Skocz do zawartości
Found

CPU es z Chin i inne ustrojstwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem miernik i sprawa wygląda tak:

 

Z Eist

 

x8 - 54-55W luz

x23 - 114-116W test aida

 

Bez Eist

 

x23

 

luz 56-57W

test aida 113-118W

 

Zaraz zrobię test na stocku, załaduje defaultowe ustawienia w biosie.

 

Wyłączyć c stany i eist do tego testu czy nie?

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem miernik i sprawa wygląda tak:

 

Z Eist

 

x8 - 54-55W luz

x23 - 114-116W test aida

 

Bez Eist

 

x23

 

luz 56-57W

test aida 113-118W

 

Zaraz zrobię test na stocku, załaduje defaultowe ustawienia w biosie.

 

Wyłączyć c stany i eist do tego testu czy nie?

 

Lol różnica praktycznie żadna, tak wyłącz c state i eist do testów.

Jakbym miał taki miernik to porównałbym to do platformy z fx 8300 :P

Edytowane przez unluck85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co mam eist wyłączać skoro mi się to przydaje, nie potrzebuje aby mi cały czas proc chodził na 100%.

 

W Prime po 5 minutowym teście jeden błąd na wątku wystąpił po 2 minutach a w Realbench nie mogę wykonać testu z H.265 bo aplikacja przestaje działać od razu po rozpoczęciu tego testu reszta ok. Pobiorę starszą wersję Realbench i zobaczę jak tam jest.

Ale ja ci wcale nie mówię że ci się nie opłaca...

Szukał ci teraz testów w różnych ustawieniach cstate ,esit, turbo ,offset i min vcore do poboru mocy ci nie będę. Siedze na procach intela od 3 generacji pomijając ivy i braodwell i jako tako chciałem się ogarnąć w temacie zanim zacząłem się bawić w oc. Ty teraz na pałe próbujesz ustawić coś z czym nikt nigdzie się nie pokazywał, szerząc głupotę że nie da się na nich dobić do 6700. Da się ale wymaga to poświęceń. Nawet na tym 130bclk masz chyba ustawienie i5 6400 plus ht. Racja tamte można kręcić też i na pure z nonk udało im się na 4.1ghz , ale straciłeś prócz tego wszystkiego co ja musiałem u siebie wyłączyć (cstate,eist) jeszcze integre , avx , pomiar temperatur co przekłada się na brak możliwości zrobienia sobie pwm czy półpasywa w spoczynku. Jeśli działa ci na 130bclk ze wszystkim to go sobie tam zostaw lub szukaj szczęścia bo mi z tym eistem na ustawieniach z moich strestestów kilka stron wcześniej nie miałem stabilności(wywalał się po jakiś czasie w spoczynku na pulpicie!). Poczytaj sobie wątki na oc.net skylake overclocking guide i może popróbuj na non k znaleźć stabilne ustawienia i za 2 miesiące wróć jak obadasz temat. Na haswell offset mógł ci dawać napięcia z kosmosu mimo że było konkretne ustawienie. Dlatego daje się manual+offset i z czasem monitoruje się miernikiem napięcie zwiększając odstępy między nimi(1.30+0.05 i potem 1.25+0,1 jak ma się stałe stabilne ustawienie). Ty bawisz się jak dziecko z tą zabawką próbujące wcisnąć kwadrat tam gdzie może wejść tylko walec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol różnica praktycznie żadna, tak wyłącz c state i eist do testów.

Jakbym miał taki miernik to porównałbym to do platformy z fx 8300 :P

 

Wyłączyłem, siedzi na 24 mnożniku bo turbo mode zostawiłem.

 

Ale ja ci wcale nie mówię że ci się nie opłaca...

Szukał ci teraz testów w różnych ustawieniach cstate ,esit, turbo ,offset i min vcore do poboru mocy ci nie będę. Siedze na procach intela od 3 generacji pomijając ivy i braodwell i jako tako chciałem się ogarnąć w temacie zanim zacząłem się bawić w oc. Ty teraz na pałe próbujesz ustawić coś z czym nikt nigdzie się nie pokazywał, szerząc głupotę że nie da się na nich dobić do 6700. Da się ale wymaga to poświęceń. Nawet na tym 130bclk masz chyba ustawienie i5 6400 plus ht. Racja tamte można kręcić też i na pure z nonk udało im się na 4.1ghz , ale straciłeś prócz tego wszystkiego co ja musiałem u siebie wyłączyć (cstate,eist) jeszcze integre , avx , pomiar temperatur co przekłada się na brak możliwości zrobienia sobie pwm czy półpasywa w spoczynku. Jeśli działa ci na 130bclk ze wszystkim to go sobie tam zostaw lub szukaj szczęścia bo mi z tym eistem na ustawieniach z moich strestestów kilka stron wcześniej nie miałem stabilności(wywalał się po jakiś czasie w spoczynku na pulpicie!). Poczytaj sobie wątki na oc.net skylake overclocking guide i może popróbuj na non k znaleźć stabilne ustawienia i za 2 miesiące wróć jak obadasz temat. Na haswell offset mógł ci dawać napięcia z kosmosu mimo że było konkretne ustawienie. Dlatego daje się manual+offset i z czasem monitoruje się miernikiem napięcie zwiększając odstępy między nimi(1.30+0.05 i potem 1.25+0,1 jak ma się stałe stabilne ustawienie). Ty bawisz się jak dziecko z tą zabawką próbujące wcisnąć kwadrat tam gdzie może wejść tylko walec...

 

Test już zrobiłem i widze że się nie opłaca nie licząc temperatury w spoczynku. Nie twierdzę, że się nie da dobić do 6700 bo się da na Q0 a na A0 jakoś cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dałem rade odczytać po Koreańsku to płyty Asrocka nadają się pod procki ES (w sensie działa AVX i odczyt temp) tylko dzięki przerobionemu biosowi przez Koreańca a to oznacza biosy strasznie stare. W przypadku ASrock Extreme4 to wersja 1.5 gdzie są super problemy żeby dobrać działającą pamięć... Myślałem że jak nie chce biosu SkyOC to mogę wgrać najnowszy Asrocka i bangla a tu dupa...

Koreaniec napisał też że na płytach Asusa BCLK OC działa z tymi prockami na oryginalnym biosie (w sensie jest AVX i temperatury). No ale inny koleś pisał że Asus nisko chodzi bo Asus z zewnętrznym generatorem BCLK strasznie drogi (wii testował na Asus Hero VIII to miał wszystko elegancko). Gigabyte wielka niewiadoma. MSI nisko się kręci z tymi procami. Głowa mnie już boli :E

Edytowane przez cHunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem, siedzi na 24 mnożniku bo turbo mode zostawiłem.

 

 

 

 

 

Test już zrobiłem i widze że się nie opłaca nie licząc temperatury w spoczynku. Nie twierdzę, że się nie da dobić do 6700 bo się da na Q0 a na A0 jakoś cisza.

Ty mierzysz sobie pobór prądu XD na necie są testy ile ci to daje. Ten koleś co zrobił poradnik na płytach asusa pod non-k też mówił że to kwestia kilku watów podczas poradnika na 6700k na tym maximusie...

Miernik do napięcia jeśli walisz mu te 1.4 lub bawisz się offsetem bo go sobie usmażysz.

 

@Chunter

Ile razy trzeba powtarzać!

Oc przez bclk działa na każdym biosie! Dopóki nie użyjesz nonk biosu masz taki sam procek jak w sklepie i wyłączenie eist czy speedstep nie zabiera ci avx i temperatur... Co ludzie.. Jak wyłączysz w pokoju światło to telewizor przestaje ci odbierać kanały?

Edytowane przez agent_x007
wulg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty mierzysz sobie pobór prądu XD na necie są testy ile ci to daje. Ten koleś co zrobił poradnik na płytach asusa pod non-k też mówił że to kwestia kilku watów podczas poradnika na 6700k na tym maximusie...

Miernik do napięcia jeśli walisz mu te 1.4 lub bawisz się offsetem bo go sobie usmażysz.

 

@Chunter

Kurwa ile razy trzeba powtarzać!

Oc przez bclk działa na każdym biosie! Dopóki nie użyjesz nonk biosu masz taki sam procek jak w sklepie i wyłączenie eist czy speedstep nie zabiera ci avx i temperatur... Ja pierdole co za głupi ludzie.. Jak wyłączysz w pokoju światło to telewizor przestaje ci odbierać kanały?

 

Źle się wyraziłem, chodzi mi o płyty Asrocka, bo te są najtańsze (Extreme4) ze sprzętowym BCLK pomijając Gigabyta o którym ciężko coś znaleźć odnośnie ES. Podobno na Asrocku na najnowszych biosach ze stronki nie działa AVX i odczyt temperatur - tak wyraźnie napisał Koreaniec, ludzie go o to wyraźnie pytali. Koreaniec udostępnia biosy do Asrocka na których działa OC BCLK oraz AVX2 i odczyt temp ale są to stare biosy sprzed usunięcia Sky OC bo w nowszych coś Asrock namieszał i Koreaniec nie może ich przerobić pod ES.

 

Na Asus i MSI jest tak jak piszesz ale bez zewnętrznego generatora BCLK nikt więcej jak 3,6GHz stabilnie nie potwierdził. Mówie o biosach bez SkyOC z działającym iGPU i AVX2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista

Szukaj ASUS PRO CLOCK Extended BCLK Range

http://www.asus.com/us/site/motherboards/Z170/compare/

 

Tutaj koleś na pro gaming ustawił na 150 (3.6) i pisze że stabilnie. Proc to qhqg 501. Stronę wecześniej na gigabyte koleś przyznaje że lepiej działa niż na pro gaming i ustawił 4.2(1.35v? 175bclk) i kilka postów niżej powiedział że miał niestabilność pewnie przez cache. Kiedy mi się zechce to się może jeszcze pobawie. Jak narazie mam 100mhz więcej niż 6700 przy 1.25 (bez eist i cstate) full stable :)

Doradzałem płyte gigabyte z tym generatorem kilku osobom tutaj.500 zł z170 z alc1150 to taki sweetspot ale nie biorę odpowiedzialności za nic.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem miernik i sprawa wygląda tak:

 

Z Eist

 

x8 - 54-55W luz

x23 - 114-116W test aida

 

Bez Eist

 

x23

 

luz 56-57W

test aida 113-118W

 

Zaraz zrobię test na stocku, załaduje defaultowe ustawienia w biosie.

 

Wyłączyć c stany i eist do tego testu czy nie?

 

te testy robiłem już w grudniu. nawet w kategorii oc i bez oc wpływ EIST na zużycie prądu w IDLE jest marginalny: 4W

 

http://forum.pclab.pl/topic/1090512-Podkr%C4%99canie-zablokowanych-Skylake-materia%C5%82y/page__view__findpost__p__13809770

 

więc trzymanie włączonego EIST ma sens chyba tylko dla zdrowia psychicznego bo inny powód ciężko znaleźć. A dodatkowo włączony EIST przy OC to bardzo często niestabilność w losowych momentach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te testy robiłem już w grudniu. nawet w kategorii oc i bez oc wpływ EIST na zużycie prądu w IDLE jest marginalny: 4W

 

http://forum.pclab.pl/topic/1090512-Podkr%C4%99canie-zablokowanych-Skylake-materia%C5%82y/page__view__findpost__p__13809770

 

więc trzymanie włączonego EIST ma sens chyba tylko dla zdrowia psychicznego bo inny powód ciężko znaleźć. A dodatkowo włączony EIST przy OC to bardzo często niestabilność w losowych momentach

 

No i to by się zgadzało. Zaraz kończy się test w occt i wrzucę foty.

 

Przejść przeszło, ale jest inny problem.

 

http://i.imgur.com/r4eMf3a.jpg

 

http://i.imgur.com/aV7QQzY.jpg

 

Spróbowałem raz jeszcze realbencha i wykrzaczył się na części z handbreakiem więc pobrałem oddzielnego HB i z wykorzystaniem kodeków H.264 (x.264) i H.265 (x.265) do formatu mp4 po jakimś czasie program łapie appcrash. Pobrałem też Any video converter i przy użyciu x.264 jest to samo co przy HB.

 

Może ja coś źle robię albo mam źle ustawione?

 

Może niech wii albo unluck sprawdzą tego RB.

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że na stocku się krzaczą? Czas odpalać gold memory. Może pamięci Ci się gryzą z płytą.

 

Edit: Dzięki Wii za listę Asusa, czegoś takiego szukałem :)

Edytowane przez cHunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że na stocku się krzaczą? Czas odpalać gold memory. Może pamięci Ci się gryzą z płytą.

 

Edit: Dzięki Wii za listę Asusa, czegoś takiego szukałem :)

Proc tak jak fotach powyżej.

Teraz sprawdzam sony Vegas i różne formaty i na razie jest spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc tak jak fotach powyżej.

Teraz sprawdzam sony Vegas i różne formaty i na razie jest spoko.

 

Weź pod uwagę to co napisałem bo wynika z tego, że bez generatora BCLK ciężko uzyskać na tych procach więcej jak 3,6Ghz z działającym AVX2.

Edytowane przez cHunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę to co napisałem bo wynika z tego, że bez generatora BCLK ciężko uzyskać na tych procach więcej jak 3,6Ghz z działającym AVX2.

Zobacz foty z posta 562, tam bclk było na 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benchmark 5 rund w realbench na prawie czystej 10 (tak naprawdę było prawie dziesięć skończone ale postanowiłem włączyć core temp)

a4c32e810c71336b.jpg

zapuszcze stress test na 3h

baw się llc bo pewnie na tym siepostwie masz vdroop

handbrake jak ci idzie

Jeśli we wszystkim nie stabilny a tego chcesz to próbuj ciąć bclk.

Jeśli na 131 działa stabilnie ze wszystkimi opcjami to ok. bijesz się o 300 mhz czy więcej?

jeszcze polecają linpack ze strony intela i prime 28.9

Coś ciekawego stąd:

Miscellaneous Settings:

It is recommended by Asus to disable 'spread spectrum' and 'CPU SVID Support' in the UEFI when overclocking. Please note that disabling SVID support disables adaptive voltage. In order to get Cstates to work correctly with an overclock, you need to have adaptive voltage mode on.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowy mnożnik to 22. Żeby go zmieniać to trzeba mieć płytę na Z? Na np H z hyper nie będzie można zmienić mnożnika? Można go zmieniać tylko w zakresie do 26? Trzeba wówczas wyłączyć turbo? Dlaczego macie różne ustawienie mnożnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co zmienia ci brak tego mnożnika? Dajesz poprostu więcej bclk na tych 22x ratio lub uruchamiasz turbo. Na stałe nie jestem zdolny ustawić mnożnika na więcej jak 24 dla wszystkich rdzeni a tyle daje ci turbo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapuszcze stress test na 3h

baw się llc bo pewnie na tym siepostwie masz vdroop

handbrake jak ci idzie

Jeśli we wszystkim nie stabilny a tego chcesz to próbuj ciąć bclk.

Jeśli na 131 działa stabilnie ze wszystkimi opcjami to ok. bijesz się o 300 mhz czy więcej?

jeszcze polecają linpack ze strony intela i prime 28.9

Coś ciekawego stąd:

Miscellaneous Settings:

It is recommended by Asus to disable 'spread spectrum' and 'CPU SVID Support' in the UEFI when overclocking. Please note that disabling SVID support disables adaptive voltage. In order to get Cstates to work correctly with an overclock, you need to have adaptive voltage mode on.

 

Ja już dam sobie siana z tym, jedynie co to później na godzinę dam prime dla tych ustawień, które w occt wytrzymały 1,5h.

 

BCLK 161

x23

Vcore 1.30V

NB 2737 MHz

Ram 1932 10-10-10-32 1.545V

 

Co do tego Handbreaka to przypuszczam, że na rdzeniu coś jest uwalone jako iż w skylaku dodali HEVC i wywala się czy to na 2,4GHz czy innych ustawieniach.

 

Później jeszcze posprawdzam te x264/5 w innych programach.

 

wyczaiłem jakiś benchmark do x265 i przeszedł :hmm:

 

 

x265 HD BENCHMARK 0.1.4 RESULTS

 

Please do NOT compare it with older versions of the benchmark!

Please copy/paste everything below the line to to report your

data to http://x265.ru/x265-hd-benchmark/

 

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Results for x265.exe build 1.4+5

x265 Benchmark: 64-bit

==========================

 

CRF-20 preset-"fast"

--------------------

encoded 1128 frames in 66.08s (17.07 fps), 2266.68 kb/s

encoded 1128 frames in 66.22s (17.03 fps), 2266.68 kb/s

encoded 1128 frames in 66.11s (17.06 fps), 2266.68 kb/s

encoded 1128 frames in 66.02s (17.09 fps), 2266.68 kb/s

 

 

System Details

--------------

Name Intel Core i3/i5/i7

Codename Skylake

Specification Genuine Intel® CPU 0000 @ 2.20GHz (Engineering Sample)

Core Stepping A0

Technology 14 nm

Stock frequency 2200 MHz

Core Speed 3702.6 MHz

 

Northbridge Intel Skylake rev. 01

Southbridge Intel Skylake PCH rev. 31

 

CAS# latency (CL) 10.0

RAS# to CAS# delay (tRCD) 10

RAS# Precharge (tRP) 10

Cycle Time (tRAS) 32

Command Rate (CR) 2T

Memory Type DDR3

Memory Size 8114 MBytes

Channels Dual

 

Windows Version Microsoft Windows 7 (6.1) Ultimate Edition 64-bit Service Pack 1 (Build 7601)

 

Number of processors 1

Number of threads 8

Number of threads 8 (max 16)

L2 cache 4 x 256 KBytes, 4-way set associative, 64-byte line size

Instructions sets MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, EM64T, VT-x, AES, AVX, AVX2, FMA3, TSX

Package (platform ID) Socket 1151 LGA (0x1)

Temperature 1 37°C (98°F) [0x3F] (Package)

Power 0 17.72 W (Package)

 

Temperature 0 35°C (94°F) [0x41] (Core #0)

Temperature 1 37°C (98°F) [0x3F] (Package)

Temperature 0 28°C (82°F) [0xBC2] (TZ00)

Temperature 1 30°C (85°F) [0xBD6] (TZ01)

 

Tempy chyba wziął sprzed lub chwilę po teście zanim wygenerował raport bo w czasie testu dobił do 72*C

 

 

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj jeszcze te 130 ze wszystkim( ewntualnie stock) i 160 tym miernikiem. Wbicie 24x w miejsce tych 23 powoduje jakąś niestabilność?

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie w grach jest stabilnie, filmy w sony vegas renderuje normalnie? Pograj może kilka h (w wolnej chwili ^^), puść w Vegasie jakiś większy projekt.

Nie grasz benchmarkami, nie musisz chyba bić rekordów OC.

 

Ty jako jedyny masz QH8F ? więc pewnie QH8G nie ma sensu ryzykować.

Reszta osób, które zamawiały ten procesor mają QHQG, i nie mają problemów?

 

Możecie pochwalić się na jakich płytach, jakie wyniki udało sie osiągnąć? ;)

Edytowane przez zieloczek100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie w grach jest stabilnie, filmy w sony vegas renderuje normalnie? Pograj może kilka h (w wolnej chwili ^^), puść w Vegasie jakiś większy projekt.

Nie grasz benchmarkami, nie musisz chyba bić rekordów OC.

 

Ty jako jedyny masz QH8F ? więc pewnie QH8G nie ma sensu ryzykować.

Reszta osób, które zamawiały ten procesor mają QHQG, i nie mają problemów?

 

Możecie pochwalić się na jakich płytach, jakie wyniki udało sie osiągnąć? ;)

 

Jeszcze @unluck85 ma qh8f. Nie mam gier które mogłyby obciążyć tego proca w jakimś sensownym stopniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

realbench rog stress test 2h 8Gb

Jak dam 16(tyle mam w bankach) to apka się wywala

db3316547b4ce5c6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cut! :E Będzie screen do ewentualnej sprzedaży :cool: Za pierwszym razem przy tym taktowaniu handbrake złapał appcrash po 12 minutach

 

Edycja: Przyszedł mi do głowy jeszcze pomysł aby RAM przebadać Memtestem i jako, że mam za dużo czasu to na jakimś dysku co mi się wala po mieszkaniu postawię czysty system W7 a następnie ewentualnie W10 bo może jest podobna historia jak z dźwiękiem że czegoś brak w systemie.

 

Pobrałem GTA5.... godzina albo półtorej instalacji :o:kwasny: do czego to doszło :E

 

m2cvJ1I.jpg

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj pogralem że 2h w ROTTR, dla tego cepa ta gra nie stanowi żadnego wyzwania 30-40% obciążenia, może crysis 3 coś więcej go potyra.

Edytowane przez unluck85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@unluck85, Ty nie masz problemów z qh8f?

Ty używasz płyty Z170 Pro4s?

 

 

@cHunter z którego linku/sklepu zamówiłeś L501?, wysłali już?

Edytowane przez zieloczek100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...