował tego proca na Gigabyte z zewnętrznym BCLK.

Na co czekasz?qhqg jest w miare sprawdzony teraz kwestia płyt i jak na nich działają. Potem ktoś może go z tym qh8f porówna...

Ktoś go na tym mobo na ocnet testował i nie odstawał od mojego.

Sekcja przy większym voltażu może coś dawać do stabilności , ewentualnie pozwalać na nieco niższe napięcie a to jest pięta achillesowa tych procy bo potrzebują go trochę więcej do tych samych taktów. Jest to raczej wina silikonu. Można się szarpać dla testu z jakąś i5 nonk i zobaczyć na ile ona pójdzie. Nie ty chciałeś całą palete ich zamawiać?

 

Edit.

Jednak pisałeś że cię stać ale widocznie chcesz mieć pewność :)

Jeden kolo z ocnet porówna msi mortal gdzie miał problem z oc tych es na więcej niż 150 z gigabyte. Napisał to dziś o 7am tylko nie wiem jakiego czasu :E

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte z BCLK, mówicie o GA-Z170-D3H ?

 

 

Jakie ceny tych cepów Chińczycy napisali wam na paczkach? Mała szansa na VAT za coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte z BCLK, mówicie o GA-Z170-D3H ?

 

 

Jakie ceny tych cepów Chińczycy napisali wam na paczkach? Mała szansa na VAT za coś takiego.

 

Mi i chyba Calrezowi 15$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopy, jeśli problem jest z wysokim BCLK to sorry, ale kwestia tylko dobrej płyty, kompatybilnych pamięci i dobrych ustawień timingów. Nie można dać ustawień alpha timingów na Auto i liczyć że wszystko będzie git. Nawet na ASUS Z170 PRO GAMING nie jest git przy BCLK > 170. Ponadto na tej płycie polecam wyłączenie nieużywanych slotów pamięci - podobno pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Edit.

Jednak pisałeś że cię stać ale widocznie chcesz mieć pewność :)

Jeden kolo z ocnet porówna msi mortal gdzie miał problem z oc tych es na więcej niż 150 z gigabyte. Napisał to dziś o 7am tylko nie wiem jakiego czasu :E

 

Niby stać ale jestem też skąpy do bólu :P Mogę mieć to bez VAT ale wtedy nie mam prawa do zwrotu 14dni to muszę wybierać rozważnie :E Czacha mi się zgrzała nie z powodu proca tylko przy wyborze płyty głównej. Musze mieć dobry dźwięk i LAN Intela co skreśla mi najtańsze płyty. Jak poczytałem to ogólnie Gigabyte nie miały jakichś super opinii (w ogóle mało opinii bo mało popularny wśród fanów OC) a dodatkowo GA-Z170-D3H który wygląda najciekawiej w kategorii cena/jakość miał kiedyś firekage i strasznie na niego narzekał, że ogólnie jaja były z komputerem. Może teraz poprawili go biosem. Miałem brać Asrocka Extreme4 ale tam trzeba założyć że podkręcę tylko ze starym biosem od Koreańca = dramacik przy wyborze pamięci (a ja nie mogę zwracać :E). No to na polu boju został tylko Asus gdzie jak spojrzałem w tabele co podesłałeś najtańsza płyta ponad 650pln i powstaje pytanie czy już nie dołożyć do tańszej z serii Maximus VIII. Wtedy doszło do mnie że niedługo wychodzi nowy chipset czyli Z270 i zacząłem kombinować czy nie poczekać, zobaczyć co to będzie. Na razie to nawet nie wiadomo czy na tym Z270 jaki kolwiek Skylake będzie działał. Jakby działał to może jakieś promo na płyty Z170 będzie ;)

*

*

*

 

No i od tego myślenia rozbolał mnie łeb i zrobiłem sobie przerwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My cebule tak mamy, ostatnie kilka dni straciłem na oglądanie tych samych produktów i czytanie, że każdy z nich sprawia jakieś problemy. Trudno powiedzieć czy faktycznie tak jest, czy ludzie po prostu biorą się za coś o czym nie mają pojęcia i wypisują bzdurne opinie.

 

Nie wiem co to za stronka, nie interesuje się aż tak żeby wiedzieć czy jest wiarygodna, ale jak dobrze wpiszesz w googlach czy Skylake jest kompatybilne z serią 200. To na anglojęzycznej stronie znajdziesz info, że obydwie serie procków(skylake kaby) mają działać na obydwóch seriach chipsetów.

 

W sumie seria 200 to Union Point :E .

Edytowane przez MasujDzika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł jeszcze dalej na chipset z270 nie wyjdzie zapewne bios non k :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mi przysłali te 200 zł zwrotu, szybko :o

 

Kupi człowiek kilka rzeczy na Ali to widzi czym jest nasze Allegro...

Edytowane przez cHunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem 750Ti i mam okazję właśnie siedzieć na integrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...