Skocz do zawartości
Found

CPU es z Chin i inne ustrojstwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem QQM6 który nie nadawał się do użytku - widać wygrałem na loterii :D

Eee... jak teraz z chin przyjdzie wysyp zarówno modyfikowanych jak i normalnych cpu, to ceny płyt skoczą do góry :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadają Wam te procki na Vat jak zamawiacie? Bo myśle nad Ryzenem z Chin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zamówię i sie dowiem, kupie jednak QQLT bo żal mi kasy. Będę oszczędzał powoli na lga1700 tam planuje wiecej wydać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszukujo ;c QQLT z przesyłką kosztuje 130.11usd czyli 491,67 Złoty. Mi natomiast z konta pobrało 527,48zł, ktoś wie o co chodzi? Jakieś dodatkowe opłaty doszły na alie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a płaciłeś kartą czy płatność w naszej walucie przez payu, przelewy24? Jeśli to pierwsze to obstawiam januszowy bank, w którym masz konto(niektóre dodają sobie opłaty za transakcję w obcej walucie) ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartą.. (mbank) Skoro tak to niepotrzebnie tego chińczyka męczę XD. Takie opłaty wstępują tylko przy większych kwotach? Bo pamiętam że parę razy już płaciłem kartą na alie za jakieś pierdoły za parę dolarów i nie było żadnych dodatkowym opłat, chyba że były a ja po prostu nie zwróciłem uwagi na tak małe różnice w przewalutowaniach.. kurczę cenna rada, dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majfrend właśnie mi wysłał biosik do płyty, sprawdziłem go sobie na szybko w coffeetime 0.85a i chińczyk nie podumał. W zmodyfikowanym biosie są 4 mikrokody gdzie gigabyte maksymalnie przyjmuje trzy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś potwierdzić jakie taktowanie posiada QN8H ? Niektóre źródła podają 2,9 po 3,5 na 4,1Ghz kończąc, więc nie wiem w końcu...
Dodatkowo dostał ktoś do zapłaty cło, przy zamawianiu jakiegoś procka z chin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cło? Raczej podatek.

Nigdy przy takiej drobnicy nic nie wpadło. Przy większych też, czy to płyta główna, czy mniejsze grafiki/ram/ssd.

Moje źródła podają bazowe 2.9GHz, allcore turbo 3.5GHz, single core turbo 4.0GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś TL;DR? Szkoda mi 15 minut.

Może mam szczęście, ale tylko jedna paczka mi się kiedykolwiek złapała - ale to większa niż ww., ważąca niemal 2KG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kupując trzeba brać każdą okoliczność pod uwagę i samemu sobie doliczyć do ceny początkowej ewentualne "opłaty dodatkowe"  I w końcowym etapie czy się nam to kalkuluje czy nie w razie "W" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taobao pełno konkretnych komentarzy w/s tych laptopowych procesorów. Tutaj wyniki OC:

nqrxDgj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, forfun napisał:

Na taobao pełno konkretnych komentarzy w/s tych laptopowych procesorów. Tutaj wyniki OC:

 

O kurcze czyli jednak da się zrobić powyżej 2666mhz na pamięciach z tym QQLT, fajnie :D miejmy nadzieje że mi też się uda. Dej linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pl.aliexpress.com/item/4001057442160.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1c2d519fkZ7LLm&algo_pvid=938d042a-58de-4a8c-84c4-bacf4814fe0b&algo_expid=938d042a-58de-4a8c-84c4-bacf4814fe0b-3&btsid=2100bb4716030364804036966ea133&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Co to za wynalazek? Jest 10$ tańszy od najtańszych Xeonów 4c8t v3 na 1150. Normalny i7-4770S ma 3,9GHz Turbo, a to? Ew jest jeszcze QDEJ 4790T

Edytowane przez fucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haswell ES z przedprodukcyjnym steppingiem B0. Wg danych na cpu-world boost to 3GHz.

Może nie wstawać na płytach H97/Z97 - zwykle ich biosy nie mają mikrokodu do ES'ów, ME też może je blokować.

No i dobrze poszukaj czy B0 nie miały jakichś poważnych problemów...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qn8h 3,5ghz all core troche slabo, qn8g niezbyt oplacalny, bo 100 zlociszy wiecej i mamy qqbz, tylko jakis problem z pcie ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem posiadaczem i7 ES QHQG L501 z aliexpress oraz płyta asrock z170 pro4s z biosem L2.73.

Mam problem bo tego procka mogę podkręcić na tym biosie tylko poprzez zmianę BCLK niestety jaka wartość bym nie ostawił to w CPU-X (linuxowy odpowiednik CPU-Z)  mam ciągle stockowe 2,2GHz. Niby w biosie wartość BCLK się zapisuje ale nie ma to przełożenia na wyższe taktowanie odczytywane w systemie operacyjnym. Co możne być tego przyczyna?

 

Ew. czy gdzieś znajdę zmodowane biosy dla tej plyty pod ES?

Edytowane przez apw911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, apw911 napisał:

Ew. czy gdzieś znajdę zmodowane biosy dla tej plyty pod ES?

https://hwtips.tistory.com/1608

Tylko nie pomyl Z170 Pro4S z Z170M Pro4S.

Na Asrocku nie ma problemu z cofaniem się do wcześniejszych wersji BIOS'u.

Flashujesz normalnie jak zwykły BIOS.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, apw911 napisał:

Niby w biosie wartość BCLK się zapisuje ale nie ma to przełożenia na wyższe taktowanie odczytywane w systemie operacyjnym. Co możne być tego przyczyna?

Czyli PC faktycznie jest podkręcony i masz tylko problem z odczytami programu diagnostycznego? OC odbija się na wynikach benchy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem taki przypadek, ale w CPU-Z odczyty były prawidłowe. Winny był bodaj włączony SpeedStep w BIOSie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za pomoc.

Wrzuciłem nowy bios i rzeczywiscie pojawiło mi się więcej opcji natomiast w dalszym ciągu nie jestem w stanie zwiększyć BCLK.

4KO9vZD.jpg

aDFPqMq.jpg

8SW8Qbl.jpg

 

Natomiast system i tak widzi CPU w taki sposób:

Screenshot from 2020-10-23 16-56-21.png

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

Edytowane przez apw911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej mój QQLT już w polsce, powinienem przyjść za tydzień chociaż celnicy teraz niezłe jaja odwalają z tymi paczkami. Zamówiłem jeszcze do niego Arctic liquid freezera II 120 z proline bo spoko cenka (200 ziko). Jakoś to powinno śmigać, miło było by zobaczyć te 5ghz.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...