Skocz do zawartości
Found

CPU es z Chin i inne ustrojstwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem QH8F i Asrock z170 pro 4s w sumie za 900zł i nie żałuje, jakbym się pobawił w cashback od giving assistans i mój bank by w kulki nie poleciał z podwójnym przewalutowaniem, było by te 70zł taniej jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale gdybym teraz kupował to pewnie bym go brał bo tani :E Z kuponami i cashbackami można go mieć za około 370zł

Już widzę te 500 stron nastukane w tym temacie gdzie jakieś nie ogarnięte cebule które same nie wiedzą jak ustawić będą się brać za doradzanie cebulkom zielonym jak trawa na wiosne. Kupcie sobie 6700k na licytacji za 1200 i wsadźcie na jakąś h110 za 200 i pamiątki 2133 i będziecie mieć full to co mi max się udało na tym cpu przy niskim napięciu , wszystkich stanach energetycznych i gwarancji bo tu wam jakiś osioł upali to wszystko próbując ustawić to co u siebie z offset voltage. Oszczędność czasu i pewność.

Posiedzę jeszcze chwilę nad tym ale powoli już mam dość.

 

W ogóle niezły cyrk siedzę sobie w grze w menu, procek na stocku 60-70fps i nagle zwiecha

 

Tak to jest jak przekręcisz bclk niemal do ustawienia w której ci płyta nie rusza. Dawałem ci rady jak to ustawić. Dawaj na 160bclk zostaw turbo i patrz na jakich ustawieniach vcore i pamięci ci to rusza. Potem baw się w rozglądanie gdzie i na jakich warunkach możesz iść dalej.

Ewentualnie zejdź z kilku mhz bclk i powinno być stabilnie.

Max zegarki robi się na non-k dając max 1.45v jak chcesz mieć jako taką pewność.

Może to tak prosto u jakiegoś miszcza wygląda ale takie nie jest. Powodzenia.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak przekręcisz bclk niemal do ustawienia w której ci płyta nie rusza. Dawałem ci rady jak to ustawić. Dawaj na 160bclk zostaw turbo i patrz na jakich ustawieniach vcore i pamięci ci to rusza. Potem baw się w rozglądanie gdzie i na jakich warunkach możesz iść dalej.

 

Przecież napisałem, że zwiechę złapał na stocku i opisałem w jakiej sytuacji więc to raczej wina programu.

 

Przy 160 ram musiałbym mieć w okolicy 1490MHz więc mi to nie pasuje.

 

Na razie zostaję z takimi ustawieniami:

 

Vcore - 1.184V

BCLK - 134

Ram - 1608MHz

Turbo, C stany, Eist włączone

 

http://www.youtube.com/watch?v=r5tnw6Duk8A

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To próbuj na manualu te pamięci ustawiać ponax te 1600 razem z timingami na które ci same kostki pozwalają( nie chodzi mi o moduły)

 

Na stocku? Może ci chodzi o spoczynek. Mi się tak wywalał po czasie w perspektywie tych 1-2mhz bclk :E

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To próbuj na manualu te pamięci ustawiać ponax te 1600 razem z timingami na które ci same kostki pozwalają( nie chodzi mi o moduły)

 

Na stocku? Może ci chodzi o spoczynek. Mi się tak wywalał po czasie w perspektywie tych 1-2mhz bclk :E

 

No na stocku czyli bez podkręcenia, 2,2GHz 100 BCLK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie opłaca ci się z tym bawić. Jeśli jest ze wszystkim stabilne to bardzo fajny zestaw za mniej niż 900zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że zwiechę złapał na stocku i opisałem w jakiej sytuacji więc to raczej wina programu.

 

Przy 160 ram musiałbym mieć w okolicy 1490MHz więc mi to nie pasuje.

 

Na razie zostaję z takimi ustawieniami:

 

Vcore - 1.184V

BCLK - 134

Ram - 1608MHz

Turbo, C stany, Eist włączone

 

http://www.youtube.com/watch?v=r5tnw6Duk8A

Na filmie widać że przy podanych ustawieniach (3,00 Ghz, turbo 3,50 Ghz) ten i7-6400T robi w CPU-Z bench:

- Single Thread: 1585 pkt.

- Multi Thread: 6447 pkt.

 

Dla porównania wyniki i5-2400 OC 3,73 Ghz i fabryczny i7-6700K (4,00 Ghz, turbo 4,20 Ghz):

 

5089011300_1473451534_thumb.jpg

 

Przydałby się porządny test w grach i7-6400T 3,50Ghz w porównaniu do czegoś normalnego i popularnego (i5-2500K, i3-6100, i5-4460, i5-6400), bo w benchach nie wygląda to jakoś nadzwyczaj imponująco.

 

Teoretycznie:

- Asrock H110M-DS Hyper: ~250zł

- i7-6400T w sprawdzonej wersji QHQG po cashbackach: ~450zł

W tej konfiguracji przyrost mocy po przesiadce z Sandy Bridge byłby w końcu adekwatny do poniesionych kosztów.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widzę te 500 stron nastukane w tym temacie gdzie jakieś nie ogarnięte cebule które same nie wiedzą jak ustawić będą się brać za doradzanie cebulkom zielonym jak trawa na wiosne.(..)

 

 

Też tak to widzę dlatego mówię sprawdzam, kupiłem właśnie QHQG L501. Teraz tylko jaka płyta? Budżet tak ok 600-700pln. Musi być ten zewnętrzny generator. Miałem zamiar iść w kaby lake więc nie będę szalał ponad miarę. Jak już wsadzę to ustrojstwo na jakaś lepszą płytę, dam znać jak to lata. Oczywiście będzie skalp i ciekły metal pod IHS. Jutro druknę na 3D tego kita to zdejmowania IHS w imadle. W sumie robię to z ciekawości. Zawsze coś się dzieje. W sumie to mnie stać, więc najwyżej wy****e go do śmieci i puszcze płytę bez VAT dla jakieś ziomka z forum ;) Myślałem kupić od razu z 5szt. ale jak nie sprawdzę, że to na 100% sprawne proce to nie będę się wygłupiał bo jednak to sporo dobrego rumu a nie będę opychał potem lipy na allegro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na filmie widać że przy podanych ustawieniach (3,00 Ghz, turbo 3,50 Ghz) ten i7-6400T robi w CPU-Z bench:

- Single Thread: 1585 pkt.

- Multi Thread: 6447 pkt.

 

Dla porównania wyniki i5-2400 OC 3,73 Ghz i fabryczny i7-6700K (4,00 Ghz, turbo 4,20 Ghz):

 

5089011300_1473451534_thumb.jpg

 

Przydałby się porządny test w grach i7-6400T 3,50Ghz w porównaniu do czegoś normalnego i popularnego (i5-2500K, i3-6100, i5-4460, i5-6400), bo w benchach nie wygląda to jakoś nadzwyczaj imponująco.

 

Wynik jest ciut zaniżony przez Actiona, bez pierdół w tle jest tyle

 

post-230623-147345305739_thumb.jpg

 

Na 3.9GHz było 1900 na 1 i około 8500 dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzykujesz strate proca przy bawieniu się żyletką a jeśli nie dajesz mu tych 1.45+ v by osiągnąć 4.2 tylko zostajesz na fabrycznym biosie 1.25v-1.3v to da się na nim osiągnąć te 3.8 oczywiście bez eist i c-state w znośnych temperaturach.

PentiumD

Teraz baw się offsetem i szukaj niestabilności :)

Gdzieniegdzie zobaczysz ten przeskok technologii. Napewno w rachunkach za prąd :)

Może nagram co nie co jak przyjdzie mi karta która ma już zostać :)

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzykujesz strate proca przy bawieniu się żyletką a jeśli nie dajesz mu tych 1.45+ v by osiągnąć 4.2 tylko zostajesz na fabrycznym biosie 1.25v-1.3v to da się na nim osiągnąć te 3.8 oczywiście bez eist i c-state w znośnych temperaturach.

(..)

 

Spoko najpierw go obadam bez skalpa co by mieć pełen obraz. Zresztą zobacz jak się teraz skalpuje

, jedyne ryzyko jakby te ES lutowali :E Co do płyty to zakładam że za 700pln kupie taką co pozwoli w serii na te 1,4V. Interesuje mnie tylko ustawienie 24/7 więc więcej nie potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Es'ów nie lutują.Zapytaj koreańca. Jak nie masz wyborowego schładzacza lub wody to nie zobaczysz znaczącej różnicy.

Widziałem wcześniej te ustrojstwo tu na forum i na allegro. Naprawdę musiałbym szukać wrażeń by wywalać 1/5 wartości procesora z clp by mi się chciało.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik jest ciut zaniżony przez Actiona, bez pierdół w tle jest tyle

 

post-230623-147345305739_thumb.jpg

 

Na 3.9GHz było 1900 na 1 i około 8500 dla wszystkich.

To już lepiej.

Szybko przeliczając wyniki z CPU-Z bench (Multi Thread):

- i5-2400 3,73 Ghz = 78,7%

- i7-6400T 3,00/3,50 Ghz = 100,0%

- i7-6700K 4,00/4,20 Ghz = 128,6%

 

Porównuję do ustawień 3,00/3,50Ghz bo tyle powinno być bezproblemowe dla każdej sztuki i7-6400T i płyty pokroju Asrock H110M-DS Hyper.

Ewentualnie- gdyby ustawić ~3,70Ghz to w grach względem obecnego i5-2400 powinien być wzrost średnio o ~30-35% (a nawet więcej, bo po pierwsze HT, a po drugie w nowszych tytułach przewaga Skylake'a rośnie):

 

gry.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Es'ów nie lutują.Zapytaj koreańca. Jak nie masz wyborowego schładzacza lub wody to nie zobaczysz znaczącej różnicy.

Widziałem wcześniej te ustrojstwo tu na forum i na allegro. Naprawdę musiałbym szukać wrażeń by wywalać 1/5 wartości procesora z clp by mi się chciało.

 

Masz absolutną rację i dobrze zdaje sobie sprawę, że na powietrzu skalp da mi max 100MHz. Niuniek7, teraz jakoś nie obecny na forum dokonał jako jeden z pierwszych na tym forum skalpa skylake i wyszło że bez ciekłego metalu to bez sensowna robota. W sensie glut pod skylake jak się nie trafi wadliwy jest całkiem OK. Tak czy siak musi być fota tego ES bez IHS w celach naukowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem kupić od razu z 5szt. ale jak nie sprawdzę, że to na 100% sprawne proce to nie będę się wygłupiał bo jednak to sporo dobrego rumu a nie będę opychał potem lipy na allegro ;)

 

Skoro aż tak chcesz testować, to pomyśl o zakupie po jednej sztuce z każdej wersji ;)

Czyli QH8G, QH8F, QHQG, QHQG L501.

 

Nie namawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QHQG L501 to qhqg tylko podany jest konkretny batch. Produkowane w pierwszym tygodniu 2015...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro aż tak chcesz testować, to pomyśl o zakupie po jednej sztuce z każdej wersji ;)

Czyli QH8G, QH8F, QHQG, QHQG L501.

 

Nie namawiam ;)

 

Uwaga słuszna ale rynek sam już ceną zweryfikował które wersje są najlepsze. Bardziej mi chodzi o określenie potencjału najmłodszej taniej rewizji czyli QHQG L501.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jest 501

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jest 501

 

No i jest fajny ;) Tak podsumowując to zaletą tych ES jest to że można je kręcić BCLK bez wyłączania Eist i C state. Każdy bios non-k wyłącza EiST. Niestety bez stanów oszczędzania energii AVX2 źle działa. Teraz rozkmina która płyta ma sprzętowy BCLK i pozwala ustawić wszystkie rdzenie w max turbo na zwykłym biosie? Bios non-k mnie nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga słuszna ale rynek sam już ceną zweryfikował które wersje są najlepsze. Bardziej mi chodzi o określenie potencjału najmłodszej taniej rewizji czyli QHQG L501.

Z jednej strony tak, ale idąc dalej, można zadać sobie pytanie, co tracimy kupując najtańszą wersje za 112 dolarów i czym różni sie w rzeczywistości ten QH8G czy QHQG.

 

Na chwilę obecną żadna tania płyta w okolicach 200zl nie pozwoli podkręcić tego procesora. Najtańsza to: Z170 Pro4S

Przy OC tego procesora nie tracimy oszczęcania energii?

Edytowane przez zieloczek100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(..)

Na chwilę obecną żadna tania płyta w okolicach 200zl nie pozwoli podkręcić tego procesora. Najtańsza to: Z170 Pro4S

Przy OC tego procesora nie tracimy oszczęcania energii?

 

Nie, jedziesz z BCLK na każdej płycie która ma taką opcje i nic nie musisz wyłączać (czyli każda Z170). W sumie nawet sprzętowe BCLK nie jest potrzebne a jedynie ułatwia temat bo niby nie ma dziur i masz regulacje co 1MHz. Zapewne jest podobnie jak na LGA775 czyli najbardziej liczy się stabilna sekcja zasilania.

 

Edit: tak, wychodzi na to że blokada podkręcania BCLK jest po prostu po chamsku zaimplementowana przez Intela i nie wynika z samej architektury Skylake.

 

Edit2: @down wii już przytaczał tutaj ważny fakt że te procki idą wyżej na biosach non-k ale masz wtedy wyłączone iGPU i oszczędzanie energii - jak dla mnie bez sensu są wtedy.

Edytowane przez cHunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej chcesz od tych procków tym więcej musisz się wyrzec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli każdy nawet normalny procesor i5/i7 non-K można podkręcić na płycie która pozwala zmieniać BCLK ? Czy Intel nie zabronił tego producentom, i Ci nie wycofali tego w nowych Biosach? A to sprzętowe zmiana BCLK to nie ominięcie "zakazów" ?

Czy normalny procesor można kręcić na Z170 zmianą BCLK czy trzeba zmieniać bios na starszy?

 

Przepraszam, że tak nudzę, ale człowiek siedział dawniej w sprawach PC, a nigdy nie było dane mocniej pobawić się w OC, i to chyba tak zachęca do zakupu tego procesora w Chinach ;)

Edytowane przez zieloczek100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest fajny ;) Tak podsumowując to zaletą tych ES jest to że można je kręcić BCLK bez wyłączania Eist i C state. Każdy bios non-k wyłącza EiST. Niestety bez stanów oszczędzania energii AVX2 źle działa. Teraz rozkmina która płyta ma sprzętowy BCLK i pozwala ustawić wszystkie rdzenie w max turbo na zwykłym biosie? Bios non-k mnie nie interesuje.

 

Ja mam taki bios w ashrocku z170 pro 4s, tylko, że jest bios zmodowany pzrze tego koreańca, ale działa wszystko przy oc, tlko na wyższych taktach i tak trzeba wyłączyć c-state i ies, żeby było stabilnie, AVX działa poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki bios w ashrocku z170 pro 4s, tylko, że jest bios zmodowany pzrze tego koreańca, ale działa wszystko przy oc, tlko na wyższych taktach i tak trzeba wyłączyć c-state i ies, żeby było stabilnie, AVX działa poprawnie.

 

Wyłączasz C-state i EiST i masz poprawnie działające AVX2? Czyli że procesor się wtedy zupełnie nie wchodzi w IDLE? Testowałeś to pod tym kątem? Z tego co czytałem AVX2 nie może poprawnie działać na biosach non-k KLIK Chodzi chyba o to że procesory na biosie non-k i tak się IDLE-uje ale w upośledzony sposób...

Edytowane przez cHunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...