Skocz do zawartości
Found

CPU es z Chin i inne ustrojstwa :)

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, apw911 napisał:

Ma ktoś jakiś pomysł?

Ustaw następująco:

CPU Ratio All Core: 24

CPU Cache Ratio: 23

Minimum CPU Cache Ratio: 8

CPU Voltage (w zakładce Voltage Configuration): 1.20V

Reszta jak obecnie.

I jedź w górę z BCLK pamiętając, że w ten sposób ciągniesz w górę jednocześnie zarówno taktowania procesora jak i pamięci.

12 godzin temu, Ocho napisał:

Okej mój QQLT już w polsce, powinienem przyjść za tydzień chociaż celnicy teraz niezłe jaja odwalają z tymi paczkami. Zamówiłem jeszcze do niego Arctic liquid freezera II 120 z proline bo spoko cenka (200 ziko). Jakoś to powinno śmigać, miło było by zobaczyć te 5ghz.. 

No to czekamy na testy. :)

Długo czekałeś od momentu zamówienia do przyjścia do Polski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Paw79 napisał:

Długo czekałeś od momentu zamówienia do przyjścia do Polski?

zamówiłem 10 października ale chińczyk wysłał parę dni później czyli tak z 11 dni może 10 szło do polski. Nie zdziwił bym się jakby po polsce podróżował dłużej niż z chin do polski ale na szczęście przesyłka jest już oclona 

Edytowane przez Ocho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny pokaz kreatywności skośnookich.

Do gier się średnio nada ale może ktoś ma jakiś workload siedzący silnie na cpu i chce to tanio poskładać...

Wrzucone tak czysto entuziastycznie. Więcej sata i pcie z m2 i może jakiś niszowy sprzęt by był z tą integrą. Btw kilka hack'ów i jakiś kanał podany może się komuś przyda.

Ok wrzuce ten kanał kolesia z ukrainy co robi kontent...

https://www.youtube.com/c/Miyconst

I blog

http://www.miyconst.com/Blog

 

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako stacja robocza to takie dwa Xeony robią robotę, jeszcze za taką cenę. Kup nówkę procesor 24/48 oraz płytę pod niego w cenie tych Xeonów w zestawie z tą płyta to jesteś kozak. A i w grach taki Xeon tez nie najgorzej się sprawuje. Tylko jedna kwestia dla przeciętnego gracza a nie takich jak tu na forum co muszą mieć miliard fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, wii napisał:

Kolejny pokaz kreatywności skośnookich.

przecież za czasów Haskell płyty dual socket produkowało supermicro

przedsiębiorczości jak już

https://www.supermicro.com/en/products/motherboard/X10DRL-i

X10DRL-i.jpg

1 godzinę temu, blubaju napisał:

A i w grach taki Xeon tez nie najgorzej się sprawuje. Tylko jedna kwestia dla przeciętnego gracza a nie takich jak tu na forum co muszą mieć miliard fps.

przeciętnećmu graczowi to lepiej jest wsiąść  coś z mainstreamu poprzedniej generacji niż czeka miesiąc na wysyłek a potem modować bios pod turbo unlock i OC pamięci w tym zacieśnianie timingów ...

i5-8400 z płytą H310 / B360 zamiast ściągać haswella z 2 końca świata

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taobao oficjalne(OEM) i5-10600KF wychodza po 770zl(czyli QSRJ jest nieoplacalny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"i5-8400 z płytą H310 / B360 zamiast ściągać haswella z 2 końca świata"

W tej chwili taniej wychodzi H410+i3 10100F. Nie gorsze.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Auberon napisał:

 

przedsiębiorczości jak już

Dokładnie. Ale sprzedawać takie bundle to jednak trzeba widzieć sens jak i móc ;) supermicro to w ogóle ciekawe płyty :) mimo że bardziej ich obchodzi rynek profesjonalny to: https://play3r.net/news/overclock/overclocking-news/intel-non-k-processors-can-now-be-overclocked-on-z170-bios-files-inside/

Od nich pewnie to wyszło.

16 godzin temu, forfun napisał:

Na taobao oficjalne(OEM) i5-10600KF wychodza po 770zl(czyli QSRJ jest nieoplacalny).

Da się zarobić na sprzedaży na allegro? Pewnie bardzo mało. Za 1150 nówki ze sklepu. Pytanie czy warto się na tej platformie zaopatrywać w większą ilość(gwarancje taobao). Cpu o wiele lepsze do dawania tych 100+ klatek. Brak integry powinien mieć odbicie w cenie iynwim :EJakaś płyta przy wyprzedawaniu tych co będą chcieli wskoczyć na amd lub czekanie do bf/cm jak się sytuacja potoczy.

 

20 godzin temu, blubaju napisał:

Jako stacja robocza to takie dwa Xeony robią robotę, jeszcze za taką cenę. Kup nówkę procesor 24/48 oraz płytę pod niego w cenie tych Xeonów w zestawie z tą płyta to jesteś kozak. A i w grach taki Xeon tez nie najgorzej się sprawuje. Tylko jedna kwestia dla przeciętnego gracza a nie takich jak tu na forum co muszą mieć miliard fps.

Dlatego też wrzucone. Inna sprawa że nawet ten co to propaguje mówi o braku przyszłowści(z tego kanału) i może faktycznie lepiej dla niektórych brać tego 1100+h410 lub coś na am4 z nadzieją że później wskoczy na ryzen 5xxx z przecen. Zwłaszcza mniej zorientowani na testy i eksperymenty.

Ciekawe czy te kompresje czy czego te nowe konsole nie mają, zjedzą te słabsze wątki na plus względem ich i jak one będą się sprawdzały przy grach rok 2 plus. Teraz można kupować jak chcesz sobie zostawić jako drugą stacje na przyszłość. Ciekawe do czego? Serwer? Niby amd nie będzie mieć większej ilości rdzeni w nadchodzącej generacji.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyszedł, miło ze strony chińczyka że dorzucił od siebie śrubokręty. W ogóle to myślałem, że ten 'docisk' jest robiony na jakimś cnc a z tego co widzę to odlewany (ubytki w materiale przy prawym górnym otworze). Będę się nim bawił za 2 godzinki bo wykłady jeszcze ehh. Na razie użyje starego chłodzenia + zwykły termopad albo stockowego od intelaEkYZCwt.jpg
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bangle, ramy niestety taktowanie max 2800mhz więc zostaje zabawa timingami. No ale nadal, jest to kastrowanie B-die'i. Najebałem dużo pasty i temperatury bardzo spoko jak na razie, parę rundek w cinebench r15 i żaden rdzeń nie przekracza 70 stopni, 67 najwyższa z tego co pamiętam. Teraz w wieśka 3 gram i na dwóch rdzeniach 61 stopni maksymalnie a reszta poniżej 60. Przeboleje parę dni na tym powietrznym do czas aż aio nie przyjdzie. Wtedy też zacznę podkręcać na razie nie chce za bardzo go męczyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Ocho napisał:

No i bangle, ramy niestety taktowanie max 2800mhz więc zostaje zabawa timingami. No ale nadal, jest to kastrowanie B-die'i. Najebałem dużo pasty i temperatury bardzo spoko jak na razie, parę rundek w cinebench r15 i żaden rdzeń nie przekracza 70 stopni, 67 najwyższa z tego co pamiętam. Teraz w wieśka 3 gram i na dwóch rdzeniach 61 stopni maksymalnie a reszta poniżej 60. Przeboleje parę dni na tym powietrznym do czas aż aio nie przyjdzie. Wtedy też zacznę podkręcać na razie nie chce za bardzo go męczyć. 

Te temperatury to przy jakim chłodzeniu, napięciu, taktowaniu all-core CPU (pod Cinebenchem)?

I na jakiej płycie?

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Paw79 napisał:

Te temperatury to przy jakim chłodzeniu, napięciu i taktowaniu all-core CPU (pod Cinebenchem)?

Wszystkie napięcia taktowania itp na auto więc 3,8ghz na all-core, jak mówiłem przyjdzie AIO i zajmę się wszelakimi ustawieniami poważniej. Chłodzenie to cooler master hyper T4 z pomalowaną górną blaszką na czarno także -0.00001% do wydajności ale +1000 do stylu. No i jeśli chodzi o pastę to dałem jakąś paskude AAB COOLING TG1 której producent deklaruję sprawność na poziomie 4,8WmK niestety nic innego nie miałem (przynajmniej lepszego bo mam jeszcze wielką tubę pasty silikonowej z aliexpress XD ale no.. resztki godności zachowałem)

Edytowane przez Ocho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ocho napisał:

Wszystkie napięcia taktowania itp na auto więc 3,8ghz na all-core, jak mówiłem przyjdzie AIO i zajmę się wszelakimi ustawieniami poważniej. Chłodzenie to cooler master hyper T4 z pomalowaną górną blaszką na czarno także -0.00001% do wydajności ale +1000 do stylu 

Myślę że do ~1.15-1.20V spokojnie możesz go posprawdzać na obecnym chłodzeniu, przy zachowaniu przyjemnych temperatur. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Paw79 napisał:

Myślę że do ~1.15-1.20V spokojnie możesz go posprawdzać na obecnym chłodzeniu, przy zachowaniu przyjemnych temperatur. ;)

no i namówił..

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do flashowania biosu tych kawowych Frankenstein-ow jest potrzebny programator?

19 godzin temu, deton24 napisał:

"i5-8400 z płytą H310 / B360 zamiast ściągać haswella z 2 końca świata"

W tej chwili taniej wychodzi H410+i3 10100F. Nie gorsze.

zgodzie się , acz i5 będzie te 5/10 % szybsza i H410 nie kupisz  używanej wiec porównanie jest nie do końca trafione

najpewniej czeka nas obniżka cen i5 8400 na rynku wtórnym ...

powoli słyszę krzyk uzbrojonego w widły tłumu "używki to złoooo!" ;) 

13 godzin temu, wii napisał:

Dokładnie. Ale sprzedawać takie bundle to jednak trzeba widzieć sens jak i móc ;) supermicro to w ogóle ciekawe płyty :) mimo że bardziej ich obchodzi rynek profesjonalny to: https://play3r.net/news/overclock/overclocking-news/intel-non-k-processors-can-now-be-overclocked-on-z170-bios-files-inside/

Od nich pewnie to wyszło.

"zestawy aktualizacyjne" to i na allegro są ...

swoja droga to dziwie się że naród (a właściwie narody) który przez 2 pokolenia nie miał styczność z gospodarka rynkowa tak potrafił się "podnieść" ...

profesjonalne płyty gamingowe ;)
https://www.supermicro.com/en/products/motherboard/C7Z370-CG-L
www.morele.net/supermicro-supermicro-supero-c7z370-cg-l-single-intel-z370-mainboard-soc-mbd-c7z370-cg-l-o-1700229/
chyba za mało LED'óf i się nie sprzedają poza stanami

13 godzin temu, wii napisał:

Ciekawe czy te kompresje czy czego te nowe konsole nie mają, zjedzą te słabsze wątki na plus względem ich i jak one będą się sprawdzały przy grach rok 2 plus. Teraz można kupować jak chcesz sobie zostawić jako drugą stacje na przyszłość. Ciekawe do czego? Serwer? Niby amd nie będzie mieć większej ilości rdzeni w nadchodzącej generacji.

wszystko co maja konsole jest możliwe na PC
nawet dziś używana na płytach z grami PS4 kompresja zlib pochodzi z PC https://pl.wikipedia.org/wiki/Zlib
techniczny żargon z prezentacji PS5 namieszał nie zorientowanym graczom w głowach ... (SSD, SSD, SSD ...)

serwer minecrafta sobie postawi albo MySQL ...
bo do nasa wystarcza dozo mniej wydajne CPU ...
spadek cen jest spowodowany własnie marnym popytem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta 10100 trzyma poziom 9400F z tego co gdzieś na YT widziałem, jeśli można ufać tym testom.

Parę dni temu cenowo nawet nie było uzywanych H310 w cenie H410 nowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Auberon napisał:

najpewniej czeka nas obniżka cen i5 8400 na rynku wtórnym ...

Za 250zł pozbyłem się dziś 9100f którego jako nówke kupiłem za 250 XD pewnie mógłbym spokojnie drożej wystawić..

btw ktoś wie czemu cinebench wysypuję się przy 4,5ghz? na 4,4 z tym samym napięciem i wszystkim działał normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to jednak była wina oc XD Zostaje przy 4,4 i 1.2v na powietrznym, Tak się mają temperatury na tym chłodzeniu z odsłoniętymi heatpipe'ami (3 rundki cinebencha r15 pod rząd)
image.png.d949b6d4b7b9776d715e638d0a57fbbf.png

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ocho napisał:

Za 250zł pozbyłem się dziś 9100f którego jako nówke kupiłem za 250 XD pewnie mógłbym spokojnie drożej wystawić..

z tym ze kupiłeś go na promocji gdy kosztował 300 a teraz jest 50 tanszy od i3 10100f ...
https://www.ceneo.pl/81310567

sprzedany na allegro? bo widziałem go po 200, wiadomo gdzie ...

na allegro jest już niewiele uzywek od osób prywatnych, i3 9100f jest 1 https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-komputerowe-procesory-257222?string=i3 9100f&stan=używane&order=p&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-3-1023
tak oto wygląda brak konkurencji

Edytowane przez Auberon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Auberon napisał:

z tym ze kupiłeś go na promocji gdy kosztował 300 a teraz jest 50 tanszy od i3 10100f ...
https://www.ceneo.pl/81310567

sprzedany na allegro? bo widziałem go po 200, wiadomo gdzie ...

ojezu co to się z tymi cenami.. 
i tak, na allegro wystawiłem za 250 i poszedł w parę godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierwa jak podłączyć te AIO? Prawie ciągle 100 stopni mam :X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XDDDDDDDDDDDDDD nie odkleiłem folijki 
aktualnie jest tak, troche słabo w sumie, ciężko zrobić 5ghz, temperatury na takich ustawieniach dobijają do 88 stopni w cinebenchu (1,48v w biosie ustawione) https://valid.x86.fr/4uiemp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.png.45cbb12ac691a7ca33aaa2c8c0bb7edf.png

Powinienem podwyższyć jakieś inne napięci czy coś czy po prostu zostawićte 1,5v z 5ghz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nasze pieniądze poszły na smycz dla psa i ubranie Gucciego  Ukraina jak lewica wystarczy dać im mówić, ruscy nie muszą nawet siać propagandy 
    • Nie przesadzam  za 3 lata jak dobrze kojarzę płaciłem jakieś 130 zł, no ale to kilka ładnych lat wstecz było   
    • https://mojaolesnica.pl/57266,637577,napastowal-kobiete-kolo-olesnickiego-lidla-wezwano-policje Ale rasiści z tych Polaków 
    • Cdkeys nawet według ich własnego regulaminu niczego nie sprzedaje CDKeys.com’s Terms and Conditions 2. About CDKeys.com and Online Shop 2.1 CDKeys.com is an online/internet platform that connects Buyers with Sellers to facilitate the sale and purchase of various Programs. The Online Shop provides access to a variety of Programs and facilitates the transaction between Sellers and Buyers. 2.2 You understand and agree that CDKeys.com acts as an intermediary between Buyers and Sellers and that any offer and/or  sale performed through the Online Shop are made between particular Seller and Buyer while CDKeys.com only facilitates such transactions by means of establishing and maintaining the Online Shop’s functionalities and providing certain Services to the Users aimed at improving safety, speed and certainty of the transactions. 2.3 Buyers understand, agree and acknowledge that any transaction and/or agreement entered into with a Seller, as a result of your use of the Services whether oral or written, is between you and the Seller only, and CDKeys.com is not a party thereto. Notwithstanding these Terms and Conditions, Buyers may be required to enter into contractual agreements with Sellers and/or accept the Seller’s terms and conditions in order to purchase a Program. In such an instance, CDKeys.com shall not be a party to the Seller Agreement and shall not be responsible for performing the obligations of the Seller Agreement between Buyers and Sellers. CDKeys.com disclaims all liability arising from or related to any such Seller Agreement. 2.4 You agree and acknowledge that CDKeys.com does not own, sell, resell, furnish, provide, rent, re-rent, and/or host any Program and/or Seller Services and that Sellers shall solely be responsible for Seller Services and/or Programs. 2.5 CDKeys.com provides Buyers with its Services free of charge. CDKeys.com may however charge a fee to Sellers in relation to each Product following the successful payment of the Program Price. 2.6 CDKeys.com does not endorse any Seller over another to service a Buyer. While we try our best to verify Seller’s information, conducting a due diligence and useing commercially reasonable efforts to confirm that Sellers are licensed and  maintain the required governmental approvals to provide Seller Services, we do not make any warranty, guarantee, or representation as to the licensing, ability, competence, compliance, or qualifications of any Seller. 2.7 Although CDKeys.com requires Sellers to provide accurate information about themselves and Programs, we do not confirm, and shall not be responsible for, any Program details or any Seller’s purported identity. Buyers agree to independently research and evaluate the Programs and Sellers.   Czyli w razie czego będzie, "ja tu tylko sprzątam i udostępniam teren".
    • No to problem ciecia rozwiązał się sam, będzie dalej jeździł swoim Pasterzem B5
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...