Skocz do zawartości
Found

CPU es z Chin i inne ustrojstwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Pentium Ty się chłopie wykończysz. Za najciekawszą robotę bierzesz się zdrowo po północy :E No ale grunt że są efekty ;) Ty masz w końcu tego QHQG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś problem na 135 BCLK działa a na 140 już nie chce nawet jak dam + 0.190V Co robić?

 

post-230623-147337159626_thumb.jpg napięcie wg CPU-z 1.056V

 

też tak miałem. ale odpuściłem sobie szukanie odpowiedzi dlaczego i wgrałem bios non-k na którym już nie było "dziur" bclk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium Ty się chłopie wykończysz. Za najciekawszą robotę bierzesz się zdrowo po północy :E No ale grunt że są efekty ;) Ty masz w końcu tego QHQG?

QH8F

 

Idę spać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatury i Vcore spróbuj monitorować programem hw64_530.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to wydaje mi się, że czegoś nie wyłączyłem, skoro tak słabo mi poszedł i takie wysokie napięcie potrzebuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to wydaje mi się, że czegoś nie wyłączyłem, skoro tak słabo mi poszedł i takie wysokie napięcie potrzebuje...

 

Albo taki się trafił, tak bywa. Zawsze możesz zamówić drugi i ten opchnąć na allegro. Ja bym tak zrobił jak cię gryzie to 200-300MHz jakie możesz wyszarpać.

 

Edit: Te płyty asrocka Hyper to chyba jakiś kit. Tyle czasu na rynku i żadnych testów OC? Nawet znalazłem jakąś durną stronkę gdzie "testowali" tą płyte wsadzając tam 6600K i robiąc "testy" na stocku. Coś mi się wydaje że gdyby na tym hyper coś się kręciło to ktoś juz by się pochwalił...

Edytowane przez cHunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie śmierdzi fakt, że te płyty podobnie jak zwykłe z170 nie mają opcji sky oc na nowszych biosach, więc w zasadzie nie da się nobk robić

 

WII, GHS, nie chce się któryś zamienić procami ? :P

Edytowane przez unluck85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie śmierdzi fakt, że te płyty podobnie jak zwykłe z170 nie mają opcji sky oc na nowszych biosach, więc w zasadzie nie da się nobk robić

 

(...)

 

Z jednej strony tak ale dla i7 ES jest to bez znaczenia a taki Asrock Fatality Hyper na H170 ma wszystko co płyty Asrocka z 200pln droższe. Z tego co widzę to ma ona mocną sekcje zasilania, zewnętrzny BCLK sesowną integrę Audio. W sensie konkretnie do tego i7 ES może to być opłacalna płyta. Z drugiej strony ciężko przebić to co Pentium D wykombinował i na pewno jest tu liderem stosunku cena/jakość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony tak ale dla i7 ES jest to bez znaczenia a taki Asrock Fatality Hyper na H170 ma wszystko co płyty Asrocka z 200pln droższe. Z tego co widzę to ma ona mocną sekcje zasilania, zewnętrzny BCLK sesowną integrę Audio. W sensie konkretnie do tego i7 ES może to być opłacalna płyta. Z drugiej strony ciężko przebić to co Pentium D wykombinował i na pewno jest tu liderem stosunku cena/jakość

 

jest jeden minus h170 hyper. jak kiedyś dorwiesz normalny procesor z odblokowanym mnożnikiem K to dalej będziesz musiał rzeźbić przez BCLK a nie cpu ratio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doopa a nie brak dziur w non-k! Wgraj sobie te non-k i daj mnożnik 22 x 190(4200). Do tego trzeba napięć 1.4xx. Przy 180 miałem 4 bez kilku megaherców na 1.25. Z tym skokiem jest trochę zabawy i właśnie nie wiem czy to już wall czy poprostu coś innego trzyma tego proca i tylko napięcie pomaga to na tyle ustabilizować by ruszyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doopa a nie brak dziur w non-k! Wgraj sobie te non-k i daj mnożnik 22 x 190(4200). Do tego trzeba napięć 1.4xx. Przy 180 miałem 4 bez kilku megaherców na 1.25. Z tym skokiem jest trochę zabawy i właśnie nie wiem czy to już wall czy poprostu coś innego trzyma tego proca i tylko napięcie pomaga to na tyle ustabilizować by ruszyło.

 

bclk 190? :) lepiej nie przekraczać 160 a 167 to absolutny bezpieczny max dla większości płyt. a Ty chcesz 190 zapodać. to nie dziura a limit. podobnie jak na lga775, były płyty co nie zrobiły fsb=330 a były i takie którym fsb=460 i więcej było niestraszne.

 

co do mnożnika 22 na non-k. i tu wychodzi dlaczego MSI jest lepsze do takich zabaw, płyty MSI mają nowsze biosy non-k, spokojnie można ustawić mnożnik x24 dla wszystkich rdzeni

 

generalnie warto też sobie sprawdzić jak każdy procesorek śmiga bez HT. jak komuś się cpu zatrzymał na 3,5GHz to warto spróbować wyłączyć SMT, a nuż na 4 jajkach bez HT dobije do tych 3,8-3,9GHz co w większości gier da lepszy rezultat niż 3,5GHz na 4 jajkach plus HT.

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przechodzi OCCT na tych ustawieniach ani na 1.375V ani na 1.39V system się zawiesza w pierwszych 5 minutach. Może na biosie non-k było by lepiej, ale już przy poprzedniej zmianie biosu miałem duszę na ramieniu bo trwało to długie 3 minuty i w myślach tylko "aby prądu nie zabrali" :E

 

Przy biosie non-k nie działa avx i igpu, ale czy coś jeszcze? Jaki wtedy maksymalny mnożnik można dać i czy działa turbo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bclk 190? :) lepiej nie przekraczać 160 a 167 to absolutny bezpieczny max dla większości płyt. a Ty chcesz 190 zapodać. to nie dziura a limit. podobnie jak na lga775, były płyty co nie zrobiły fsb=330 a były i takie którym fsb=460 i więcej było niestraszne.

 

co do mnożnika 22 na non-k. i tu wychodzi dlaczego MSI jest lepsze do takich zabaw, płyty MSI mają nowsze biosy non-k, spokojnie można ustawić mnożnik x24 dla wszystkich rdzeni

 

generalnie warto też sobie sprawdzić jak każdy procesorek śmiga bez HT. jak komuś się cpu zatrzymał na 3,5GHz to warto spróbować wyłączyć SMT, a nuż na 4 jajkach bez HT dobije do tych 3,8-3,9GHz co w większości gier da lepszy rezultat niż 3,5GHz na 4 jajkach plus HT.

Tutaj jeszcze przedstawiał się jako 6400t

Zanim jeszcze ktoś go na oc.net znalazł

3261acfc9d9ab82d.jpg

 

192 na tym samym napięciu dało się ugrać a max co z niego wycisnąłem to jak mówiłem 4.4 ale po było piłowanie wszystkiego co dało się na tym maximusie ustawić.szukam reszty screenów

Respect up :cool3:

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałaś jakieś inne napięcia poza Vcore?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WII Ty masz jakąś uber sztukę, zamiana jej na i7 6700k za więcej niż te 400zł imo jest dla Ciebie nieopłacalna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałaś jakieś inne napięcia poza Vcore?

Na tym 4.2 nie.

 

WII Ty masz jakąś uber sztukę, zamiana jej na i7 6700k za więcej niż te 400zł imo jest dla Ciebie nieopłacalna...

Na oc.net też tak swoje poustawiali ale trochę im to zajeło.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym 4.2 nie.

 

Dobra idę na ostro dam wyższe napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie ci nic na zwykłym nie da. To było na non-k.

 

Wszystko poginęło :/

tutaj jak u mnie chodziło na 1.25 jakieś llc

4d6840359b7b9f6d.jpg

 

i jeszcze znalazłem testy pamięci dla jednego typa robione na bclk 192

 

2802a9e136bfbdda.jpg

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analizując cały temat, wiem, że są trzy wersje:

QH8G (112$) https://pl.aliexpress.com/item/I7-6400T-2-2GHz-QH8G-Engineering-version-does-not-show-models-ES-LGA-11511-CPU/32727852686.html?spm=2114.01010208.3.10.4jLWn9&ws_ab_test=searchweb201556_8

QH8F (126$) https://pl.aliexpress.com/item/Engineering-version-does-not-show-models-ES-QH8F-1151-I7-6400T-2-2G-CPU-65W-DDR4/32674917388.html?ws_ab_test=searchweb201556_8,searchweb201602_3_10057_10056_10055_10049_10059_10058_10017_405_404_10060_10061_10062_412,searchweb201603_1&btsid=1c345b52-a102-46d3-9b47-58a8844b29af

QHQG (133$) https://pl.aliexpress.com/item/intel-I7-6400T-QHQG-ES-Engineering-version-Q0-2-2HMZ-1151-CPU-Quad-Core-8WAY-65W/32729819284.html?spm=2114.01010208.3.34.98gFeZ&ws_ab_test=searchweb201556_8

 

Większość z Was ma QHQG, podobno najlepsza, najlepiej się kręci o ogólnie bez większych problemów. QH8F ma Pentium D, testuje, też w wygląda całkiem ciekawe, ale mniej sprawdzona. I wersja najtańsza QH8G, ktoś ja posiada, 112 dolarów, niewiele jak za taki procesor (w teroii).

Najbezpieczniej brać QHQG, prawda?

 

I drugie pytanie, jaka najtańsza płyta, która pozwoli wsadzić jedną grafikę i kartę dźwiękową AIM SC8000 i wykręcić ten procesor do przynajmniej 3500MHz warto kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda z przynajmiej hyper lub z170 napewno. Procesory też tylko wszystko zależy od skillu ,poświęconego czasu i napięcia. Jest jeszcze wersja es która też nie otrzymała oznaczenia w cpu z i ma wyższe mnożniki. Są też wersje es 6700 i 6700k nie mówiąc jeszcze o tych w sklepach :E

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 6700 i 6700k to już nie próbki inżynieryjne prawda?

ES? o co chodzi? w tytule każdego z linków, które wyżej wysłałem jest ES w tytule.

 

Są jeszcze:

https://pl.aliexpress.com/store/product/I7-6400T-QHQG-L501-ES-Engineering-version-Q0-2-2HMZ-1151-CPU-Quad-Core-8WAY-65W/1416228_32727870394.html

https://pl.aliexpress.com/store/product/I7-6400T-QHQG-ES-Engineering-version-Q0-2-2HMZ-1151-CPU-Quad-Core-8WAY-65W-support/1416228_32727814877.html

QHQG L501 ES i samo QHQG ES, jakie róznice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiedzę jeszcze chwilę nad tym ale powoli już mam dość.

 

W ogóle niezły cyrk siedzę sobie w grze w menu, procek na stocku 60-70fps i nagle zwiecha :hmm: Gierka nie instalowana na nowo, siedzi na innej partycji niż system zainstalowany na nowo.

 

 

Ale 6700 i 6700k to już nie próbki inżynieryjne prawda?

ES? o co chodzi? w tytule każdego z linków, które wyżej wysłałem jest ES w tytule.

 

Są jeszcze:

https://pl.aliexpress.com/store/product/I7-6400T-QHQG-L501-ES-Engineering-version-Q0-2-2HMZ-1151-CPU-Quad-Core-8WAY-65W/1416228_32727870394.html

https://pl.aliexpress.com/store/product/I7-6400T-QHQG-ES-Engineering-version-Q0-2-2HMZ-1151-CPU-Quad-Core-8WAY-65W-support/1416228_32727814877.html

QHQG L501 ES i samo QHQG ES, jakie róznice?

 

ES - engineering sample (próbka inżynieryjna)

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ES - engineering sample (próbka inżynieryjna)

Aaaaa, Ok ;)

 

W ogóle niezły cyrk siedzę sobie w grze w menu, procek na stocku 60-70fps i nagle zwiecha :hmm: Gierka nie instalowana na nowo, siedzi na innej partycji niż system zainstalowany na nowo.

Może, to tylko Windows?

 

 

Ciekawe co pokaże ta płyta: http://pclab.pl/news71175.html czy pozwoli również kręcić tak ładnie te "i7" i normalne i5.

Wydając ok 400zł na płytę chyba lepszym wyborem jest Z170 za 400zł od Asrocka, niż H170 Hyper, która i tak nie zmieni mnożnika w procesorach z K ?

 

W tych "i7" można zmieniać mnożnik czy nie?

 

Testował ktoś z Was ten procesor:

https://pl.aliexpress.com/item/I7-6400T-2-2GHz-QH8G-Engineering-version-does-not-show-models-ES-LGA-11511-CPU/32727852686.html?spm=2114.01010208.3.10.4jLWn9&ws_ab_test=searchweb201556_8

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz chwilę pograłem i nic się nie dzieje.

 

Tylko w zakresie turbo od 22 do 26.

 

Nie, ale gdybym teraz kupował to pewnie bym go brał bo tani :E Z kuponami i cashbackami można go mieć za około 370zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem właśnie, że QH8G można mieć za ok 370zł, pytanie czy wykręci te przynajmniej 3,5GHz (on ma taktowanie 2,2GHz ? różne strony rożnie podają 1.6 2.2 i nawet 2.6) i czy nie ma żadnych błędów, które będą objawiały się np błędami przy renderingu, czy w grach, to w końcu próbki, QHQG jest przynajmniej jakoś przetestowany, a QH8G, nie wiadomo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...