Skocz do zawartości
Found

CPU es z Chin i inne ustrojstwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie śledzę temat i pytanie opłaca się kupić?

 

Policz sobie procek ok. 500zł + mobo min. 400 z170 pro4s, OC proca do tych 3,4- 4,0 w trybie turbo dla rdzenia i bijesz każdy build i5 + H110, które tańsze nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest zależne od wielu czynników jak to było wspominane. Nie jest tak że robisz najlepszy biznes bo co tobie pasuje innemu nie musi. Jeśli koniecznie chcesz z170 lub asrocki dobrze wypakowane z h i b to faktycznie można o tym myśleć jako proc na przeczekanie do giercowania. W innych przypadkach gdy chcesz złożyć sprzęt po taniości w miare wydajny to może naprawde opłaca się czekać na te 6700 za 900zł bez komplikowania sobie życia tymi procami z chin. Sprawe trochę zmienia niepewność co jeszcze na tej podstawce zobaczymy :E

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej podstawce jeszcze zobaczymy, ale nie na obecnych chipsetach, czyli wszystkie teraz dostępne płyty to już martwa podstawka, zresztą ja już się nawet nie łudzę że jakaś płyta/podstawka może być przyszłościowa.

Edytowane przez gofer87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej podstawce jeszcze zobaczymy, ale nie na obecnych chipsetach, czyli wszystkie teraz dostępne płyty to już martwa podstawka, zresztą ja już się nawet nie łudzę że jakaś płyta/podstawka może być przyszłościowa.

 

Nie koniecznie, może być jak z z87 czyli update biosu i śmiga, generalnie nawet SB daje dzisiaj radę, a ile ma lat ?, więc to chyba do ludzi zmieniających cpu co generację. Bo taki skylake to na lata styknie jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie, może być jak z z87 czyli update biosu i śmiga, generalnie nawet SB daje dzisiaj radę, a ile ma lat ?, więc to chyba do ludzi zmieniających cpu co generację. Bo taki skylake to na lata styknie jak dla mnie.

 

Na 1156 też jedna generacja weszła więc u intela to różnie może być, ale czasy 775 już nie wrócą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

79d897afe669b270.jpg

 

Prawie finał :)

Jeszcze spróbuje zejść z napięciem, włączyć eist(speedstepp) i będzie git. Cstate działają:) Nic mnie nie może wywalić XD Temperatury będą mniejsze bo ogrzewanie przy pc włączone!!!!

Nowa pasta i przeczyszczona chłodnica dają piękną równą temperaturę.

Większe bclk nie pozwala się płycie uruchomić postcode 35 lub 99

Turbo niezależnie od napięcia przy bclk 170 nie stabilne.Ogólnie jestem zadowolony i czekam czy na nowszym biosie coś się poprawi.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo testowałeś? Z screena wygląda to tylko na 3 minuty testu, swego czasu jak podkręcałem procesory wysypywały się po 10-20 minutach, zapuść go na dłużej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. 5 minut testu to tyle tylko aby określić temperatury jakich nalezy się spodziewać. jako taką stabilność daje już 20 min w occt (ale nie test lynx bo ten głównie avx obciąża) a zwykły test occt. pełna stabilność to miesiąc pracy bez blue screena :)

 

czyli cpu wii ma podobny potencjał jak mój. 3,7-3,8GHz (i to bez znaczenia jaką kombinacją turbo i mnożnika ustawione) dla 4 rdzeni z HT na dobrym napięciu 1,26-1,27V i temperaturach. powyżej mogą być problemy.

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6f517dd6b01623cd.jpg

 

Zostawiłem na test 0.5h i po nim wszedł w uśpienie :)

Ustawienia takie jak na biosie nonk dały praktycznie ten sam efekt z wyjątkiem max bclk które wtedy dawało 180.Działałem na tym napięciu pół roku bez avx i było stabilnie. occt zaraz na 1h zapuszcze.Eist(speedstep) chyba powoduje niestabilność ale zszedłem na 1.25 było ok i spróbowałem 1.2 ale z tym były problemy.będę jeszcze szukał tych okolic 1.2-1.125v bo to było takie szukanie na ślepo. Wcześniej prime wywalał mnie prawie odrazu jak koleśia z oc.net...

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz to oc na zwykłym biosie ? czyli bios non k nie jest potrzebny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor zamówiony model QHQG, składam powoli nowy komputer więc będzie można po testować.

Szukam jeszcze informacji czy procesor obsługuje szybszą pamięć niż ta podana w aukcji MAX DDR4-2133MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinien, ciekawe tylko jak szybkie będzie w stanie utrzymać, bo nawet sklepowe 6700k mają czasem problemy powyżej 3200MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy pozostaje wybór płyty głównej która pozwoli na zabawę tym prockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ostatnio sporo na zagranicznych portalach na temat tego i7 6400T i z tego co zauważyłem tylko koleś mający m8 gene zrobił oc do ponad 4ghz na stałe, generalnie bclk 172 to max z tym CPU. Najwięcej sugerowanych mobasów to te od Asrocka, nawet ta najtańsza pro4s daje radę z oc na bclk 172, co daje wynik WII.

Tutaj na koreańskiej stronie koleś pokazuje dokładne ustawienia biosu co do poszczególnych taktowań: http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=pl&u=http://hwtips.tistory.com/1607&usg=ALkJrhjg253Ba5tDW5vqdObuUDDEyP6L4A, (łamana polszczyzna przez translator google, ale kto zna koreański ? :)), jak poszukamy trochę mocniej mamy zbiór zmodyfikowanych biosów dedykowanych właśnie pod tego proca: http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=pl&u=http://hwtips.tistory.com/1608&usg=ALkJrhh5LMjPCHh_hIiX6o0aLzoLFR31cw. Ale nie wiem jak gwarancją na mobasa jeśli by go wgrać.

Nie wiem jak z sekcją zasilania, ale jeśli chcemy jak najtaniej to ten pro4S powinien wystarczyć, aby maks wycisnąć z tego proca (tutaj przykład: http://www.overclock.net/t/1599936/i7-6400t-good-deal-or-not/20), oczywiście mogę się mylić, więc jak coś poprawcie mnie. (ja wytrwale nadam czekam na swoją sztukę :))

Edytowane przez unluck85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro komuś się udało na maxiumusie, to zobaczymy czy mi na Asusie M8H się uda, jak nie to mam jeszcze w zapasie EVGE Z170 FTW więc też powinna coś pocisnąć :D Nie mogę się doczekać kiedy ten procek przyjdzie, dopiero tydzień temu zamówiłem więc jeszcze trooche. Jak będzie działał spoko to chyba kolejne zamawiam ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Calrez

Jakby ktoś mył zainteresowany, to kiedy mi przyjdzie qh8f mogę go odsprzedać, ze względu na zmianę planów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor zamówiony model QHQG, składam powoli nowy komputer więc będzie można po testować.

Szukam jeszcze informacji czy procesor obsługuje szybszą pamięć niż ta podana w aukcji MAX DDR4-2133MHz

Od niedawna posiadam QHQG, bez problemu dziala z g.skill tridentz 3200 cl16 @ XMP.

Jeszcze nie krecilem, czekam az przyjdzie mi konkretne chlodzenie (obecnie mam boxowe intela)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa na ddr4 3200 u mnie ile razy trzeba powtarzać.jeśli kotoś chce to i mój zestaw na sell. Proc+mobo+ramy+d14. Na zewnętrznym gpu podobno da się więcej co zaraz sprawdze. Te poradniki koreańca to żadne odkrycie i odrazu kazałem ci ogarnąć wątek na oc.net podczas twojego nagadywania mnie przez pw. Jacy wy ludzie jesteście leniwi... Nonk bios nie potrzebny co było wałkowwne od 1 strony ale daje to minimalnie niższe takty lenie.igpu, pomiar temperatur i avx działa wtedy w przeciwieństwie do kręcenia sklepowych na nonk. Jak ghs napisał 3.8ghz na 1.25-1.27v do osiągnięcia na asusach. Uncore nie ma tu chyba nic do gadania bo przy ustawieniu go na niższe wartości nie mogę wejść na 4ghz stabilne we wszystkim. Czekam na postępy innych.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ghs jak u ciebie z tym?

 

pytasz o magistralę pierścieniową? ja ją ustawiłem na sztywno mnożnikiem na około 2600MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1h prime 95 v279 na avx

521ed911f5dfd9bb.jpg

 

1h OCCT test cpu:occt

103c45cc81c10786.jpg

 

aida test l3 cache i pamięci z dowodem na to że działa integra.cache 1:1 z częstotliwością procesora nie blokowany z dowodem. Porównanie do 6600k z cpuz.

 

144a756337b34ce4.jpg

 

 

reszta testów z aida

8ef0deaf8a695eb4.jpg

e3519432c1a5b8e0.jpg

cinebench 15

2e2a98cd3ba40bbf.jpg

 

 

3dmark igpu do ustawienia

http://www.3dmark.com/compare/spy/343737/spy/336432

 

Aida64 stability test ze średnimi temperaturami a nie tylko szczytowymi trwającymi sekundę 1h

e1c79d6d18f020d2.jpg

 

Linx 1h trochę cieplej ale to pewnie po tych kilku godzinach testu zrobiło się w pokoju gorąco.okno mam w południe nasłonecznione i zamknięte więc naprawdę ciepło się zrobiło :)

cee2e5beaa91b8ad.jpg

 

nie wiem dlaczego mam locka na 30kl w Graphics Test 1&2 może ktoś podpowie to wynik na pewno podskoczy na 460

ewentualnie czekam na lepsze gpu w okolicach Siedlec

http://www.3dmark.com/compare/sd/2571017/sd/4270949#

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory Wii wcześniej jak szukałem czegoś o tym cpu to tylko rosyjskie fora mi znajdowało, dopiero przed wczoraj natknąłem się na to, pytałem się Ciebie bo chciałem bezpośrednie info od kogoś kto ma tego cepa. Z tych testów wynika, że ten cep dogania 6700k na stocku, więc nie jest źle jak za te pieniądze, aczkolwiek bez fajerwerków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajerwerki pewnie by były jak wyrosłyby mu jeszcze cztery jajka i 8 wątków które dałoby się na 5ghz wykręcić bez chłodzenia ,igpu zostawiłoby titana x pascal w lesie, a śliczna pani Pamela z banku wlazła pod biurko by zrobić wam dobrze zwracając pieniądze za jego zakup.Procesor tej klasy w sklepie kosztuje 1369,00 zł i jeśli przyoszczędzisz na płycie MSI H110M PRO-VD, H110, DDR4-2133, SATA3, DVI, VGA, M-ATX za 225zł i dokupisz ram po taniości GoodRam DDR4 PLAY 2x8GB, 2133MHz, CL15 (GY2133D464L15/16GDC) za 286zł da to całe 1880 plus jeszcze przesyłka jeśli za free nie dadzą(Ceny z morele) to ten zestaw nie zje mojego, bo po prostu się nie da:

Tego proca (i7 6700 za 1370 zł) podkręcisz dopiero na płycie z170 lub asrock ze sky oc za minimum 500, rezygnując ze wszystkiego co z nonk się traci.żeby kręcić z 6700k trzeba jeszcze 200zł za samego proca dołożyć prócz płyty z170 i nie wiesz na czym skończysz. Lepsze to niż pchanie się teraz w sandybridge na wymęczonych płytach bo prędzej zacznie się takie coś dziać jak z x58. To proc na przeczekanie by pogonić go jak producenci gier powiedzą że od dziś zalecane/minimalne to tylko dobrze wykręcone skylake. Wtedy odsprzeda się nawet za 400zł i pewnie zejdzie szybciej niż 2500k/2600k/3770k pod które sensownie dopakowane płyty z m.2 i usb type c będą jak święty gral(sarkazm) i wskoczy się na kabylake lub nową platformę. To dobry deal...

Chyba że ma się kasę na hobby to dokłada się 1400 zł do selekta przebranego i oskalpowanego 4.9 1.4v(1000 do normalnego) płytę kupuje z dobrym dźwiękiem i dobrze wypakowane do około 1k(775zł dopłaty do tej msi) i pamiątki na samsungach 400 za 16gb(130zł dopłaty), kładzie się d15 za 350 lub lc i wtedy to jest zestaw z fajerwerkami pod sli z 1080/ tytanów x. Mogę dać namiary na to wszystko XD Oczywiście zamawianie z kilku źródeł odbije się na cenie transportu ale przy takich cenach to raczej pryszcz i osoba tym zainteresowana raczej na to nie spojrzy.

Patrz wynik cinebench to poziom 4790k 4.4ghz a ja swojego dałem na 3.8 by osiągnąć poziom i7 6700 (będzie chodził na jakimś bzyczku za 100-150 zł).

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam uważam, że to dobry deal (w końcu sam go kupiłem), jeśli idzie na te 3,8. W sensie fajerwerków odniosłem się do tych, którzy uważali, że to uber proc do oc kręcący się lepiej niż i7 6700k, mimo wszystko nie ma opcji nawet w SB zrobić builda na i7 proc + mobo do 1000zł, które raczej nie przegonią go nawet po oc. Ciekaw jestem jak jest ten cep wykonany, ktoś napisał na oc.net, że może być wykonany z gorszej jakości materiałów i przez to mniej żywotny.

No właśnie w cinebenchu ładnie pozamiatał, ale testy z Aidy trochę dziwne tzn. fx tak wysoko ? Już sam nie wiem na co patrzeć, ale generalnie poziom 4770k robi, tylko aida pokazuje go na taktach 3,4ghz...

Edytowane przez unluck85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiadomo jak z wydajnością, cinebench to tylko jeden test, testy syntetyczne można sobie w buty wsadzić, wyjdą jaja jak będą problemy z innymi użytkowymi programami, jak to lipton wspomniał w temacie ogólnym o problemach wydajności a właściwie jej braku przy oc xeona i renderowaniu/konwertowaniu filmów.

 

W 3Dmarku widać że odstaje trochę 13.29 vs 14.78 6700 na samym cpu bez igpu.

Edytowane przez gofer87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam uważam, że to dobry deal (w końcu sam go kupiłem), jeśli idzie na te 3,8. W sensie fajerwerków odniosłem się do tych, którzy uważali, że to uber proc do oc kręcący się lepiej niż i7 6700k, mimo wszystko nie ma opcji nawet w SB zrobić builda na i7 proc + mobo do 1000zł, które raczej nie przegonią go nawet po oc. Ciekaw jestem jak jest ten cep wykonany, ktoś napisał na oc.net, że może być wykonany z gorszej jakości materiałów i przez to mniej żywotny.

No właśnie w cinebenchu ładnie pozamiatał, ale testy z Aidy trochę dziwne tzn. fx tak wysoko ? Już sam nie wiem na co patrzeć, ale generalnie poziom 4770k robi, tylko aida pokazuje go na taktach 3,4ghz...

Jedyne co jest udowodnione to że tim(pasta) pod ihsem(czapką czyli metalowym odpromiennikiem) jest gorszej jakości, czego się można było spodziewać po es który nie jest sklepową wersją dla overclockerów. Ciekawe jak to jest z resztą nonk.Co nie przeszkadza by ją wymienić jak zrobił to ten Koreańczyk. O reszcie się pewnie nie dowiesz. Z resztą to proc do grania i za 1/3 ceny sklepowego a nie cep do 24h renderingu że stracisz prądu i czasu na dochodzenie do tego gdzie byłeś .Z budowy jest niemal identyczny wzrokowo.Nie ma nic za darmo i dla kogoś kto chce wsadzić tylko i ma działać są wersje w sklepie z gwarancją i ustawione na 4.2 w turbo bez coolera i z adaptacyjnym ustawieniem. To jest dla ludzi którzy trochę czasu temu poświęcili i wiedza jak ustawić by to działało. Fx ma trochę inaczej rozwiązany hyperthreding dający więcej niż ht intela które w porywach da 20%.

No właśnie nie wiadomo jak z wydajnością, cinebench to tylko jeden test, testy syntetyczne można sobie w buty wsadzić, wyjdą jaja jak będą problemy z innymi użytkowymi programami, jak to lipton wspomniał w temacie ogólnym o problemach wydajności a właściwie jej braku przy oc xeona i renderowaniu/konwertowaniu filmów.

 

W 3Dmarku widać że odstaje trochę 13.29 vs 14.78 6700 na samym cpu bez igpu.

 

Brak avx? Czegoś jeszcze brakuje? W grach jest gorzej od i7?

Zaraz go znajdę i zapytam czy nie chce tego przetestować :)(sarkazm pewnie dopóty dopóki moreletv nie zacznie ich sprzedawać XD )

Szukaj kogoś kto ci w tym cb na nonk sprawdzi.To tylko 3 min ściągania u mnie było i 3 min testu...

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...