Skocz do zawartości
Found

CPU es z Chin i inne ustrojstwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mów, że kupiłeś tego ESa z aukcji na allegro...

:lol2:

 

już lepszym wyborem byłby zwykły i5-8400 i mod płyty z170 pod coffe :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie kupiłem - sprzedaję swoją płytę i mam klienta który kupił ten cpu - podobno pomylił się i omyłkowo kupił ten procek myśląc, że to zwykły 6700k.

Próbuję mu jakoś pomóc to odpalić - stąd pytania bo tematem kiedyś się interesowałem ale ostatecznie wziąłem wtedy to co mam w stopce i wolę się upewnić czy dobrze kombinuję.

 

Wiem, że szału z tym nie będzie ale Klientowi chodzi o to, żeby ogarnąć temat i odpalić maszynę.

 

@forfun - co masz na myśli pisząc "nie spotkałem jeszcze sprawnego AO" - doczytałem, że PCI-E tylko 2.0 i HT może nie działać prawidłowo ale na to nic nie poradzę. Możesz rozwinąć temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś chce to tak jak pisałem kumpel ma do sprzedania QHQG + z170 i na pewno nie za taką chorą kasę ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś chce to tak jak pisałem kumpel ma do sprzedania QHQG + z170 i na pewno nie za taką chorą kasę ;p

Ile by chciał za sam procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@forfun - co masz na myśli pisząc "nie spotkałem jeszcze sprawnego AO" - doczytałem, że PCI-E tylko 2.0 i HT może nie działać prawidłowo ale na to nic nie poradzę. Możesz rozwinąć temat?

 

Tak, o to. A0 w 90% przypadków mają uszkodzone rdzenie(niektórzy Chińczycy wycofali się z ich sprzedaży z powodu ogromu reklamacji). Objawy? Randomowe BSODy. W grach nic takiego nie miało miejsca, ale w specyficznych zastosowaniach zwis systemu gwarantowany. I też trudno to przetestować, bo raz Ci Asus Realbench, AIDA, itd. nie wywalą błędów po długim czasie, a na kolejnym starcie systemu po 5 minutach :D. Moja irytacja sięgnęła zenitu i wymieniłem na QHQG, i czary mary żadnych niebieskich ekranów ;).

 

A mikrokody mmtoolem wgrać. 5 sekund roboty. Biosy umożliwiające non-k OC to wydane przed wrześniem 2016 roku(na pewno z wiosny tego roku to umożliwiają, z lata trudno powiedzieć, trzeba po prostu sprawdzić lub poszukać w necie informacji na ten temat).

 

A w innym temacie:

 

ZI8OqAJ.jpgdkWtJV7.jpg

 

Pierwszy screen i9 zablokowana, cena ~2300CNY. Drugi screen i9 odblokowana, cena ~3100-3200CNY. i5 i i7 też będą.

Edytowane przez forfun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu wkręcacie chłopa w programator?

Z170 + Skylake ES = cofnięcie BIOS'u do ver. 2202 (Asus), dogranie odpowiednich mikrokodów i normalny flash (na overclockers.ru są już gotowe BIOS'y dla Asusów z wgranymi mikrokodami).

Z170 + Coffee Lake = pin-mod + przerobiony BIOS (CoffeTime) + wgrywanie programatorem.

 

A w innym temacie:

 

ZI8OqAJ.jpgdkWtJV7.jpg

 

Pierwszy screen i9 zablokowana, cena ~2300CNY. Drugi screen i9 odblokowana, cena ~3100-3200CNY. i5 i i7 też będą.

Ten zablokowany wygląda na all-core 4.4GHz.

2300CNY to ok. 1370zł.

Całkiem miła cena- u nas w sklepach tyle wołają za i7-9700F (8c/8t, all-core 4.4GHz).

Szkoda że przyzwoite płyty Z490 są takie drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mityczny stwierdził, że z powodu cofania się wersji ME, całkowicie pewny jest tylko programator.

Były jakieś komplikacje w kwestii flashbacku na płytach ASUSA, ale podlinkowana instrukcja miała je raczej rozwiązywać.

Zacząłbym najpierw od niej, bo może zadziała, ale może Mityczny ma jakieś informacje o których nie wiemy i dlatego pisze o programatorze.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zablokowana i9 będzie w cenie 1999CNY(więc z wysyłką wyjdzie 1260zł) i chyba w weekend ją zamówię. Pytanie czy będą jakieś tańsze z490 w najbliższym czasie? 600 stówek to lekka masakra i to za najgorszy model :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jakimiś informacjami prócz cen się majfrjendy podzieliły? Igpu działa?

 

 

 

Co z odblokowaną dało się na ten moment zrobić?

 

Szukać tego na tabo? Bo na ali ani widu ani słychu nawet o tym QTB1...

 

Ok szukałem i na taobao i nic...

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zablokowana i9 będzie w cenie 1999CNY(więc z wysyłką wyjdzie 1260zł) i chyba w weekend ją zamówię. Pytanie czy będą jakieś tańsze z490 w najbliższym czasie? 600 stówek to lekka masakra i to za najgorszy model :D.

Znasz więcej szczegółów na temat tego CPU (dokładne oznaczenia, częstotliwość all-core, napięcia pod obciążeniem, ew. problemy)?

1260zł za wysoko-taktowane 10c/20t to potencjalnie super-oferta.

 

Z drugiej strony najtańszy ITX Z490 to 800zł i w moim przypadku robi się już ponad 2000zł, a realnie aż takiego CPU nie potrzebuję.

Wolałbym w miarę możliwości wykorzystać swoją obecną płytę.

Nie wiesz może czy szykują się obniżki cen QQBZ i analogów (QQZ5/QQM5/QQM6 itp.)?

Od dłuższego czasu chodzą po 1650CNY na Tao i po 265$ na Ali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jakimiś informacjami prócz cen się majfrjendy podzieliły? Igpu działa?

 

 

 

Co z odblokowaną dało się na ten moment zrobić?

 

Szukać tego na tabo? Bo na ali ani widu ani słychu nawet o tym QTB1...

 

Ok szukałem i na taobao i nic...

 

Kontakt z chińczykami jest utrudniony ;). Nic więcej nie wiem. Na taobao nigdzie jeszcze nie ma tych procesorów. Są natomiast na tej odnodze taobao do sprzedaży lokalnej(jak olx u nas).

 

Znasz więcej szczegółów na temat tego CPU (dokładne oznaczenia, częstotliwość all-core, napięcia pod obciążeniem, ew. problemy)?

1260zł za wysoko-taktowane 10c/20t to potencjalnie super-oferta.

 

Z drugiej strony najtańszy ITX Z490 to 800zł i w moim przypadku robi się już ponad 2000zł, a realnie aż takiego CPU nie potrzebuję.

Wolałbym w miarę możliwości wykorzystać swoją obecną płytę.

Nie wiesz może czy szykują się obniżki cen QQBZ i analogów (QQZ5/QQM5/QQM6 itp.)?

Od dłuższego czasu chodzą po 1650CNY na Tao i po 265$ na Ali.

 

Nie, bo nie ma zdjęć samych procesorów, tylko screeny z cpu-z. QTB1 to chyba odblokowana i9. Nie spodziewałbym się obniżek Coffee z tego względu, że idealne się wstrzelą ceną nowych esów.

 

Aaa, i5 10400 es 65W będzie poniżej 1000CNY, a wersja 95W i5 za 1250CNY. Będzie też nisko taktowana i9 35W(zegary pewnie trochę wyższe od wersji QQCO 8/16) za 1500... jak ktoś potrzebuje 10 rdzeni pewnie z taktowaniem na poziomie 3.4ghz to chyba całkiem sensowna oferta ;).

 

Screen tej i5 65W:

OTbKVuW.jpg

Edytowane przez forfun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zegary niemal identyczne jak sklepowe i5-10400/10400F.

Ale... Socket 1159 LGA.

Gdzie znaleźć do tego płytę? :D

 

No nic.

Jeżeli nie obniżą cen ES'ów Coffee Lake i będę musiał wymieniać wszystko, to poczekam już na Zen3/Rocket Lake w drugiej połowie roku.

Ewentualnie na Xbox'a/PS5 jeżeli szaleństwo cenowe w segmencie PC się nie uspokoi.

 

Kontakt z chińczykami jest utrudniony ;). Nic więcej nie wiem. Na taobao nigdzie jeszcze nie ma tych procesorów. Są natomiast na tej odnodze taobao do sprzedaży lokalnej(jak olx u nas).

Jak się wchodzi na tego ichniego OLX'a?

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zegary niemal identyczne jak sklepowe i5-10400/10400F.

Ale... Socket 1159 LGA.

Gdzie znaleźć do tego płytę? :D

 

No nic.

Jeżeli nie obniżą cen ES'ów Coffee Lake i będę musiał wymieniać wszystko, to poczekam już na Zen3/Rocket Lake w drugiej połowie roku.

Ewentualnie na Xbox'a/PS5 jeżeli szaleństwo cenowe w segmencie PC się nie uspokoi.

 

 

Jak się wchodzi na tego ichniego OLX'a?

 

To błąd cpu-z(stara wersja). Wszystkie procesory są na socket 1200.

 

Osoby prywatne sprzedają na: https://2.taobao.com/ , czyli xianyu taobao. Nie wiem dlaczego, ale nie mogę teraz znaleźć ich apki w sklepie. Tutaj przykładowa aukcja - https://2.taobao.com/item.htm?id=617906656995&spm=a1z2k.11010449.931864.12.5f23509dlAjAIC&scm=1007.13982.82927.0&last_time=1589482180

 

Jeszcze dołączam screen ESa i5 10600K(odblokowany mnożnik, 125W):

 

SXZ6IFF.jpg

post-95321-15895019980308_thumb.jpg

Edytowane przez forfun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MitycznyJeż

 

Czyli co - wgrywać ten v1904?

Robię to grzecznościowo więc nie mam czasu/ochoty doktoryzować się w temacie. Dwóch "lewych" nie mam, jednak wolałbym nic nie uwalić - jest może jakaś instrukcja krok po kroku jak to ogarnać?

 

 

@Paw79

 

Z tego co wyczytałem to problem w tym, że biosy z obsługą Kaby Lake zablokowały możliwość wgrania starszego biosu. Jest na to niby jakieś rozwiązanie ale w sumie to nie wiadomo czy działa - jedni piszą, że ok a inni narzekają że jest blokada lub ubili płytę ;)

 

 

Plan jest taki - jak dostanę ten procesor to:

1. spróbuję wgrać nowy (w sensie stary) bios tą metodą

2. jeżeli wyjdzie to super, jeżeli jednak się nie uda to:

2a. zamawiam programator i wgrywam programatorem

 

Pytanie - czy mogę zrobić kopię zapasową 1:1 tego co obecnie jest w BIOS ale bez programatora? Backupy biosów kart graficznych robiłem więc tutaj też się powinno dać, jednak chciałbym się upewnić, że w razie "W" będę mógł programatorem przywrócić obecny bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma zwyczajnie tej samej wersji BIOSu co masz na stronie ASUSa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kiepsko się z czinczykami targować ale jak ma się odblokowany 1090k za jak dobrze pamiętam 2600 to ten odblokowany za 1900 kiepsko się kalkuluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak dokładnie wychodzą ceny tych esów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałeś się forfun na któryś, czy czekasz na testy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zdecydowałem. Teraz mam ESa i9 9900 - QQBZ. Zastanawiam się czy jest sens. Bardziej wolałbym Ryzena 3900x, ale jego cena spadnie pewnie dopiero po premierze Zen 3. Cena płyt z490 odstrasza. Do ryzena jakiegoś MSI B450 MAX i jakoś to chodzi, a tu 7 stówek w najgorszym wydaniu.

 

Nowe informacje o Comet Lake: i5 10400/10500 ES - QSRK, i5-10600K ES - QSRJ, i9-10900t - QBT0, i9-10900 - QBT1, i9-10900K - QBT2.

 

All core turbo dla i9-10900t to 3.5ghz(czyli gdyby kosztował te zapowiadane 900zł to całkiem niezły biznes za 10/20), a dla i9-10900 to 4.2ghz. ESów i7 nigdzie nie ma. Niby mają się pojawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się tyczy samych wyników w grach, warto wiedzieć, że niektóre nie lubią 10/20, i potrafią być spadki vs 8/16. Można zakładać, że wzrost wydajności single core to w jakiś sposób zrównoważy, ale warto wiedzieć w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpiska ES'ów Comet Lake (LGA1200):

PDF

Póki co tylko 6 modeli.

 

BTW. Rozkminy w toku. :D

 

PRO IIIu3Hb01.05.2020

those pins are especially interesting to us

unknown.png

 

Potrzebna jednak dokumentacja Intela by stwierdzić czy temat da się ruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tych forkach wcięcia są do góry nogami ;p

to chyba "delikatny" problem ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tych forkach wcięcia są do góry nogami ;p

to chyba "delikatny" problem ;p

Oj tam, oj tam...

 

LGA771 -> LGA775:

lga_775_771_mod_purepc_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak, takich niedoróbek pełno w grze, ale tego raczej nie zmienią. Każdy inaczej odbiera grę i jak dla każdego z osobna robić poprawki, to ja tego nie widzę. Chyba, że da się w opcjach gry np. wyłączyć/ograniczyć kamienie, bo opcja podnoszenia z automatu jest, tylko że dotyczy wszystkiego Co do użycia RAM i Vram, to pierwszy odczyt jest do załatwienia dokupując/zmieniając pojemność RAM, za to co do drugiej wartości, to tacy użytkownicy jak ja mają kłopot, bo Vramu nie da się dołożyć, a karty zmienić na taką z pojemniejszym Vramem  nie mogę, bo mnie po prostu nie stać, więc albo spaczują grę i będzie można komfortowo pograć z 8GB Vram, albo zacznie się wieszanie psów. Nie ma żadnej przyjemności grać miodnie, żeby chrupło i nagle z masła 60fps zrobiło się 22 fps i kapota. Znowu restart gry i tak w kółko. Żałuję, że nie kupiłem 3060 12GB, bo DLSS + FG dało by mi więcej radochy, niż silniejsza karta z uboższym Vramem. Trochę ponarzekałem, należy się, bo jest mnóstwo niedoróbek, ale i tak czas spędzony w grze dał mi fun Poczekam na lepszą optymalizację odnośnie nagłych spadków fps, tak jak to miało miejsce w HZD, które jest miodne
    • A u mnie na biurku stoi teraz mniejszy brat - Aorus FO27Q3. Wersja 27 cali, 1440p, 360 Hz. Monitor ma być do mojego drugiego zestawu w którym obecnie jest 4K 144Hz Asus XG27UQR (nie zastępuje głównego LG C2 42 i do niego specjalnie nie będę się odnosił). Testowałem natomiast  (to znaczy chciałem kupić, ale mi nie podeszły) ostatnio LG 27GS95 i ASUS PG27AQDM.  Pierwsze wrażenia są bardzo dobre. Aorus QD-OLED ma od razu, na pierwszy rzut oka, lepszy obraz. Biel z QDOLED nie ma tego różowo-zielonego tintu Czcionki w nowym układzie subpikseli są super. Normalnie używam tu IPS 4K z wysokim gamutem (Asus XG27UQR) i nie widzę różnicy. Natomiast WOLEDy miały gorszą ostrość typowego IPS 1440p. Kolory, no trzeba przyznać, że są "bardziej". Ogólnie to już się przyzwyczaiłem, że WOLEDy mają kolory nie natarczywe, naturalne a ww. IPS z wysokim gamutem czy ten QD OLED idą w stronę wesołego miasteczka nocą. To może się podobać, zwłaszcza, że gdy, czy treści oglądane na PC/YT raczej nie są naturalne. 360Hz. Kiedyś miałem Asusa 240Hz IPS. Te 360Hz to petarda. Nie gram w sieciowe strzelanki, ale na szybko przejrzane jednoosobowe fpsy są super. Zresztą nie tylko fps. Np. Plague Tale Requiem z FG wyciąga mi 270 klatek - na RTX 4080 i większości wymaksowanych ustawieniach (bez RT, którego nie lubię). Test UFO wygląda obłędnie.  HDRu jakoś specjalnie nie męczę, bo wiem, że LG 42 będzie lepszy, ale miłą niespodzianką jest, że można tu trochę poustawiać w HDR jak w TV. Do tego monitor sam się przełącza po wybraniu HDR w Windows.  Nie ma wentylatora, jest cichy. Nie piszczy zasilacz ani płyta główna. Nie widziałem migotania z Gsync. Po unboxingu i kilku godzinach zamierzam go zostawić.       - 
    • A kogo to obchodzi co tam się dzieje? Jakiś afrykański kraj na zadupiu bez zasobów naturalnych, gdzie lada dzień umrze z głodu 5mln ludzi. Całe szczęście, że mamy ONZ które może zaprowadzić pokój aby miliony niewinnych ludzi nie cierpieli z powodu wojny... oh wait  Pewnie zareagują jak połowa kraju zginie, jak w przypadku Rwandy 40mln USD które Polska co roku płaci do ONZ są wykorzystane idealnie   
    • Wtedy najniższa to była tylko na umowie reszta pod stołem, jak to się mówiło, czy się stoi czy się leży dwa tysiące się należy.
    • Tylko muszę dopasować... I świecące muszą być... GSKILLE mi się podobają... Tak wiem, dzieciarnia, ale jakoś tak wyszło, że widać u mnie w budzie te ramy i pompkę AiO, więc chociaż coś tam się poświeci. Tylko opóźnienie jakie wybrać... tak za 400 zł z CAS 18 można wziąć... pewnie im mniej tym lepiej. Chyba, że coś innego polecacie... Lexar, Corsair... itd. I tak będę musiał sprawdzić czy kostki są kompatybilne... wiecie to płyta ITX... co prawda ASUS FOR GEJMERS ... ale tam chyba takie standartowe kostki do 3600 Mhz przyjmuje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...