Skocz do zawartości
Found

CPU es z Chin i inne ustrojstwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kieros

dajcie znać czy to pójdzie w okolicach normalnego i7 6700. Tam jest chyba 4.0GHz na rdzeniu i 3,7GHz na wszystkich rdzeniach przy obciążeniu.

 

Najtańsza płyta do podkręcania z nieoficjalnym biosem ale na DDR3 to Gigabyte GA-Z170-HD3 DDR3 za 345zł + darmowa wysyłka w agito Mój link

 

Pisałem trochę o tej płycie bo sam ją posiadam. Nic specjalnego, zwykła budżetówka ale za te pieniądze nie ma nic lepszego.

 

Na DDR4 jest MSI z170 MATE za 464zł z darmową wysyłką też w agito. Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieoficjalnych biosów nie potrzeba. Tylko płyte która da te 1.4v na proca.

 

4ghz do osiągnięcia ale problemy z ustabilizowaniem mam na prime z avx.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie znać czy to pójdzie w okolicach normalnego i7 6700. Tam jest chyba 4.0GHz na rdzeniu i 3,7GHz na wszystkich rdzeniach przy obciążeniu.

 

Najtańsza płyta do podkręcania z nieoficjalnym biosem ale na DDR3 to Gigabyte GA-Z170-HD3 DDR3 za 345zł + darmowa wysyłka w agito Mój link

 

Pisałem trochę o tej płycie bo sam ją posiadam. Nic specjalnego, zwykła budżetówka ale za te pieniądze nie ma nic lepszego.

 

Na DDR4 jest MSI z170 MATE za 464zł z darmową wysyłką też w agito. Mój link

 

Ja kilka dni temu wyrwałem ze sklepu tą płytę za 269zł z darmową wysyłką http://www.ceneo.pl/39684840

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Calrez

@Pentium D

Gdzie takie deale? :wow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pentium D

Gdzie takie deale? :wow:

 

Na zadowolenie.pl :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Ja kilka dni temu wyrwałem ze sklepu tą płytę za 269zł z darmową wysyłką http://www.ceneo.pl/39684840

 

Ja tego asusa nie brałem polecano mi gigapajda.

Tak licząc to jeżeli ktoś ma kości DDR3, ten proc w temacie podkręci się do wartości 3,7GHz na wszystkich rdzeniach to będzie miał bardzo fajny zestaw wydając 800zł (liczę, że te 8GB DDR3 ma swoje).

 

Proc wychodzi 495zł przy obecnym kursie dolara i plyta 345zł.

Hit roku.

 

Do tego radeon 290(to samo co 390 tylko mniejsze OC) albo geforce 780 za 600/700zł z alegro byle karta miała tej gwarancji sklepowej ~4 miechy i jest bardzo fajny zestaw do grania (i nie tylko bo w końcu i7) za 1500zł licząc, że dysk, buda, zasilacz (sensowny 500W) i ram już są. Ram DDR3 8GB 110zł.

Edytowane przez kieros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat będę musiał kupić pamięci bo nie mam DDR3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zwykłe DDR3 a DDR3L niskonapięciowe. Było info od intela że po dłuższym działaniu z modułami normalnymi (napięcie 1,5v) procesory padają (a raczej ich kontroler pamięci) nagle bez wcześniejszych objawów niestabilności.

Chyba kilka płyt pozwalało na uruchomienie zwykłych modułów z skylake, ale z newsa wynika że udostępnili poprawione biosy do płyt blokujące taką możliwość.

Edytowane przez gofer87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Mi ludzie mówili, że nic się nie dzieje z prockiem. Niektórzy nawet na 1,65 siedzą od dłuższego czasu.

Płyty na DDR3 obsługują wszystkie pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.tomshardware.com/news/skylake-memory-support,30185.html

Nie podważam że nie działa, ale intel wspomina że jest to ryzykowne.

Dzisiaj działa, jutro podziała, może nawet parę lat, a może procka trafić za miesiąc. To ES więc nie wiadomo jakie tam jeszcze cuda siedzą.

Edytowane przez gofer87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wciąż powtarzany wielokrotnie FUD rozsiany przez intela.

Wskaż przypadki gdzie faktycznie coś strzeliło z winy wysoko-napięciowych DDR3, to będzie można to traktować poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się producenci płyt martwią. Skoro w różnych raportach kompatybilności są podane pamięci z napięciem 1,5V i 1,65V to gdy proc strzeli to oni powinni zwrócić hajs (przynajmniej w przypadku procków sklepowych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wciąż powtarzany wielokrotnie FUD rozsiany przez intela.

Wskaż przypadki gdzie faktycznie coś strzeliło z winy wysoko-napięciowych DDR3, to będzie można to traktować poważnie.

 

A ja po prostu myślę że te pamięci DDR3L mają się sprzedać i tyle.

Edytowane przez pszemek233

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz przetestować stabilność testem cpu z 3DMark Time Spy?

Jak dojdzie mi wkońcu ten gtx 1080 to pewnie. Nie wiem czemu mam testować w tym lipnym benchmarku. Na nonk overclock całego wiedzmina w 1440p przeszedłem na 980ti w full detalach i jakoś bardzo nie ograniczał. Teraz się myśli że niby 4700,4800mhz to 20 procent szybciej ale za tyle co za niego dałem to więcej w barach zostawiłem przez jego kadencje :E. Tempy po 90° z avx które przebiło fma ( na 4670k to one mordowało mi proca najlepiej). Bclk już nie tak wysokie jak z nonk oc bo z 180mhz musiałem zejść do 170 co ustawiając mnożnik na 24 daje ponad 4ghz ale napięcie podbić trzeba do nawet 1.35 by to ruszyło. Jutro porobie testy ,dam screeny i więcej info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zwykłe DDR3 a DDR3L niskonapięciowe. Było info od intela że po dłuższym działaniu z modułami normalnymi (napięcie 1,5v) procesory padają (a raczej ich kontroler pamięci) nagle bez wcześniejszych objawów niestabilności.

Chyba kilka płyt pozwalało na uruchomienie zwykłych modułów z skylake, ale z newsa wynika że udostępnili poprawione biosy do płyt blokujące taką możliwość.

 

Co o w ogole za post? Chyba, raczej, chyba, wynika...

 

Temat o procesorach w wersji inzynieryjnej, podkrecanie na napieciu 1.4V a ty wyskakujesz z procesory padaja na ddr3 i trzeba byc ostroznym? Blazenada. Komu padl procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co o w ogole za post? Chyba, raczej, chyba, wynika...

 

Temat o procesorach w wersji inzynieryjnej, podkrecanie na napieciu 1.4V a ty wyskakujesz z procesory padaja na ddr3 i trzeba byc ostroznym? Blazenada. Komu padl procesor?

 

 

Hmm, pośrednio mi bo ale to jeszcze czasy 775. Q8200 niby bios od msi na p35 go widział, jednak podawała jakieś b. wysokie napięcie czego nie zauwazyłe bo to komputer złożyć i zapomnieć. Raz na jakiś czas się zawiesił ale to rzadko, po czym kiedyś już nie wstał. Płyta działa do dziś, inny q8200 już po wgraniu najnowszego biosu też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy paka tych którzy zamawiali jest już w drodze?

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Calrez

Zamówiłem na ali. Dam znać jak działa, kiedy przyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem na ali. Dam znać jak działa, kiedy przyjdzie.

 

Którą wersję, tą tańszą czy droższą bo ja parę minut temu wziąłem tą tańszą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Calrez

@Pentium D

Też tańszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak zamawiałem 31 lipca to nie wiedziałem że jest tańsza :) kupiłem qhqg za 145$ bodajże ale następnego dnia plułem sobie w brodę że się pośpieszyłem bo się okazało że jest es tańszy o 20$ i także ten bym wybrał.

 

qhqf nie dość że jest za drogi, jak będzie pech z cłem to wyjdzie około 900-1000PLN co czyni zakup idiotycznym jak za 1300PLN można dorwać normalny i7 skylake. dodatkowo jako ostatnia rewizja nie wiadomo czy nie ma już wszystkich ograniczeń finalnej wersji, tzn oc tylko na biosach non-k i tracimy avx i integrę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co o w ogole za post? Chyba, raczej, chyba, wynika...

 

Temat o procesorach w wersji inzynieryjnej, podkrecanie na napieciu 1.4V a ty wyskakujesz z procesory padaja na ddr3 i trzeba byc ostroznym? Blazenada. Komu padl procesor?

 

Napisałem info które znam które dotyczy skylake którym również jest ten es, jak Cię to tak denerwuje to nie czytaj. Skylake jest od niecałego roku, jak na razie nie czytałem żeby komuś padł, ale że były wypowiedzi osób które chcą połączyć go z zwykłymi ddr3 to przytoczyłem co wiem, bar...e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak zamawiałem 31 lipca to nie wiedziałem że jest tańsza :) kupiłem qhqg za 145$ bodajże ale następnego dnia plułem sobie w brodę że się pośpieszyłem bo się okazało że jest es tańszy o 20$ i także ten bym wybrał.

 

qhqf nie dość że jest za drogi, jak będzie pech z cłem to wyjdzie około 900-1000PLN co czyni zakup idiotycznym jak za 1300PLN można dorwać normalny i7 skylake. dodatkowo jako ostatnia rewizja nie wiadomo czy nie ma już wszystkich ograniczeń finalnej wersji, tzn oc tylko na biosach non-k i tracimy avx i integrę

 

Jak Cię koszt wyniesie pod 1000zł to lipa bo na alle za 950zł można już wyrwać i7 6700 http://allegro.pl/i7-6700-i6398530216.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy gra warta świeczki, czekam na wasze testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ależ to piękne co się dzieje. Droga do delegalizacji pis otwarta jak nigdy
    • Jak obudowa ci się tak podoba to bierz bo to ostatnie sztuki i zaraz będzie niedostępna. Zasilacze Gigabyte w zdecydowanej większości nie są udane, stąd ich niskie ceny. XPG Core Reactor II 850W za 490zł: https://lp.morele.net/gaming-promocja/?kategoria=Zasilacze+komputerowe Dysk albo odpowiednik Lexara tyle że od polskiej firmy: https://www.ceneo.pl/160503416 Albo ADATA z DRAMem za 1300zł: https://www.ceneo.pl/150752709 Chłodzenie - Navis F360 jest wydajniejszy i potencjalnie mniej awaryjny niż MSI: https://www.ceneo.pl/148968467 Ale to i tak głównie dla wyglądu, dla 7800X3D wystarczy chłodzenie powietrzne za 220zł. PS. 8 rdzeni to nie za mało do stawiania maszyn wirtualnych? W cenie zwykłej 4080 możesz mieć cichą 4080 Super: https://www.ceneo.pl/163671313 Wiem że różnica jest praktycznie żadna, ale nowszy model to nowszy model. MSI B650 Gaming Plus to solidna płyta z dobra sekcją zasilania i niezłym wyposażeniem jeśli chodzi o złącza, ale - ma tylko podstawowy chip audio oraz wspiera wyłącznie PCI-E 4 zarówno dla karty graficznej (4090 dalej korzysta z PCI-E 4), jak i dla dysku.
    • Tak sobie podsumowuje jakie co ma wady. Poprawcie mnie jeśli coś źle zrobiłem. Mamy QD-OLEDy: ASUS - firmware, brzydka nóżka, problemy z HDR? MSI - brak aktualizacji, cable management też kuleje, nóżka jako taka, dioda DELL - zakrzywiony ( dla mnie wada ) Gigabyte - nie wiem, dostępność   WOLED  LG - Dual Mode tylko mnie interesował, bo i tak matowy ( - ) i jak już mat to z Dual Mode dla którego miałbym zastosowanie, Plus pivot by mi się przydał ale to bardziej miły dodatek. No i wizualnie mi pasuje najbardziej. Tylko ten mat, chyba wszystko inne bym przebolał ale z tego co ten Display Guy na swoim kanale głosi to mam ogromne wątpliwości. Rozumiem że to bardziej gamingowy monitor i odblask by się nie sprawdził ale też super profesjonalny to on nie jest, tu raczej najnowszy Zowie 540Hz były lepszy.
    • 5min temu byl maly update. https://steamdb.info/app/2420110/patchnotes/ Ale nie podali nic poki co.
    • W DE może i zarabiają więcej ale przynajmniej mają OLEDy taniej Nawet 83" C3 2458eur ~10585zł  https://www.mydealz.de/deals/83-lg-4k-oled-evo-tv-c3-120-hz-cb-2338840
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...