Skocz do zawartości
Found

CPU es z Chin i inne ustrojstwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Brak avx? Czegoś jeszcze brakuje? W grach jest gorzej od i7?

Zaraz go znajdę i zapytam czy nie chce tego przetestować :)

Szukaj kogoś kto ci w tym cb na nonk sprawdzi.To tylko 3 min ściągania u mnie było i 3 testu...

W grach trzeba było by przetestować z jakąś kartą, ale przypuszczam że nie będzie różnic pomiędzy i7.

Choć nie wiadomo jakie tak na prawdę instrukcje działają poprawnie w tym es-ie.

Cyknij jeszcze passmarka jak możesz. http://www.passmark.com/download/pt_download.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fx ma trochę inaczej rozwiązany hyperthreding dający więcej niż ht intela które w porywach da 20%.

SMT w intelu niezależnie od podstawki daje do 30% kopa, nawet w grach gdzie w dx11 gdzie wiadomo cpu nie lata na maxa SMT daje do 27%, więc niemalże tyle samo co w aplikacjach, które wyciskają wszystkie poty z cpu.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100kk/s to albo mi net pada albo mają lipy serwer

wersja beta najnowsza

a5996efce136d8fb.jpg

Spadam na razie więcej testów w niedziele najpewniej.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik procesora jest ok, poziom 6700, może trochę wyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Calrez

Odświeżam swoją ofertę Qh8F sprzedam za 500zł (o ile mi przyjdzie), wysyłka darmowa, pobraniowa. kontakt pw

/sorry za spamowanie, więcej się nie powtórzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój obecny proc chyba czuje, że pójdzie w odstawkę. Wcześniej co parę dni strzelał fochy aby odpalić za pierwszym przyciśnięciem powera z zegarem 3,3GHz a teraz od 2 tygodni odpala na dotyk :E

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakupić ta płyte pod ten procesor :

 

AsRock Z170 Gaming K4/D3 duża róznica będzie pomiędzy ddr3 a ddr4 ?Bo nie wiem czy pchać się w ddr3 czy sprzedać i zmienić na ddr4

 

zastanawiam się na tym modelem :

 

https://pl.aliexpress.com/item/FREE-SHIPING-GOOD-TEST-ES-ORIGINAL-i7-6400t-QH8G-i7-6400T-2-2g-GHZ/32717556992.html?spm=2114.010108.0.498.icB1KL

 

Qh8G z tego co wyczytałem na tych koreańskich stronach to ten model różni się TDP :

 

I7 qH8G i7 2.2 80w

I7 QHQG I7 2.2 65W

QH8F I7 2.2 65W

Edytowane przez Tiduss77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie tej płyty między wersją na ddr3 a 4 jest znikoma więc bierz ddr4 a stare ramy sprzedaj. Co do wersji QH8G to nie wiem co to jest i czy gdzieś w necie była sprawdzana więc lepiej bierz QHQG albo czekaj aż do mnie dotrze wersja QH8F.

 

Od kilku dni status mam taki

 

2016.08.23 12:24 (GMT-7): 【深圳】Export customs clearance complete

2016.08.23 12:24 (GMT-7): Package sent

2016.08.23 00:31 (GMT-7): 【深圳】arrive export exchange

2016.08.22 21:24 (GMT-7): Export customs clearance complete

2016.08.22 14:29 (GMT-7): Item posting

2016.08.22 09:31 (GMT-7): arrive export exchange

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakupić ta płyte pod ten procesor :

 

AsRock Z170 Gaming K4/D3 duża róznica będzie pomiędzy ddr3 a ddr4 ?Bo nie wiem czy pchać się w ddr3 czy sprzedać i zmienić na ddr4

 

zastanawiam się na tym modelem :

 

https://pl.aliexpress.com/item/FREE-SHIPING-GOOD-TEST-ES-ORIGINAL-i7-6400t-QH8G-i7-6400T-2-2g-GHZ/32717556992.html?spm=2114.010108.0.498.icB1KL

 

Qh8G z tego co wyczytałem na tych koreańskich stronach to ten model różni się TDP :

 

I7 qH8G i7 2.2 80w

I7 QHQG I7 2.2 65W

QH8F I7 2.2 65W

 

jeżeli screen na ebay jest poprawny to qh8g to ta sama rewizja co qhqg:

http://www.ebay.ie/itm/182166172768

bierz najtańszy :) tdp w przypadku podkręcania nie ma sensu się sugerować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Planuje zakupić ta płyte pod ten procesor :

 

AsRock Z170 Gaming K4/D3 duża róznica będzie pomiędzy ddr3 a ddr4 ?Bo nie wiem czy pchać się w ddr3 czy sprzedać i zmienić na ddr4

 

Również planuję w najbliższych dniach zakup tego procesora w wersji QHQG oraz podobnej płyty głównej z tym że z obsługą pamięci ddr4 tj. ASRock pod ddr4. Jestem przekonany, że jest to bardziej przyszłościowe rozwiązanie, mając na uwadze chęć modernizacji peceta za jakiś czas co jest nieuniknione. No chyba że płyta ma być jedynie do testów tego procesora to rzeczywiście nie opłaca się przesiadać na ddr4 skoro masz już ddr3.

 

Jest możliwość nabyć ten procesor w wersji QHQG w miarę szybko i w rozsądnej cenie w PL? Czy trzeba posiłkować się zagranicznymi portalami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wii chciał swój sprzedać pogadaj z nim - mój utknął w WER Warszawa już tydzień czasu ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie tej płyty między wersją na ddr3 a 4 jest znikoma więc bierz ddr4 a stare ramy sprzedaj. Co do wersji QH8G to nie wiem co to jest i czy gdzieś w necie była sprawdzana więc lepiej bierz QHQG albo czekaj aż do mnie dotrze wersja QH8F.

 

Od kilku dni status mam taki

 

2016.08.23 12:24 (GMT-7): 【深圳】Export customs clearance complete

2016.08.23 12:24 (GMT-7): Package sent

2016.08.23 00:31 (GMT-7): 【深圳】arrive export exchange

2016.08.22 21:24 (GMT-7): Export customs clearance complete

2016.08.22 14:29 (GMT-7): Item posting

2016.08.22 09:31 (GMT-7): arrive export exchange

własnie tego asrocka z ddr3 mam mozliwosc zakupu za 400 zł stąd moje pytanie czy faktycznie jest jakąs wielka róznica pomiędzy tymi pamięciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem, żeby ktokolwiek kręcił tego proca na ddr3, może i pójdzie, ale może być problem , żeby uzyskać odpowiednio niskie taktowanie dla ramu przy tak wysokim bclk, przy ddr4 jest o to łatwiej, gdyż pracują na wyższym taktowaniu, ponadto intel oficjalnie ogłosił, że ddr3 przyśpieszają zużywanie się skylake ze względu na wyższe napięcie pracy.

 

A asrock z170 pro 4s, na którym uzyskano praktycznie pełny potencjał tego cepa kosztuje ok.400zł...

Edytowane przez unluck85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie tego asrocka z ddr3 mam mozliwosc zakupu za 400 zł stąd moje pytanie czy faktycznie jest jakąs wielka róznica pomiędzy tymi pamięciami

 

Za 400zł można mieć już DDR4 https://www.zadowolenie.pl/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne/asrock-z170-pro4s-s1151-4ddr4-usb3-0-atx-1

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Czy ja dobrze widzę i tutaj coś odpadło? :E

 

http://i.imgur.com/jgpAZ53.jpg

 

Nie mogę się doczekać kiedy u mnie coś się ruszy z tą wysyłką, z natury jestem niecierpliwy, cierpię :E

Pewnie ID CPU

Edytowane przez SunTzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Zakupie tego asrocka pro4s (chociaz wygląda tandetnie..)

teraz tylko czekać jak ktos przetestuje tego A0 bo niby ten G0 lepiej się kręci(pewnie i tak zalezy od egrzemplarza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w PL sprzedaje może te proce? Oczywiście już po testach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci tego oficjalnie i zarobkowo sprzedawać w polsce nie powinien bo to wersje es intela. Już tutaj jeden co wystawił aukcje od której zaczą się ten wątek,skarżył się że dostaje niepochlebne wiadomości. Zresztą jak mają się sprzedawać procesory w sklepach skoro wszyscy wycwanią się na te proce robiące w porywach 4ghz z chin. Miałem cały zestaw na allegro 10 dni i znajdowali się tacy co chcieli tylko mobo plus ram... Jak chcesz to mogę ci do ramu "dołożyć" tego proca... Testy i zdjęcia masz już w wątku.

 

Chcecie jeszcze jakieś testy? Czym można jeszcze testować proca i jego wydajność?

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Zresztą jak mają się sprzedawać procesory w sklepach skoro wszyscy wycwanią się na te proce robiące w porywach 4ghz z chin. ...

 

chyba się zagalopowałeś. na chińskich aukcjach sprzedało się, na cały świat, tego raptem z 50 sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponadto intel oficjalnie ogłosił, że ddr3 przyśpieszają zużywanie się skylake ze względu na wyższe napięcie pracy.

 

Straszak którym intel urabia mniej ogarniętych od czasów SB i DDR3 1.65v, wystarczy utrzymać odpowiedni dystans między VCCIO a DRAM i wszystko chodzi.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem tylko do zrozumienia że niektórym będzie to nie na rękę jeśli ludzie będą sobie tutaj "zimować" na tych cpu. Sprowadź na sell drugie 50 sztuk to się pewnie przekonasz. Sam myślałem o tym ale gra nie warta świeczki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszak którym intel urabia mniej ogarniętych od czasów SB i DDR3 1.65v, wystarczy utrzymać odpowiedni dystans między VCCIO a DRAM i wszystko chodzi.

Pytanie co ogranicza tego proca bo mogą to być dzielniki pamięci skoro bclk staje się niestabilne podnosząc ze 161 na 163. Pamięć podręczną niby mogę limitować na swoim hero co mówi mi nb freq. Myśle czy nie wrócić na nonk i porobić testów.

 

PentimD długo już czekasz na swojego cpu? Będziesz pierwszym którego widzę który będzie to na ddr3 testował i jestem ciekaw twoich wyników.

 

Ciekawe ile się jeszcze tych cpu się mogło uchować po tych szufladach :E

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Calrez

Mnie chrva sza stoi na send od 16 :mad2:

btw jak przyjdzie będę potrzebował szybko kasy zgodzę się nawet na 450zł (kosztował 476), wysyłkę pokryje. Piszcie na pw, czy nawet tutaj jeżeli ktoś byłby zainteresowany.

Edytowane przez Calrez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...