Skocz do zawartości
Found

CPU es z Chin i inne ustrojstwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Taka szybla relacja. Przyszedł dzisiaj QHQG, po 5 godzinach zabawy mam prawdopodobnie stabilne 4GHz na Asusie M8H. Najwięcej problemów sprawił mi ram się okazuje to podam wam rozwiązanie zagadki: przy 4GHz czyli 22 x bclk 182 można ustawiać RAM poniżej 2000MHz lub powyżej 2900MHz, nic pośrodku. Płyta wtedy nie bootuje nawet, trzeba cmos resetować ogólnie jaja, berety. Przez następne dni więcej testów, może jakieś filmiki czy testy co chcecie. Mam do porównania i3 6100 @ 4,5GHz.

A dodam jeszcze że ktoś tu pisał że ten proc ma gorszy glut niż sklepowe, to chyba nie u mnie bo temperatury są tak niskie że aż się zdziwiłem, na Ferze 2 ze skręconym wentylem na 1000rpm, spokojnie nawet na 1,45v nie przekracza 85 stopnii w testach (np Cinebench R15), niewiarygodne a jednak. Aktualnie siedze na biosie non-k, ale wczesniej bawiłem sie na zwykłym, tak jak juz mówiłem, przez następne dni będe eksperymemtował :D

Edytowane przez TheTymol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka szybla relacja. Przyszedł dzisiaj QHQG, po 5 godzinach zabawy mam prawdopodobnie stabilne 4GHz na Asusie M8H. Najwięcej problemów sprawił mi ram się okazuje to podam wam rozwiązanie zagadki: przy 4GHz czyli 22 x bclk 182 można ustawiać RAM poniżej 2000MHz lub powyżej 2900MHz, nic pośrodku. Płyta wtedy nie bootuje nawet, trzeba cmos resetować ogólnie jaja, berety. Przez następne dni więcej testów, może jakieś filmiki czy testy co chcecie. Mam do porównania i3 6100 @ 4,5GHz.

A dodam jeszcze że ktoś tu pisał że ten proc ma gorszy glut niż sklepowe, to chyba nie u mnie bo temperatury są tak niskie że aż się zdziwiłem, na Ferze 2 ze skręconym wentylem na 1000rpm, spokojnie nawet na 1,45v nie przekracza 85 stopnii w testach (np Cinebench R15), niewiarygodne a jednak. Aktualnie siedze na biosie non-k, ale wczesniej bawiłem sie na zwykłym, tak jak juz mówiłem, przez następne dni będe eksperymemtował :D

 

No to przyzwoity wynik :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 1.35 te lekko ponad 4ghz? Prime 2.79 stabilny (small fft)? Nic tak naprawdę nie opisałeś. Na non k da się go nawet na 4.2 ustawić. Tylko kwestia napięcia :E

Edyta. Przy tym napięciu 1.45 to ja go tylko do gier i occt (occt) dawałem przy tych 192 bclk i dawało to 4.2 z groszami na nonk:). Do 1.25 180bclk dawało lekko poniżej 4ghz. Mam chyba jeszcze screeny z kilkugodzinnych testów ;) na normalnym jest trochę inaczej u mnie. Pisałem że w porównaniu do wersji sklepowych tu skalp i polerka nie przeszkadza chyba że chcesz zostać na tych 1.25 i boisz się o strate procesora. Da to napewno kilka stopni przy tym woltażu. Pisałem też że ma jakiś wpływ związek z dzielnikami pamięci...

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu akurat prime w tej konkretnej wersji a nie najnowszy? Test SmallFFT? zawsze robiłem manual i test 1344

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie jeszcze tańszy asrock hyper -> H110M-DS/Hyper

 

Ciekawe ile zajmie aż to trafi do nas.

Raczej za uboga sekcja zasilania do trzymania takiego es-a na 1,3v napięcie będzie niestabilne, jak będzie można bez problemów manipulować bclk to płyta hit do oc celeronów i i3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu akurat prime w tej konkretnej wersji a nie najnowszy? Test SmallFFT? zawsze robiłem manual i test 1344

Ten jest na avx ale pisałem ci tylko dlatego że nie doczytałem że siedzisz na non-k bios. Mi na tym 1.35 4080mhz z miejsca wywalał na zwykłym uefi jako jedyny. Jakie u ciebie postępy?

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej za uboga sekcja zasilania do trzymania takiego es-a na 1,3v napięcie będzie niestabilne, jak będzie można bez problemów manipulować bclk to płyta hit do oc celeronów i i3.

 

bez paniki. niektóre z87 i z97 takiej sekcji zasilania nie miały jak ten asrock h110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który procesor obecnie warto kupować? Przeczytałem cały wątek, jest wiele linków i wersji oznaczenia. Możecie podesłać link do najtańszego/najbardziej opłacalnego?

I jeszcze płyta, możliwie najtańsza, która pozwoli osiągnąć przynajmniej te 3,3GHz?

Moje chłodzenie Zalman Flex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj około 13 dotarł do mnie procek. 7 godzin dłubania w kompie (przekładka bebechów, sprzątania budy i w pobliżu stanowiska, wynikłe problemy, instalacja nowego systemu itp) Obecnie muszę ogarnąć sterowniki, programy i się nacieszyć :E

 

Duże zdjęcia

 

 

 

7XW08PF.jpg

gvaug58.jpg

xsruKlK.jpg

deSkwsm.jpg

nhHDEOO.jpg

9YgBgV3.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który procesor obecnie warto kupować? Przeczytałem cały wątek, jest wiele linków i wersji oznaczenia. Możecie podesłać link do najtańszego/najbardziej opłacalnego?

I jeszcze płyta, możliwie najtańsza, która pozwoli osiągnąć przynajmniej te 3,3GHz?

Moje chłodzenie Zalman Flex.

 

ja zapukałem do tego przedsiębiorcy:

https://pl.aliexpress.com/item/QHGQ-I7-2-2HMZ-1151-CPU-Quad-Core-8WAY-QO/32701164738.html

wysyłał bodajże w ciągu 48h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki kocurze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki kocurze:)

 

Nie mogę zainstalować sterownika do HD audio, chyba znowu trzeba system instalować :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica pomiędzy qhqg, qh8g, qh8f... itp? Wszystkie mają to samo taktowanie, więc to jest dokładnie to samo?

 

Bo qh8g można dostać za $112, czyli praktycznie stówkę taniej niż qhqg

 

Już znalazłem w temacie, że to wersja z wyższym TPD, nikt nie testował, więc delikatna niewiadoma.

Edytowane przez Wozny Edzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj około 13 dotarł do mnie procek. 7 godzin dłubania w kompie (przekładka bebechów, sprzątania budy i w pobliżu stanowiska, wynikłe problemy, instalacja nowego systemu itp) Obecnie muszę ogarnąć sterowniki, programy i się nacieszyć :E

 

Duże zdjęcia

 

 

 

 

W takim razie czekamy na Twoją relację jak wygląda OC, zwłaszcza że jesteś pierwszy z DDR3, mam nadzieje że dobre pamiątki Ci się trafiły, bo z 1600 dużo do zrzucania strapów nie ma, a wtedy z BCLK nie będzie łatwo ;)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica pomiędzy qhqg, qh8g, qh8f... itp? Wszystkie mają to samo taktowanie, więc to jest dokładnie to samo?

 

Bo qh8g można dostać za $112, czyli praktycznie stówkę taniej niż qhqg

 

Już znalazłem w temacie, że to wersja z wyższym TPD, nikt nie testował, więc delikatna niewiadoma.

 

Ja też chciałbym się dowiedzieć jaka jest różnica, i gdzie jest najtańsze pewne miejsce, gdzie można kupować?

Jakie najtańsze mobo do tych procesorów polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie czekamy na Twoją relację jak wygląda OC, zwłaszcza że jesteś pierwszy z DDR3, mam nadzieje że dobre pamiątki Ci się trafiły, bo z 1600 dużo do zrzucania strapów nie ma, a wtedy z BCLK nie będzie łatwo ;)

Najpierw muszę ogarnąć dlaczego mi audio nie działa na żadnym ze sterowników a jedynie z Windowsowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używasz zewnętrznej karty od dzwięku? Kilka osób miało ztym problemy na skylake. Jaka wersja systemu? Pewnie z początku nie wiedziałeś że trzeba pewne sterowniki dograć lub obraz 7 zmodować by działało usb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używasz zewnętrznej karty od dzwięku? Kilka osób miało ztym problemy na skylake. Jaka wersja systemu? Pewnie z początku nie wiedziałeś że trzeba pewne sterowniki dograć lub obraz 7 zmodować by działało usb :)

 

Integra nie działa z instalką też był problem bo przeważnie używam napędu zewnętrznego na usb, ale udało mi się na szczęście znaleźć na sata i po problemie. W7 x64 goły bez SP a po dociągnięciu SP1 i innych aktualizacji z WU też nie działa i dodatkowo wyskakuje syf weź pan W10. Zaraz z torta kupię załataną siódemkę bo już mnie nerwica bierze.

 

Błąd taki jak tutaj, 1 i 2 nie pomaga przy 3 nie widzę czegoś takiego u siebie, 4 już robiłem, Bios przed chwilą wgrałem najnowszy i nie pomogło.

 

https://www.drivereasy.com/knowledge/solutions-to-fix-issue-install-realtek-hd-audio-driver-failure/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jak jednak ściągniesz ISO z najnowszą czystą wersją Win 7

 

Co do win update, to pobierz łatki z tego postu i powinno pójść.

 

 

Do pobrania

 

1. Windows6.1-KB3102810-x64 - Mój link

2. WindowsUpdateAgent-7.6-x64 - Mój link

 

Zainstaluj, restart i wyszukaj aktualizacje, należy się uzbroić w cierpliwość bo do godziny może kręcić, na pusto, ale po tym powinno już iść gładko.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj sobie 10 chyba że faktycznie masz taki pociąg do sprawdzonego lub boisz się że pracownicy ms zobaczą u ciebie coś niezwykłego :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak coś to mam na sprzedaż 2-tygodniowego Z170A Tomahowk. 450zł już z paczkomatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przy okazji miałem zapytać dlaczego próbowałeś gonić swój zestaw. Chyba się sprzedał a teraz płyta została?

Co by nie było płyta sprawdzona i w dobrej cenie ;)

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przy okazji miałem zapytać dlaczego próbowałeś gonić swój zestaw. Chyba się sprzedał a teraz płyta została?

Co by nie było płyta sprawdzona i w dobrej cenie ;)

 

doopa tam a nie się sprzedał. :) jeden pisze że chce z tym tamtemu wyjąć tamto a jak co do czego to aukcja dalej wisi. zaraz wystawię ostateczną wersję i wyłączam PW :E

 

a dlaczego zestaw idzie na sale? przeprowadzam się, nie będę już miał tyle miejsca na sprzęt no i kasa pilnie potrzebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...