Skocz do zawartości
Found

CPU es z Chin i inne ustrojstwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Udałomi się rozwiązać problem z ramem problem stanowił 4 slot, włożyłem jedną kość tam i musiałem się trochę pobawić z xmp, większy problem był gdy włożyłem ram do 3 i 4 slotu, metodą prób i błędów wyszło tak że musiałem jeden komplet podzielić na dwa kanały, gdy już zapełniłem wszystkie sloty, ram nawet na bazowym xmp ruszył dopiero po podniesieniu napięcia, teraz mam 4x4gb cl 13 2682mhz i 1,35V, więc wynik uważam za niemal w pełni zadowalający, niemal, gdyż 3000mhz przy cl 15 nie robię, ale to może być już kwestia słabszej jednej kości ram.

 

Miałem zestawy 4x4 pod x79 i poprawiało wyniki ustawienie ich po serial number. Kompletuj je tak by kości były ze sobą sparowane. Mi przy większych odstępach od taktu od cl niż xmp(2400cl9 hyk0)wtedy te ramy ruszały co najwyżej na 2133 a po tym zabiegu mogłem nawet 2400cl10. Jeden bank na tym memit msi dał się nawet ustawić 2666cl10. Takie uroki niektórych cofingów. Może ci nawet nic nie dać podbijanie napięć system agent itp.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że lepiej działa u mnie powiązanie kości z kompletu 8gb z kością z kompletu 16gb w kanale, nie wiem czemu tak jest, może kwestia minimalnie innego kontrolera w tych 16gb i to one robią stabilność. Zauważyłem również, że jedna kość jest troszkę słabsza od pozostałych (właśnie ta z komplety 2x4gb) i to pewnie ona trzyma granicę oc.

 

Edit: Jednak problem nie jest rozwiązany ;/, zaczęły się robić freezy w biosie tzn. pojawiający się czarny ekran po włączeniu, ustawiłem z powrotem 2400mhz i cl12 i jest ok. Coś ten mobas ma uczulenie na 4x4gb powyżej 2400mhz ... generalnie wydajność ta sama, więc tak zostawiam.

Edytowane przez unluck85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Coś ten mobas ma uczulenie na 4x4gb powyżej 2400mhz ... generalnie wydajność ta sama, więc tak zostawiam.

 

Słuszny wniosek. Sideband testował wpływ pamięci DDR4 na wydajność i wyszło w skrócie że maks wydajności to okolice 2400MHz CL10 więc daleko nie jesteś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszny wniosek. Sideband testował wpływ pamięci DDR4 na wydajność i wyszło w skrócie że maks wydajności to okolice 2400MHz CL10 więc daleko nie jesteś :)

 

Takie parametry tylko selekty robią...

 

Nawet podniesienie napięcia z 1,35 do 1,45V nie pozwala mi zejść z cl12 do cl11.

w/g moich tetów gpu na pci 3,0 z tym cepem jest wolniejsza niż na pci 2,0 i to całkiem wyraźnie, a u was jak jest ?

Edytowane przez unluck85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie ;) Jakby to forum trzymało poziom sprzed lat to by dawno był podczepiony ten temat a tak to ginie w tłumie głupot... KLIK

 

Edit: zwróć uwage na napięcie jakie Sideband podaje na pamięci.

Edytowane przez cHunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie ;) Jakby to forum trzymało poziom sprzed lat to by dawno był podczepiony ten temat a tak to ginie w tłumie głupot... KLIK

 

Edit: zwróć uwage na napięcie jakie Sideband podaje na pamięci.

 

Podniosłem vccio na 1,2 i vcsa na 1,25 napięcie na ramach 1,5v cl12-12-28 2533mhz i opóźnienie na kanałach 18-14, póki co jest stabilnie, jutro przetestuje memtestem i zobacze czy pojawią się freezy w biosie, mam obawy co do jednej kości, że jest słabsza i ma problemy z xmp, więc jak coś pójdzie rma do g.skila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem w ten temat i postanowiłem dalej się bawić, obecnie procek leci na 3,84GHz 1,38-39V, IO i SA 1,15V a ramy na 1,65V 10-11-11-28 2133MHz ze standardowych 1600MHz :E Za dnia dokładnie wszystko poustawiam i porobię testy dokładnie, ale jak na razie w RealBenchu się nie wywalił i system nie ścina więc jestem dobrej myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszna męczarnia te ESy. Gdzie się podziały czasy kiedy ES miały najlepsze OC, takie święte Graalethumbdown.gif

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mów, że ES ma złe Oc ;) W cenie prawie 1/3 i7 dostajesz średnio 3,8-4GHz. Pewnie wyniki byłby lepsze gdyby producent dał wyższy mnożnik bazowy. Przecież intelowi nie zależało jak ES będą się kręcić, ba, zwykłe (non-k) miały się nie kręcić ;) a kręcą i często niewiele niżej jak te z K ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór panowie! Jestem świeży w roli postującego forum, ale długo śledzę pclab.

 

Przez ostatni miesiąc miałem niesamowitą przyjemność czytać co tu się działo. W moich oczach bardzo zabawnie wyglądała sytuacja gdy kolega Pentium D kupił procesor inny niż QHQG. Ten procesor nie kręci się najlepiej, co dopiero w ostatnich dniach wygrzebaliście - niestety to było info obecne już na forum oc.net. Przerobione już wcześniej też było to, że na mobo MSI cudów nie będzie. Zdradzę wam też zagadkę obsługi PCIe 3.0 - tylko QHQG i wyżej obsługują 3.0

Wii może nie jest przesadnym entuzjastą tych modeli ES, ale dostrzega ich racjonalne zalety - cHunter wziął doświadczenia Pentiuma D tylko żeby coś udowodnić (sobie, Wii, nie wiem komu) walnął statystyką 50% ESów jest do bani. Ale brawo panowie, świetnie się czytało!

 

Mimo tego, co tu przeczytałem, to nie nabrałem piachu w pochwę i zamówiłem i7 6400t QHQG L501 z Chin. Dlaczego? Chyba najbardziej doceniam w kompach możliwość grzebania, bawienia się sprzętem, pamiętam czasy ołówkowego modowania Athlonów, flashowania radeonów 9550 na wyższy model etc i tęsko mi za tym :)

 

Mam też pytanie do w.w. gentlemenów - Jaką płytę główną zakupić? Do wydania mam ok 600PLN - OC.netowcy nie polecają ASUSa niższego niż Maximus,

 

Mój pierwszy typ:

 

Asrock Extreme4

Minusy

-straszy konfliktami z pamięcią na starszych biosach (mogę ES kręcić na nowych biosach bez non-k OC? Trochę mi namieszaliście w tym temacie). Na morele ludzie narzekali problemami z kompatybilnością powyżej 2666mhz (nie wiem czy tylko XMP, czy ustawienia z palca też)

Plusy:

+Ext clock gen

+Koreańczyk zmodował biosa specjalnie pod ES

+Karta dźwiękowa

 

Gigabyte Z170XP-SLI

Minusy:

-Ludzie narzekają że po kilku miesiącach z OC płytka pada

-Problemy ze slotami ram (nie można DC zrobić)

Plusy

+Ext clock gen

+Karta dźwiękowa

+USB 3.1

 

Płyty mają porównywalą cenę, czemu brak ASUSa? ProGaming czy bliźniaczy model z170-p (albo -a) wydają mi się za drogie na rynku polskim.

 

@denton24 dzięki za info - dodaję do listy zakupowej :D

@Pentium D btw. daj znać jaką masz aktualnie płytę, chyba wiem czemu się Bios uwalił

Edytowane przez Bigfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Gigabyte GA-Z170X-Gaming 5 jest od 660 zł dostępny.

Też o nim pisali, jako o płycie która miała by mieć nie wiem na ile obligatoryjnie to tych ESów, Turbo b-clock, zewnętrzny generator BCLK.

Edit. Chyba jednak obligatoryjnie

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór panowie! Jestem świeży w roli postującego forum, ale długo śledzę pclab.

 

Przez ostatni miesiąc miałem niesamowitą przyjemność czytać co tu się działo. W moich oczach bardzo zabawnie wyglądała sytuacja gdy kolega Pentium D kupił procesor inny niż QHQG. Ten procesor nie kręci się najlepiej, co dopiero w ostatnich dniach wygrzebaliście - niestety to było info obecne już na forum oc.net. Przerobione już wcześniej też było to, że na mobo MSI cudów nie będzie. Zdradzę wam też zagadkę obsługi PCIe 3.0 - tylko QHQG i wyżej obsługują 3.0

Wii może nie jest przesadnym entuzjastą tych modeli ES, ale dostrzega ich racjonalne zalety - cHunter wziął doświadczenia Pentiuma D tylko żeby coś udowodnić (sobie, Wii, nie wiem komu) walnął statystyką 50% ESów jest do bani. Ale brawo panowie, świetnie się czytało!

 

Mimo tego, co tu przeczytałem, to nie nabrałem piachu w pochwę i zamówiłem i7 6400t QHQG L501 z Chin. Dlaczego? Chyba najbardziej doceniam w kompach możliwość grzebania, bawienia się sprzętem, pamiętam czasy ołówkowego modowania Athlonów, flashowania radeonów 9550 na wyższy model etc i tęsko mi za tym :)

 

Mam też pytanie do w.w. gentlemenów - Jaką płytę główną zakupić? Do wydania mam ok 600PLN - OC.netowcy nie polecają ASUSa niższego niż Maximus,

 

 

3,84GHz to całkiem spoko wynik szkoda tylko, że mi to HT nie działa :/ Na forum były cztery sztuki QH8F - jeden trup, jeden w pełni sprawny no i mój, co z czwartym nie wiadomo bo został sprzedany bez testów.

 

Wziąłeś L501C300 czy z wyższą końcowką a moze jakiś inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem z tej oferty:

https://pl.aliexpress.com/item/I7-6400T-QHQG-L501-ES-Engineering-version-Q0-2-2HMZ-1151-CPU-Quad-Core-8WAY-65W/32727870394.html

 

Obstawiam, że L501C300 Q0 - czyli z tego co rozgryzałem rozpiskę, Malezja 2015, pierwszy tydzień produkcji. Stepping Q0 znaczy tyle, co wersja procesora, fotomaska użyta do jego zrobienia, im wyższa literka tym większe zmiany były wprowadzone:

http://www.intel.com/content/www/us/en/support/processors/000006708.html

 

Z tego by wychodziło że nie ma co brać A0 - bo to na dobrą sprawę może być pierwsza działająca wersja, natomiast Q0 - to wersja tuż przed wydaniem Skylake (bo retail wersje mają R0)?

Zauważyłem też, że często steppingi Q0 trafiają do OEMów np. Lenovo - Czyżby ta wersja procesora miała być embedded, ale Intel zmienił zdanie?

Edytowane przez Bigfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pci 3,0 działa, ale w/g passmarka mój gtx 970 robi w nim mniej ptk. w teście 3d, może ktoś kto nie ma tego es-a sprawdzi jak u niego to wygląda w ROTTR gra chodzi płynnie w crysis 3 też, tylko dota, która nie wymaga mocnej grafy ścina przy pci 3,0, więc zagadka dalej nie rozwiązana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem z tej oferty:

https://pl.aliexpress.com/item/I7-6400T-QHQG-L501-ES-Engineering-version-Q0-2-2HMZ-1151-CPU-Quad-Core-8WAY-65W/32727870394.html

 

Obstawiam, że L501C300 Q0 - czyli z tego co rozgryzałem rozpiskę, Malezja 2015, pierwszy tydzień produkcji. Stepping Q0 znaczy tyle, co wersja procesora, fotomaska użyta do jego zrobienia, im wyższa literka tym większe zmiany były wprowadzone:

http://www.intel.com/content/www/us/en/support/processors/000006708.html

 

Z tego by wychodziło że nie ma co brać A0 - bo to na dobrą sprawę może być pierwsza działająca wersja, natomiast Q0 - to wersja tuż przed wydaniem Skylake (bo retail wersje mają R0)?

Zauważyłem też, że często steppingi Q0 trafiają do OEMów np. Lenovo - Czyżby ta wersja procesora miała być embedded, ale Intel zmienił zdanie?

 

Od tego typa mam swojego proca, ja bym jednak wziął najwyższy obecnie numerek https://pl.aliexpress.com/item/L501-ES-Intel-core-i7-6700-processor-QHQG-I7-6700-I7-6400T-Intel-I7-ES-I7/32731881571.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za wersja? to Haswell, dzisiaj sprzedał się na allegro i5 ES na LGA1150 za ok 300zł. http://allegro.pl/intel-core-i5-czwarta-generacja-i6514336545.html

 

 

Od tego typa mam swojego proca, ja bym jednak wziął najwyższy obecnie numerek https://pl.aliexpress.com/item/L501-ES-Intel-core-i7-6700-processor-QHQG-I7-6700-I7-6400T-Intel-I7-ES-I7/32731881571.html

Ta wersja to kolejne +10 dolarów i sprzedający mało komentarzy, a miało być tanio ;) a tutaj zbliżamy się do i5 6400 z gwarancją.

 

Powiem Ci tak, zamawiałem wiele rzeczy z Chin w tym latarki ok 200zł. Z jedną miałem problem. Chińczycy nie chcieli zrobić refundu, chcieli żebym odesłał, juz nie pamiętam czy ja zaproponowałem, czy oni, ale dostałem 100zł refundu, mimo, że naprawa kosztowała o wiele mniej. Kilka osób miało problem z zamówionymi LeTV x600 z promocji w JD.com (teraz inna nazwa), też musieli odesłać. Tak to bywa, że czasami jakiś problem jest i mimo wszystko chcą żeby odsyłać.

 

Nie działa Ci PCI-E 3.0, jeżeli nie będą chcieli zrobić refundu, ja chyba mimo wszystko odesłałbym.

 

 

@Yedi, jak wygląda sytuacja?

 

@Pentium D btw. daj znać jaką masz aktualnie płytę, chyba wiem czemu się Bios uwalił

Taką ma:

http://www.ceneo.pl/39684840

Czemu?

 

 

Jeżeli zdecyduje się zamówić ESa to pewnie też tego (pod koniec tygodnia):

https://pl.aliexpress.com/item/I7-6400T-QHQG-L501-ES-Engineering-version-Q0-2-2HMZ-1151-CPU-Quad-Core-8WAY-65W/32727870394.html

Z tym, że chciałbym zrobić to maksymalnie tanio (studenckie budżety... ;))

@Bigfield, a o Pro4s co sądzisz? Jeden z użytkowników - unluck ma na niej qh8f. Widziałeś jakieś porównania osiągów ES na Pro4s do innych, droższych płyt jak Extreme 4?

Edytowane przez zieloczek100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za wersja?

 

 

 

Ta wersja to kolejne +10 dolarów i sprzedający mało komentarzy, a miało być tanio ;) a tutaj zbliżamy się do i5 6400 z gwarancją.

 

Powiem Ci tak, zamawiałem wiele rzeczy z Chin w tym latarki ok 200zł. Z jedną miałem problem. Chińczycy nie chcieli zrobić refundu, chcieli żebym odesłał, juz nie pamiętam czy ja zaproponowałem, czy oni, ale dostałem 100zł refundu, mimo, że naprawa kosztowała o wiele mniej. Kilka osób miało problem z zamówionymi LeTV x600 z promocji w JD.com (teraz inna nazwa), też musieli odesłać. Tak to bywa, że czasami jakiś problem jest i mimo wszystko chcą żeby odsyłać.

 

Nie działa Ci PCI-E 3.0, jeżeli nie będą chcieli zrobić refundu, ja chyba mimo wszystko odesłałbym.

 

 

@Yedi, jak wygląda sytuacja?

 

 

Taką ma:

http://www.ceneo.pl/39684840

Czemu?

 

 

Jeżeli zdecyduje się zamówić ESa to pewnie też tego (pod koniec tygodnia):

https://pl.aliexpress.com/item/I7-6400T-QHQG-L501-ES-Engineering-version-Q0-2-2HMZ-1151-CPU-Quad-Core-8WAY-65W/32727870394.html

Z tym, że chciałbym zrobić to maksymalnie tanio (studenckie budżety... ;))

@Bigfield, a o Pro4s co sądzisz? Jeden z użytkowników - unluck ma na niej qh8f. Widziałeś jakieś porównania osiągów ES na Pro4s do innych, droższych płyt jak Extreme 4?

 

Procek to poprzednia generacja na LGA 1150

 

Na razie jeszcze mam status Investigation Pending, chińczyk już od dłuższego czasu nic nie pisze, nie dał żadnego dowodu ani nic. Jak będzie refund to ok a jak nie to będę musiał się zastanowić co i jak zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego typa mam swojego proca, ja bym jednak wziął najwyższy obecnie numerek https://pl.aliexpress.com/item/L501-ES-Intel-core-i7-6700-processor-QHQG-I7-6700-I7-6400T-Intel-I7-ES-I7/32731881571.html

 

Generalnie ten numerek CXXX to tylko numer partii. Bez zmiany QDF - tydzień ten sam, wersja ta sama. Tam się zmienia tyle co w smaku jogurtu kupionego dziś, a jutro. Słusznie kolega zieloczek pisze, że to tylko numerek do nabijania kasy

 

Większym wyznacznikiem są te czteroznakowe oznaczenia np. QHQG - bo jest to q-spec number znany też jako QDF. Czyli odpowiednik sspec dla wersji inżynieryjnych.

Szukałem dokumentów z QDF naszych procesorów - niestety trzeba mieć uprawnienia inżyniera intela by przeczytać ten dokument.

http://www.intel.pl/content/www/pl/pl/embedded/products/skylake/s-desktop/documentation.html

 

6th Gen Intel® Core™ Processor Platform: Specification Update 51

This document provides information on a number of open sightings, known sample issues, and closed issues for the 6th gen Intel® Core™ processor platform. (v.51, Aug. 2016)

 

I to najlepiej z historią wcześniejszych zmian :D

 

 

 

 

Uleciało :F

 

 

Jeżeli zdecyduje się zamówić ESa to pewnie też tego (pod koniec tygodnia):

https://pl.aliexpress.com/item/I7-6400T-QHQG-L501-ES-Engineering-version-Q0-2-2HMZ-1151-CPU-Quad-Core-8WAY-65W/32727870394.html

Z tym, że chciałbym zrobić to maksymalnie tanio (studenckie budżety... ;))

@Bigfield, a o Pro4s co sądzisz? Jeden z użytkowników - unluck ma na niej qh8f. Widziałeś jakieś porównania osiągów ES na Pro4s do innych, droższych płyt jak Extreme 4?

Tutaj koleś na 170m Pro4s wydziera 3.4ghz w porywach do 4ghz -

sprawdź jego kanał

Na filmiku na którym pokazuje budę widać, że ma wentylator skierowany na VRMy. Ciężko mi ocenić na ile są to dobre płyty, bo sam przesiadam się właśnie po długim siedzeniu na AMD FX8320@4.2 i dla mnie płyta bez 10 faz to nie płyta :D

 

Widzę, że tutaj koleś na dużym Pro4 i QHQF wyciąga 4GHz@1.24v:

http://plus.zealer.com/post/68397.html

 

 

Przy ciasnym budżecie to nie kupisz Gigabyte z turbo b-clock (czyli zewnętrznym generatorem), chyba tylko ASrock pozostaje.

 

 

Znalazłem u Rosjan taką rozpiskę:

 

 

Wczesne C439-C444 (Wyprodukowane w ciągu tygodnia 39 2014 - tydzień 44 2014)

Nazwa Częstotliwość Stepping TDP rdzeni / wątków Nazwa produktu (odpowiednika na rynku)

QH8F 2,20 A0 65W 4/8 I7-6700

QH8E 2,20 A0 80W 4/8 I7-6700

QH8G 2,20 A0 80W 4/8 I7-6700

QH73 2,30 A0 95W 4/8 I7-6700K

 

Późne L448 - L502 (Wyprodukowane w ciągu tygodnia 48 2014 a drugiego tygodnia 2015) Czli wersje praktycznie finalne.

Nazwa Częstotliwość Stepping TDP rdzeni / wątków Nazwa produktu (odpowiednika na rynku)

QHVZ 2,20 Q0 35W 4/4 I5-6400T

QHQJ 1,60 Q0 35W 4/8 I7-6700T

QHQG 2,20 Q0 65W 4/8 I7-6700

QHJE 2,60 Q0 65W 4/8 I7-6700

QHQF 2,60 Q0 95W 4/8 I7-6700K

 

L502-L5?? (Wyprodukowany w okresie 2 tygodni w 2015 - ?? tydzień 2015) (produkcja masowa)

Nazwa Częstotliwość Stepping TDP rdzeni / wątków Nazwa produktu

QJZS 2,60 R0 35W 2/2 G3900T

QJZU 2,80 R0 47W 2/2 G3900

QJZW 2,90 R0 47W 2/2 G3920

QJZQ 2,90 R0 35W 2/2 G4400T

QK1A 3,00 R0 35W 2/2 G4500T

QJZK 3,30 R0 47W 2/2 G4400

QJP8 3,30 R0 65W 2/2 G4400

QJZJ 3,50 R0 47W 2/2 G4500

QJZM 3,60 R0 47W 2/2 G4520

QJZE 3,20 R0 35W 2/4 I3-6100T

QJZC 3,30 R0 35W 2/4 I3-6300T

QJZG 3,70 R0 47W 2/4 I3-6100

QJZ9 3,80 R0 47W 2/4 I3-6300

QJZ8 3,90 R0 47W 2/4 I3-6320

QJE7 2,20 R0 35W 4/4 I5-6400T

QJEJ 2,50 R0 35W 4/4 I5-6500T

QJEK 2,70 R0 35W 4/4 I5-6600T

QJEH 2,70 R0 65W 4/4 I5-6400

QJEF 3,20 R0 65W 4/4 I5-6500

QJEE 3,30 R0 65W 4/4 I5-6600

QJEC 3,50 R0 95W 4/4 I5-6600K

QJEB 2,80 R0 35W 4/8 I7-6700T

QJE9 3,40 R0 65W 4/8 I7-6700

QJE6 4,00 R0 95W 4/8 I7-6700K

 

 

Edytowane przez Bigfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK to moje zestawienie z 50% było z dupy bo oparta na za małej liczbie próbek.

 

Edit: Ale pisać że są to bezproblemowe proce tez nie można. Mamy tu udokumentowane 3 przypadki wadliwych proców. Jak dodać że procami chwaliło się dotychczas z 8 kologów to trochę niepokojące.

Edytowane przez cHunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: Ale pisać że są to bezproblemowe proce tez nie można. Mamy tu udokumentowane 3 przypadki wadliwych proców. Jak dodać że procami chwaliło się dotychczas z 8 kologów to trochę niepokojące.

 

To prawda, bo każda wersja ma swoje bolączki, dlatego zmieniała się matryca z A0 > Q0> R0/S0

Statystyka też nie z dupy, tylko niepełna. Jak koledzy kupili bardzo wczesne wersje inżynieryjne bez wcześniejszej wiedzy z czym to się może wiązać, no to trudno. Nie każdy może siedzieć do 1 w nocy i grzebać za chińskim procesorem w google :D

 

Btw testy QHQG L501 http://bbs.nga.cn/read.php?tid=9685989

Co do udokumentowanych przypadków - to też nie jest tak że koledzy kupili ten sam procesor. Jak donoszą rosjanie i goście z OC.net poszczególne wersje się znacznie różnią:

 

 

QH8F nie działa z kartami obcych, tylko wkładanie.

QH8E nie przyspiesza, jest zablokowany wszystkich. Ale coś w rodzaju pracy z vidyahoy.

QH8G nie wiadomo w ogóle.

Powyższe (procesory) mają czynnik (mnożnik) 8-22, o wartości w obszarze 5-6 tys.(rubli)

QHQG współpracuje z vidyahoy zewnętrznego czynnika, 8-26, turbobust 28, autobus przyspiesza, przyspieszenie Pełna ruletkę od 3,5 do 4,5. Warto 8-9 tys.

QHQF najnowsza rewizja czynnik 8-38, w turbobuste 40. Oznacza to, w rzeczywistości i7 6700. przyspiesza autobus. Współpracuje z vidyahoy, nie ma problemów.

 

 

 

Czynnik to mnożnik - nie wiem tylko o co chodzi z kartami obcych :D Ale to już jutro będę rozgryzał.

Edytowane przez Bigfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cHunter zwróć uwagę na wersję.

Nie słyszałem na forum aby ktoś miał problem z QHQG, ba te z testów wynika, że robią 4GHz dla napięć ok 1,3V a nawet poniżej @Bigfield podał przykłady, ktoś na Pro4 i QHQF wyciąga 4GHz@1.24v co jest przecież rewelacyjnym wynikiem. Dla 1.3V leci na 4,2GHz, pytanie czy warto? Gdybym trafił na ESa, który przy 1,24V zrobi 4GHz, to po rękach całowałbym majfrienda.

 

A problemy? unluck, działa mu HT, ma problem z stabilnością i wydajnością na PCI-E 3.0 w niektórych grach. Poza tym jest ok, i zegary chyba ok 3.8GHz ma tak? Powinien jeszcze sprawdzić czy te problemy będą występowały z wyłączonym HT.

Pentium wiadomo HT powoduje niestabilność procesora, nie działa PCI-E 3.0.

Yedi - nie wystartował (na jakimś Gigabyte, ciekawe jak wyglądałoby to na innym biosie, płycie).

Ktoś jeszcze miał tą wersję co Panowie powyżej, sprzedał bez testowania.

 

 

Czy w ES działa w ogóle integra? Musiałbym z nią pozostać na pewien czas.

Wiadomo, chciałbym kupić za 400zł coś z generatorem BCLK... może kiedyś, jak wyjdzie nowsza generacja procesorów ;) Na Pro4S na standardowym biosie chyba nic nie podkręcę? Przy biosie od Koreańca działa iGPU, chyba nie, prawda? W zasadzie jeżeli wszystko działa na biosie od Koreańca, brak stanów energetycznych to różnice do 3W, więc... aby wszystkie ważne funkcje działały ;)

Edytowane przez zieloczek100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ten numerek CXXX to tylko numer partii. Bez zmiany QDF - tydzień ten sam, wersja ta sama. Tam się zmienia tyle co w smaku jogurtu kupionego dziś, a jutro. Słusznie kolega zieloczek pisze, że to tylko numerek do nabijania kasy

 

Tutaj koleś na 170m Pro4s wydziera 3.4ghz w porywach do 4ghz -

sprawdź jego kanał

Na filmiku na którym pokazuje budę widać, że ma wentylator skierowany na VRMy. Ciężko mi ocenić na ile są to dobre płyty, bo sam przesiadam się właśnie po długim siedzeniu na AMD FX8320@4.2 i dla mnie płyta bez 10 faz to nie płyta :D

 

Widzę, że tutaj koleś na dużym Pro4 i QHQF wyciąga 4GHz@1.24v:

http://plus.zealer.com/post/68397.html

 

 

Przy ciasnym budżecie to nie kupisz Gigabyte z turbo b-clock (czyli zewnętrznym generatorem), chyba tylko ASrock pozostaje.

 

 

Znalazłem u Rosjan taką rozpiskę:

 

 

Wczesne C439-C444 (Wyprodukowane w ciągu tygodnia 39 2014 - tydzień 44 2014)

Nazwa Częstotliwość Stepping TDP rdzeni / wątków Nazwa produktu (odpowiednika na rynku)

QH8F 2,20 A0 65W 4/8 I7-6700

QH8E 2,20 A0 80W 4/8 I7-6700

QH8G 2,20 A0 80W 4/8 I7-6700

QH73 2,30 A0 95W 4/8 I7-6700K

 

Późne L448 - L502 (Wyprodukowane w ciągu tygodnia 48 2014 a drugiego tygodnia 2015) Czli wersje praktycznie finalne.

Nazwa Częstotliwość Stepping TDP rdzeni / wątków Nazwa produktu (odpowiednika na rynku)

QHVZ 2,20 Q0 35W 4/4 I5-6400T

QHQJ 1,60 Q0 35W 4/8 I7-6700T

QHQG 2,20 Q0 65W 4/8 I7-6700

QHJE 2,60 Q0 65W 4/8 I7-6700

QHQF 2,60 Q0 95W 4/8 I7-6700K

 

L502-L5?? (Wyprodukowany w okresie 2 tygodni w 2015 - ?? tydzień 2015) (produkcja masowa)

Nazwa Częstotliwość Stepping TDP rdzeni / wątków Nazwa produktu

QJZS 2,60 R0 35W 2/2 G3900T

QJZU 2,80 R0 47W 2/2 G3900

QJZW 2,90 R0 47W 2/2 G3920

QJZQ 2,90 R0 35W 2/2 G4400T

QK1A 3,00 R0 35W 2/2 G4500T

QJZK 3,30 R0 47W 2/2 G4400

QJP8 3,30 R0 65W 2/2 G4400

QJZJ 3,50 R0 47W 2/2 G4500

QJZM 3,60 R0 47W 2/2 G4520

QJZE 3,20 R0 35W 2/4 I3-6100T

QJZC 3,30 R0 35W 2/4 I3-6300T

QJZG 3,70 R0 47W 2/4 I3-6100

QJZ9 3,80 R0 47W 2/4 I3-6300

QJZ8 3,90 R0 47W 2/4 I3-6320

QJE7 2,20 R0 35W 4/4 I5-6400T

QJEJ 2,50 R0 35W 4/4 I5-6500T

QJEK 2,70 R0 35W 4/4 I5-6600T

QJEH 2,70 R0 65W 4/4 I5-6400

QJEF 3,20 R0 65W 4/4 I5-6500

QJEE 3,30 R0 65W 4/4 I5-6600

QJEC 3,50 R0 95W 4/4 I5-6600K

QJEB 2,80 R0 35W 4/8 I7-6700T

QJE9 3,40 R0 65W 4/8 I7-6700

QJE6 4,00 R0 95W 4/8 I7-6700K

 

 

 

Czasem i w jogurtach trafi się wadliwa partia, 40zł mały pieniądz a można go odzyskać w cashbacku. Fajna ta rozpiska procków.

 

To prawda, bo każda wersja ma swoje bolączki, dlatego zmieniała się matryca z A0 > Q0> R0/S0

Statystyka też nie z dupy, tylko niepełna. Jak koledzy kupili bardzo wczesne wersje inżynieryjne bez wcześniejszej wiedzy z czym to się może wiązać, no to trudno. Nie każdy może siedzieć do 1 w nocy i grzebać za chińskim procesorem w google :D

 

Btw testy QHQG L501 http://bbs.nga.cn/read.php?tid=9685989

 

 

Kilka postów wcześniej dawałem obrazki gdzie L501 zrobił 4,1GHz na B150 Hyper.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem i w jogurtach trafi się wadliwa partia, 40zł mały pieniądz a można go odzyskać w cashbacku. Fajna ta rozpiska procków.

 

 

 

Co nie oznacza, że nowsza = pewniejsza, skoro to jest to samo.

40zł można uzyskać również dla tańszego procesora, wówczas cena jeszcze bardziej atrakcyjna, za to samo.

 

Woda też bywa trująca... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...