Skocz do zawartości
Found

CPU es z Chin i inne ustrojstwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to zrobiłeś, że wyszło Cię 450zł? 127 $- 5$ - 6%*127$= 114,38$ * +- 3,9zł = 446zł

Gdyby ktoś pytał ;)

 

Nie można już więcej urwać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobiłeś, że wyszło Cię 450zł? 127 $- 5$ - 6%*127$= 114,38$ * +- 3,9zł = 446zł

Gdyby ktoś pytał ;)

 

Nie można już więcej urwać?

 

Może i się da jak ktoś ma jakieś kupony albo punkty z apki.

 

Złożyłem chińczykowi ofertę na częściowy refund 200zł, dodałem filmiki i czekam na reakcję. Ali już dołączyło do sporu więc pozostaje czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pójdzie na coś takiego. Zaprze się tak samo jak wcześniej tym, że Twoja płyta nie jest kompatybilna z tym prockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten L501 to jakiś lepszy niż inne QHQG?

 

Wyższy numerek więc pewnie tak procki sklepowe zaczynały się od L519 nawet na labie testowali i5 z takim numerkiem.

 

Teraz patrzę to Lab testował też i5 6600K (jeszcze jako próbka inż.) z numerkiem L513 i wykręcili 4.7GHz

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do bicia rekordów to QHQF, ma nawet odblokowany mnożnik itd. Ale cena bardziej niż zabójcza ;p

Ciekawe czy pojawią się jakieś nowe rewizje jeszcze, jak właśnie L513 czy coś takiego :D

Edytowane przez TheTymol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem to zrobić choć na chwilę i dwóch rdzeniach :E

 

c5NyCGg.jpg

 

Piekło pod IHSem 1.45V i raczej niestabilne bo przy 3.9 1.45V się gubił, ale jest focia na pamiątkę :)

 

Jest i na 4 rdzeniach... 1.49V niestabilne :E

 

sheZD8P.jpg

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego procesora widocznie przypisane jest 3,7GHz ;)

 

Gdyby kupić tego:

https://pl.aliexpress.com/item/intel-ES-I7-6400T-2-2GHz-QH8G-Engineering-version-does-not-show-models-ES-LGA-11511/32729835162.html

Wyszłoby: 110$ - 5 - 6% * 110$ = 98,4$ * 3,9 ~= 383zł

Ktoś chętny zaryzykować? ;)

 

Chyba jedyny procesor, który warto kupić to: https://pl.aliexpress.com/item/I7-6400T-QHQG-L501-ES-Engineering-version-Q0-2-2HMZ-1151-CPU-Quad-Core-8WAY-65W/32727870394.html

 

Tak przy okazji u pozostałych osób na forum, które mają wersje niższe niż QHQG procesor działa normalnie z HT, nie ma błędów, nie jest upośledzony z żadnych funkcji, sony vegas, gry itp ?

 

Może sprawdz 2 rdzenie z HT, 3 rdzenie z HT na stabilnych ustawieniach do 4 rdzeni? Z ciekawości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego procesora widocznie przypisane jest 3,7GHz ;)

 

Gdyby kupić tego:

https://pl.aliexpress.com/item/intel-ES-I7-6400T-2-2GHz-QH8G-Engineering-version-does-not-show-models-ES-LGA-11511/32729835162.html

Wyszłoby: 110$ - 5 - 6% * 110$ = 98,4$ * 3,9 ~= 383zł

Ktoś chętny zaryzykować? ;)

 

Chyba jedyny procesor, który warto kupić to: https://pl.aliexpress.com/item/I7-6400T-QHQG-L501-ES-Engineering-version-Q0-2-2HMZ-1151-CPU-Quad-Core-8WAY-65W/32727870394.html

 

Tak przy okazji u pozostałych osób na forum, które mają wersje niższe niż QHQG procesor działa normalnie z HT, nie ma błędów, nie jest upośledzony z żadnych funkcji, sony vegas, gry itp ?

 

Może sprawdz 2 rdzenie z HT, 3 rdzenie z HT na stabilnych ustawieniach do 4 rdzeni? Z ciekawości ;)

 

To z pierwszego linka to padaka, Yedi miał C444 i mu nie odpalił ja mam C445 i mam i5 a ten C442 no to chyba samo się nasuwa.

 

W sumie jutro będę miał około 600zł i tego L501 mógłbym kupić za 470zł ale czy mi to tak serio potrzebne :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem fajny wpis na ruskim forum:

- https://2ch.hk/hw/res/1543243.html

Dużo tam jest wytłumaczone. Już sam nie wiem czy ktoś z was to wrzucał (jak tak to sorry za ponowne ;p) czy sam to znalazłem ale ogólnie piszą tam tak. QH8F średnio osiąga 3,5GHz, QHQG średnio 4GHz. To by oznaczało że @PentiumD osiągnął tyle ile mógł, tylko potwierdził teorie :)

Jest tam też pokazana próbka inżynieryjna i7 Kaby Lake z bazowym taktem 3,6GHz, brzmi ultra smakowicie co? Ale na razie nigdzie nie udało mi jej się znaleźć w sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem fajny wpis na ruskim forum:

- https://2ch.hk/hw/res/1543243.html

Dużo tam jest wytłumaczone. Już sam nie wiem czy ktoś z was to wrzucał (jak tak to sorry za ponowne ;p) czy sam to znalazłem ale ogólnie piszą tam tak. QH8F średnio osiąga 3,5GHz, QHQG średnio 4GHz. To by oznaczało że @PentiumD osiągnął tyle ile mógł, tylko potwierdził teorie :)

Jest tam też pokazana próbka inżynieryjna i7 Kaby Lake z bazowym taktem 3,6GHz, brzmi ultra smakowicie co? Ale na razie nigdzie nie udało mi jej się znaleźć w sprzedaży.

 

Hahaha znalazłem tam nawet kawałek dyskusji po moim komentarzu jaki zostawiłem u typa pod ofertą :D

 

Kurde odpisał bym co i jak z tym procem, ale nie wiem co gdzie kliknąć :E

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Suka blyat" Hmm sam się może tym pobawię tzn L501 + tomahawk msi nawet jakby miało HT nie działać zawsze to i5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Suka blyat" Hmm sam się może tym pobawię tzn L501 + tomahawk msi nawet jakby miało HT nie działać zawsze to i5

 

ghs miał na tej płycie to. Ogólnie MSI nisko chodzą z ES chyba że zapodasz bios non-k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Suka blyat" Hmm sam się może tym pobawię tzn L501 + tomahawk msi nawet jakby miało HT nie działać zawsze to i5

 

W L501 już raczej wszystko powinno działać. Ciekawym prockiem może też być QHQF tylko że kosztuje tyle co normalna używana i7 6700 albo dwa ESy :/https://www.aliexpress.com/store/product/New-LGA2011-3-interface-new-I7-6800-k-3-4-G-CPU-six-nuclear-12-threads/2490047_32714990639.html

 

Chińczyki sprzedają też normalne i5 po 600zł ale to raczej słaby deal https://www.aliexpress.com/store/product/FREE-SHIPING-1-PCS-One-year-warranty-i5-6400t-i5-6400t-CPU-processor-2-2G-LGA1151/2490047_32719199410.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to komuś się porobiło? https://2ch.hk/hw/src/1543243/14743971179770.jpg (z ruskiego forum).

 

Pentium a co z kwestią PCI-E 3.0? działa, nie działa? laguje, nie?

 

 

Gdzie L501 wychodzi za 470zł?

 

To na zdjęciu to LGA 775, pewnie dla jak ktoś dał pastę od spodu albo po pijaku w końcu to rosja :E

 

Za 470zł jest z cashbackiem. Dokładniej -4$ dla nowych na ali, giving asistant daje 5$ dla nowych za zarejestrowanie się linka polecającego no i 6% cashbacka. Faktycznie płacisz 486zl ale że masz bonusowe 5$ od GA wychodzi taniej.

 

PCIe nie patrzyłem teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z którego sklepu masz zamiar zamówić? Też może zamówię. Muszę to przemyśleć bo i płytę musiałbym kupić i ramy DDR4... czy nie lepiej do mojej B75 kupić używki i5 i mieć spokój... człowiek to istota ciekawska... i tak pewnie zrobi po swojemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z którego sklepu masz zamiar zamówić? Też może zamówię. Muszę to przemyśleć bo i płytę musiałbym kupić i ramy DDR4... czy nie lepiej do mojej B75 kupić używki i5 i mieć spokój... człowiek to istota ciekawska... i tak pewnie zrobi po swojemu ;)

 

Ja już nic nie będę zamawiać, przynajmniej nie teraz. Mam i5 i mi starcza, od 4 godzin pykam w GTA5 i jest stabilnie 80-100 fps (tak na oko) na średnio wysokich. Muszę w najbliższym czasie wymienić grafikę bo na obecną za parę miesięcy kończy się gwarancja a z gwarancją łatwiej sprzedać. Muszę też kupić rowerek stacjonarny aby brzuch zgubić :E

 

Na jednym rdzeniu z HT wywala błąd a mogło by być ciekawie gdyby tylko w czwartym HT było zwalone :P

 

PCIE 3.0 nie działa, zwiesza przy wchodzeniu do Windowsa.

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że PCIE nie działa, na L501 chyba nikt się nie skarżył na PCIE 3.0?

Spróbuj jeszcze Windowsa 10 zainstalować ;)

 

Powiedz mi jeszcze, który sklep do zamówienia L501 polecasz.

 

I daj znać, co z refundem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że PCIE nie działa, na L501 chyba nikt się nie skarżył na PCIE 3.0?

Spróbuj jeszcze Windowsa 10 zainstalować ;)

 

Powiedz mi jeszcze, który sklep do zamówienia L501 polecasz.

 

I daj znać, co z refundem.

 

Sam zdecyduj gdzie chcesz kupić żeby później nie było że poleciłem a nie działa :P

 

Z refundem jest obecnie tak że Ali zaproponował brak zwrotu towaru i zero kasy bo nie podoba im że wszystkie filmiki wrzuciłem na YouTube, chcą też filmik z montażu procka. Trochę to cyrk bo maksymalny rozmiar pliku to 500MB i jak próbowałem coś wgrać do nich do serwisu to plik nie chciał wejść bo wolno odbierał dane (mam 10 mbit wysyłania) Dodatkowo filmik ma być w dobrej jakości lol, ciekawe jak mam to zrobić gdy mój fon Doogee x5 nagrywa 1080p z bitratem 20-25 mbit/s a jakość i tak jest średniawa. Jakość wideo jeszcze mogę rozwiązać bo brat do piątku chce nabyć HUAWEI P9 więc problemem będzie tylko zmieścić się w tych 500 MB i to wgrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że PCIE nie działa, na L501 chyba nikt się nie skarżył na PCIE 3.0?

 

 

Przynajmniej ja Nie skarżę się :)

 

c5d55ff40db1034e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ghs miał na tej płycie to. Ogólnie MSI nisko chodzą z ES chyba że zapodasz bios non-k.

Widziałem - ghs chcial sprzedac swoja sztukę ciekawe - czy jeszcze aktualne

 

W L501 już raczej wszystko powinno działać. Ciekawym prockiem może też być QHQF tylko że kosztuje tyle co normalna używana i7 6700 albo dwa ESy :/https://www.aliexpress.com/store/product/New-LGA2011-3-interface-new-I7-6800-k-3-4-G-CPU-six-nuclear-12-threads/2490047_32714990639.htmlChińczyki sprzedają też normalne i5 po 600zł ale to raczej słaby deal https://www.aliexpress.com/store/product/FREE-SHIPING-1-PCS-One-year-warranty-i5-6400t-i5-6400t-CPU-processor-2-2G-LGA1151/2490047_32719199410.html

 

Nie no 600 za chińskie i5 to rzeczywiście slaby deal... ale nad tym i7 to pomyślę bo to zawsze 800 zł w kieszeni vs 1300 zl za sam procek nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja go kupiłem już 9 miesięcy temu od polaka i miałem czas na testy i zgłaszanie chęci zwrotu.

Tymol i davido_96 też ją mają m8h i kręcą na tych qhqg podobne wartości. jeszcze ghs ale on trochę przekombinował i miał gorszy wynik.

Nie wiem kto z nich ma l501 ale ja polecam jak najnowsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...