Skocz do zawartości
Found

CPU es z Chin i inne ustrojstwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedałem 750Ti ...

no to już ostatni dzwonek był

 

 

 

ad. wątek

 

wpadł mi na warsztat asrock h170 hyper i jest średnio

 

g3900 dobił do 4,0GHz gdzie na z170 śmigał na 4,7GHz ale to inna rewizja procka więc może to nie płyta a cpu

 

g4400 dobił do 4,5GHz na 1,395v

 

jest problem z RAM. ni cholery nie chce ruszyć na profilowych XPM 2400/2600. trzeba ustawiać na 2000/2133 ale za to można dac CL9/10 z CR1

 

mam jeszcze i3-6100 do sprawdzenia, dam znać co i jak za parę dni

 

aha, płytka też ma jakiś rozjazd z LLC, jaki by się nie level wybrało to i tak ostro zaniża Vcore, pewnie jakieś zabezpieczenia asrocka aby ludziska masowo nie upalali sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to już ostatni dzwonek był

 

 

No był był zaraz wchodzi 1050/Ti i już tak łatwo by nie było. Z tym GTX też dobry deal zrobiłem bo kosztowała mnie nówka 460zł a sprzedałem za 400zł po blisko 2,5 roku używania :E ale sztuka dobra była ASIC 77,6% boostowała do 1500MHz i się nie krzaczyła.

 

Czyli płytka taka sobie?

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich taktach trzymasz cepa przy odpalonej integrze i ile ustawiłeś dla niej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich taktach trzymasz cepa przy odpalonej integrze i ile ustawiłeś dla niej ?

 

cep jak w sygnie a grafa na 800MHz

 

720p w oknie na średnich w GTA5 i można jako tako pograć.

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktoś był by chętny odsprzedać Swojego cpu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unluck coś tam przebąkiwał ale czy mu się jeszcze chce to nie wiem. Kwestia tego ile byś chciał za tego proca dać. Bo taniej jak u chinola to tylko od kogoś kto chce się go z jakiegoś powodu pozbyć. Z drugiej strony nie ma co się tak napalać na te proce bo można i mieć z 20% w porywach mniejszą wydajność za 1/3 ceny ,ale czy jest to wartę stresu i czy będą na nie chętni za te 2/3 lata? Jest na allegro 6700k za 1350 z gwarancją.

Załóż temat w dziale kupie zaproponuj cene i jeśli ktoś się skusi to może będziesz go miał szybciej niż w miesiąc.

 

Ten 6700k działa na normalnym turbo dalej niż któremukolwiek z nas bezpiecznie się go udało ustawić. Więc można go na jakimś paździerzu postawić jeśli nie interesuje cię zintegrowany dzwięk itp. Czekamy na odpowiedź jak się na jakimś najtańszym mobasie z turbobclock ,hyper itp. podkręca. Jak narazie 3 maximusy co dały się ustawić powyżej 6700 i reszta z gorszymi wynikami u nas. Za granicą może mają odważniejszych pionierów bo tutaj każdy chce zrobić interes życia :/

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikomu sprzedawać się nie opłaca bo sprzeda i co dalej, kupi sobie i3? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem qhqg, ale biorąc pod uwagę ryzyko ewentualnej niestabilności i cła, to chyba jednak te 600zł będę próbował za niego wycisnąć (dorzucę od razu screeny z biosa co do konfiguracji i wyślę na maila specjalny bios do płyty asrocka) jak się uda... za te ok.50-100zł dopłaty w stosunku do aliego, gdzie najpierw trzeba czekać miesiąc na cepa, a potem cały dzień się bawić w szukanie właściwej konfiguracji - wydaje mi się, że będzie to rozsądna propozycja za sprawdzonego cepa, który chodzi u mnie już prawie miesiąc bez żadnego bsoda...

Edytowane przez unluck85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram wina płyty, oc wina płyty a kto wie czy pcie jest lipne.

 

Zaraz zaraz...

Ty chcesz oddać qh8f jak nowy ci ruszy za cene praktycznie większej niż qhqg którego kupiłeś? Za 600 sam myślałbym czy swojego nie oddać :E

Raczej nikomu sprzedawać się nie opłaca bo sprzeda i co dalej, kupi sobie i3? :E

Ghs tak zrobił. Lipne wyniki to wina płyty w jego przypadku pewnie bo i na ocnet skarżą się na nie. Tam gdzie brak tego generatora tam nawet pewnie normalny 6400 nie zaszaleje.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qhqg, czy qhqg l501?

VAT? a komuś z Was wpisali w ogóle więcej niż 20 dolarów? W Chinach zamówisz coś za 10 dolarów, to Ci 5 wpiszą.... Jak otworzą paczkę to i ktoś ogarnięty to zrobi i pozna, że to procesor to mogą faktycznie prosić o dokumenty, aby od realnej wartości doliczyć VAT... ale mała paczka = mała szansa, ale oczywiście jest, nie warto wysyłać lewych papierów. Gdyby to była przesyłka kurierem, to tutaj jest 90% szans na VAT.

 

Kupiłem w dobrej cenie i5 4430 i teraz się zastanawiam czy warto kupować qhqg L501 + mobo + DDR4.

 

W zasadzie jestem bardzo ciekawy jak będzie właśnie Tobie działał qhqg na Pro4s, to najtańsze mobo na Z170 i właśnie takie planowałbym kupić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekam jeszcze z tydzień dwa i będę próbował go sprzedawać, w sumie udało mi się opchnąć 2 miechy temu gtx 960 za 700zł, więc jakieś wyzwanie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostać przy i5 4430 czy kupować L501? naczytałem się tutaj tyle..., że ciągnie mnie w jego stronę strasznie, ale koszty zmiany podstawki to coś oczywiście będzie na - z mojego budżetu, pytanie czy zauważę tą różnicę w grach (na razie mam zintegrowaną) i przy renderowaniu krótkiego filmu raz na miesiąc powiedzmy. Po prostu czy przesiadka i ryzyko niestabilnego L501 (małe, ale jest) jest warte dopłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach zależy w co masz zamiar grać. Nikt ci tu nie przewidzi przyszłości a proc nie pociągnie ci fpsu kiedy to grafa będzie się dusić. Ile ty masz na tej i5? 3.2 ghz? Do tego dochodzi wymiana płyty i ramu. Jeśli już niedawno poskładałeś ten zestaw to liczyłbym się jeszcze z tym że trzeba na nim pozostać, bo przesiadka trochę ci uszczupli kieszenie. Te esy ciekawe jak długo jeszcze będą. Sama wydajność to jak gdzieś sideband pisał to przy tym samym takcie 19%? Twój wybór w co władujesz kase.

 

Btw.

Koleś na oc.net po zmianie z msi mortar na GIGABYTE GA-Z170XP-SLI ma większy zakres ruchu bclk 180 do 140....

Pierwsza cebulka na testy chętna?

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta kupiona z tego co widzę po historii na poczcie w lipcu 2014r, a więc ponad 2 lata temu. Jedna kostka ramu 4Gb ponad 4 lata temu, i druga 2Gb tez jakiś czas temu. Poprzedni procesor razem z płytą a więc 2 latka ponad, teraz i5 4430 kupiony w dobrej cenie (3GHz do 3,2GHz), w sumie mam klienta od ręki.

 

Muszę sobie odpowiedzieć na pytanie, czy warto (pewnie wielu z Was sobie je zadaje/zadawało), podjąć ryzyko?, chociaż nikt tutaj na qhqg nie narzekał. Pewnie kupiłbym Pro4S do tego i 8GB DDR4, a więc to byłoby zakładam i5 3,2GHz 4gen vs i7 3,6GHz 6gen.

Ciekawość, czy nie uczyli nas, że to pierwszy stopień do... ?

 

Ciekawe, ciekawe ile to Chińczycy ich przemycili ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie baw się w takie wywody bo ten temat nie powinien być od tego. Zrobił się tutaj wystarczający śmietnik. Zakładaj tematy na głównej by ci ktoś łaskawy z wiedzą ogarną gdzie ,kiedy i czego możesz się spodziewać. Chcesz, potrzebujesz, opłaca ci się, możesz mieć? To kupujesz. Nikt cię tutaj do niczego nie namawia i nikomu nie będą robić jakiegoś szerszego poglądu na sprawe tych es'ów oraz tego jak działają na czym twoje wywody podsypane kwiecistymi frazesami i przemyśleniami. Temat do wymiany na jakiś nie nazywający tego es'a podróbką z kompleksowym czyszczeniem jakiegoś moda proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierw kup sobię kartę a potem sprawdź z osd czy w grach w które grasz na ustawieniach które preferujesz to proc ci przeszkadza osiągnąć zadowalający cię framerate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do płyt MSI pojawiły sie biosy pod kaby lake, nawet do mojej wczoraj nowy bios wyszedł z tajemniczym wpisem 'Support new CPUs. Please refer to our website at' ale dokładnie nie wiadomo co to oznacza bo na liście nic nowego nie widzę. Ja bym poczekał kilka dni i brał pewną płytę z obsługą kaby lake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pentium D

 

Do biosu doszły nowe mikrokody.

06e3 to cpuid skylake'ów

06e8 to w sumie nie wiadomo czego ID, ale jest obecne, przynajmniej w biosie Twojej płyty

06e9 doszło właśnie teraz w biosie, i to pewnie właśnie jest kaby

 

Przypomnę tylko, że obecność mikrokodu nie zawsze oznacza, że procesor będzie działać.

 

Management engine z tego co widać się nie zmienił w tej wersji, czyli póki co nie miałbym obaw, że update biosu zablokuje ES'y na amen bez możliwości odwrotu (tak jak było np. na x79).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(..)

Management engine z tego co widać się nie zmienił w tej wersji, czyli póki co nie miałbym obaw, że update biosu zablokuje ES'y na amen bez możliwości odwrotu (tak jak było np. na x79).

 

Pentium D wyposażony w programator flash też musi się obawiać takich niespodzianek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na x79 bawienie się programatorem nie pomagało, bo IME "wgryza się" gdzieś indziej. Ja z tym nie miałem bezpośredniej styczności - jak chcesz to gadaj z duńkiem, jemu to pokrzyżowało jeden czy kilka buildów z ES'ami Xeonów sandy na x79.

Czy istnieje jakiś inny sposób na downgrade - nie wiem, ale na pewno samo cofnięcie się z biosem to za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie tego nowego biosu nie wgrywam bo nawet nie wiadomo co daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgladam sie za mobo non-k , ktos testowal gigabyte z170 k3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgladam sie za mobo non-k , ktos testowal gigabyte z170 k3 ?

Do nonk nadaje się każda płyta do której wyszedł bios to umożliwiający. Do kręcenia tych es'ów nada się każda płyta która ci pozwoli na zmianę bclk. Jeśli interesują cię konkretne wyniki wtedy sprawa staje się trochę zagmatwana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...