Skocz do zawartości
Found

CPU es z Chin i inne ustrojstwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

80$ + plyte kupilem z rok temu za 250 zl wiec wyjdzie cos kolo 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Troche poczytałem temat i mam pytanie.

Czy jak zamówie tego procka i7 6400t w rewizji QHQG, do niego ramy i płyte to ruszy od razu czy trzeba bios wgrywac zmodyfikowany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mikrokody Q0 dograć do biosu. Chociaż na Asusie do biosu 200x one chyba są. Trzeba by było sprawdzić edytorem.

 

Co do kupna na aliexpress, to korzystajcie z cashbacku. W givingassistant jest 5$ za zapisanie + 6% od transakcji(wypłata po około 60 dniach). Te 38, czy tam 40zł z ceny, to zawsze coś :). Kuponów już chyba nie. Przynajmniej jak sprawdzałem jakiś czas temu.

 

Podobno na Asusach bez flashbacka też da się przywrócić bios pomimo blokady:

http://overclocking.guide/flash-back-older-bios-asus-z170/

 

To było zanim wyszedł ten ostatni bios do Asusów 300x. Masz tam komentarze z kwietnia i że metoda nie działa. Tylko programator. W gigabyte(mimo też blokady, jak podaje producent) można to normalnie zrobić.

Edytowane przez forfun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w gigabyte jak cofa się normalnie bios? Tym flashem co jest wgrany w bios da radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w gigabyte jak cofa się normalnie bios? Tym flashem co jest wgrany w bios da radę?

 

Na blogu pclab masz w naszym języku - http://blog.pclab.pl/ghs/Flashback.BIOS.na.p%C5%82ytach.Z170.LGA1151,851 , a metoda jest z forum Gigabyte'a(chociaż pewnie była też przy innych płytach głównych). Pojawiła się zaraz po wyjściu biosu f20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się jeszcze bawić w zakup nowego zestawu o tego i7 es?

obecnie mam i5 2500k@4,5 i chciałem zmienić na i7 niewielkim kosztem, myślałem o 2600k i później natknąłem się na ten temat. Przebrnąłem czytając "szybko" przez +/- połowę stron.

Jaka rewizja tego i jaka płyta najlepsza, myślę żeby zrobić ~4Ghz jak sztuka da.

Czy ta opcja obecnie to całkowity brak sensu i lepiej kupić sklepowe i7 6700 i płytę asrocka z zewnętrzym generatorem blck ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się jeszcze bawić w zakup nowego zestawu o tego i7 es?

obecnie mam i5 2500k@4,5 i chciałem zmienić na i7 niewielkim kosztem, myślałem o 2600k i później natknąłem się na ten temat. Przebrnąłem czytając "szybko" przez +/- połowę stron.

Jaka rewizja tego i jaka płyta najlepsza, myślę żeby zrobić ~4Ghz jak sztuka da.

Czy ta opcja obecnie to całkowity brak sensu i lepiej kupić sklepowe i7 6700 i płytę asrocka z zewnętrzym generatorem blck ?

 

 

Zależy ile masz $$$ na wydanie :)

 

 

Ja mam Gigabyte Z170 D3H + I7 es QHQG L501 i zrobiłem 4.0 GHz tylko przy napięciu 1.39V.

 

 

Temperatury pod obciążeniem OCCT, LinX - nie przekraczają 82 stopni - chłodzenie to SilentiumPC Fortis 3.

 

 

Ogólnie zestaw daję radę ;)

 

 

Jak kupisz i7 6700 i wgrasz bios OC non K to podobno jakieś cyrki się dzieją. RAM się bardzo słabo kręci i kilka rzeczy nie działa, ale najlepiej byłoby gdybyś napisał do MINCIU i on by wszystko Ci powiedział jak wygląda sytuacja z tym i7 6700.

 

 

Zależy też ile masz gotówki :) Na 4.0 GHz i ram podkręcony do 3000MHz (Crucial Elite 2666MHz) mam 860 pkt w Cinebench.

 

 

Zależy też do czego będziesz używał komputera ;) Może lepiej kupić Ryzena ;)

 

 

Fajną promocję ma teraz Asus - jakiś cashback jest. I7 6700k + z170 pro gaming wychodzi coś około 1450 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasa się znajdzie nie chce wydawać kosmicznych sum ale wymiana ma być jakość/cena. Wymiana na i7 z i5 to +/- 300, dadakowe 8gb ramu 300zł.

Więc wolałbym dać kolejne nie wiem ile nawet ale nie duzo wiecej i miec cos nowszego. ( oczywiscie sprzedam i5 2500k + asus p8p67 deluxe i 2x4GB 2133 ). Nie wiem ile to moze byc warte, 800-900? Całość wychodzi 1400 budżet ale jak będzie trzeba wydać trochę więcej to wiadomo.

Preferuje i7 niż ryzena.

Edytowane przez komud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forfun ma QH8G ;) Więc możesz jego zapytać jak i na ile to się kręci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za te 1450zł, lepiej iść w nowego i7 6700k + ten asus z170 pro gaming + cashback, tylko pewnie o te min. 200zł za wysoko na te 8gb ramu na start dla Ciebie. Mimo to uważam to za najlepszą opcję, mi się udało jeszcze to wychaczyć trochę taniej zanim podnieśli cene z170 pro gaming i i7 6700k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jest jeszcze inne wyjście z tej sytuacji. Pozbyć się po zakupie tego nowego i7-6700K za 1300, sprzedać jako nowe, a samemu kupić używkę za 250 zł taniej jest ;)

 

BTW. ASUS Z170 Pro Gaming czy Gigabyte Z170-D3H lepsze mobo?

Bo z D3H zaczną być powoli problemy z dostępnością, a obie płyty chodzą czasem po 500 zł z gwarancją. Przy czym ASUS ma więcej używek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej się zdecyduje na ES QH8G.

Promocja cashback spoko i nawet sie oplaca ale trwa tylko do konca czerwa a wymiana w wakacje dopiero.

Jaka płyta do tego proca będzie najlepsza do OC i ew do downgrade biosu bezpiecznego?

do gigabyte jakoś nie mam zaufania.

Asrock Z170 Extreme 4?

ASUS Z170 Pro ?

Edytowane przez komud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte z170 dh3 albo asus z170 pro gaming, obie są najbardziej opłacalnym wyborem do esa, więc ta która CI się nawinie albo Ci przypadnie do gustu. Choć asusa łatwiej i taniej teraz dostać, a pół roku temu był ponad 100zł droższy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Takie pytanie czy nie lepsze są tu mobo z zewnętrznym generatorem zegara? Jak asrocki hyper?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie:

1. trzeba wgrywać modowany bios, który lubi się wieszać.

2. asrocki pod obciążeniem mocno zbijają napięcia do wersji extreme4 włącznie, co utrudnia właściwą konfigurację napięcia

3. na srocku ustawianie bclk powyżej 150mhz, uniemożliwiało uruchomienie komputera

4. problem z kompatybilnością pamięci (stara wersja biosu) u mnie nie szło ustawić xmp przy zajętych 4 bankach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zostaje asus z170 pro gaming.

Do tego który bios? ten z OC-nonk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy, który został wydany przed tym pod kabylake, czyli okolice wrzesień październik 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mam takie pytanie jeszcze: potrzebuje tego procka do ciągłej pracy (i ciągłej czyli naprawdę będzie ciągle podłączony do gniazdka 24/7) przez rok. Ciągle będę obciążone softem, który będzie wykorzystywal go w 95-99% (rendering itp.), czy taki QH73, da mi taką stabilność czy jednak nie i lepiej kupić no. używke i5 6400/6500 i kręcić? OC jak nanajwyższe mi potrzebne, bo program wykorzysta każdy wątek i każdy mhz, jest jest skalowalny do 16 rdzeni bez problemu, więc gdybym mogl to kupilbym Ryzena. Min. potrzebuje od tego i7 4-4.2ghz, a od i5 4.7ghz. Na którym prędzej to osiągnę (stabilnie 24/7)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro soft jest tak dobrze skalowalny, to i tak będzie wyraźna różnica i7 3.8 vs i5 4.7.

Jesli Ci tak zależy na wysokich taktach, to przydałaby Ci się rewizja QHQF z odblokowanym mnożnikiem, i jak starczy na to, dobrą płytę do tego (któryś Maximus?).

Ale ogólnie komuś tutaj QHQG np. szło stabilnie na 3.9, a QHQF na 4.2.

Mimo wszystko "QH73 ma 6MB pamięci cache. Warto o tym pamiętać. Kręci się dokładnie tak samo, jak qh8f i qh8g" nie wiem jak się różnią w zegar, i czy zauważalnie. Może są gdzieś testy.

 

O ile płyta wytrzyma odpowiednio długi stress test w benchmarkach, to minimalizuje to szanse niestabilności. Nie wiem czy te CPU są podatne na szybką degradację, ale dla dociśnięcia do końca procka nie poświęcałbym niewspółmiernej ilości napięcia.

 

Ostatnio czytałem że AIDA64 tutaj komuś pokazywała najszybciej niestabilność, potem któryś soft, a potem Linx 7.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@muffin, jeżeli pragniesz mieć ESa, to szukasz chyba złego:) raczej takich potrzebujesz:

http://allegro.pl/procesor-xeon-e5-4640-es-socket-2011-gaming-x79-i6845952806.html

 

http://allegro.pl/intel-xeon-e5-2660-cpu-qa8e-2-3ghz-8-core-20mb-i6839573085.html#thumb/3

 

Tylko nie wiem jak tam z OC :E

 

 

16 rdzeni / 32 wątki czy 16 wątków - do ilu jest skalowany?:)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te xeony są do niczego. Myślałem o tym z Chin są tańsze nawet, ale nie warto - cena płyty jest wysoka, do tego są to najczęściej używane płyty bez gwarancji co powoduje, że ryzyko przy takim korzystaniu wzrasta o 100%, że sekcja czy coś na płycie pójdzie. Dlatego jak już biorę używki to z gwarancją albo praktycznie nowe, a nie takie które maja prawie 5 lat. A X79 to stara platforma + drogie płyty (takie jakie chcę to min 700-900 zl). Dlatego zastanawiałem się głównie nad jak już X99, 11151, AM4.

Do tego na s.2011 oc xeonow nie istnieje.

Z 16 wątków sandy bym miał ok. 16x5 = 80, przy 2.6ghz (max turbo boost), i włączonym HT, (bez HT ma koło 7.5-8/rdzeń). Skaluję się z architekturą jak i zegarem praktycznie równo (Ryzen 7 3.8ghz ma 135). A ze sky'a mam +30% IPC +-, +70-80% OC (od 2.6ghz), i mniej wątków. Czyli wychodzi mi, że na i5 4.7ghz bym miał 60-65, na i7 4.2ghz 72-76. Różnica niewielka, a łatwiej odsprzedać, i tańsze ogólnie rozwiązanie + bardziej niezawodne jeśli coś szlag trafi. Gdyby Xeony szły do 4ghz, to bym je wziął, bo po takim OC pewnie nie wiele by ustępował Ryzenowi.

Myśle, że wystarczy skalowalność na 32-64 wątki.

Edytowane przez muffin118

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na 2011-3 masz i7-5820k w dobrych cenach ponizej 1000zl, ale plyty dalej z 700zl.

 

No i moim zdaniem, do pracy jak robić OC, to jakieś mega delikatne. A najlepiej żadne. Bo stabilny to jest STOCK, reszta to losowanie:) Przypuśćmy, że odpalasz kompa co ma coś wy renderować i zajmie mu to 7 dni, a w 6 dni sie zawiesi, to lipa totalna :E Wtedy lepiej poczekać 1 dzien dluzej niz, nie zmarnowac caly tydzien:) Sytuacja skrajna wiem:P

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat może się zawiesić raz na tydzień, nie tracę pracy, bo jest ona ciągle zapisywana...

Ale wolałbym oczywiście nie, ale i tak Xeony nie są aż tak kuszące, chcąc złożyć tanią platformę do tysiaka, a nie 2 - 3 tysiące.

Gdyby tylko był taki Xeon 2650 + OC do 4ghz to bym od razu wziął, ale niestety nie mogę znaleźć.

Na razie na przeczekanie kupiłem platformę na FX z gwarancją jeszcze jakąś, prądu to wciągnie, ale powinno być w miarę wydajnie (no i bardzo tanie są).

Myślę, że osiągne na nim koło 55-60, przy 4-4.2ghz, jeśli wątek będzie 'tak mocny', jak wątek i7 sandy przy 2.6-3ghz, ale lepiej skalowalny (bo CMT dużo lepiej się skaluję od HT, HT 30% na sandy), ale zobaczymy.

 

Jak obliczylem bede miec kolo 51-52 z fx 8320 4ghz. Skalowanie program ma prawie takie samo (roznica 1-3%) jak cinebench 11.5, nawet taki sam pobor pradu przez oba jest

Edytowane przez muffin118

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro soft jest tak dobrze skalowalny, to i tak będzie wyraźna różnica i7 3.8 vs i5 4.7.

Jesli Ci tak zależy na wysokich taktach, to przydałaby Ci się rewizja QHQF z odblokowanym mnożnikiem, i jak starczy na to, dobrą płytę do tego (któryś Maximus?).

Ale ogólnie komuś tutaj QHQG np. szło stabilnie na 3.9, a QHQF na 4.2.

Mimo wszystko "QH73 ma 6MB pamięci cache. Warto o tym pamiętać. Kręci się dokładnie tak samo, jak qh8f i qh8g" nie wiem jak się różnią w zegar, i czy zauważalnie. Może są gdzieś testy.

 

O ile płyta wytrzyma odpowiednio długi stress test w benchmarkach, to minimalizuje to szanse niestabilności. Nie wiem czy te CPU są podatne na szybką degradację, ale dla dociśnięcia do końca procka nie poświęcałbym niewspółmiernej ilości napięcia.

 

Ostatnio czytałem że AIDA64 tutaj komuś pokazywała najszybciej niestabilność, potem któryś soft, a potem Linx 7.0.

 

Ja mam QHQF :D

Ktoś jeszcze ma w kraju :D?

Fakt leci po mnożniku :)

 

płytę mam jeszcze po QHQG kupowaną pod OC z bclk .

Edytowane przez yampik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt tutaj więcej, o Ciebie chodziło.

Możesz podać gdzie QHQF kupowałeś?

I ile dałeś?

 

Ale chyba niedostępne już raczej nigdzie.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Propaganda panie, propaganda. Leci z obydwu stron, na tym polega polityka. Pamięta ktoś jeszcze Wyspę węzy i Ducha Kijowa który był filmem z gry DCS? Tak się buduje morale   Jakby mówili prawdę to raz że Ukraińcy by nie walczyli, a dwa inne narody nie chciałyby im pomagać, bo nie ma sensu.  Zresztą w tej wojnie głównie chodzi o to, żeby jak najwięcej Rosjan padło na froncie i sprzętu, nikomu nie zależało (może poza UA) żeby szybko skończyć konflikt. Rosja traci sprzęt i ludzi, a zachód się bogaci bo lecą zamówienia na sprzęt. 
    • od kiedy TV LG nie mają gwarancji na wypalenia? 
    • Nie ma to jak wybrać sobie fragment całości + nagłówek i na tej podstawie zbudować narrację strachu i odpowiednią propagandę.  W programie w którym był też gen. Samol było więcej gości i zdania były różne https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-04-21/sniadanie-rymanowskiego-w-polsat-news-i-interii-transmisja-od-godz-9556/ I tak to wszystko co w tym programie było to wyłącznie OPINIE a nie stwierdzenia faktów. Dlatego wypowiedzi są okraszone słowami "prawdopodobnie", "możliwe", "wydaje mi się" itp. 
    • Profil ICC jest pod konkretna sztuke monitora, a nie dla kazdego
    • Nie było chyba tematu o nim, po filmie Stilgara postanowiłem kupić i potestować, na razie dopiero godzinę popracowałem ale jakieś pierwsze wrażenia mam.  Po przesiadce z LG 27GP850 od razu rzuca się w oczy lepsza czerń, dużo, dużo lepsza... Nawet na domyślnych ustawieniach bez Local Dimming różnica jest spora. Forum pclola mam w ciemnym motywie i różnica jest kolosalna, dużo lepiej to wygląda. Nie miałem wcześniej porównania dobrego i myślałem że kontrast z LG jest ok, ale nie jest. Nawet w ciągu dnia nie domaga.  Odnośnie Local Dimming - w trybie SDR nie widzę większego sensu bawić się tą opcją. Do pracy czy przeglądania neta koniecznie trzeba wyłączyć, bo monitor nie wie że czytamy forum i cały ekran ma być równomiernie podświetlony, w efekcie tam gdzie jasno mamy jasny tekst/ikony, a gdzie ciemno to ciemne. Irytujące mocno. Za to w grach czy filmach... Jasność spada więc trzeba by podkręcić, a nie ma skrótu szybkiego czy profilu by to zrobić. Może w aplikacji się da coś wykombinować, nie patrzyłem jeszcze. Ale i tak raczej sensu nie ma, w końcu to SDR więc dużej roboty nie zrobi. Za to w trybie HDR... Tu już jest bajka, jednym skrótem włączamy HDR i od razu mamy local dimming ustawiony na Strong (niby Medium lepszy, ale ja na razie różnic większych nie widzę). Wiadomo że nie będzie takiej czerni i kontrastu jak w OLED, ale porównując do poprzedniego monitora który HDR nie miał wcale to jest kosmos. W końcu płomienie czy wybuchy potrafią świecić, a tam gdzie ciemno to jest ciemno. Póki co próbowałem w Callisto Protocol bo różnica między ciemnym/jasnym jest spora i efekt od razu widoczny (ciemny korytarz i płomienie, mega).  Smużenie - jeszcze nie testowałem szybkich gier, w weekend pewnie usiądę dłużej i przelecę wszystkie gry jakie mam obecnie (w Squad smużenie było spore na poprzednim VA).  VRR - działa, według RTINGS monitor ma okropny flickering i nie da się go używać, ale póki co nie zanotowałem ani jednego mignięcia. Może jak FPS jest niestabilny i spada do mocno to by coś mignęło, ale jeszcze takiej sytuacji nie miałem. Tutaj chyba znowu Squad będzie dobrym testem, bo dzięki Unreal Engine dropy i stutter są na porządku dziennym Menu okropne i ciężko się po nim porusza, ale gdzieś musieli przyciąć koszty.... Monitor kosztował mnie 1600 zł, co jest trochę szokiem jak na taki HDR (rok temu za tyle kupiłem LG 850GP). Miniledy w najbliższych latach coś czuję że będą się upowszechniać i ładować coraz więcej stref, fajny wybór jak ktoś nie chce drogiego OLEDa z wadami  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...